Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A sajt és az egészség fórum

A sajt és az egészség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A sajt és az egészség

1 2 3
2016. máj. 6. 14:36
Nekem a Parenyica sajt a kedvencem. Vagy a Gyógynövényes érlelt de legalább fél éves. :-)
74. Rika1
2010. ápr. 24. 00:15
Sajtos fórum...hahóó szereted a sajtot?
73. Rika1
2010. febr. 1. 06:05
Úgy látszik nem volt:))
72. Rika1
2009. dec. 24. 03:16
Hahóó!! Boldog Karácsonyt Mindenkinek!..és remélem sajtos finomság is kerül majd az ünnepi asztalra!
71. Rika1
2009. júl. 14. 12:29
Tegnap vettem egy egyszerűnek tűnő sajtot. A neve is tök egyszerű, de az íze fenomenális. Paprikás füstölt sajt speciális:)) Aki szereti a kicsit csípőset isteni finom. /chilis/Nem is drága, kilója 1346 Ft.
70. winny
2009. jún. 10. 17:19

Sziasztok

Elkezdtem olvasni és irány a hűtő:) Egy szelet sajt.isteni finom.imádom:)

2008. aug. 20. 09:17
Imádom a sajtot, de azért nem eszem meg mindegyiket pl. penészeset. Az én kedvencem az Edami.
68. Babii (válaszként erre: 67. - Rika1)
2008. aug. 3. 11:38
köszi:)majd utánajárok
67. Rika1 (válaszként erre: 66. - Babii)
2008. júl. 19. 17:21
Én láttam az Interspárban, de van a Auchanban is:)
66. Babii
2008. júl. 2. 12:06
gorgonzola sajtot hol lehet kapni?
65. semiramis (válaszként erre: 9. - Venes)
2008. jan. 27. 18:33
Hol lehet kapni ilyen sajtot?
64. Rika1
2008. jan. 5. 09:30

Sziasztok sajt imádok!

Kiegészítettem a cikket,akit érdekel olvassa el. Leírtam,hogy melyik sajt mellé milyen borok illenek..aztán..megjelenés,zsírtartalom,nedvességtartalom,szárazanyagtartalom szerinti csoportosításukat,hogy könnyebben eligazodjunk a boltban, és a sajtok világában.

63. Rika1
2007. dec. 11. 23:27

Na írok egy nagyon fini receptet amit pirítosra kenve,kitűnő..


25 dkg gorgonzola sajt,10 dkg cottage cheese,10 dkg reszelt parmezán,1 nagy gerezd fokhagyma,zöldbors,só,+ 5 evőkanálnyi krémsajt.


A gorgonzolát a a natur sajtot tálba töltjük,villával összetörjük.A parmezánt hozzáadjuk,a zúzott fokhagymával meg a durvára tört zöldborssal fűszerezzük,megsózzuk.Végén adjuk hozzá a krémsajtot.Összekeverjük,és már kenhetjük is a kenyérre.


Jó étvágyat!

2007. nov. 15. 19:29
a sajtok valami isteni finomak!!!
61. Rika1
2007. nov. 4. 11:52

Úgy gondoltam,hogy aki kevésbé ismeri a sajtokat, felsorolok most kapható fajtákat.Ami elérhető a piacon és,hogy kedvére válogathasson a finomabbnál finomabbakból.

OLASZ:

Bel Paese,Fontina,Gorgonzola,Mascarpone,Mozzarella,Parmezán,Pecorino,Provolone,Ricotta,

HOLLAND:

Edami,Gouda,Leidener,

NORVÉG:

Gamalost,Gjetost,Jarlsberg,

ANGOL:

Blue Cheshire,Caboc,Caerphilly,Cheddar,Cheschire,Glouchester,Stilton,Wensleydale,

SPANYOL:

Burgos,Cabrales,Manchego,

NÉMET:

Tilsiti,

FRANCIA:

Bleu de Bresse,Brie,Boursin,Camembert,Cantal,Coulommiers,Fourme D' Ambert,Munster,Neufchatel,Port Salut,Reblochon,Rokfort,Saint-Paulin,Tome Auraisin,Trapista,

SVÁJC:

Ementáli,Grouvére,Raclette,Sbrinz,

MAGYAR:

Anikó,Chevalier,Gomolya,Göcseji csemege,Hajdú,Krém,Lajta,Liptói,Márvány,Óvári,Pálpusztai,Szekszárdi csemege,

BULGÁR:

Kaskaval,

AUSZTRIA:

Bergkäse(Hegyi sajt),

SZLOVÁK:

Brindza,Parenyica,

ROMÁNIA:

Orda,

USA:

Brick,Colby,Cream Cheese,Cottage Cheese,

DÁN:

Danablu,Esrom,Havarti,Samso,


Egyelőre ennyi lenne,válogassatok kedvetekre...

60. Venes
2007. okt. 22. 07:48
Nekem most éppen fetás időszakom van...:)
59. 54ec386d0c (válaszként erre: 56. - Rika1)
2007. okt. 19. 14:55
Ímádom a sajtokat, és ha tehetem mindent megkostolom. Az a baj nagyon drágák. Vásároltam már házi készítésüt is, füstőltet is. Mindegy milyen lágy, félkemény vagy nagyon kemény, tehén, kecske, birka, mind mind nagyon finomak. A kislányom szereti a camambert meg a brie-t almával, már Ő is tudja mi a jó. A penészeseket majd elfelejtettem, még csak azok finomak!
58. lizyli
2007. szept. 2. 15:53
Szeretem a sajtokat,különösen a trappistát,viszont nem vetem meg a házi készítésűeket,pl. foghagymás ízűt. Azoknak van igazi ízük.
2007. aug. 23. 16:08
Sajnos én is sajtimádó voltam/ vagyok. Lett is vesekövem tőle. Nem szabad túlzásba vinni, engem eredetileg teljesen eltiltott az orvos a sajtok fogyasztásától.
56. Rika1
2007. júl. 29. 02:32
Ki szereti még a sajtot?-tapasztalat,vélemény?
55. Venes
2007. júl. 24. 15:38

Sima chikliset ettem már, lehet hogy üstölt is volt...arra már nem emlékszem.

Ha megyek matchba és lesz pénzem, akkor ígérem, hogy tesztelem. De amég itthon vagyok Kecskeméten nem tudom kipróbálni...:/

54. Rika1 (válaszként erre: 49. - Venes)
2007. júl. 24. 05:20
Kóstold meg a Füstölt chiliset.Kíváncsi vagyok a véleményedre:)Persze,csak akkor ha akarod.
53. Rika1 (válaszként erre: 49. - Venes)
2007. júl. 24. 05:13

Igen ettem,vöröset és érleltet is.Ez az Angliából származott sajt,nagyon finom.Mondjuk nekem elég zsíros.Az érleltnek olyan íze van,mint az ementálinak,de finomabb sokkal. A vörös cheddar az jobban bejön nekem,a színe is mélyebb sárgás,majdnem pirosas színű.

Hát csak bizony ára,az elég magas:)


a Pápusztait legközelebb tesztelem:))D

52. Rika1
2007. júl. 24. 04:56
Aki szereti a csípős ízeket,annak tudom ajánlani a Hollandiából származott Chilis füstölt sajtot. Nagyon kellemes ízű,csípős,erősen közepes sárga színű,ömlesztett sajt.Fűszerezettsége:vaj,chili paprika,fűszerek,só;nagyon finom:)
51. Rika1 (válaszként erre: 49. - Venes)
2007. júl. 11. 03:10

Na viszont amit felsoroltál azok közül a Pápusztainak az ízére nem emlékszem,mert még gyerekkoromból rémlik csak a neve.Na majd utána járok,azt tudom,hogy híres és,hogy az illata erős.

És azt hiszem a Cheddarra sem emlékszem:)


Legközelebb jövök,megírom,hogy ízlett oké?

50. Rika1
2007. júl. 11. 03:01
Hát igen a pénztárca:)DD __ezekhez a finom sajtokhoz bizony ki kell nyitni.Meg kell hagyni nem egy olcsó dolog,de a sajt evés élvezete elfelejteti.Mert mindig azt mondom,ezt megérte.Most legutóbb egy régi féle magyar sajtot vásároltam.Porseprű néven szőlő szemek és dió darabok voltak benne.:)Az ára nem volt magasabb,mint a többi ehhez hasonló ízesítésű sajtoknál.Nagyon ízlett mindenkinek,habár a párom a kéksajtok kedvelője. Ez félkemény kategóriás volt.
49. Venes
2007. júl. 7. 08:41

Juhsajtok szinte minde finomak, persze ott is van satnya.

Cheddart ettél már pl? Vagy Pápusztait? Ezek a jó sajtok ,ezek nak van ízük, nem az ezer forintos trappistának, ami nem is eredeti...Csak ,,uténzat".


Csak azt sajnálom, hogy én magam is ritkán tudok finom sajtot enni...a pénztácánk nem valami nagy itthon.:(

48. Rika1
2007. júl. 7. 00:00
De a hozzájuk adott anyag teszi változatossá az ízűket.Nekem meg ez jön be.Habár tegnap ettem egy isteni finom ízű eredeti Holland juhsajtot.Nem volt olcsó,de az íze fenséges volt.:)félkemény kategóriás volt,de a puhább változatba sorolnám.
47. Venes (válaszként erre: 46. - Rika1)
2007. jún. 28. 07:46

Csalános tényleg fincsi.

Nekem csak az a bajom ezekkel a sajtokkal, hogy nem a sajt teszi különlegess őket, hanem a hozzájuk adott egyébb alkotórész.

Én a sajtokat magukba szeretem. Még a füstölteket is kihagyom. Jobb érezni a más ízúséget egy camembert és egy edami között, mint egy fokhagymás és egy medvehagymás között.


Remélem érthető voltam, néha nagyon zagyva vagyok.:)

46. Rika1
2007. jún. 25. 19:56
Tegnap Népművészeti fesztiválon voltam és árultak házi sajtot.Két féléből vásároltam,egy zöldségekkel készítettet.Volt benne pritamin piros,és zöld paprika,nagyon feldobta a sajt ízét.Én egy kicsit sósnak találtam,de a többiek nem.Hiába én nem szeretem nagyon a sót,és a sózást.A másik sajt csalános volt,és nagyon jó ízű:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook