Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A nőgyógyászom mondta, hogy nagyon lazák a kötőszöveteim és tornáznom kéne.Milyen tornához kezdjek? fórum

A nőgyógyászom mondta, hogy nagyon lazák a kötőszöveteim és tornáznom kéne.Milyen tornához kezdjek? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 21. 22:13
A Silicea (homeo vagy Schüssler só)és a C vitamin erősíti a kötőszövetet. A C vitamin gyulladásgátló is. Nagyon hasznos szerek.
2009. jún. 20. 21:57
Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt:-)
2009. jún. 17. 01:32

Olvastam ,hogy a hasadat szeretnéd tornáztatni.Én szülés után 17 hónappal kezdtem el tornázni Rubint Réka dvd-ékre.Akkor a hasam a szeméremcsontomig lógott,mára már teljesen eltűnt ,nagyon szépen visszahúzódott,bár még van hová fejlődni.

Van olyan tornája amin külön csak has van.Ezek 20-30 perces tornák.Nem muszáj végigcsinálni egyszerre mind a 20 percet,mindig egy kicsivel többet,ha kitartó az ember akkor tényleg csodát művelhetnek.

18. ében11 (válaszként erre: 17. - Koperta)
2009. jún. 16. 13:45
:)
2009. jún. 16. 13:38

Asszem egy kicsit összekuszáltuk a dolgokat.

A gátizomzat tartja a húgyutak szerveit és zárja a húgyhólyagot. Ha ez meggyengül, akkor beszélünk inkontinenciáról (vizelet elcseppenése tüsszentéskor, nehéz tárgy emelésekor, stb.) Ennek több kiváltója lehet, pl. terhesség, szülés, örökletes is lehet, túlsúly, stb.

A kötőszövet pedig megnyúlik, és a szövetek közötti zsírsejtek kidudorodnak (úszógumi), de a narancsbőr is kötőszöveti gyengeség. Többnyire a terhesség során kialakult súlytöbblet, vagy a yo-yo effektus, vagy folyadékhiány miatt alakul ki.

Szóval a kettő nem ugyanaz, de mindkettőre van torna. A kérdés az, hogy melyikre melyik tornát kellene alkalmaznunk. ;P

2009. jún. 16. 12:24
és a kristonosat szeretném megvenni,erről a cantienica-ról most hallok előszőr majd feljegyzem magamnak!
2009. jún. 16. 12:22

A hasizomtorna erre nem való.

Vettem egy könyvet és nagyon hasznos.Tudom többféle is van, de kinek mi a szimpatikus.

Benita Cantieni: Cantienica

Medencefenék-tréning

Nőknek és férfiaknak.

A könyvből is jól megtanulható gyakorlatsor.

Azokat az izmokat erősíti, amikről nem is biztos, hogy tudunk...

2009. jún. 16. 12:05

lehet jót tett volna, ha folytatod.

Ha én megyek következővel esetlek,biztos fogom kérni a tornát.Ugyanott szültünk amúgy.

de ha emlékszel még hogy kell, lehet az is erősít+sima torna.

A golyókon én is gondolkodtam,de még nem szereztem be ahogy az intimtornás könyvet sem, pedig anyumnak is meg akarom mutatni, mert a laza kötöszövet miatt idősebb korban vizelet csepegés is lehet.

2009. jún. 16. 11:49

Én is tornáztam szegedi klinikán mivel csak 3 napot maradtam benn igy nem folytattam tovább.

A méhemet tapintotta.

12. ében11 (válaszként erre: 10. - 282baceb1f)
2009. jún. 16. 11:45

értem.hát nekem is laza,kicsit maradt is poci.

Nem tornáztattak a szülés után?hozzánk mindig jött gyógytornász a klinikán,és pont a hasi részt tornáztatta!

Amúgy meg nem tudom a doki pontosan mit tapintott, mert van hogy megnyúlnak az izmok, de olyan is hogy kissé szétválnak középen(utóbbit műtéttel tudják helyre hozni).

11. pemete
2009. jún. 16. 11:40
Jah, hogy a pocód! Akkor próbálj meg felüléseket csinálni, meg javaslom a hullahopp karikát. Nagyon hatásos, és még élvezetes is:)
10. 282baceb1f (válaszként erre: 8. - Ében11)
2009. jún. 16. 11:37
Nem tervezek babát már a lányom 14 hós és ő a 3-dik csak a szokásos rákszűrésen voltam.
9. 282baceb1f (válaszként erre: 7. - Koperta)
2009. jún. 16. 11:35
Nem voltál lehangoló,sőt tisztába vagyok vele,hogy a 3-dik gyerek után nem nézhetek ki úgy mint szülés előtt.Mi is pocakosak vagyunk:-)
8. ében11 (válaszként erre: 5. - 282baceb1f)
2009. jún. 16. 11:32
miért számít?babát tervezel?
2009. jún. 16. 11:29
Sajnálom, ha lehangoló voltam. Nálam ez genetikailag ilyen, női vonalon ilyen a családom. Egy kicsit pocakosak vagyunk :)
2009. jún. 16. 11:27
A hasadról van szó. Az én kötőszöveteim is lazák, és a két gyerek után szépen kitágult. Ez azt jelenti, hogy már soha nem lesz olyan feszes a pocakod, mint azelőtt volt. Lehet tornával javítani rajta, ezért ajánlották. Én sajnos nem figyeltem erre oda, most pedig már csak javítani lehet rajta, de sosem lesz feszes.
5. 282baceb1f (válaszként erre: 2. - **Rita**)
2009. jún. 16. 11:20
Mikor mintát vett és utána megtapogatta a hasamat.
2009. jún. 16. 11:09
Nekem a hüvelyizmaim erősítésére a gésagolyók váltak be. Szülés után nálam nagyon gázos volt a helyzet, de ezeknek a golyóknak a segítségével 2 hónap alatt majdnem olyan lett minden, mint szülés előtt volt!
2009. jún. 16. 11:09
Intimtorna, Pilates
2009. jún. 16. 11:04

A hüvely az izom, és nem kötőszövet.Arra az intimtorna jó

Vagy milyen testrészedre gondolt a nőgyógyász?

2009. jún. 16. 11:02
A nőgyógyászom mondta, hogy nagyon lazák a kötőszöveteim és tornáznom kéne.Milyen tornához kezdjek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook