Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig egyen egy baba tápszert? fórum

Meddig egyen egy baba tápszert? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. jún. 23. 20:45
Hallottatok esetleg olyanról, hogy a veséjét tönkreteheti a tápszer? legutóbb az egyik gyógszerész mondta, hogy vigyázzak vele, pedig nem adagolom túl.
33. andita1 (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 23. 19:15
Az én fiam is másfél éves és általában reggel tejet iszik, este tápszert, de van hogy mindkét étkezés tápira jön ki. Semmi baja sem lesz szerintem, csak napi fél litert ne haladja meg a mennyiség.
32. tixtina (válaszként erre: 30. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 23. 19:09

Hát én csak saját tapasztalataimról tudok beszámolni.

Azt tudom,hogy két éves korukig a gyermekeim nem igen jártak közösségbe.Van egy kis kertünk,ami be van rendezve mini játszótérnek-néha mentünk csak a nagy játszótérre.

Fiam két éves koráig nem kapott orvosságot,főleg antibiotikumot.Annyi baja volt,hogy mivel tápszeres volt-székelésével adódtak gondok.

Lányom sem volt beteg,amíg anyatejeztem-7 hónapig.

Utána,szinte minden hónapban az orvosnál ültünk.

Egy évben,vagy 8-10 féle antibiotikumot kapott.

Pedig,még a nagy fiam sem hozta haza az oviból.

Ez van,hajlamosabb a fertőzésekre.Minden létező oltást beadattunk neki.Ha a hajlam megvan-betegesebb lesz.Persze az anyatejben fontos immunanyagok vannak-nem vitatom.Az is lehet-ha nem kapta volna 7 hónapig,előbb kezdődött volna a betegeskedése.

31. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 28. - 57abc43d5b)
2009. jún. 23. 18:00
Köszi! Igazi kis ördögök!:D
30. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 29. - Tixtina)
2009. jún. 23. 18:00
Érdekes, hogy azt írtad, hogy az anyatejes lányod betegesebb, mint a tápszeres fiad. Én többször tapasztaltam, hogy az anyatejes babák többet ülnek orvosnál, mint mi, pedig korábban mit összehallgattam a védőnőtől és a gyerekdokitól, hogy mennyit lesznek majd beteget, mert nem szopiztak...de sajnos ezt nem én döntöttem el.:(
29. tixtina (válaszként erre: 26. - 57abc43d5b)
2009. jún. 23. 17:45

Az jó,ha 10 hónapig szopizott.:))

Nekem a lányom nem tudott szopizni,fejtem neki 4-5 óránként,éjjel-nappal,aztán a felesleget lemélyhűtöttem:)

Lehet,ha tudta volna szívni,akkor tovább is lett volna tejem.

Sajnos,nagyon beteges a drágám.

Már ugyan kivették az orr manduláját,és a náthája ritkult,viszont most a torokvírusokat szedi össze.

Most is magas a láza:((

A fiam szinte tápszeren nőtt fel-és alig beteg.Egy évben egyszer,max kétszer kell antibiotikumozni-Igaz influenza ellen beoltatom mindkettőt:)

Nagyrészt genetika is közrejátszik az immunrendszer aktivitásában.

28. 57abc43d5b (válaszként erre: 27. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 23. 13:29
Nagyon cukik a gyerekeid.:-) Most néztem meg a képeidet.
27. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 26. - 57abc43d5b)
2009. jún. 23. 13:26
Nekünk még 1 év volt a korhatár a tejnél, de szerncsére egyik gyerekem sem itta.:)
26. 57abc43d5b (válaszként erre: 22. - Tixtina)
2009. jún. 23. 13:23
Én se adok a lányomnak tehén tejet.Reggel este iszik tápszert.Próbáltam a baba tejet elalvás előtt,de nem lakott jól tőle.Hajnali fél 4-kor felébredt.Nekem eszembe se jutott,hogy éhes lehet,mert nem sírt csak játszott a kiságyába.Anyukám tanácsolta,hogy adjak neki egy kis tápszert hát ha éhes.Megitta és kb 10 perc múlva édesdeden aludt.A születése napjától átalussza az éjszakát ezért nem értettem a dolgot.10 hónapos koráig szopizott utána jött csak a tápszer.Azóta ez mellett maradtunk.Különben most már 3 éves korig nem is ajánlják a tejet a babáknak.
25. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 24. - Tixtina)
2009. jún. 23. 13:19
A lányom is csak reggel és este iszik tápszert, de akkor kiköveteli (2 dl) utána még reggelizik és vacsizik is.:)
24. tixtina (válaszként erre: 23. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 23. 13:16

Persze,értem:)

Tápszert kiegészítésképpén is adtam alkalmanként,de csak két éves koráig.

Bölcsibe ment utána,és ott volt reggeli ebéd-uzsonna.Remek kajákat kapott.Mondjuk a tejet nem is nagyon szereti-inkább teát iszik.

Viszont a baba kávét azt most nagyon imádja.

nemrég kapott rá-most 28 hónapos.

Meg hát gyerekenként más.Mondom a fiamat sokáig tápszereztem,bár akkor még jobb evő volt,mint most 6 évesen.

23. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 22. - Tixtina)
2009. jún. 23. 13:04

A kisebbik lányom kezdettől (újszülött kora) fogva tápszeres. Az étvágyával semmi gond! 11,2 kg.

A babatejet én kipróbáltam, nem issza.:( Erőltetni nem akarom, havonta megkínálom...hátha...

Mivel csak 6 foga van, így bármit nem tud megenni, pépesítve pedig nem igazán fogadja el, inkább lenyeli.:)

2009. jún. 23. 13:01

Az én lányom,már nagyon korán -1 éves kora óta jóízűen evett mindent-

Tehén tejet én sem adtam neki-viszont a tápszerek csak felfújják,ha mellette sokrétűen táplálkozik.

Adtam neki baba tejet tápszer helyett-igaz drága,de majd két éves koráig azt kapta.

7 hónapos koráig szoptattam,és aztán jött a hozzátáplálás-tápszer+a többi.

A fiamnál sajnos hamar elapadt a tejem,és őt sokáig-két éves koráig tápszereztem-mivel Ő rossz evő volt.Sajnos a mai napig rossz evő maradt:(

2009. jún. 23. 12:57

18 hónapos a lányom. A tápszer, amit kap vassal dúsított.

Szinte mindent megeszik a tejen kívül: túró, sajtok, johurt, tejföl, pudingok, túrókrémek...

20. 57abc43d5b (válaszként erre: 19. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 23. 12:55
Attól függ hány hónapos a babád és milyen tejterméket akarsz adni neki.
2009. jún. 21. 20:16
Eszembe jutott még valami...tápszer mellett mennyi tejterméket lehet nekik adni?
2009. jún. 17. 13:18

Sziasztok.

Az én lányom 16 hónapos.Még nem mertem neki tejet adni ezért a napot tápszerrel kezdjük és este azzal fejezzük be.Mellesleg Nórinak is csak 6 és fél foga van és pépesítem neki a kaját,de csak annyira,hogy maradjon benne kisebb darab,hogy a rágásra is öszönözze.A gyerekorvos szerint,ha nem tudja rendesen megrágni a tápanyagok nem szívódnak fel teljesen.Ezt a pelusba mi tapasztaltuk is.Darabokban volt benn a répa.:-))

2009. jún. 16. 13:33
Szerintem ha már rendesen olyan kaját eszik,mint mi,akkor már felesleges a tápszer,nem?
16. 1eb84e4bad (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 16. 13:20
szia. semmiképp nem káros! addg szokták adni általában, amíg nem iszok tejet. Ha már tejet is iszik, akkor a kettő együtt sok. Ha nem iszik még tejet, vagy nem szereti, jó a tápszer is! add csak nki nyugodtan. Azz én lányom most múlt 15 hós, és reggel illetve este is eszik tápszert. A reggelit van, hogy tejjel váltjuk ki.
2009. jún. 15. 21:54
Szia! Én a kisfiamnak 15 hónapos koráig adtam tápszert.Azóta is a bolti tejet issza.
2009. jún. 15. 16:14
Tápszere válogatja, de a legtöbbjét 1 éves korig felírják. 11 hónaposan mi hetente írattunk 2-3 dobozzal, hogy kitartson 1 éves kor után is valameddig, de gyorsabban fogyott, mint gondoltam.:( Sajnos 2 hónapja teljes áron kell megvennem. 1 kg kb. 3-3,5 hétig elég.
2009. jún. 15. 15:10
Orvosfüggő, hogy ír-e receptet. Nekem egy évesig írta, ugyanabban a rendelőben a másik doki csak 6 hónapos korig, utána indokolt esetben tovább is.
2009. jún. 15. 15:03

A tápszert nem 1 éves korig, hanem fél éves korig írják fel csak receptre, utána teljesárú :((

Az én kisfiam 11 hónapos, de félnék neki még egy évesen is tejet adni. A tápszer nem lehet káros, szerintem ezt (majdnem) mindenki tudja. Van olyan is (péládul mi azt használjuk), ami immunerősítőt is tartalmaz.

2009. jún. 15. 14:42
szerintem ne legyen sűrűbb. Inkább arányosan több.
2009. jún. 15. 14:36

Ja, igen, még valami!

Maradjon az eredeti adag, vagy lehet emelni a tápszer adagot.(vagyis ugyanannyi vízhez + 1 kanállal többet)?

2009. jún. 15. 14:35

Köszi a válaszokat!

Örülök, hogy ezt írjátok. Zsófinak még csak 6 foga van, így nem mindent tud megenni, pedig szeretné. Ha pépesítem, úgy már nem kell neki.:(

A tejet (babáknak) nem issza, a boltit forraltam, azttól sem volt elragadtatva. Kakaó, tejeskávé, amivel próbálkoz(gat)unk.:)

Az elfelejtettem írni, hogy a tápszer után még reggelizik, illetve vacsorázik.

2009. jún. 15. 14:27
Amúgy a lányom most volt 3 éves és tápszer helyett rengeteg tejet iszik.Nagyon sokszor enni sem hajlandó,de napi egy-másfél liter tejet megiszik.Nagyon jó húsban van,kis hurkás combikkal még mindig!:)
2009. jún. 15. 14:23

Nem hiszem hogy káros lenne,legfeljebb már nem olyan hatékony mint kéne és hát ugye a cumizás miatt a fogaknak árt!

Egy éves korig van szüksége rá a szervezetének,ezért is van a dobozán hogy eddig ajánlják!

Ez után a kor után már bőven meg kapja más ételekből a kellő mennyiségű tápanyagot!

Az én kislányom 10 hónapos,az orvosunk ajánlotta hogy egy évs kora körül szépen kezdjem csökkenteni az adagját és hagyjuk el!

6. KicsiZsani (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 15. 14:23

Szia!

A fiam és a lányom is 2 és fél éves koráig kapott tápszert.Naponta többször is.Szerintem másfél évesen teljesen normális hogy kap még.

2009. jún. 15. 14:23

Szia!


Biztos, hogy nem káros! Nálunk mindenki, orvos, védőnő is azt mondta, 3 éves korig nyugodtan kaphatja! Ha csak reggel-este kap, semmi baja se lesz, miért lenne? Ha nem megy a többi étkezés rovására, adjad neki ha megissza.

Az én fiam 2 évesen hagyta el, addig kapta, addig kérte. Még örültem is, mert nagyon rossz evő, és legalább vitamin jutott a szervezetébe.

Amúgy úgy tudom a Ha-as tápokat írják csak fel, a többi vény nélkül vehető. Legalábbis itt így van.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook