Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ciciről leszoktatás...saját ágy....segítség fórum

Ciciről leszoktatás...saját ágy....segítség (beszélgetős fórum)


2011. febr. 6. 22:33
sziasztok!tanácsot szeretnék kérni!a kis lányom 2 éves lesz 19 én és cicizik sokat éjjel is és nem alszik végig éjszaka cicizni kell fel és alszik tovább.hogy tudnám leszoktatni?már bekentem ecettel de hiába.fáraszto ez a cici dolog.pedig jo étvágyú kis lány csak a cicit nem hagya el.adjatok létszi tanácsot.köszi annus
25. Zsanni (válaszként erre: 24. - Bebe82)
2009. júl. 5. 21:38
Az jó tényleg, hogy ma már nem, ügyes baba, pedig ő még azért "kicsi" :)Nálunk a 10. napon volt először hogy nem kérte! de azért utána még néha néha eszébe jutott de már egyszerűen megértette h azt mondtam nem és ennyi.
24. bebe82 (válaszként erre: 23. - Zsanni)
2009. júl. 5. 17:20

Szia!


A 4. nap volt egy kis "könyörgés", de erős voltam és elmagyaráztam neki, hogy elfogyott. Ma, az 5. napon nem kérte.

23. Zsanni (válaszként erre: 22. - Bebe82)
2009. júl. 5. 08:11

Szia! :)

Gratulálok! Innen már csak egy kis kitartás és így is marad, az első 3nap szerintem a legrosszabb!

Zsani

22. bebe82
2009. júl. 3. 20:17

Sziasztok!


Azt hiszem, sikerült. Már 3 napja nem szopizik.

21. bebe82 (válaszként erre: 20. - Zsanni)
2009. jún. 22. 09:14

köszi Zsani :)))


hát igen, én az "éjszakai kitartás"-tól félek, félek, hogy belealszom :(((

ebben a hónapban már nem kínzom azzal is, majd júlisban az éjjeli "no szopi".

20. Zsanni (válaszként erre: 19. - Bebe82)
2009. jún. 21. 21:57

Szia!

Gratulálok! :)

Az éjjeli is ilyen egyszerű lesz ám (utólag),igaz szerintem 1 fokkal lehet nehezebb lesz tényleg, de oda is csak a kitartás kell, saját tapasztalatom alapján! További sok sikert! :)

Üdv: Zsani

19. bebe82
2009. jún. 21. 08:51

azt hiszem, az esti szopi is kipipálva, már nem is kéri este, csak a teát. viszont az éjszakaival biztosan bajban leszek. bár én nagyon féltem a déli és az esti szopi leszoktatásáról is és milyen könnyen ment. hátha az éjszakai is így fog...


jövő hónapban meg csináljuk a gyerekszobát, hátha akkor meg majd megy az egyedül alvás is ...

18. bögre
2009. jún. 17. 11:57
Sziasztok! Az én kislányom 3 hónapja szokott le, januárban volt két éves. A lila ecsetelő nagyon jól bevált már másnak is a bölcsiben. Egyszer már próbáltam, nappal nem is volt semmi gond, de éjjel rácuppant és nem foglalkozott vele. A következő próbálkozás során éjjel fel kellett kapcsoljam a villanyt, hogy lássa, még mindig "kakis" a cicim. Szegény teljesen odavolt, nyüglődött egész éjjel, de mindig felkapcsoltam a villanyt. Nagyon hamar leszokott, nem is gondoltam volna, mert ő is akkora cirkuszt csinált, hogy na! De minden nap meg kellett mutatni a cicim, hátha már tiszta. Lagalább 2 hétig kenni kellett. De hatásos volt.
17. bebe82 (válaszként erre: 15. - Agens01)
2009. jún. 15. 12:30

én is egyszerre csak 1 szopit hagytam el, azzal voltam 3 hétig, csak utána kezdtem az estit, azt már majdnem 1 hete. utána majd jön az éjszakai, szerintem az lesz a legnehezebb.

mondtam neki, hogy Anyának a cicijében most nincsen tejcsi, mert elfogyott, majd estére már lesz. nézett rám szegénykém búsan. vagy 3x próbálta kérni, utána már megszokta, hogy délben nincs. már simán elalszik délben nélküle. most az esti is egész jól megy, bár nehezebb, mint a déli volt. hogy az éjszakait hogy fogom, nem tudom. hiszen olyankor szinte fent sem vagyok, csak beadom a szájába és alszunk tovább.

2009. jún. 15. 11:20

az én fiam 3 éves múlt januárban és még szopizik, ráadásul a lassan 6 hónapos lányom is. Én egyikőjüket sem akarom leszoktatni majd abbahagyja ha nem kell neki.

Szerintem a 10 hónapos picinél elég lenne egyszerre csak 1 szopizást kihagyni, azt tartani egy ideig, aztán a következőt, és így tovább.

A nagyobb gyerekeim egy éves korukig csak szopiztak, néha nagy ritkán kaptak kiegészítésként mást. Ők szerencsére egyik napról a másikra leszoktak róla. A két kicsi még szopizik, de nem sürgetm őket ráérek.

2009. jún. 15. 10:14

Sziaztok!

Az én picurom 10 hónapos,de ő is cici függő csak úgy hajlandó elaludniPróbálkoztunk cumival is,de az nem jó neki, véglegesen még nem szeretném elválasztani, de a reggelit délit már én is elhagynám tudtok valamit módszert javasolni erre.

Bebe82 írta, hogy nek már a délit sikerült elhagyni.

14. Dorottya84 (válaszként erre: 12. - Ragota)
2009. jún. 14. 22:45
A bűntető szék lehet végülis egy szőnyeg ,pad,babzsák,......bármi ahol ott lehet hagyni pár percig a gyereket........ezt a büntető "részleget" akkor használod mikor a lurkó már a többedik figyelmeztetésre sem hajlandó szótfogadni,ilyenkor ha nem hagyja abba a rosszalkodást (mnit pl. rúgdossa a bútórt ott urál ahol nem lene szabad,megüti bántja a tesóját........stb) akkor oda kell vinni a bünti helyre és az életkorának megfelelő percig ott hagyni tehát ha 3 éves akkor 3 percig,ha feláll és elmegy nem kell foglalkozni vele csak visszavinni és mondani hogy igen rossz voltál nem fogadtál szót........ha ott marad a kiszabott bünti lejártáig meg kell mondani neki mi nem tetszett a szülőnek és szeretnéd ha bocsánatot kérne,ezt mind úgy kell megbeszélni a gyerkőccel hogy szemmagasságba vele és persze a végén át kell ölelni egymást és a szokásos szeretlek..........szerintem nagyon jó módszer arra hogy 8-10 évesen ne nőjjön a fejünkre a gyerek.De ha hétfőn belekukkantasz akkor ott sok jó tippet kapsz majd erre arra........a későbbiek folyamán.
13. Zsanni (válaszként erre: 12. - Ragota)
2009. jún. 14. 10:36

Szia!

Nekem nem fájt, valami kis gyenge ragtapaszt válassz hozzá, ami nem ragad olyan erősen. Nálunk ez nagyon bejött. Viszont miután lekerült a ragtapasz mindig fogni akarta, sokszor még most is :), de már nem kell szopi!

Szerintem is először csak a ciciről leszoktatás és ha ez már megvan utána jöhet az ágyikó is!


Zsani

12. ragota
2009. jún. 14. 10:19

Tyűűűűű, nagyon szuper tanácsok!!!!!!!!!!!!!!!! Köszönöm szépen!!!!


Kezd kirajzolódni a kép, hogy hogyan is fogjuk csinálni:

már többször említettem Neki, hogy fáj a cicim, de mintha süket fülekre találtam volna. Most egyik nap azt fogom mondani, hogy ugyi emlékszik, hogy mondtam, hogy fáj anya cicije, ezért orvoshoz mentem, és a doktor bácsi megvizsgált, azt mondta, le kell ragasztanom, hogy ne fájjon a cici, és én is teszek rá valami ragtapaszt (az nem fáj?).


Szerintetek? Így nem kenem sem Rá, sem a Tesókára a dolgot, az utolsó emlékképe a ciciről sem lesz undorító (citrom, fokhagymakrém...)



Most már csak az a kérdés, hogy nem túl sok -e Neki, hogy egyszerre cicről leszokás + saját ágyba szoktatás? Lehet, először a cici-problémát kéne megoldani, utána jöhet egy újabb váltás...


Dóri, ez tök jó ötlet ez a matricás megoldás. Mindenképp megnézem a viasaton ezt a műsort, köszi, hogy szóltál. a büntető szék az mi (ez is érdekelne...:)


Pusza


Ágota

11. bebe82
2009. jún. 14. 07:06
Igen, sajnos drasztikusnak kell lenni, szép szóval szerintem ez nem megy az ilyen kis cicifüggőknél :)))
10. bebe82
2009. jún. 14. 07:05
Hát nem gondoltam, hogy rajtam kívül is ennyien szenvednek ettől a problémától. Nekem 3-4 hete sikerült az 1 éves Lányomat a déli cicizésről leszoktatni, azt könnyen is vette. Most kezdtem az estit és éjszakait. Az nem igazán megy. Az esti még csak-csak megy, van, amikor elalszik nélküle, de éjjel már kéri. Mi is együtt aludtunk, de kb. 1 hónapja amikor elalszik, én megyek át a másik szobába, de hajnalban mindig nála kötök ki, mert kell a szopi és utána meg már én vagyok lusta visszamenni a nappaliba. Rácsos ágyban tán sosem aludt, mindig a nagyágyon :(( Jövő hónapban csináljuk a gyerekszobát, jó lenne, ha majd ott aludna, egyedül. Jó lenne, ha már végigaludná az éjszakát.
9. Zsanni (válaszként erre: 8. - Tiduj30)
2009. jún. 14. 07:02

Szia!

Igen nálunk is így hatott kb. :)

2009. jún. 14. 04:54
Ragtapaszos dolog nekem is bejött a másfél éves kisfiamnál. Sőt nem is hisztizett érte. Szerintem ez érdemes kipróbálni mindenképpen. Csak annyi volt, hogy leragssztottam, és mikor kérte megmutattam neki, hogy nincs cici,mert leragsztva tényleg úgy is néz ki. 3 nap után már egyáltalán nem kérte.
2009. jún. 14. 00:37

Bár nekem nincsenek ilyen problémáim,de szerintem egy 2éves gyerkőc már díjazza ha dícsérik és bátorítják mint pl. ezt egy "nevelős" műsorba láttam hogy csinálsz egy nagy színes karton papírra egy nem ciciző és egy egyedűl alvós sávot vagy ahgy ti épp nevezitek(szunya,aluszkálás....stb.) és ha nem cicizik vagy egyedűl alszik el a szobájába ,ágyikójába akkr kap matricát vagy egy mágnest...........ami épp nálatok "menő" ha ezt a szabályt esetleg megszegi nincs matrica vagy ha már gyűjtött akkor abból elveszel.............ez ösztönző a gyerekeknek.........meg mesléld el hogy már nagyfiú(de azt semmi képp se mondd hogy a tesójának kell mert akkor ........tuti megy majd a duma hogy hagyd a tesót a korházba mg neki nem kelllll........

nos hátha bejön ,veszteni nem vesztesz vele semmit(csak nézz meg majd pár részt a viasaton a segítség szülő vagyok ,minden hétköznap van 17-órától,ott nekem nagyon tetszettek ezek a matricás ,büntető székes dolgok)

2009. jún. 13. 23:16

Nálunk nem pont ilyen a helyzet, de azért hasonló.

Kristóf 14 hónapos múlt, és éjjel-nappal szopizna. ezzel még nem is lenne gondom, de az éjszakát sem hajlandó átaludni. Ő is órákon át lógott a cicin, és amikor megpróbáltam letenni az ágyába, mindig pár perc után ordítás volt.

Aztán tegnap erőt vettem magunkon, és átköltöztünk a nappaliba matracostul, mindenestül, Kristóf pedig maradt a szobánkban.

Először háromnegyed 3-kor ébredt, de nem vettem ki, csak bementem hozzá és beszéltem neki egy kicsit, aztán kijöttem. 5 percenként mentem be hozzá megnyugtatni, és 10-15 perc után már aludt is. Igaz sokszor felébredt még 2 órán át, de aztán visszaaludt. Fél 7 körül kapott először cicit, és így háromnegyed 9-ig fel sem ébredt újra.

Tudom, ez nem ugyanolyan helyzet, mert én azért nem vontam meg teljesen a szopit, de nekem ez talán beválik, hogy hagyom őt sírni, de 5 percenként azért bejárok hozzá megvigasztalni.

És mindenképpen: külön szoba. legalább a leszoktatás idejére.

2009. jún. 13. 23:07

Szia!

Nekem is van egy 2 éves kislányom!A szopizásról hál istennek 10 hónapos korában leszokott egyik napról a másikra, pedig ő is azon aludt el.

A cumit próbátad már esetleg adni neki cici helyett?Valaki úgy altatja a gyerekét.

Az ágykérdés nálunk is problémás, én a párommal kivágattam három rácsot és mondtam neki ha bármi baj van ki tud jönni hozzánk az ágyba.Persze először mikor azt akartam hogy ott aludjon el és nem velünk, akkor nagyon bőgött, de egy hét alatt sikerült hozzászoktatni.Este én mindig mesét olvasok neki, úgy hogy beülök mellé az ágyba és addig olvasok amíg el nem alszik.Többnyire változó hogy hány mese alatt alszik el,de általában fél óra alatt elalszik.

De sajnos még nem alszik egész éjszaka.Esetleg valaki tudja hogy egy gyereknek mikor kéne már végigaludnia egy éjszakát vagy ez teljesen változó?

4. 3a92f8d690 (válaszként erre: 1. - Ragota)
2009. jún. 13. 23:00
end be citrommal és mondd azt hogy elromlott:_))ez elég drasztikus de a terhességednek ez lehet nem tesz jót ha úgymonnd izgatva vana cickód!!:-))Sok sikert!
3. Zsanni (válaszként erre: 1. - Ragota)
2009. jún. 13. 22:59

Szia Ágota!

Az én kisfiam elmúlt 3 éves, pontosan 2,5 éves koráig szopizott. Ahogy írod te is, azzal aludt éjjel is kérte, nappal is többször. Aztán egyszer véletlenül megrúgta a "szoszót"(így nevezete) véletlen, már leakartam szoktatni így kaptam az alkalmon, akkor mondtam neki hogy most elromlott végleg szerintem, gyorsan kifutottam a konyhába, bekentem egy kis ketchuppal, megnézte, ő mondta ne is mutassam neki. Után ragtapasz rá, és 1 hétig így járkáltam ha bármikor is kérné lássa hogy rossz. 3 éjjel sírt szegényem, üvöltött hogy ő szopizni akar, meg gyógyuljon meg, mert szeretné, a szívem szakadt meg érte, de már elhatároztam magam akkor. Mindig magamhoz öleltem mikor sírt érte, (köztünk alszik)és a 4. éjjel végig aludta az éjszakát először. A 10. nap volt az amikor már egyáltalán nem hozta szóba. Azóta néha megébred éjjel még és van hogy nyúl a cici után, de csak a kezével.

Nem biztos, hogy ugyanez beválik nálatok is, csak hátha segít valamit az én történetem. Úgy voltam vele én is hogy nem tudtam elképzelni, hogy az én fiam hogy fog lemondani a szopiról, és mégis sikerült. A külön ágy még hátra van nekünk is! :)

Sok sikert hozzá! üdv Zsani

2. marineva77 (válaszként erre: 1. - Ragota)
2009. jún. 13. 22:56
Huhh, én is kíváncsi vagyok milyen öteletekkel álltok elő, mert az én lánykám is ezt játsza el hajnalban.
2009. jún. 13. 22:41

Drága Anyukák!


Pár hónapja még nem gondoltam volna, hogy nálunk is el fog jönni ez a pillanat...amikor is azt kell mondjam: ELÉG!


A segítségeteket, tapasztalatokat, ötleteket kérek Tőletek, mi lehet a megoldás a következőkre.


Bíztam abban, hogy Kisfiam, Csongor, aki 2 éves múlt májusban, és még erőteljes cicifüggő, majd Magától abbahagyja a témát...de a helyzet nemhogy javulna, hanem egyre rosszabb.


A történet a következő. Nem azzal van a gond, hogy cicizik, hanem azzal, hogy ezzel fekszik, ezzel alszik, ezzel kel.

Bővebben, csak így tudom elaltatni, ráadásul köztünk fekszik a nagyágyon. Éjjel, hajnalban felkel, rácuppan és a cicivel a szájában hajlandó csak továbbaludni. Hiába veszem ki a szájából, mindig visszacsatlakozik rá. Így kb. 3 órát cicivel a szájában alszik. Ez több okból is kellemetlen:

-9 hetes kismama vagyok, és a cickóim igen érzékenyek lettek.

-nehezen alszom el így,

-ráadásul a pisiléssel is gondjaim vannak (ja, mert üvölt, ha kimegyek, meg fel is ébred teljesen, és hát mostanság igen gyakran kell wc-re mennem).

-Óh, és emellett a kezével a másik cicimet tekergeti, rángatja.


SZÓVAL ELÉG, nem bírom tovább. Abból áll a napom, hogy Őt altatom, mert természetesen ez a délutáni alvásnál dettó megismétlődik, csak ott 1 óra után szól, hogy akkor fáradjak oda Hozzá...)


Tudom, hogy itt a megoldás csak drasztikus lehet. Úgy érzem, hogy bármit is mondanék Neki (a doktor bácsi azt mondta, hogy vigyázni kell anya cicijére, nem szabad, vagy anyának fáj), szóval úgy érzem, hogy ezt még nem értené meg. Értelmes Kissrác, de ebben a témában hajthatatlannak tűnik.

Higgyétek el, próbáltam, hogy kiveszem a szájából, de egy idő után belealszom a harcba.


Most tervezzük a külön szobában alvást, hátha... de az is fejfájást okoz, hogy hogy kezdjük, mi a módja egy ilyen nagy gyerkőcnél. Nem tudom betenni 4 rács közé.


Nagyon nagy izgalommal várom a tapasztalataitokat és ötleteiteket.


Előre is köszönöm,


Ágota

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook