Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megfázásnál orrdugulás+füldugulás. Mitől lehet, mit lehet tenni ellene? fórum

Megfázásnál orrdugulás+füldugulás. Mitől lehet, mit lehet tenni ellene? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 14. 12:54
Clarinase tabletta. Nem szeretik ajánlani, mert pszeudoeffedrin van benne, de tényleg jó. Beveszel egy szemet, és 24 órán át megszűnnek a tünetek. Nálam súlyos arcüreggyulladásban is bevált. Igaz, tüneti kezelés, de jó jön, ha nem tudsz a négy fal közt maradni, hanem ki kell menned emberek közé. Elvileg fel kell íratni, de van, ahol ki lehet udvarolni recept nélkül. Nekem semmi más nem vált be. A gyógyszerészek is dicsérik a psze-t, csak állítólag mellékhatásai vannak. Főként anyagi, mert míg a Claritine acutot zabálhatod eredmény nélkül, ebből egy nap tényleg elég egy, szóval költséghatékonyabb :-))))
9. a106211d56 (válaszként erre: 5. - Mar1ska)
2009. jún. 14. 11:47

Én is így gondolom...

-Tudod mindennek az okát?Érdekel a téma!

Én a Aloe Vera levét-az "Aktivator" nevű készítményt szoktam ilyen tünetekre használni 1:1 higítási arányba.Nagyon jó,tisztítja az egész arcüreget,hallójáratot...

2009. jún. 14. 10:43
köszi a tippeket.. A fülgyertyáról már én is hallottam, de még nem próbáltam. Tényleg jó füldugulás ellen? Habár szerintem az orrdugulásomtól van, mert mindig azon az oldalon van ez a füldugulás, amerről az orr, és amelyik oldalon aludtam....
2009. jún. 14. 10:32
Ha eszembe jut, akkor ilyen esetekben napi 1-2 Calcium Sandoz pezsgőtablettát is megiszom, az is használhat bedugulás ellen, ha esetleg allergiás jelleggel van.
2009. jún. 14. 10:29

Amit én szoktam ilyenkor tenni: fülmelegítés sóval, sós orrspré (tengervizes) használata, sok folyadék fogyasztása, főleg meleg tea, ha nagyon be van dugulva az orrom és máshogy nem megy, akkor veszek a gyógyszertárban gyógyszeres orrsprét is, mert úgy vagyok vele, hogy aminek ki kell jönnie az jöjjön ki, ha bennmarad a dugulás miatt csak negyobb lehet a baj.

Egyébként a gőzölés nekem nem jön be, utána ugyanúgy bedugul az orrom.

2009. jún. 14. 09:34

Minden betegségnek, valamire való képtelenségnek lelki eredetű oka van.

Az orr - lélegzetvétel és a szaglás

Betegség szimbolikában, persze így minden megbeszélés nélkül csak nagyon felületesen a következőket jelentheti.

A levegő a szabadságot jelenti számunkra, mik azok a rossz gondolatok amik miatt úgy érzed, hogy nem vagy szabad. Szaglás - valami bűzlik valamit nem akarsz kiszagolni. Érdemes ezen a vonalon elindulni.Mindig az érzéseidet figyeld és azokat a gondolatokat amik hozzá kapcsolódnak.

Tegyél fel kérdéseket és ha jól figyelsz hamarosan megkapod a válaszokat, a környezetedben egy történéstől, egy elhangzó szóból mondatból.:-))

2009. jún. 14. 09:24
Gőzölj! Forralj fel vizet és főzz meg benne fahéjat, szegfűszeget, ánizst és ha van akkor mentolos inhaláló ampullát.(Az sem baj, ha nincs mentol, van akit amúgy is ingerel...) Nagyon jól felszakítja a váladékot, ami eldugítja az orr és arcüregedet...
2009. jún. 14. 09:22

Ilyenkor a nyálkahártya megduzzad, és akadályozza a melléküregek kiürülését. Ez az orrdugulás, és a feszítő érzést is ez okozza.

Használj orrcseppet, ha kell, ezekben nyálkahártyaduzzanat- csökkentő anyagok vannak.

2009. jún. 14. 09:19
Nagyon ritkán megfázok, ilyenkor először jön az orrdugulás, majd néha reggel felébredek és amelyik oldalról el van dugulva az orrom, arról a fülem is olyan, mintha eldugult volna. olyan feszítő érzés van és nehezebben is hallok rá. Mitől lehet? Mit lehet tenni ellene?
2009. jún. 14. 09:18
Megfázásnál orrdugulás+füldugulás. Mitől lehet, mit lehet tenni ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook