Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A sajt és az egészség fórum

A sajt és az egészség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A sajt és az egészség

1 2 3
15. Rika1 (válaszként erre: 11. - Venes)
2007. febr. 26. 18:10
Nem is a fogyás miatt írtam én az óvári zsírban szegény sajtot,hanem a kevés koleszterin tartalma miatt,mert bizony van akinek ezt is figyelembe kell venni.:)
14. Rika1
2007. febr. 26. 18:06
Örülök,hogy ennyien szeretik a sajtokat.Szerintem sem hizlalnak a sajtok egy bizonyos mennyiségig lehet belőlük fogyasztani bátran.Most már annyira nagy a választási lehetőség,hogy mindenki megtalálja a neki kedvezőt.:)
13. Venes (válaszként erre: 12. - Gyopár)
2007. febr. 26. 11:22
Meg végülis nem szabad azzal törődni egy sajtnál, hogy hízlal e vagy sem. Élvezet a lényeg, ennyit már lehet mindenkink bűnözni, aki szereti.:)
2007. febr. 25. 10:04

Én is nagyon szeretm a sajtokat. A camambert típusúakból mondjuk nem mindet, nekem némelyik túl kesernyés.


Úgy gondolom, ha csak zöldséggel esszük, akkor a magas zsírtartalmú sem hízlal úgy. Vagy esetleg almával. Én úgy is nagyon szeretem.

11. Venes (válaszként erre: 10. - Rika1)
2007. febr. 7. 08:53

A quargel jobb szerintem. Olyan 126kcal van 100g-ban. Ami elélg kevés és a magas fehérje tartalom, vegázóknak ideális.:)

De ha valakit a fogyás érdekel, akkor ott van a camambert, az sem valami túl magas kj tartalmú.

10. Rika1
2007. febr. 7. 00:48
Fogyózóknak,a zsírszegény Óvári-t ajánlanám.Van belőle sok féle ízesítésű.Fogyis még az Anikó és a mozzarella is.:)
2007. jan. 30. 08:19

Nam új sajt, amik kipróbáltam az az Olmützi quargel pogácsasajt.

100g belőle olyan 350ft, szóval nem a legolcsóbb kategória, de a sajtkedvelőknek nagyon tudom ajánlani. Erős íze miatt nem megy enni eblőle valami sokat, vagyis nekem nem ment.:)

Jah és a fehérje tartalma olyan 26g kb, a szénhidrát és a szír, pedig csak 0,1g ha még jól emlékszem.

Nem is ezt nézve vettem meg, de ha ezt is figyelembe vesszük, nekem vegetáriánusnak áldás ez a sajt, a sok fehérje...:)

2007. jan. 27. 23:50
Minden féle sajtot imádunk,a férjem kedvence a márványsajt./Nekem ez nem jön be/a többi jöhet.
2007. jan. 27. 09:09
A szagtalan sajtokat (mozzarella)szeretem csak, illetve a nagyon peneszeset, de csak keveset eszem beloluk, az emberi szervezet ugysem tudja hasznositani az allati eredetu kalciumot.
2007. jan. 27. 09:07
Imádom a sajtot, sőr a 9 hós kics lányom a camambert-et mindig elcseni.
5. Venes (válaszként erre: 4. - Weberkitti)
2007. jan. 27. 08:14

Nah igen...finom bor mellé eszegetni és még mellé egy kis diót is csemegézni. Isteni élvezet.

A héten én is camambert-eztem és mellé dióztem. Fenséges volt. (Sajnos alkoholt nemigazán ihatok, meg hát elvileg se sajtot, se diót nem ehetnék, de még ennyi belefért...)

2007. jan. 26. 20:19
Camembert-et szeretem nagyon, meg a Gourmet vagy valami hasonló a neve, de az is hasonló penészes csak sokkal lágyabb. De amúgy mwg mindet szeretem. Nagy borosok vagyunk a párommal (normális szinten maradva persze:)) ezért szeretjük a sajtlikat!
2007. jan. 26. 19:45

Imádom a sajtikat én is. De állítólag ez az élelmiszer az egyik oka a cístanak. (Sajnos nekem is van.:/)

Nem tudom hogy ez az utobbi infó mennyire igaz, de az tény, hogy savasító hatású...Szóval bele lehet kötni az ,,egészség hordozásába".


Nekem kedvencem az edami, a gomolya és mindegyik.:) Meg hát a juhtúró, ha még idesorolható. Persze a penészes sajtokárt is oda vagyok.


Nektek melyik a kedvencetek?

2007. jan. 26. 19:40
Mi imádjuk a sajtokat.legyen az bármilyen sajt,rántva,szeletelve,szendvicsre rakva,szeletelve,és még sorolhatnám....
2007. jan. 9. 09:07
Az élelmiszerek választékában a sajt különleges helyet foglal el. Bőségesen tartalmazzák a szervezet részére szükséges fehérjéket, zsírokat
ásványi anyagokat, vitaminokat. Különböző sajtot lehet kapni. Az enyhe íztől a fűszeresig pikánsig kenhető lágytól a reszelni való keményig. Nagy
választék az energiaszegény sovány sajtoktól a nagy zsírtartalmú tejszínsajtokig.

Ugrás a teljes írásra: A sajt és az egészség
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook