Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tesztek ha valaki rendszeresen késik? fórum

Mit tesztek ha valaki rendszeresen késik? (beszélgetős fórum)


15. 35486a5042 (válaszként erre: 14. - Fairytalentum)
2012. okt. 22. 07:55
én is így gondolom.... :)
14. fairytalentum (válaszként erre: 1. - Serry)
2012. okt. 22. 07:19

Ez a legnagyobb problémád?De jó neked!

Nagyon érdekes ez a vendégszeretet"magyar módra..

:) ráadásúl közeli családtagokkal szemben ?!

Na én felétek se néznék az tuti,felőlem akár fel is bukhatnátok ha így viselkednétek!

Csak 1x mondanád nekem hogy zavarok!!


"De volt már olyan,hogy valamelyik rokonhoz bejelentés nélkül este fél 10kor állatottak be.

Szóval mit tegyünk az ilyennel?"


Tipikus lejáratási szándék... Hm...

Mit lehetne tenni az ilyenekkel mint te?

Tudod?Soha nem mondanám az apósomnak hogy ZAVAR,

amikor szivélyesen érdeklődik pénzét sem sajnálva a telefonra,mert ez pofátlanság,de nektek sajna még tanulni kell az illemet!

Számomra ez a viselkedési forma idegen.

Nálunk ha családtagról vagy akár barátról van szó,

akár az éj közepén is jöhetne,akkor is szivesen fogadnám,netán ha vacsoraidőben érkezne,az asztalhoz invitálnám!De soha nem mondanám hogy

ZAVARSZ!Te nem érdemled meg hogy rádkopogtassanak,az biztos.Szomorú ez a fajta mentalitás,tudnék ajánlani pár helyet a világban,

ahol megtanulhatnád mi az a vendégszeretet és a rokonok,a család iránti tisztelet!

13. 4244093cd0 (válaszként erre: 10. - Serry)
2012. okt. 22. 06:07

Igen,megváltoztatni őket nem lehet,így csak az a megoldás ha ti változtattok azon ,mikor jöjjenek ,vagy se.

Pl ha nektek a látogatás délután 2-este 7 ig lenne jó,mert ebben az időszakban nem ütközik a megszokott rendszeretekkel,akkor hívjátok őket 3 -ra.Akkor 4-5-ig odaérnek ,és pár óra után úgy is mennek tovább.


Az ,hogy apád 20 percet bájcsevegett velük az meg nem csak az ő hibájuk volt.

Meg kell tanulni nemet mondani .

Egyszerűen pár perc után letehette volna a kagylót.

"Ne haragudjatok ,mindenki rám vár ,és kihűl a leves,majd később beszélünk!"-kel simán elintézhette volna.


Szóval minden szituhoz két ember kell,ha változást szeretnétek ,gondoljátok át mit lehetne és hogyan változtatni ,hogy ne legyenek kellemetlen helyzetek.

2012. okt. 22. 05:24
Vekkert vennék neki!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. jún. 15. 09:09
Szerencsére velem ilyen nem szokott előfordulni.
10. Serry
2009. jún. 15. 09:07

Pontosan az a bajunk nekem is és a férjemnek is,hogy hiába kérünk, parancsolunk. Mondjuk szépen durván, ohgy nem illik, Felnőtt ember létükre nem fogják fel. hogy egész pontos legyek apósom exkuzálja magát állandóan anyós helyett.


Persze ha ilyen dolgokról van szó nem én beszélek velük hanem férjem. mégis csak ő ismeri őket jobban,hiszen az ő szüleiről van szó. Ha az én szüleimmel kell valamit megbeszélni azt első sorban én szoktam, aztán meg közösen.

De anyámék haja is égnek állt múltkor mikor apukám születésnapja ül délben a család az ebédnél csörög a telefon. Anyósék voltak csak boldog születésnapot akartak kívánni.( Ebben még nincs semmi rossz) Mi éppen kimertük a levest: apám vette fel a telefont. Gondolom megkérdezték zavarunk-e mert apám mondja igen éppen leültünk ebédelni. Aztán hallom "bájcseveg" Mérgesen ült az asztalhoz mi 20 percet vártunk rá. Mert az éppen ebédeltünkre az volt a válasza apósnak, hogy jó akkor röviden megköszöntelek és kívánt ő boldog születésnapot, aztán anyós és végül sógornőm mind külön-külön. S érdeklődtek az egészsége a család és afelől,hogy jól érzik-e magukat a gyerek náluk. Apám meg füstölgött.


Igen nem lehet őket megváltoztatni. De felnőtt ember létükre nem érzik,hogy valami mikor kellemetlen? Ez nekünk nonszensz.

2009. jún. 15. 04:15
Este 8 - kor, max nyáron mennék át az anyósomhoz! Nem 10 a tesómhoz. Család vagy nem akkor se illik ilyen későn menni.
8. sundance (válaszként erre: 6. - Serry)
2009. jún. 14. 23:46
Hát ebben a formában ez tényleg gáz! Szerintem is beszélnetek kéne velük. Bár nem értem, hogy felnőtt embereknek maguktól nincs ennyi eszük!
7. Sznebk2 (válaszként erre: 6. - Serry)
2009. jún. 14. 23:13
Hát, ha zavar, meg kell mondani kerek-perec. Ezek szerint csak Te rágódsz rajta, ők meg vígan mennek ide-oda, mert senki nem szól nekik. Ha tudjátok, hogy ilyenek, akkor sokszor már ilyenkor nem is tudjátok megváltoztatni őket, el kell fogadni. Ha kibírhatatlan, akkor meg szólni kell, de akkor szóljon a párod, lehet, hogy azért nem veszik komolyan. Másnak nem kellemetlen? Vannak ilyen éjjeli baglyok.
6. Serry (válaszként erre: 5. - Sundance)
2009. jún. 14. 20:32

Sajnos rendszeres. Soha egyetlen időpontot nem tudnak betartani. Rájuk,hagyjuk,hogy mikor akarnak jönni, de a maguk által megszabott időt képtelenek betartani. Mi úgy szerveztük sokáig a dolgainkat,hogy ne legyen senkinek kellemetlen. De most már nem érdekel csináljuk a dolgunkat.

Tudod múlkor volt olyan,hogy apósom mesélte,hogy átmentek a dédihez este 6kor. Ezzel még nincs is baj. Aztán onnan mivel az unokatestvérének volt születés napja átmentek őt is megköszönteni este 10kor. Ahogy apósom mondja nem volt jó a hangulat, mert addigra már bevette az ünnepeltet az éjszakai gyógyszereit, többek közt a nyugtatót is. Szóval este 10kor nem megyek vendégségbe még ha a húgomról van is szó.

Ez minket nagyon zavar.

2009. jún. 14. 20:07
Ha néha megesik az ilyen, az szerintem nem akkora tragédia. Akkor már kellemetlen, ha rendszeresen több órát késnek. De szerintem ebből nem kell családi botrányt csinálni. Elvégre nem hivatalos konferenciára érkeznek, hanem a családját látogatja meg! Légy egy kicsit lazább, ők is családod! Ebben a rohanó világban örökké időpontokhoz vagyunk kötve, hadd ne kelljen még a családon belül is időpontokat kérni... Egy kis késés belefér, de a másfél órákért viccesen célzásokat tehetsz. :)
2009. jún. 14. 19:24

Telefont Kihúzni a vezetékest! Mobilt kikapcsolni! Nem szeretek késni.

5 percet késtem egy helyen, mert ELŐSZÖR jártam arra. Alig találtam oda ráadásul. És rüheltem rendesen. A késést, vagy azt hogy elsőre nem találtam oda nem is tudom melyik volt erősebb.

Családtagnál is jó lenne ha pontosak lennénének az emberek.

2009. jún. 14. 19:12
hát ha késne, én elmennék otthonról.A telefont meg akkor veszük fel amikor nekünk jó! :D
2. Marjann (válaszként erre: 1. - Serry)
2009. jún. 14. 19:11
Ha legközelebb bejelentkeznek mondd, hogy jöjjenek akkorra, de 2óra múlva nektek mennetek kell valahova.
2009. jún. 14. 19:07

Illetve mit tesztek azzal a rokonnal aki rendszeresen illetlen időben érkezik? Anyósomék ilyenek. Azt mondja 6-ra jön de nem ér ide csak 1,5 óra múlva. Mi már tűkön ülünk itthon. most is pont akkor érnek ide mire végre leül a család vacsorázni.


De ami a csúcs innen mennek még rokonokhoz. Vagyis tőlünk akihez mennek min este 8-ra érnek. Aztán még át mennek a dédi mamához ahová most valószínű este 9kor érnek.


De volt már olyan,hogy valamelyik rokonhoz bejelentés nélkül este fél 10kor állatottak be.

Szóval mit tegyünk az ilyennel?

Mi bezárjuk az ajtót,hogy érezzék alkalmatlan. Számtalanszor közöltük már amikor az általuk javasolt időpont vagy vacsora idő vagy fürdetés volt, hogy mi ez olyankor szoktuk. De nem érdekli őket.

Aztán még ma fordult elő sokadszor, hogy após telefonált. Nem zavarok? kérdi mondom,de igen pont ebédelünk jó akkor gyorsan mondom volt a válasz.

Na ehhez mit szóltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook