FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Milyen tapasztalatod van a Szent István Kórház szülészetéről?

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Vajúdás és szülés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4
116. Csivir2014-01-31 19:54
Köszönöm a válaszokat! Végül is választottam valakit... a kérdésem még az lenne, hogy van-e valaki, aki nem szülésznőn keresztül járt ctg-re? A kórházban sorbanállással általában mennyit kell várni? 2-3 óra alatt be lehet kerülni?

115. dyanemet2014-01-16 13:16
Sziasztok!Én juniusban fogok szülni a Szent Istvánban Fenyőházinál ,és ez lesz az első szülésem nála .Kérlek segitsetek ő mennyit szokott kérni a szülésnél vagy császárnál? ,mert nem akkartam meg kérdezni mivel nemrég járok hozzá. Meg szült valaki nála? Mi volt a véleménye ?Köszönöm

114. Krisztina692013-11-17 08:23
Veszélyeztetett voltam a korom miatt (41 voltam akkor) valaki ajánlotta Dr. Németh Miklost! Elmentem, szimpatikus volt. Aki azt akarja, hogy a lelkét is ápolják, ne hozzá menjen :D de nekem erre idöm sem volt. Amikor beütött az elsö krakk: kevés a magzatviz, azonnal befektetett, infuziot kaptam. Szoval akármilyen laza is, és ugy néz ki, mintha futoszalagon UH-zna, ez nem igy van. Nagyon alaposan megnéz pillanatok alatt. Bármilyen kérdésre szivesen felel. Ha baj, azonnal a toppon van. 30. héttöl hetente kellett menjek UH-ra. 33.-tol pedig heti 2szer. És a 36. héten az uh közbe azt mondta: azonnal ki kell venni. Pillanatok alatt a mütöben voltam, megkaptam a császárhoz szükséges dolgokat. Közben elmondta, ne aggodjak. teljesen érett baba, semmi probléma nem lesz vele. Csak nem nöl.Nem tudta mi az oka. Hisz félidönél azt mondta, ha igy növekszik, készüljek, hogy császár lesz, mert közel 5kg-s baba lesz. Na a mütét után közölte: nem tágult a méhem, ezért nem nött a baba. De valoban teljesen egészséges érett baba volt. A sulya miatt koraszülött osztályra kellett vinni, a Peter Cerny alapitvány vitte át. A dokim intézte hova vigyék, ráadásul egy szobát is intézett nekem, hogy tudjak menni a babához állandoan. Szoval nekem teljesen megfelelt a doki :) ha szülés lett volna, nem tudom milyen lett volna. De remek orvos.

113. Rencsi12013-11-16 20:31
A keedvenc orvosom.Nagyon szeretjük bár mi még nem szültünk nála,de nagyon nagyon profi és tele van jó indulattal és figyelmességgel :D Én is csak ajánlani tudom!
(válasz Outback 111. hozzászólására)

112. fruzsinap2013-11-11 10:46
Nem tudom aktuális e a kérdés még, leírom a legfrisebb tapasztalataimat.
Én mindhárom gyermekemet az Istvánban szültem ügyeletesnél, legutúbb 6 napja. :) Most az ügyeletes dr Alasztics Bálint volt, egy fiatal, kedves, figyelmes orvos.
Nagyon jók a tapasztalataim, mind a szülésznők, a nővérek és az orvosok nagyon kedvesek, akkor is, ha ügyeletesnél szülsz.
(válasz wucky 107. hozzászólására)

111. Outback2013-10-19 16:59
Én anno írtam egy "jellemzést" a kórházról. Bárkinek szívesen elküldöm e-mailben.
A tapasztalataimat írtam le benne. 2009-ben és 2012-ben szültem ott.

Én még mindig kitartok a saját dokim mellett, neki nincs tarifája, annyit adtok a szülésért, amennyit szeretnétek, jónak láttok. Van egy szülésznő, akivel szeret együtt dolgozni, ő Diószegi Éva, de természetesen nem kötelező őt megfogadni.
Privátban szívesen adok elérhetőségeket is...
Komáromban és Budapesten is rendel a doktor úr.
Mivel már hosszú évek óta ismerem és tudom milyen emberileg és szakmailag, nem cserélném le semmi pénzért :)
Bárkinek bátran merem ajánlani. (Pesten a Telkiben is dolgozik, de nem csak ott! Van rendes magánrendelője is, ahol szerintem elég korrekt árak vannak)
Ja, és Ő Dr. Kosztin Árpád :))

110. Csivir2013-10-19 15:33
Sziasztok,
engem is érdekelne privátban, milyen szülésznőket, orvosokat ajánlanátok itt, árakat is írjatok légy szíves! Nagyon köszönöm!

109. azorka242013-08-26 20:33
sziasztok!
az elso babamat szeretnem ebben a korhazban vilagra hozni.tudnatok orvost es szulesznot ajanlani? nagyon orulnek velemenyeknek, tapasztalatoknak. elore is koszonom a segitseget.

108. rockygirl2013-07-31 17:53
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy kb. miből mennyi ruhát és mit kell csomagolni a babának amit a kórházban vinni kell? Elvileg szinte mindent kell vinni a babának? Előre is köszönöm a válaszokat.:)

107. wucky2013-07-30 08:33
Én 14 hetes kismama vagyok vidékről, területileg ide tartozom és tetszik is a kórház. Viszont nincs pénzünk orvost fogadni, mert elég sok minden összejött ráadásul én itthon vagyok veszélyeztettet terhesként(majdnem 4 év után jött össze a baba). Azt szeretném kérdezni, hogy szült-e valaki az ügyeletesnél és mi volt a tapasztalata? A kórházról is minden érdekel. :D Előre is köszönöm a segítséget.

106. Outback2013-07-24 10:22
*Árpádot, bocsánat :)

105. Outback2013-07-24 10:22
Én még mindig mindenkinek Dr. Kosztin Árápod ajánlom :)))

104. mandarinmandarin2013-07-24 08:19
Én Újvárinál szültem....volna, ha időben beért volna. Délelőtt 11-kor mentem be a kórházba, Ő éjjel 11-re ért be, akkor már köldökzsinór tekeredett a gyerekre...nem figyeltek rám..nem tájékoztattak. Semmit nem mondott mért nem jött időben, pedig a magánrendelésére jártam....
A varratszedést másra bizta...szerintem nem mert a szemembe nézni. Most bajban is vagyok a második gyereknél...érdemes orvost fogadni vagy inkább szülésznő mellett döntsek még magam sem tudom. Szóval könyörgök, Újvárit NE!
(válasz süni2011 99. hozzászólására)

103. S.Mesi2013-06-10 20:37
Szia,Én is meg voltanelégedve a kórházzal!Csak ajánlani tudom!A kicsi végig velem volt,egy ágyban aludtunk végig :)
Az orvosom Dr.Vajda Róbert,havonta 8000 és a szülés 80...ha érdekel írj priviben!
(válasz cirpike 102. hozzászólására)

102. cirpike2013-05-08 05:09
Sziasztok! 17 hetes babaváró vagyok, még nincs magánorvosom.3 császárom volt, most mindenképpen fogadom kellene egyet, mivel nem tartozom az István kórházhoz.Dr.Serfőző Lászlónak mennyibe kerül a magánrendelése?

101. Outback2013-05-07 15:40
Sziasztok! Nekem mindkét kisfiam a Szent Istvánban született. Abszolút elégedett voltam mindennel :)

100. adrush012013-05-07 15:00
Sziasztok!Én most vagyok 18 hetes és Kodaj Imre az orvosom.Csak ajánlani tudom,kedves és nagyon figyelmes. Kiderült hogy tavaly az egyik ismerősöm is nála szült az Istvánban és minden rendben volt vele.Azt csak hallomásból tudom hogy 80ezer egy szülés nála.

99. süni20112013-04-25 21:24
Szia! Újvári 150-ért dolgozik tudtommal, mert "külsős". És valószínűleg már későn jelentkeznél hozzá, de fel kell hívni, van honlapja. Vizsgálatonként 15 ezer körül van a tarifa a magánrendelésén. Ismerősöm szült nála, pozitív volt a tapasztalat, de nem olcsó az élmény. :)
(válasz Izé78 97. hozzászólására)

98. Katy78012013-04-19 16:17
Köszi szépen a megnyugtató választ.
(válasz Ambroise 93. hozzászólására)

97. Izé782013-04-11 15:26
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni orvos választáshoz. A dokim nyugdíjba ment, így kórházat és új orvost kerestem. Az István mellett döntöttem, de a dokik már nehezebb kérdés. Mivel nem első baba, megszülném ügyeletes dokival, esetleg csak fogadott szülésznővel, de gondok voltak, nagyobb biztonságban érezném magam, ha lenne saját dokim.
Nagyon fontos számomra a természetes szülés, hogy hagyjanak szülni, nem kell pátyolgatni, indítani, közbeavatkozni, csak ha gond van. Popp Andreát javasolták, de ő már nem tud vállalni, mivel Augusztusra tele van. Szimpatikus az Újvári Attila, de úgy tudom, ő fix összeget kér a szülésért (jól tudom?) és nem nagyon van erre keret (negyedik babát várjuk :)). Szóval tanácstalan vagyok, az idő meg fogy, ez már a 22. hét! :)

Köszi előre is!

96. szeredas.emerenc2013-04-03 13:24
én dr pop andreánál szültem az Istvánban kb. fél éve, aki szuper orvos, nagyon jó szülésem volt. ha jól emlékszem, vaesz is nála szült.
(válasz adrush01 95. hozzászólására)

95. adrush012013-03-29 14:48
Köszönöm a választ:) Kedden megyek Kodaj doktorhoz, aztán majd kiderül. Bizonytalan vagyok a választást illetően,de remélem rendes lesz. Megkérdezhetem hogy Neked ki volt az orvosod?
(válasz vaesz 90. hozzászólására)

94. Csajszibarackk922013-03-26 13:11
Nekem most lesz pénteken 3hete,hogy megszületett a lányom és az Istvánba szültem. Terhesgondozásra ne ide jártam csak az utolsó héttől kezdve. Sem fogadott orvosom sem szülésznőm nem volt.Mégis nagyon pozitív élmény volt a szülés.(lásd napló) Szerencsémre pont nagyon jó fej fiatal szülésznőket fogtam ki,de ami a legfontosabb nagyon jó dokim volt aki szintén fiatal volt. A Doki neve Dr Alasztics Bálint nagyon kedves,jó orvos.Gátat meg úgy var mint az álom.A kórházban már ülni tudtam..és miután haza jöttem a kórházból rá pár napra nem is éreztem,hogy fájna:)

93. Ambroise2013-03-25 19:59
Szia, nekem elso gyereknel volt fogadott orvos melle fogadott szuleszno, akivel nagyon-nagyon meg voltunk elegedve. Most viszont masodik gyerkocnel - tobb okbol kifolyolag - ugy alakult, hogy nekem sem lesz, es szerintem nem gaz. Ha barmi problema adodik, ugyis mutenek, ha pedig rendben mennek a dolgok, akkor bizom benne, hogy fogadott szuleszno nelkul is jo kezekben leszunk.
(válasz Katy7801 91. hozzászólására)

92. Ambroise2013-03-25 19:53
2009-ben szultem elso gyermekemet a Szt Istvanban, es nagyon pozitiv elmeny volt, pedig elozoleg rettegtem a szulestol, es magaval a korhazzal, az ottani ellatassal kapcsolatosan is voltak fenntartasaim (ha ugy tetszik, kenyes yuppie pi** vagyok, akinek semmi sem mindegy..).
Fogadott szuleszem volt, aki fantasztikus "munkat" vegzett minden szempontbol, es azota is halas szivvel gondolok ra azert, ahogy komplikaciok nelkul vilagra segitette a babankat, aki bizony nem volt kicsi. Mindemellett a tobbi ugyeletes orvos is, akikkel a par nap ottlet soran kapcsolatba kerultunk, mind nagyon kedvesek, figyelmesek es segitokeszek voltak, csakugy, mint a szemelyzet tobbi tagja. A szules alatt nem voltam egyszeru eset, de utana viszonylag hamar ossze sikerult magam szedni, es igyekeztem en is kedves es keszseges lenni mindenkivel, talan kis szazalekban ez is szamit.
Egyedul a 4 agyas szobat talaltam icipicit kenyelmetlennek (jonnek-mennek a szamomra vadidegen latogatok, plusz torvenyszeru, hogy 4 kicsi baba kozul legalabb az egyik atsirja az ejszakat....ugyanakkor biztos van olyan elsogyerekes anyuka, aki kimondottan orul, ha nem egyedul van, hanem mas anyukakkal), de ezt megoldottuk ugy, hogy a masodik ejszaka az alapitvanyi szobaba koltoztunk, a negyedik ejszakat pedig mar otthon toltottuk.
Szakmailag nagyon jonak gondolom a Szt Istvant, az ellatas pedig nekem valoban praktikusnak, bababaratnak, jol szervezettnek tunt.

91. Katy78012013-03-17 17:39
Sziasztok!
Augusztusban fogok az Istvánban szülni Dr Fenyőházi Jenőnél.Sajna szülésznőt nem tudok fogadni az anyagiak miatt,mennyire gáz az?Mert itt olvasva mindenkinek volt.

90. vaesz2013-03-10 14:04
Nekem nagyon jó élmény volt a szülés a Szent Istvánban, mondjuk ehhez kellett a dokim is, le a kalappal előtte! :) megnyugtatott végig a szülés alatt, és ezért tényleg élményként élem meg.
Kodaj Imrénél én kétszer voltam, de csak genetikai ultrahangon. Rendes, aranyos dokinak tűnt, bár az a pár perc nem túl sok, hogy véleményt alkothassak róla. Nekem szimpatikus volt.
(válasz adrush01 89. hozzászólására)

89. adrush012013-03-05 14:39
Sziasztok! Valakinek van valami tapasztalata dr.Kodaj Imre szülész nőgyógyásszal kapcsolatban? Esztergomi vagyok és az orvosom Őt ajánlotta mert helyben nem szeretnék szülni(nem is ajánlja),de nem találok róla semmi infót a neten. Az olvasottak alapján a Szent István kórház jónak tűnik szülés szempontjából de még fogalmam sincs melyik kórházat válasszam.(10 hetes kismama)

88. vaesz2013-01-31 10:38
Köszi :) doki szerint a héten szülünk, felpuhult méhszáj, 2cm-re nyitva, szóval bármikor pottyanhat :)
(válasz S.Mesi 87. hozzászólására)

87. S.Mesi2013-01-30 07:09
Szia VAESZ! Nagyon szorítok ám!Már bármikor megérkezhet a kis csöppségetek :)Nagyon izgi :)Aztán majd tessék beszámolni....ha lesz rá időd :P

1 2 3 4