Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szociális Gondozó és Ápoló vagyok segíthetek? fórum

Szociális Gondozó és Ápoló vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


22. murva (válaszként erre: 21. - 81f46d06d3)
2009. jún. 20. 21:07
Nálunk most nyílt egy új szoc.otthon és azóta nincs várólista,vagy nagyon mini a vár.idő.
21. 81f46d06d3 (válaszként erre: 20. - Murva)
2009. jún. 20. 15:50
Idősek otthona, várólista? Nem érdeklődtél még?
20. murva
2009. jún. 19. 22:43
Azt szeretném kérdezni tőled,mivel szakmabeli vagy van e valamilyen ötleted hogyan találhatnám meg azt a két idős embert akár házaspárt akiket gondoznák kertes házamban,egy háromszobas összkomfortos házban lakom egyedül adott a lehetőség tudom is lelkiismeretesen,kitartóan csinálni,apróhirdetéssel hiába próbálkozom.
19. roxánalady (válaszként erre: 18. - Yda)
2009. jún. 17. 16:44
nagyon szivesen..máskor is
18. yda (válaszként erre: 17. - Roxánalady)
2009. jún. 17. 15:19
Mégegyszer köszönök minden segítséget.
17. roxánalady (válaszként erre: 16. - Yda)
2009. jún. 17. 14:51
egyből nem kell várni semmire..hacsak lefertőtleníted a bőröd spray.vel akkor várni kell 1 percet és csak utána szurod be h hasson a fertőtlenítő. ha vattával kened rá a fertőtl. akkor rögtön szurhatod.szoval határozottan szurd be nyomd be az anyagot és utána még nem veszed ki rögtön a tűt hanem hagyod h az utolsó csepp is kiürüljön mert akkor olyan mintha nem csináltál volna semmit.kiveszed és ennyi..
16. yda (válaszként erre: 14. - Roxánalady)
2009. jún. 17. 14:22
Erre mindenképpen odafigyelek akkor holnaptól, mert eddig tövig be volt szúrva a tű. Köszönöm. Ne haragudj a kérdésemért, de mit értessz azalatt, hogy határozottan adjam be, ne lassacskán? Ahogy beszúrtam a tűt egyből nyomjam be az összes folyadékot. Most kb. 10-15 másodperc a beadási idő.
15. yda (válaszként erre: 13. - Erikpipi)
2009. jún. 17. 14:19
Szerintem elég mélyen, és valószínűleg túl mélyen is - roxánalady írása alapján - mivel eddig a tűt tövig benyomtam. Tehát tű hosszúsága a mélység.
14. roxánalady (válaszként erre: 10. - Yda)
2009. jún. 17. 14:11
mindig háromnegyedig szúrd be a tűt. ez a legfontosabb és határozott mozdulattal nem pedig lassacskán..hátomnegyedig pedig azért kell nem pedig egészébe betenni a tűt mert ezek is emberi kéz által létrehozott eszközök széteshetnek bármikor vagy eltörhetnek akármilyen jónak mondják is. ezért csak addig igy ha ne adj isten beletörne még ki lehet huzni.
13. erikpipi (válaszként erre: 12. - Yda)
2009. jún. 17. 13:16
Az nem nagy adag. Valahol olvastam, hogy 100 betegből 10 nél előfordulnak hasonló tünetek. Elég mélyen kapod? Na nem az izomba értem, de nem is közvetlen a bőr alá. Kíváncsi vagyok mit mond neked a topik gazdája.
12. yda (válaszként erre: 11. - Erikpipi)
2009. jún. 17. 13:00
Értem. Én 0,6 -osat kapok.
11. erikpipi (válaszként erre: 10. - Yda)
2009. jún. 17. 12:22
A bőröd és az izom között réteg, ahová beadod az injekciót. Azért kérdeztem az adagot, mert minél nagyobb annál lassabb a felszívódási idő.
10. yda
2009. jún. 17. 08:55

HÚ nahgyon-nagyon köszönöm, hogy ilyen sokan írtatok.

ERIKIPI ne haragudj, de nem tudom, hogy mi az a subcutan szövet.

ROXÁNALADY a bőrt összecsípem, melynek során a két ujjam kb. 2-3 cm-re van és úgy csípem össze.Lehet, hogy túl nagy területet csípek össze? Sajnos már nehezen tudom egy-egy területen ezt megcsinálni, mert a beadott folyadékoktól a hasam egyes területei megkeményedtek és már nem tudom az előzőekben összecsípni.Amúgy egyik nap a hasam jobb oldalán, másik nap a bal oldalán adom a szurit.

EMŐCI megpróbálonm szétmasszírozni a beadás után, csak eddig nekem azt mondták, hogy ne tegyem, majd elmúlik. (Csak egy kicsit hosszú az elmúlás ideje. Úgy érzem, hogy igazából egyik orvost sem érdekli ez a problémám, csak leráznak-ezért is fordultam hozzátok)

LINDUS30 az injekcióstűt nagyon lassan szúrom be, majd nagyon lassan nyomom ki a folyadékot. Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de a bőr alá beadás az milyen mélységet jelent?Közvetlenül szinte tényleg a bőr alá, mint amikor vérvétel történik, vagy kb. mennyire kell, hogy mélyre kerüljön a folyadék?

9. erikpipi (válaszként erre: 2. - Yda)
2009. jún. 16. 19:37
Mekkora adagot kapsz? Biztos, hogy a subcután szövetbe kapod?
8. 81f46d06d3 (válaszként erre: 7. - 81f46d06d3)
2009. jún. 16. 18:15
Mondjuk nem tudom, csak 12 éve injekciózom és a bőr alá adott injekciók beadásának nem tulajdondítok túl nagy jelentőséget, ezért adhatja magának bárki.
7. 81f46d06d3 (válaszként erre: 6. - Roxánalady)
2009. jún. 16. 18:14
A hosszant nem az időre értettem. Ha valaki laikus ad injekciót, gyakran fél bökni és nem megfelelően szúr a végén.
6. roxánalady (válaszként erre: 3. - 81f46d06d3)
2009. jún. 16. 15:36
az nem befolyásolja h hosszan adta-e be az injekciót az csak azért jó az összes anyag kimenjem a fecskendőből azért kell várni kb. 5 mp-et.
5. roxánalady (válaszként erre: 2. - Yda)
2009. jún. 16. 15:25
Elméletileg úgy kéne, hogy kicsit fölcsíped a bőrt nem nagyon csak egy kicsit és 45 fokos szögbe beadod és ahogy rátetted a gézlapot kicsit elmaszírozod. De fontos az is h ne folyamatosan egy helyre szurjátok az injekciót hanem mindig változtatni kell a beadás helyét.
4. 707655fba1 (válaszként erre: 2. - Yda)
2009. jún. 16. 15:17

A beadás után próbáld "szétmasszírozni", úgy könnyebben eloszlik a folyadék.

Ja, és mi mindig merőlegesen szúrtuk.

a technikája az, hogy a has bőrét két ujjal összecsíped, ún. bőrreddőt képezel, és ebbe szúrod a tűt.

3. 81f46d06d3 (válaszként erre: 2. - Yda)
2009. jún. 16. 15:02
Az injekciót bátran, hosszan a bőr alá adja be?
2. yda
2009. jún. 16. 14:36

Szia!


Szakmai kérdésem lenne:

hasi injekciót (fraxiparine) kell beadnom magamnak, azonban az injekció helyén a folyadék nem egyből oszlik el, hanem egy göb alakul ki, és majd csak nagyon lassan (hetek alatt) múlik csak el. Mitől lehet ez a göb? Hogyan lehetne segíteni, hogy vagy ne alakuljon ki, vagy gyorsabban múljon?!

Amúgy az injekciót 45 fokos szögben adja be a férjem (próbáltuk merőlegesen is, de úgy is lesz göb) és nagyon lassan nyomja be a folyadékot.

2009. jún. 16. 14:27
,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook