Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A perzsa cicámnak könnyes a szeme! Mit csináljak vele? fórum

A perzsa cicámnak könnyes a szeme! Mit csináljak vele? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 8. 15:45
Nekem is van perzsám, én simán papírzsepivel szoktam megtörölgetni a szemét. Persze vigyázva arra, hogy a használt zsepivel a másik szeméhez ne érjek, csak külön, de jó a kozmetikai korong is.Náluk ez természetes, ahogy öregszik annál gyakrabban könnyeznek.
14. mamma2
2011. dec. 24. 09:13
szerintem törölgesd, vagy vígasztald meg....:DDDD
13. 9bbc382386 (válaszként erre: 12. - Fanettka)
2011. márc. 9. 07:47

Szia!

Gyógyszertárban kell borvizet venni,és sminklemosó koronggal letörölni.

Nekünk is könnyes volt a perzsánk szeme,de elmúlt,és nem sárgult be a szőre,mert ezt használtuk a tenyésztő ajánlásával.

2011. márc. 8. 23:10
Szia!Nekem is van egy fehér perzsa cicám,és neki is nagyon könnyezik a szeme!Az állatorvos azt mondta,hogy nincs semmi baja,perzsáknál ez gyakori!De a könnytől nagyon sárga a szeme alatt a szőr,és nem jön le semmivel!Ha esetleg neked sikerült valamivel eltüntetni,akkor megköszönném ha segítenél nekem is!Vagy ha valakinek lenne valami jó tanácsa,az is jó lenne!Hálás lennék érte!Köszönöm!
2009. nov. 27. 19:11

Borvízzel kell tisztítani,

majd kamillás teával áttörölni és ha kötőhártya gyulladása van,akkor GARASONE szemcseppel kezelni .

10. emagdi (válaszként erre: 8. - Andee5)
2009. jún. 15. 16:54

Ha már ilyen régen van ez a problémája, vidd el orvoshoz ismét, ha az eddigiek nem tudtak segíteni rajta, akkor egy másikhoz.

A perzsacicáknak valóban a könnycsatornájukkal szokott gond lenni, mivel az orruk nagyon lapos, nagyon sok cicának elnyomja, irritálja a könnycsatornáját, és ilyen csúnyán váladékozik a szeme.

Sajna ez csak úgy magától nem fog elmúlni, kellene keresni egy olyan dokit, aki ért hozzá, illetve hát többféle kenőcsöt, cseppet kipróbálni, amíg valamelyik hat rá.


De addig is a kamillázást ne hagyd abba, naponta legalább kétszer töröld át a szemét!

9. nyuce (válaszként erre: 8. - Andee5)
2009. jún. 15. 15:41
Te így biztosan nem tudod meggyógyítani a cicádat és szerintem ne is kísérletezz szegénykével, mert itt biztosan jószándékkal adnak tanácsot, de nem állatorvosok. Vidd vissza mindenképp egy dokihoz és mond el azt is, hogy már voltál vele dokinál, de sem a gyerekszemcsepp, sem a kenőcs nem használt, akkor valószínüleg valami mást fog ajánlani. Lehet, hogy allergiás a kenőcsre, azért gyulladt be mindkét szeme, akkor mást ad rá a doki. De mindenképp hozzáértő ember véleményét kérd, ne találgass és ne próbálkozz szegénykével!
2009. jún. 15. 11:14

Még nem könnyezett a szeme, mindenki azzal jött, hogy: "milyen szép cica" most viszont ha meglátja valaki: "fujj de csúnya a szeme..." :( Tanácstalan vagyok! Ha valaki járt már így a cicájával és megtalálta a megoldást, kérem írjon!

Amúgy hófehér perzsa, ezért nagyon látszik, hogy beteg a szeme...

2009. jún. 15. 11:11

Lehet, hogy el van záródva a könnycsatornája, azt szokták operálni.

Naponta többször törölgesd neki addig is, míg nem találsz egy segítőkész állatorvost.

6. nyuce (válaszként erre: 5. - Andee5)
2009. jún. 15. 11:09
Mindenképpen vidd el dokihoz
2009. jún. 15. 11:07
a kamillás kezeléssel kezdtem, de semmi...nem múlott el
2009. jún. 15. 11:06
Már legalább fél éve könnyezik az egyik szeme, nagyon csúnya neki, már gusztustalan...eddig 2 állatorvos látta, az egyik gyerekszemcseppet ajánlott, amitől ugyanúgy könnyezett a szeme, a másik szemkenőcsöt írt fel neki, de attól már a másik szeme is begyulladt (de nem könnyezik), viszont még mindig könnyezik ugyanaz a szeme, és már a szőr is kihullott mindkét szeme körül, így extrán undorító...Látom, hogy beteg, szegénykém szenved. Mit csináljak vele?
2009. jún. 15. 11:05

én is a kamillás törölgetést javaslom.

ha nem múlik el pár nap alatt, vagy túlságosan elkezd neki váladékozni, érdemes elvinni állatorvoshoz.

sajnos perzsa cicáknál a koponyacsont formájából adódóan ez tipikus probléma

2009. jún. 15. 11:04
próbáld meg kamillateával mosogatni neki
2009. jún. 15. 11:03
A perzsa cicámnak könnyes a szeme! Mit csináljak vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook