Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek egy 2 éves gyerek kezébe lehet már adni ceruzát, szinest, zsirkrétát stb? fórum

Szerintetek egy 2 éves gyerek kezébe lehet már adni ceruzát, szinest, zsirkrétát stb? (tudásbázis kérdés)


13. Rea69
2009. jún. 15. 08:25

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat,csak megerősitettetek abbéli hitemben, hogy nem követtem el butaságot, amikor engedtem rajzolni.

Mégegyszer köszike

2009. jún. 14. 08:00
Nyugodtan, de felügyelj rá.
11. Magdi8
2009. jún. 13. 21:22
Nyugodtan adhatsz neki, már lehet kapni, azokat a vastag szineseket, amiket direkt ilyen kicsi gyerekeknek készítenek.
10. SF
2009. jún. 13. 20:51
Lehet??? Kell!
2009. jún. 13. 20:31
Én már másfél évesen adtam neki zsírkrétát és ceruzát. Nagyon szereti. Két évésen már fest, de csak akkor engedem ha rendesen asztalnál ülve egy helyben marad és nem szaladgál közben.
2009. jún. 13. 19:55
Persze. Az enyém nagyon szeret "rajzolni ". Éppen most készített egy csiga-bigát :)))
2009. jún. 13. 19:24

Az én kisfiam is nagyon szeret ceruzával firkálgatni.:)

Meg a két nagyobb is imádta,mikor ennyi idősek voltak. De érdekes módon,ha zsírkréta került a kezükbe azonnal elkezdték rágni. Ezért most a legkisebbnek nem is adom oda,hátha Ő is meg akarja kóstolni.:))

2009. jún. 13. 18:20

egészen nyugodtan!

persze felügyelet mellett.


a színes ceruzát ebben az életkorban még nem javaslom, de a zsírkrétát igen és legfőképp:

kapható sokféle bőrbarát festék: lehet ujjal rajzolni, pacsmagolni, tenyérlenyomatot készíteni vele, nagyon tudják élvezni!


Ha van rá lehetőség (pl.kertben) akkor inkább függőleges felületre "alkossatok": papírboltban lehet venni nagy csomagolópapírt fillérekért, azt felerősíteni falra, garázsajtóra, stb. és festeni, zsírkrétával firkálgatni.


Az még természetes, hogy nem érzi a papír határát, nem beszélve arról, hogy a gyereket nem is igazán érdekli, hogy mit ken össze :))

de meg lehet neki magyarázni, hogy a falat már nem, az ajtót már nem, stb..

2009. jún. 13. 18:03
Az én kisfiam szeptemberben lesz 2 éves de ő is nagyon szeret a ceruzákkal,zsírkrétákkal firkálgatni.Tény és való,nagyon figyelni kell rá,mivel nem csak a papírra szeretne rajzolgatni,hanem más felületekre is.A minap takarítottam le az ajtót a rajzától.
2009. jún. 13. 17:35
A fiam februárban volt 2, nagyon szeret rajzolni, már amennyire ezt rajzolásnak lehet nevezni. Főleg vonalakat, meg karikákat rajzolgat, meg csiga formákat. Nagyon szereti a ceruzát, a zsírkrétát is, már ecsetet is adtam a kezébe, és nem történt semmi baja. Persze csak felügyelettel végezzük ezeket, de még nem jutott eszébe, hogy megsértse magát, vagy a szájába vegye. A gyurma is jó játék, nagyon szereti nyomkodni.
3. 32c21ed252 (válaszként erre: 2. - Rea69)
2009. jún. 13. 17:35
Ha ott vagy vele és figyelsz rá, leülsz mellé, akkor igen.
2009. jún. 13. 17:31

Szerintetek egy 2 éves gyerek kezébe lehet már adni ceruzát, szinest,zsirkrétát stb?

A lányom állandóan rajzolna, de sokan állitják ebben a korba még veszélyes, kiszurhatja a szemét, megeheti.

Várom hozzászólásaitokat.

2009. jún. 13. 17:30
Ceruza és egyéb irószerszám használata

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook