Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kendő, kenguru, táska vagy kocsi? fórum

Kendő, kenguru, táska vagy kocsi? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2010. dec. 10. 22:08
kocsi
2010. nov. 24. 14:39
kenguru nekünk ez vált be :)
19. Séll Viki (válaszként erre: 17. - 754c7e07c3)
2008. jan. 23. 22:04
Én a hozzá csatolt megkötő füzetből tanultam meg megkötni, de szuper kis hordozó kendő megkötő tanfolyamok vannak. Szerencsére már vidéken is. Állítólag lesz egy új honlap nmsokára, ami kielyezetten a hordozókendő tanolyamokat gyűjti.
2008. jan. 20. 07:49
A kisebbiknél fedeztem fel a kendőt, csak sajnos későn. Három hónapos volt, mire megvettem, de szuper volt!!!!Imádtam, és a következőnél tuti születésétől kezdve használom. A megkötése rajt van egy csomó honlapon.
17. 754c7e07c3 (válaszként erre: 16. - Séll Viki)
2008. jan. 20. 07:30
Nekünk az is volt. Én a megkötése miatt voltam mindig bajba.
16. Séll Viki (válaszként erre: 15. - 754c7e07c3)
2008. jan. 20. 00:27
Igen de a kendőt nagyon sok féle megkötési móddal lehet használni: Fektetni, ültetni, oldalt hordozni, háton hordozni. Ráadásul a "szuper" kenguruk árához képest elhanyagolható az ára.
15. 754c7e07c3 (válaszként erre: 13. - Caravell)
2008. jan. 19. 21:24
Van kifejezetten újszülötteknek is jó kenguru.
2008. jan. 19. 21:22
Mi ha babakocsival indultunk is,a kenguru mindíg ott volt az aljában...kivettem ha nyügi volt,unta a várakozást,ha nem fértem be a babakocsival akárhová,ami gyakori,és szupi volt a játszótéren is a nagy után futkosni...szóval imádtam....a következő babónál mindenkép veszek egy kendőt!
2008. jan. 19. 21:00

A hagyományos kenguruban a kisebb babákat nem lenne szabad vinni,mert nagyon összegörnyednek,nincs tartásuk és nyomódik a tüdejük,szabályosan oxigénhiányosak. Tulajdonképpen ezért alszanak. benne rendszerint.

Ezt egy gyerekorvostól hallottam,nem tudom,mennyire igaz...

2008. jan. 17. 06:24
kenguruztunk, kendőztünk, babakocsiztunk. Én imádtam, a gyerekek is, a kengurut, és a kendőt, de a derekam nem szerette. Így babakocsiztunk. 4 hónapos korukig kenguruba mentünk el otthonról. Utána nem bírtam a srácokat.
11. LoLiNa
2008. jan. 17. 05:39
babakocsi. nem kendőzünk, nem kenguruzunk.
2007. márc. 12. 19:36
Én sajnos rákényszerültem a kengurura,vettünk is egy jó drágát/16000 ft./amit újszülött kortól lehet használni!A babakocsit ezért nem is szerette
2007. márc. 5. 08:32

Szia Mindenkinek!

Arra kérlek benneteket,hogy akinek van "háton hordozója" és már nincs szügsége rá írjon nekem a kryon9&gmail cimre.A háton hordozó olyan mint a kenguru csak van egy könnyűfém váza.Beleteszed a gyerkőcöt és akár kirándulni is mehettek.Előre is köszi.

2007. jan. 11. 13:17

Nekem van kendőm, babakocsim.


Az első gyereknél csak babakocsi volt, és iszonyatos volt vele közlekedni a belvárosban - mert persze nem volt kire hagyni a gyermeket, amikor a papírmunkát el kellett intézni. Szóval a járművekre való fel- és leszállás iszonyatos volt.

Most a másodiknál már beruháztam egy hordozókendőbe, és nagyon bevált. Újszülött-kora óta használjuk, a belvárosba mindig ezzel viszem, viszont ha sétálni megyünk, akkor babakocsizunk. Ott tudom hasra is tenni. A kenguruval nincs tapasztalatom, mivel a kendőt választottam. Abba van olyan kötésmód, hogy az újszülöttet is prímán bele lehet tenni anélkül, hogy a gerincét megterhelném.

2006. nov. 14. 10:28
A kendővel nincs tapasztalatom, de azon teljesen kiakadtam, hogy vettem 13000 Ft-ért egy Chicco születéstől használható kengurut és a 6 hetes gyerekem a téli overalljában már nem préselhető bele. Egyébként babakocsival megyünk vásárolni-sétálni a környékre. de pont az orvoshoz kellett menni időpontra és bedöglött a lift. A 20 kilós babakocsival plusz az ötkilós gyerekkel nem vágtam neki a 4 emeletnek. A végén csak fogtam és átvittem mindenféle "eszköz" nélkül a karomban. Elég furán néztek is rám a rendelőben...Még szerencse, hogy 10 percre van tőlünk.
2006. nov. 3. 09:01
A kendőről nem tudok nyilatkozni,de kengurút én is használtam.A kisfiam 2-8 hónapos kora között használtam(nem minden nap).Mivel nagyon gyorsan gyarapodott a babám,nem volt könnyű cipelni,de azért szerettem.A férjem is büszkén hordozta a gyerekünket.Babakocsiból kettőt is használunk:egy nagyot a mindennapos sétákra,bevásárláshoz és egy esernyőre csukhatót városba futkosáshoz,kirándulásokhoz.
2006. nov. 3. 08:23
A kenguru jó, rövid ideig, mert fáj a derekam tőle, a kocsi nagyon jó, lehet így vásárolni, sétálni, jól alszik benne kint, meg játszik benne is ha pl. főzők vagy tusolok.
4. Hoxa
2006. máj. 17. 10:42

Vettem kendőt.

Van valakinek tapasztalata?


A csemete fokozatosan hozzászokik, vagy ha most nem tetszik neki, akkor később se fog?

Nekem egyébként nem tűnik kényelmesnek. De lehet, hogy én is hozzá fogok szokni?

2006. ápr. 2. 21:23
En a kenguru vedelmeben kelnek sikra. A gagyi par 1000 Ft-ert kaphato kengurukba en sem tennem bele a babamat mielott magatol felul, de kaphatok komolyabb darabok is, amik szorosan rad rogzitik a babat, mint a babahordozo kendok. Nekunk ilyen van, mi a fiunk 3 hos koratol hasznaljuk a mai napig (15 honapos es 10 kg). Mi arra ugyeltunk, hogy amig nem tudott magatol felulni addig fel oranal nem volt benne tobbet, es nem is hasznaltuk napi rendszeresseggel, csak ha mashogy tenyleg nem tudtunk megoldani egy helyzetet.
2006. márc. 30. 13:17
A babátcsak akkor lehet kenguruba tenni, ha már magától tud ülni. Hamarabb nem szabad, mert tönkrevágjuk a gerincét. Nekem ezt egy ortopéd (jónevű)orvos mondta. Hozzátette, hogy ez nem most jön ki a babán, hanem amikor felnőtt lesz.
1. Hoxa
2005. dec. 2. 13:45
Melyik a legjobb, legkényelmesebb, legegészségesebb a babának? A szakértői vélemények megoszlanak. Hogy mégis megkönnyítsük a kismamáknak a választást, bemutatjuk a különféle hordozók előnyeit és hátrányait.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook