Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csótány a bérházi lakásban! Mi a leghatékonyabb módszer ellene? fórum

Csótány a bérházi lakásban! Mi a leghatékonyabb módszer ellene? (tudásbázis kérdés)

1 2
33. Gabe79 (válaszként erre: 32. - Gabe79)
2016. szept. 6. 16:02
Csökevénye szárny alatt értendő- páncél vagy mifene..
32. Gabe79
2016. szept. 6. 15:56

Sziasztok.

Először is tudom, igen rég szóltak ehhez a fórumhoz, de nekem van praktikám. Kettő is.

Az egyik macerás. A masik valamilyen módon házi, miközben "vegyszeres is", de nem kártékony.

1. Mivel tudjuk a csótányok 2-3 napig bírják víz nélkül, vízteleníts, zárj el minden csapot, törölj mindent víztelenné- cseppmentessé (kád, mosdó- mogatókagyló ect.) csont szárazra- és ha lehetősed van rá, menekülj otthonról. Ennek azért kell pár nap, nyaralásnál vagy kiruccanásnál tökéletes.

2. Hajlakk, a legbrutálisabb erősségű hajlakkot megvenni,- nők tudják jobban miről beszélek-.

Ha meglátsz egyet, befújni. Nem hat azonnal, de garantáltan összeragasztja a lábukat- csökevényes szárnyukat, nem tudnak mit kezdeni magukkal, tehát élnek ugyan, de mozdulni nem nagyon tudnak.

Utána nem szétcsapni, rátaposni, mert a lábukon és a hátukon hordják a petéiket, tehát azok tovább élhetnek, szaporodnak. Hanem összeszedni valamivel, amit utána szépen lehúzhatsz a Wc-n. Ott pedig megfulladnak. Kell a víz nekik, de nem akkora mennyiségben.

Mivel tisztaság és rendmániás vagyok. Éjjelente nem alszom- nem direkt- de ha rájuk gondolok, már vakarózom. Kukkolom a falat és mindent. Irtózom tőlük.

Persze mindez két irtás után. Pöttyözés?! A lópikulát- csak jöttek még az ablakon keresztül is.

Fújás, csak a második alkalom után van némi nyugalom. (persze nem egy csótánytenyészetnél)

Ez a panelre vonatkozik.

2014. ápr. 13. 08:27
Sziasztok! Pár napja felfedeztem egy bogarat a konyhában, de még sosem láttam csótányt, így nem is gyanakodtunk rá... tegnap este elkaptam, fél óra múlva 2 volt a fürdőben. :-( nagyon elkeseredtem, undorodom a lakás azon részeitől és nem tudom, mi tévő legyek. :-( ma veszek írtó szert, hátha... olvastam a tippeket, hogy mit lehet csinálni, de vmi nagyon hatásosat szeretnék, mert így nem tudok megmaradni a lakásban sem. :-(
2013. jún. 1. 21:08
domestossal felmosni az egész lakást, minden olyan rést begipszelni, aminek nem kéne, hogy ott legyen (pl radiátorok mellett) az elérhetetlen helyekre bio-killt szórni, mert az nem ártalmas a gyereknek, ha véletlenül ő talál rá előbb.
2013. jún. 1. 20:50

Majd 100 éves újságban találtam a következő "ártó-irtószert": liszt és gipsz keverékét (kb 1:1) pl. fél literes, tejfölös, margarinos stb edénybe téve, garantáltan elpusztulnak a csótányok, mert rövid idő altt megköt bennük a gipsz és végük (ismert, hogy mindent megesznek és tuti, hogy belemásznak). Azért jó a magasabb edény, mert a gyors reakció miatt szinte idejük nincs kimászni, visszapottyannak, így a tetemek eltávolítása is egyszerű. Fontos,hogy az edény száraz legyen!

Az edényt a harmadáig elegendő megtölteni.

Lehet variálni, pl. újságpapírra rászórni.

28. Böbe50 (válaszként erre: 20. - Szremi)
2013. márc. 25. 21:53
Hát sajnos a sütőporos főtt tojássárgás recept nem vált be. Hiába csináltam, akkor is csak jönnek, talán épp arra jönnek. Már minden rést, nyilást begipszeltünk de hogy hol jönnek be a konyhába, már nem tudjuk. A mosogatót kell szétszedni, még talán annak a lefolyó csöve mellett lehet hogy ott nincs begipszelve.
2013. márc. 24. 22:14
5 hónapja költöztem panel lakásba egy kis garzonba. Tiszta üres volt, én butoroztam be. Rá egy hónapjára megjelentek ezek az undoritó dögök. Mindent elkövetünk, de már kevesebbel találkozunk, de még mindig megtalálják a bevezető utat. Már minden nyilást mindent becsináltunk, de még a mosogató lefolyó cső mellett is megjelenik, és az alsó emeletekről mászik felfele. Csótányirtó spray-t vettünk azzal is irtjuk, de csak egy napra tartja vissza őket. Megpróbálom ezt a szert megszerezni amit ajánlott, remélem sikerrel járunk, mert már undorodunk tőlük.
2013. márc. 5. 10:52

Sziasztok!


Sajnos nálunk is megjelentek a nem kívánt vendégek :(

Nem bízom az irtókban,magaam szeretném a kezembe venni az "ügyet"


Ha megtudom vásárolni valamelyik gél terméket,akkor mi a teendő?Sajnos a szobában is van,és már az ágyon is láttam mászni :(

25. boldi83 (válaszként erre: 24. - Figyelj!)
2011. nov. 12. 13:09
Biztos nagyon hatásos, és köszi h megosztottad velünk. Kiegészíteném, h egyszerre, az egész házan v. lépcsőházban el kell végezni, mert ezek a dögök elmennek ugyan tőled ha egyedül irtod, de majd visszajönnek. Nálunk is volt, írtottam egyedül, de úgy jöttek mint aki hazajár. Mióta lépcsőház szinten írtattuk, eltűntek. Hozzáteszem h lakott itt egy néni, mindíg kukázott, a hazahozott cuccokkal telepítette őket. Ennek több éve és se csótány, se néni.
2011. nov. 12. 10:12

Sziasztok!


Az lenne a keresem hogy minnel tobb helyen osszatok meg ezt a posztot. Mert nem szeretnek mindenhova regisztralgatni. Koszi


Eleg sokat kutattam csotanyirtassal kapcsolatban. Arra jutottam hogy magyarorszagon nagyonn korlatozzak a csotanyirtok forgalmazasat ezzel azt eredmenyezve hogy kuruzslokat kell a hazba hivni hogy 4-5 ezer forintert elvegezze az irtast. Aki ugy erzi hogy ez felhaborito az a kovetkezot teheti.


A csotanyirto anyagok vilagaban elmerulve egy nagyon hatekony anyagot talaltam. Fipronilnak hivjak. Ne vezessen az felre hogy a firponil alapu termekeken nem irja hogy csotanyirtasra valo. Ezt szandekosan nem irjak ra...mert akkor nem lenne szukseg kuruzslokra.


Rovarirto szereket forgalmazo cegenel lehet venni. En Romaniabol (Nagyvarad) szoktam venni. "FITOSANITAR" boltokban (altalaban kisallat kereskedesben is). A legolcsobb termek neve REGESC. 2 * 5 ml -es kiszerelesben kaphato 700 forintert. Ez eleg 800 mililiter vizhez. Azert fontos hogy ilyen aranyban keverjetek hogy eros oldat legyen. Ezzel fujjatok be azokat a helyeket ahol a csotanyok vonulnak. Garantalom nem lesz csotany. 1 het utan csend van:) Es penzt is sporoltal. Nagyobb kiszerelesben is lehet vasarolni REGESC-et.

23. ovics (válaszként erre: 21. - Db4f1eff6b)
2011. febr. 3. 19:33

Nálam tegnap voltak 5 ezerért és ezt még 2x3 hetente ismételni kell. Összesen 15.000.- számla nélkül..........mert azt nem adtak.


Hol lehet ezt a szert kapni?

22. Kynara (válaszként erre: 21. - Db4f1eff6b)
2011. febr. 3. 17:08
engem is érdekelne ez a szer, hol lehet kapni? ki vagyok a dögöktől!!
2010. jún. 29. 20:56
A legjobb csótányirtó a Racan, amely egy gél. Én bérházban lakom, és mindig rengeteget szenvedtünk a csótányoktól. A házhoz kijáró csótányirtó csalók,- mert így nevezem őket,- 3000-6000 Ft-ért raktak le a lakásban egy kis gélt. Ezt meguntam, mert drágának tartottam az ő csótányirtásukat. Utánanéztem, és láss csodát, találtam is rá megoldást, melynek neve, mint fentebb írtam, Racan. Az ára 2700 Ft körül van, ez kb.10 lakásra elegendő. Most jön a poén: többször megjelentek a "csótányirtók, de mi mondtuk, hogy nem kérünk, mert megoldottuk magunk. Erre -hol vették, mi a neve a szernek? stb...stb. Nem mondtuk meg nekik, ők meg majd leültek a csodálkozástól, hogy mi "buta emberek" magunk irtunk csótányt. Tudniillik, arra hivatkoztak, hogy a csótányirtás gázmesteri vizsgához van kötve,...stb..stb. Azóta már lejjebb ment ezen "szolgáltatás" ára: jelenleg 820 Ft-ra lakásonként. Én azért teszen ezt közhírré, hogy nem mindent kell elhinni az ilyen embereknek, ha jól megnézzük, akkor csalást követtek el. Gondolom, ezt ők is tudják, és ezért lett ilyen olcsó a csótányirtás. Ezt a gélt román és francia cégek gyártják, és garantáltan a legjobb. Ez egy nagyméretű fecskendő, amiből ki kell nyomni a gélt. Egyébként már magyar nyelvű a tájékoztató rajta. Nálam már vagy két éve nincs csóti. Kívánok mindenkinek sikeres irtást!
20. szremi (válaszként erre: 8. - 99279bb06f)
2010. márc. 3. 08:23
Nállam is megfordultak,de egy egy kedves ismerősöm adta a tanácsot,egy csomag sütőport keverj össze eny megfőzött tojássárgájával csinálj belőle kis golyócskákat,és ragd szét a konyha sarkaiban a szekrényben soha tobbé nem láttam őket csak egyszer csináld meg.
19. 3c111cc40f (válaszként erre: 16. - 99279bb06f)
2009. okt. 10. 12:31
véletlen ment el kétszer, nem tudom, hogy
2009. okt. 9. 19:41
Nálunk negyedévente irtja egy cég. Kijönnek, körbefújják a sarkokat, utána 2 napig nem szabad felmosni. Bírja egy negyedévig a dolog, nem szokott lenni bogárka.
17. 99279bb06f (válaszként erre: 15. - 3c111cc40f)
2009. okt. 9. 19:36

A csótánynak elég két-három milliméteres hely! Nagyon kicsi helyen elfér, és bemászik az ajtó alatt, az ablak résében, a falon mászik fel a felső emeletekre.

Ha egyet is találtál, akkor ott sok van.

16. 99279bb06f (válaszként erre: 15. - 3c111cc40f)
2009. okt. 9. 19:34
hogy tudtad kétszer ugyanazt elküldeni? engedte a hoxa?
2009. okt. 9. 19:03
én is arra gondoltam, hogy valahol felettünk irthatják. de hogy jönnek be? mondjuk van központi páraelszivo a konyhában... Tudom, tudatlannak tűnök, de még 1 hete sem lakunk itt a bérházban, és csotányt ezelőtt még csak nem is láttam, a neten kerestem rá a képére is :)
2009. okt. 9. 19:03
én is arra gondoltam, hogy valahol felettünk irthatják. de hogy jönnek be? mondjuk van központi páraelszivo a konyhában... Tudodm, tudatlannak tűnök, de még 1 hete sem lakunk itt a bérházban, és csotányt ezelőtt még csak nem is láttam, a neten kerestem rá a képére is :)
13. filmes
2009. okt. 9. 19:02
A családi ház. :-)
12. SF (válaszként erre: 11. - 3c111cc40f)
2009. okt. 9. 18:59

Talán attól, hogy máshol irtják, és mivel nálatok nem érzik a szagot, oda mennek be.

Nekem egyszer a konyhát árasztották el az éjszaka kellős közepén. Csak egy pohár vizet akartam inni, helyette kb. félóra alatt ötvenet csaptam agyon! Ekkor unta el a férjem, és beszállt valami hatásos rovarirtóval. Reggelere még vagy százat találtunk kinyúvadva.

2009. okt. 9. 18:50
Látom, már rég nem él ez a forum, de hátha valaki válaszol. Az lenne a gondom, hogy életünkben először lakunk bérházban, és több hátránya mellett most tudtam meg, hogy csotányok is "laknak" itt. Én az első nap láttam egy baromi nagy példányt, azota csak döglött csotányt látok, de azt naponta többször, ma pl a tűzhelyen. Mi nem irtjuk öket, élővel azota nem találkoztam. Mi lehet ez? Mitől döglenek meg akkor?
10. caravell (válaszként erre: 9. - Csutika100)
2009. jún. 14. 15:28
A KÖJÁL, ami már ÁNTSZ magánlakásban irtással nem foglalkozik (máshol sem, legfeljebb elrendeli). Bábolna vagy egyéb társaság, irtani kell, az egész házban, csak úgy van értelme. Az ÁNTSZ-t akkor érdemes keresni, ha közterületről kerül a házba pl. a ház előtti csatornából vagy egyéb külső helyről.
2009. jún. 14. 08:16

Próbáld meg az egész házat rávenni, hogy csináltassátok meg. Legfeljebb fízessétek a közös költségből, igy jobban belemennek a lakótársak.

Szerintem forduljatok a Bábolnásokhoz vagy a köjáltol kérjetek tanácsot. Ha sikerül megcsináltatni az egész házat 3 havonta ismételjétek meg a fújást mert újra előjöhetnek

8. 99279bb06f (válaszként erre: 6. - Jesse)
2009. jún. 14. 00:42

Csak akkor lesz hatásos, ha az EGÉSZ házban, még a közös helyiségekben is megcsináltatjátok. Aki nincs otthon, annak is be kell jutni a lakásába.


A szekrénybe is befújnak (nyomnak), ha kéred.

A zselést kértem, és nálam teljesen eltüntek. De az egész lakás tele volt nyomva.


Rengeteg volt, és nagy balhék árán, de az üres lakások is ki lettek nyittatva. Három évig egyet sem láttunk azután.

7. SF
2009. jún. 13. 20:54

Nem tudom, mostanában mi a szokás, meg persze milyen vegyszerrel permeteznek. Régen (15 éve) a konyhaszekrényből ki kellett pakolni, és ott is kötelezően megcsinálták, de ez még a Bábolnás időkből való tapasztalat.

Gondolom, a mai veszélytelen vegyszerekkel ez nem lehet akadály.


Nekem is mászkáltak mindenhol. Ha rágondolok, még mindig viszketek!

6. jesse (válaszként erre: 3. - SF)
2009. jún. 13. 20:16
Azt nem tudod, hogy ha kérem, akkor a szobákban a szekrényekbe is belehet fújatni?
2009. jún. 13. 20:14
és sajnos mindenhol, a konyhába, a fürdőszobában, és a szobákban is. Sajnos a ruhásszekrényt sem kerülik el:(
2009. jún. 13. 20:12
Igen, "sima" csótányírtóval énis próbáltam már, nem sok sikerrel. Ezért gondoltam hogy szakembert hívatok. Nálam rengeteg van, nappal is mászkálnak...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook