Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Próbálta már valaki aloe verával kezelni a tenyéren kialakult ekcémát? fórum

Próbálta már valaki aloe verával kezelni a tenyéren kialakult ekcémát? (tudásbázis kérdés)


18. fazema (válaszként erre: 17. - Sasmadar)
2012. júl. 20. 16:08

Oda volt írva, hogy volt a bőrklinikán.

Amúgy meg a bőrgyógyász nem csinál semmit, csak ránéz, és ír fel krémet, ami vagy használ, vagy nem. Általában nem használnak.

17. sasmadar (válaszként erre: 15. - Sziviciazigazi)
2012. jún. 25. 22:53

Miért nem orvost kerestél fel vele?

Az elmondta volna, hogy kb 3-4 hétig romlik a helyzet és utána javul.

Tipikusan amikor nem tájékozódik az ember.

16. Bocianya (válaszként erre: 15. - Sziviciazigazi)
2010. máj. 27. 11:25
Szia! az aloe vera nekem sem vált be ilyen téren de a van 1 sószappan ami igen.. gyogynövényboltban kapható.
2010. márc. 10. 23:06

Sziasztok!


Én tavaly augusztus óta küzdök az ekcémával, 28 évesen "támadott" meg.

Az aloe vera pl. nekem csak rontott a helyzeten, mert az amúgy is száraz és kirepedezett bőrömet még tovább szárította. Csípett, égetett, és mivel úgy voltam vele, hogy bármit kipróbálok csak múljon el, és mindenki dicsérte a termékeket, csináltam. DE MINEK!!!!??? Ugyanígy jártam az ezüst kolloiddal is.

4 Bőrgyógyász után eljutottam a Mária úti bőrklinikára, szerintem ez volt a lehető legjobb dolog ami történhetett velem. Senkinek nem ajánlom hogy otthon kenegesse mindenfélével, mert csak tovább ronthatja a helyzetet. Nekem pár kiütéssel kezdődött és a végén ott tartottam, hogy az egész kézfejem tiszta kiütés, (bevont ex) 2 forintos nagyságú vízhólyag, seb volt -mivel annyira viszketett, hogy állandóan vakartam. Még álmomban is. Iszonyú volt.

Szörnyű volt a közérzetem, nem tudtam megsimogatni a párom karját sem, a kezem olyan volt mint egy reszelő.

Mivel nap mint nap ügyfelekkel dolgozom ingatlanértékesítőként, gondolhatjátok hogyan néztek a kezemre. Decembertől cérnakesztyűben mentem csak emberek közé.

A bőrklinikán elvégezték a létező összes góckutatást, nagyon alaposak voltak, és bár úgy tűnik nincs konkrét oka (bár az kiderült, hogy a kamillára allergiás vagyok), nagy valószinűséggel valamilyen vegyszertől /kozmetikumtól jött ki.


És a lényeg, olyan krémeket kaptam, amitől a kezem már majdnem egészséges.

Cremor testápolót, elocomot, alkcemát, fürdőkrémet, és zsíros testápolót. Igy nem viszketek!!

Ha alakinek kellenek doki nevek, irjon priviben!

2010. jan. 10. 09:17
Mi is magát az eredeti növényt szoktuk használni, letörünk a növény leveléből egy kis darabot, s bedörzsöljük a kezelendő bőrfelületbe, minden családtagnál hatásos.
13. lovme (válaszként erre: 9. - C95c921ae7)
2009. jún. 15. 19:46
Köszi, ki fogom próbálni a férjemen, mert igazából az Ő problémája, csak már kifogytunk az ötletekből.
12. suzanne7 (válaszként erre: 9. - C95c921ae7)
2009. jún. 15. 19:40
Kipróbálom, mert már nagyon unom, hogy semmit nem tudok csinálni, mert minden irritálja a bőrőm:(.Se testápoló, se mosogatás...Minden kicsípi.
2009. jún. 15. 19:40
A javulást pár nap alatt.!!! Pedig nálunk is évek óta vissza vissza térő dolog volt.
2009. jún. 15. 19:39
Ja a termékek után:Közül
2009. jún. 15. 19:39
A sima aloe levél is jó, szétvágod és dörzsölöd, de a foreveres aloe termékek a lila tubusos hidratálókrém nálunk megoldotta a dolgot.
2009. jún. 15. 19:38

Igen...nekem,és több ismerősömnek is van jó tapasztalata erről...

Ajánlom:akár az igazi növény belső zselés tartalmát...de nagyon jó krémek állnak a rendelkezésünkre,és szappan,amivel moshatjuk..

7. lovme (válaszként erre: 2. - C95c921ae7)
2009. jún. 15. 19:38

Engem is az érdekelne, hogy simán bekened a levelével,vagy valami aloés készítményt használsz?

És napjában hányszor kezeled?

És mikor látod a javulást?

6. smartita (válaszként erre: 3. - Suzanne7)
2009. jún. 15. 19:38
Nekem allergiás eredetű ekcémám volt régen és akkor még nem volt olyan ismert az aloe vera de nekem elmúlt .Én csalán teát ittam és 2 évig nem ettem húst ,hogy kitisztuljon a szervezetem ,persze használtam krémet amit fel kell íratni ha érdekel megírom a nevét .Az aloe vera hatását az ekcémára nem ismerem csak azért írtam mert én is sokáig kerestem a megoldást mert nekem nagyon szörnyű volt amire nem szivesen emlékszem.
5. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 3. - Suzanne7)
2009. jún. 15. 19:35
Nekem terhesség alatt, és után volt ekcémám, igaz a kézfejemen, ujjaimon volt, a tenyeremen nem. Én holtengeri sós krémet használtam rá, abból is a száraz bőrre való krémet. Nekem nagyon jó volt, pár kenés után már eltüntette. Ha valakit érdekel a márkája elküldöm neki priviben, de igy nem, nehogy reklámnak minősüljön :P
4. suzanne7 (válaszként erre: 2. - C95c921ae7)
2009. jún. 15. 19:32
Tényleg?És csak bedörzsölöd vele??
2009. jún. 15. 19:32
Ez engem is érdekelne ugyan is nekem is ekcémás a tenyerem immáron 3. éve és sehogy nem múlik el:(...
2009. jún. 15. 19:31
Igen!!!És szuper.
2009. jún. 15. 19:30
Próbálta már valaki aloe verával kezelni a tenyéren kialakult ekcémát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook