Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Afrikai éhezők fórum

Afrikai éhezők (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. febr. 28. 09:37

Szeretnék hozzászólni a témához, de az afrikaiak mellett!!! Nem igaz, hogy semmi terem meg! Középafrika igen is gazdag a jó termőföldekben! Csak!!! Mi fehérek nagyban segítjük a feketéket az éhezéshez. Ugyanis pár hete jártam Etiópiában és az ottani emberek szomorúan panszolták nekem, hoyg az európaiak rengeteg termőföldjüket kibérelte ahhoz, hogy ott tulipánt és rózsákat termesszenek.

Szóval elvették azt a földet ami az ő kenyerüket adta.

Ezen kívűl más országok pálmafákat ültettek be többezer hektáron a pálmaolaj miatt.

Európából nem lehet belelátni mi is zajlik Afrikában valójában, de közel sem az amit mi hiszünk!

2009. júl. 22. 09:49
Láttam egy szörnyű képsort,már nem tudom,hol és mikor,abban levetítették,hogyan halt éhen egy kisgyerek...és a barmok nem segítettek rajta,csak felvették az egészet...az embertelenség netovábbja!
2009. júl. 22. 09:43

Figyelemreméltó Bcicus 67.hozzászólása sajnos, ami

elszomoritó a szegénység egyre nagyobb méreteket ölt. Osztom a véleményedet kedves ifjuhölgy, hogy bizony az éghajlat is jelentősen befolyásolja az

életmódjukat. Idézek néhány sort, hogy az ENSZ és

az Egyesült Államok is felmérést készitett és meg-

állapitott az UNIÓBAN az embereknek majdnem 15 százaléka él szegénységben. Megfigyelhető, hogy a

világ népességéből minden ötödik gyermek nincstelenségben él és itt vannak a felnőttek is

ettől inkább nehézzé és kétségbeejtővé válik az

élete. Tény az értelmetlen fegyverkezés és ahogy mondják a polgárháboruk is jelentősen befolyásolják. Inkább hasznos dolgokra forditanák pl. az élelmezésre házépitésre az orvosi ellátás javitására.

Szivélyes üdv. Anyuci91.

70. gerna
2009. júl. 20. 06:59
69. gerna
2009. júl. 20. 06:43
Polgárháborúk
68. gerna (válaszként erre: 67. - Bcicus)
2009. júl. 20. 06:43
Normális? kivéve azt a párszázezer embert, akik pongárháborúk és egyebek miatt veszítették el az otthonukat, földjeiket.
67. Bcicus
2009. júl. 20. 00:17
VAlóban szörnyű ami azokkal az emberekkel ott történik, de nem lehet rajtuk igazán segíteni. Persze lehet, élelmiszert küldeni, de ezzel semmi nem oldódik meg. Tanítani kéne őket. Megtanítani nekik, hogy a fogamzásgátlásra szükség van. De lehet ez sem segítene. Sazörnyű kimondani, de nkik soha nem lesz jobb, nem lehet, mert Afrikának a nagy része egyszerűen alkalmatlan a mai civilizált életre. Nem terem semmi és még azt sem lehet, hogy telepítsenek oda gyárkata hiszen lenne oclsó munka, mert olyanok az éghajlati körülmények, hoyg nem lehetséges. Harmadrészt ezek az emberek nem akarják és nem is tudják elfogadni amire mi meg tudnánk tanítani őket, mert ők egy másik civilizációban élnek úgy mond. Nekik szinte az a normális, ahogy most élnek.
66. spinneli (válaszként erre: 65. - Anyuci91)
2009. júl. 19. 22:52

Ebben az országban teljesen más jellegű szolgáltatásokra van szükség, az, hogy egyes vagyonos emberek mire és hogyan adakoznak, nagyban függ az adott szervezet promociójától, és a célcsoporttól is.

Hogy kicsit eredeti témánál maradjunk a hajléktalan ellátók nem a legkívánatosabbak, pontosan azért, mert a legtöbb esetben önhibából kerülnek emberek erre a szintre.


Tudod valószínűleg azért nem értettem az eddigi okfejtéseidet, mert add1 azt hittem (reméltem?), hogy valami árnyaltabb dolog felé viszed a beszélgetést, add2 van bárminemű gyakorlati megfontolásra szánt elméleted javaslatod a témában.


Sejtelmesnek tűnő igazából egyértelmű és általános alapigazságokat 15 egymáshoz nem egészen kapcsolódó körmondatban én is tudok írni, de minek?

2009. júl. 19. 11:06

Te szerinted ijfu hölgy van egy figyelem felkeltő

cikk, amely felhivja az emberiség figyelmét olvasd

el figyelmesen. A cime: A jótékonyság ereje.

A XX. Század elején már volt a jótékonyságnak egy

ugynevezett aranykora. Az üzleti világ titánjai

pl. Anrew Carngie és idősebb John D.Rockefeller ur

ugy döntöttek hogy bár, hogy vagyonukkal segitenek

a rászorulokon. Ezek az adományozók látták, hogy bár a jótékonyság hagyományos formái segitenek

az éhezők táplálásában és a bajok gyökerére összpontositanak. Kutatásokba fektettek be a gyors és hatékony adakozás érdekében létrehoztak

alapitványokat és, hogy felszámolják a gondok kivülálló okait. Kétségtelen, hogy ezek a szervezetek sok jót megvalósitottak számtalan iskola, könyvtár, kórház, park tanuskodik errről.

Kétségtelen, hogy ezek a szevezetek a mezőgazdasági termelés növelésére irányuló programok hozzájárulnak, hogy több élelmiszer jussos a szegénység sujtotta országokba. Az orvosi kutatások támogatása lehetővé teszi a jobb

egészségügyi ellátást és néhány esetben meg is szüntet bizonyos betegségeket, például a sárgalázat. Ez, amit őszintén és világosan értésedre adtam talán itt hazánkban is arra kell,

hogy sarkalljon minden rendes, józan gondolkodásu embert mások megsegitésére.

Jól érted szerintem, de direkt értetlennek titulálod magadat és ugy teszel mindtha nem értenéd.

Üdv,Anyuci91

2009. júl. 15. 23:05

Nem látom benned az ellenséget nem fogalmazol világosan-legalábbis számomra, ezért próbálom konkretizálni, hogy mit szeretnél mondani.

Plusz az egyéb vadhajtásokat levágni.



Tehát amit jelenleg állítasz az annyi, hogy sok a munkanélküli, és aki nem dolgozik annak nincs pénz, és ezért a felsőbb hatalom vagy hatalmak a felelősek.

Jól értettem?

2009. júl. 13. 09:10

Kedves ifjuhölgy!


Mondok én egyszerű példát neked, hogy világosabban

lásd miköze van ahhoz csak annyi, hogy ha neked,

v. bárkinek nincs munkahelye, keresete, akkor nyilvánvaló, hogy előbb utóbb koldusbotra jut és

éhezni fog. A másik fele a dolognak, ha ezekkel rendelkezel akkor világos és egyértelmű, hogy amit

kell azt meg tudod venni magadnak. Pedig nem kinai nem olvastad el alaposan soraimat azért éretlenkedsz és mit érdekel tégedet milyen a hajam szine csak kizárólag rám tartozik. Azt vettem észre, te bennem a nem a barátot látod, hanem az ellenséget én szeretek kulturált módon társalogni bárkivel engem nem érdekel ki hány éves bárkit meghallgatok csak a pimasz, neveletlen hangnemet nem szokásom dijazni jó lenne, ha belátnád te is. A másik fele tarts te

is tiszteletben az álláspontomat és próbállak megérteni, csak ugy megy, ha ez kölcsönös a te részedről is.

Üdv,Anyuci91

62. spinneli (válaszként erre: 61. - Anyuci91)
2009. júl. 6. 20:43

Van válaszom, bár egyszerűbb lenne ha konkretizálnád a kérdésedet, és azt, hogy hogyan jött a hajléktalanság témájához ez?

Mit akarsz ebből kihozni?


Hajléktalanból indultunk, megtudtuk te részt vették egy konferencián, hogy mi volt a témája, és kik voltak a résztvevők arra nem derült fény.

Ja és te felolvastál vmi történetet.


Most alapvető igazságkokra kérdezel rá, hogy miért a fene tudja, kedves tisztességben megőszült hölgy.


Hogy a legtöbb szakmai körben szakmai féltékenység, vagy egyes monopol helyzetben lévő vállaltok gátolják a fejlődést?

Mi ebben a kérdés, nagyon régen így van.

elég ha a hibrid autókra gondolsz.


Elárulod végülis miről szeretnél beszélgetni, vagy még meddig akarsz terelni?

Kicsit már unom.

2009. júl. 4. 23:04

Figyelj,te még eléggé fiatal vagy hozzám, de ettől

függetlenül elég jól megvitatjuk ezt a kényes kérdést, ami eléggé szembetünő. Akkor te még kedves ifju hölgy még rendszerváltás után, lehettél hétéves kisiskolás gyermek én már kenyérkereső voltam. Mindennek a lényege neked is van álláspontod életkortól és nemtől függetlenül ezt tartsuk tiszteletben. Ezen az ülésről, amiről

én emlitést tettem komoly diplomások voltak jelen és ez a munkakörük. Visszatérve a munkára, te is megérted, mert logikusan hangzik az, ha nincs ipar, nincs termelés, bevétel és megélhetés és létfentartás. Mióta megjelent a konkurencia nincs aki nekünk segithetne talpraállni. Mondok neked

egy egyszerű példát, vannak feltalálók, akik nagyon ügyesek és okosak és a társadalomnak hasznot hajtanának, sőt jelentős szerepük lehetne a haladásban, ill. a fejlődésben, ami sokunknak jó lenne, de hivatkoznak mindenre, csak arra nem hogyan vihetnék előbbre az ügyet. Akadnak, akik féltékenyek és bizony ennek érdekében gátat vetnek felelj őszintén helyesled ezt? Ahány ember annyi féle vélemény és meglátás. Ez nem a multszázadiakhoz kötödik, hanem a mostani idősakra világit rá.

Várom válaszodat, üdv.Anyuci91.

60. spinneli (válaszként erre: 58. - Anyuci91)
2009. júl. 4. 17:21

Az önhibájukon kívül hajléktalanná válókat többnyire nem látod az utcán.

Milyen ülés volt, az Út a munkába programhoz kapcsolódott?

Ha a rendszerváltás előtti időkre gondolsz azért túlzás azt mondani, hogy mindenki dolgozott, mondjuk úgy, hogy mindenkinek volt munkahelye.

59. gerna
2009. júl. 4. 17:18

Afrikai éhezők: nagyonis megpróbálnak segíteni magukon... ha kell, kiirtják az erdőt, hogy élelmet termeljenek a helyén. A menekülttáborokat néha előzékenyen az állatrezervátumok mellé telepítik, hogy a lakosok oda járjanak tüzifáért meg vadászni - na gondolhatjátok, mi marad, ha egy százezres menekülttábor éhes :(

Én azt mondom, jobb, ha kívülről jön a segítség.

2009. júl. 4. 16:49

Te kedves fiatal hölgy valóban több csoportra lehetne őket osztani, ahogy mondod, mert akad olyanis, aki önhibáján kivül, a másik fele a dolognak,saját felelőtlensége révén jutott oda,de olyanról is hallottam, akit készakarva és aljas kitervelt módon vesztette el állását és lakását, mert a kollegája, valamiért haragudott rá és a férfi méghozzá műszaki üzletben vezetői pozicióban dolgozott. Tavalyi évben májusban rendeztek egy ülést, amire véletlenül meghivást

kaptam és magam összeállitotam egy beszédet,amit

felolvastam a nyilvánosság előtt több kerületből

voltak jelen az illetékes hivatalnokok a fő téma

az álláskeresés nehézségeit vitattuk meg és az ezzel járó következményeket tárgyaltuk meg.

Tanulságos volt mindannyiunk számára, de legfőképpen a TEAHÁZ-ról is szó esett sajnos a

munkanélüliség miatt, ami eléggé lehangoló többek

között ez is napirendi pontnak a lényege és a

felszólalok többek között példákkal alátámasztották és egy könyvből felolvasott történet, ami eléggé megható volt a résztvevőknek. A fórum után ebéddel kedveskedtek

a vendégeknek és igyekeztek az anyagot összeállitani, ami részben sikeres volt.

Tudod ez valaha elképzelhetetlen volt, mert az

ország zöme dolgozott nem ugy, mint most.

Nem akarlak untatni tégedet ezzel, de egy kicsit tájékozódtam, igy valamivel több információhoz

jutottam.

Kivánok minden jót üdv.Anyuci91 Irjál nyugodtan szióka.

57. spinneli (válaszként erre: 56. - Anyuci91)
2009. júl. 4. 10:53

Nem a rendes névről volt szó, hanem a nicknévről

nicknévnek azt a nevet hívják amit itt a fórumon használsz-neked jelen esetben az annyuci91-et, nekem a spinneli-t.

Ha a hozzászólások aljába réved a szemed láthatod a válasz nevű narancssárga szót, ha arra rákattintasz megjelenik a saját hsz.-ed aljában, hogy kinek írtál.

sok szerencsét, nem annyira bonyolult.


Az előző hsz.-emre viszont nem reagáltál,amit továbbra is várok.

Színházban nem hiszem, hogy érdemes mennünk, ha a hajléktalanellátó, illeve a szociális rendszerről nem csupán a Blikk adataira akarsz támaszkodni, kérdezz, szívesen válaszolok.

Első körben megosztom veled, hogy az utcán nyomorgó hajléktalanok kb. 70%-a mondjuk úgy nem önhibáján kívűl tart ott, ahol.

Pont ezért nehéz motiválni őket bármire is, lehetőségeik száma persze nem végtelen, de van.

2009. júl. 3. 10:24

Kedves Spinelli nem irtad az adatlapodra a lánynevedet, pedig azt még feltüntethetted volna.

Tudod, mit elmegyünk egy szinházba és a te forgató

könyved szerint eljátsszuk az igen mélyen t. közönségnek a keserű valóságot. Mi aztán igazán rávilágitunk a lényegre az égetőproblémákra, ami

napi gondot jelent sokaknak. Összegyeztetjük és

vitafórumot rendezünk belőle megfelel igy?

Miután dülőre jutunk majd csak kitalálunk valami

ésszerű megoldást. Engemet Áginak hivnak, de azért illik bemutatkozni senkisem fogja a fejedet

leharapni. Benne lennék a buliba hidd el nekem,

csak az a gond nincs aki támogassa és finanszirozza.

Üdv.Anyuci91

2009. júl. 1. 01:21

Egyébként meg felejtsük már el ezt az xedik hozzászólósdit,olyan mintha egy rossz drámát játszanál.

Kattints a válasz gombara és megjelenik a nicknevem és értelemszerű lesz kinek címezted a választ.

54. spinneli (válaszként erre: 53. - Anyuci91)
2009. júl. 1. 01:10

Nem azt mondtam, hogy tévedsz, hanem, hogy sarkítasz-persze nem rossz indulatból.

A Nők lapjánál és a Blikknél kicsit mélyebbre merültem a témában, semmi gond a hsz-eddel, de értelemszerűen laikus, és nem látod a mozgatórugóit sem ennek a rétegnek, sem pedig a szociális rendszernek.

Ezért veszélyes lenne a TV-ből és újságokból szedett tudásodat mindenhatónak és lefedettnek nevezni.

Járj utána jobban, vagy dolgozz benne.

2009. jún. 27. 23:09

Kedves, te honnan vetted azt, hogy nem a valós

képet festették le, mikor, te is láttad az utcán,

akkor magyarázd el, mi a valótlan ebben kiváncsi

lennék rá, de megmondom neked azért a TV is már

utánajárt, sőt azt is megmondhatom neked, a Blikk

Nők egy régi száma ezzel foglalkozott, ha tehetném

átküldeném neked megtekintésre. Ezek a szerencsétlenek, akik ilyen helyzetbe kerültek az egészségük látja kárát és nem vallják be, mennyire betegek. Nyilatkozta egy utcai szociális

munkás, aki nap, mint nap ezzel találkozik.

Megmondom neked őszintén egy riporter kipróbálta

néhány napig és nyilatkozott utána azon az állásponton volt hosszu távon rettenetes élet.

Külföldön ezekre sokkal több pénzt forditanak.

Itt hazánkban erre a legjobb recept, ha mindenki

tudna dolgozni, önálló keresettel rendelkezni és egyre kevesebb koldus és nyomorban szenvedőt látnánk az utcán.

Elmondom, ami irritál igazán az a sok kibeszélőshow, ami a valótlanságról és megrendezett cirkuszi komédiáról szól, amire a

közönség vevő és semmi alapja nincs ráadásul a

különféle pletykaujságok is erről irnak. Neked

üzenem 52.hozzászóló ez nem tulzás, hanem egy

komoly égető probléma sajnos nem gyerekjáték.

Üdv.Anyuci91

52. spinneli (válaszként erre: 51. - Anyuci91)
2009. jún. 27. 12:40

Nem néztem azt a műsort-direkt, pont ezek miatt.

Mindenesetre a story tv-ből a magyar médiából, és a műsorvezetőből kiindulva, kétlem, hogy valós képet festettek volna le.

2009. jún. 27. 10:46

Nem tudom, de szeretném felhivni szives figyelmedet

arra, hogy a STORY TV-ben láttam az volt a műsor

cime a nagy lehetőség és a Hajdu Péter vezette és

a fedélnélküliekről szólt ilyen vetélkedőt rendezett, mert aki nyert, az kaphatott lakást,

kocsit ajándékba. Ez az ürge rendkivül módortalan és pimasz, lekezelő számomra annyira uszimpatikus és egyszerűen megutáltam. Ráadásul szerintem megelázta őket én ilyet sosem tettem volna, ez a

hapsi a bögyömben van már nem tudja hogyan játsza az eszét. Rávonatkoztatom a közmondást tanulj tinó ökör lesz belőled. Én ezzel a hapsival két percig nem tudnék meglenni, egyszerűen kibirhatatlan.

Üdv.Anyuci91.

50. spinneli (válaszként erre: 49. - Anyuci91)
2009. jún. 26. 12:06
világos, csak nem tényszerű amit írtál-egyetlen tapasztalatból, nem szabad általánosítani.
2009. jún. 26. 11:42

Bocs, de én mindig is a földön jártam és nem a

fellegekben, csak a reális valóságot mondja el az

ember és nem én találtam ki csak elég volt meglátni a nappali melegedőt és az eléggé riasztó volt.

Azért vagyok ilyen, mert együttérzésemet fejezem ki irántuk.

Üdv.Anyuci91

48. spinneli (válaszként erre: 47. - Anyuci91)
2009. jún. 25. 19:43

Szerintem nem csekély információm van róla.

Természetesen nem arról van szó, hogy hiltoni szintű lenne az ellátás, de sokat fejlődtek mind a nappali mind az éjjeli menedékhelyek.

A legnagyobba a Dózsán már külön szobát is biztosítanak.

Amennyiben a szociális szférában dolgozol, és eltérőeket tapasztaltál, szívesen eszmecserézek veled.

Addig is szállj le a magas lóról.

2009. jún. 24. 12:52

Kedves 46.hozzászóló joga van mindenkinek véleményét

leirni, nem ferditjük el szerintem, te a saját

szemeddel látod,milyen szomorú, ahogy te magad is

mondod borzalmas látványt nyujtanak a szerencsétlenek, és a nappali melegedők olyanok,

akár régen a kocsmák,katasztrófális körülmények

között vannak ott napközben. Más helyen is csak itt a fővárosban a hirekben mondták, akkor egy kicsit elv vagy maradva egy kanyarral. Az kérlek nem alaptalnul állitoták. Tapasztald meg saját bőrödön és akkor nyilatkozz járj még jobban nyitott szemmel és győződj meg magad.

Üdv.Anyuci91

46. spinneli (válaszként erre: 42. - Anyuci91)
2009. jún. 23. 20:15

". Miféle látványt

nyujt az akinek nincs lakása emlitsük a fővárost

szerencsétlenek kint a szabadban kóborolnak az

éjjeli menedékhelyre nem mernek bemenni, mert állandóan életveszélyben vannak"


Ez nem igaz-ne ferdítsünk szerintem.

45. spinneli (válaszként erre: 43. - TrinithY)
2009. jún. 23. 20:13

A cél valóban ez kéne, hogy legyen, régi klasszikust idézek, az éhezőnek nem halat kell adni, hanem hálót.


.

44. jucus2
2009. jún. 23. 19:56

nem fórumháborút akartam kirobbantani ezzel a témával!!!

csak meg szerettem volna győződni, hogy az emberek nem úgy gondolkodnak mint az apukám.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook