Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményetek a staffordshire terrier kutyáról? Érdemes tartani? fórum

Mi a véleményetek a staffordshire terrier kutyáról? Érdemes tartani? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. júl. 14. 11:56
sajnálom a kutyusodat, ezek a gének, végül is harci kutyákról beszélgetünk. Tulajdonképpen csak azt csinálta, amire kitenyésztették. Ha van kedved nézz bele a kutyásnaplómba, ha esetleg érdekel a bővebb véleményem.
55. 81f46d06d3 (válaszként erre: 54. - H.Ancsi)
2009. júl. 14. 11:15
Én nagyon szomorú vagyok -a férjem méginkább-, mert nekünk pénteken kellett elaltatni a staffordshire kutyánkat. Írtam már ide a fórumra egyszer róla, nem tudtuk összeszoktatni egy argentin doggal. Nagyon sokat tettünk a békesség kedvéért, amit két évig sikerült fentartani. Volt alább egy célzás, valami olyasmi -most nem nézem vissza, úgyhogy pontatlan leszek-, hogy a nem megfelelő mértékű és mennyiségbeli foglalkozás miatt nem tudtuk szocializálni. Ez nem igaz. Van egy állatorvos ismerősünk, az ő felügyeletével és tanácsaival ellátva neveltük. Sokat jár hozzánk (kecsketenyészetünk is van), úgyhogy sűrűn látta, ismerte a kutyákat. A férjem barátja Németországban kutyaiskolában volt oktató, ő segített tanítani, nevelni őket célzottan, fegyelemre. Hittünk a nevelésben és amikor néhány hónapja folyamatosan összemartak a kutyák, akkor kerestük a hibát aktívan. Az egyik argentin dog, nehezen tűri a kutyák társaságát, bár a miénk nagyon nyugodt, már idősödik (most 8 éves), de hátha mégis ez a gond... Pénteken úgy összemartak -pedig a férjem is ott volt-, hogy a staffit el kellett altattatni. Mielőtt az állatorvos elment volna, azt mondta a férjemnek, hogy abból az alomból ez a 3. kutya, amit idén elaltat...és a másik két helyen egyedül voltak a kutyusok, nem másik kutyával.
54. H.Ancsi (válaszként erre: 53. - 81f46d06d3)
2009. júl. 14. 11:00
igen, sok mindenben igazad van, bár én ezt inkább ugy fogalmaznám meg, hogy ritkán, és megfelelő kézben valóban ritkán, előfordulhat,hogy a leghozzáértőbb kézben - ami valóban nem mindennapi - is "bekattan" a kutya, na itt kell ezt időben meglátni, mert erre utalnak jelek. Ha időben látjuk,hogy valami nem stimt, talán lehet rajta segiteni. Ez a fajta, egy igazi kedves, családi kutya is tud lenni, mégis én csak olyannak ajánlanám, aki nem kezdő kutyás, mert náluk ha viselkedési gond van, az nagyon komoly is lehet, és ott már kell a hozzáértés.
53. 81f46d06d3 (válaszként erre: 52. - H.Ancsi)
2009. júl. 14. 10:52

Ez nagyon igaz, pont ez a véleményem nekem is. Sokszor ajánlják hozzáértők, hogy ha kiskutyát vesz valaki, többször menjen el és nézze meg az almot összességében, hogyan viselkednek a kutyusok, melyik nyugodtabb vagy virgoncabb, etetésnél melyik tolakodóbb, hogyan játszanak, stb. stb. A gyerkőcök sem válnak 100 százalékig olyanná, amilyenné neveljük őket... :(( :))

Sokan nagyon dícsérik ezt a kutyát és a balesetekért -amiket okoz esetleg- a felelősséget kizárólag a gazdára hárítják. Mert nem foglakozott vele eleget és megfelelően, türelmesen vagy hozzáértően... De... azért valjuk be, hogy nagyon kevés kutyatartó ért alapjaiban a kutyákhoz, mind elméletben, mind pedig gyakorlatban (hogyan kell tanítani, mennyit kell vele foglalkozni naponta aktívan, stb.). Az emberek nagy része barátnak, társnak, családtagnak, kedvencnek veszi a kutyust. És azt gondolom, hogy az sem véletlen, hogy a kutyák általi támadásokat többségében milyen fajta kutyák követik el. Merthogy igenis van olyan -a minap mesélt róla az állatorvosunk-, hogy valaki megfelelően neveli a kutyát, évekig nincsen vele gond, aztán egyszercsak "valamiért" a gazdája ellen fordul. Ha szerencsés az illető, akkor a kutya altatásával végződhet a dolog. Minden kutya más és más, de azért biztosan nem véletlen, hogy némelyiket nem ajánlják gyerekek mellé, hanem inkább őrző-védő célra.

Én nem a staffordshire vagy a pitbull ellen beszélek. Csak a felelősségről. A kutya iránt és a magunk és családunk iránt érzett felelősségről. Mindenki maga tudja, nem gondolom, hogy ezek a kutyák végtelenül szelídek és könnyen kezelhetőek, más kutyákkal és emberekkel könnyen megszoktathatóak. Dehát ez már más történet... :D

52. H.Ancsi (válaszként erre: 49. - Hoer)
2009. júl. 14. 08:37
részben adok neked igazat, a nevelés nagyon fontos ez igaz, de a géneknek is legalább ilyen nagy szerepe van abban,hogy milyen lesz a kutya.
51. 81f46d06d3 (válaszként erre: 49. - Hoer)
2009. júl. 13. 21:27
Mennyi idősek?
2009. júl. 13. 19:54
naná.
49. hoer
2009. júl. 13. 17:40

Sziasztok!

Nekem amerikai pit bull terrierem van kettő. Nagyon szelídek. Imádom őket. Szerintem egy kutya olyan lesz, amilyenné formálja a gazdája.

48. 81f46d06d3 (válaszként erre: 46. - Drnéni)
2009. jún. 20. 22:02
Bár nem kérdés, mert nem erről a kutyáról van szó, de ismered az argentin dogot? Egy tenyésztő kifejezetten pumavadászatra tenyésztette ki és egyetlen tulajdonságát nem tudta "kiküszöbölni", mert meghalt még előtte: mindenre vadászik, ami mozog. A vérében van és ennyi. Mi nem felelőtlenül választottunk kutyát, hanem azt gondoltuk, hogy neveléssel összeszoktatható a két fajta. Ebben tévedtünk, egy argentin dog nem ismer más kutyát és nem ismer kegyelmet. Nekünk nem kell választani a két kutya között, mert nagy az udvar, a házhoz tartozó terület, elkülöníthetők. Azt pedig ne feltételezd, hogy kezdünk két ilyen kaliberű kutyával, ha nem akarunk foglalkozni velük, nincs időnk és türelmünk hozzá.
47. Csalfa
2009. jún. 20. 21:54
Sziasztok!Én csak ajánlani tudom ezt a kutyust!Ajándékba kaptam,nem tudatosan választottam,nem is ismertem ezt a fajtát,de nagyon megszerettem!5hetes kora óta nevelem,soha semmi gáz nem volt vele!Az enyém a macskákat nem szereti!Imád autózni,a gyerekek huzzák-nyúzzák,átölel,és puszil mindenkit,nem csalódtam még benne!Azt azért az elején illik vele tisztázni,hogy ki a főnök,és nem lesz gond!tényleg ez csak az én személyes tapasztalatom,én a világ összes kincséért nem adnám!!
46. drnéni (válaszként erre: 44. - Kiseszter)
2009. jún. 17. 14:10

Én is csatlakozom. Színigaz.

És hozzátenném, örülnék, ha kevesebb ilyen kutyát látnék az utcán, mert a gazdik jó részük alkalmatlan, a pótázon kívül mással nem tudják fékezni a kutyájukat, pedig ha a többi emberre nem is, de a többi kutyára meglehetősen veszélyesek. Lásd lejjebb a kis staffi és a felnőtt argentin esetét: még azzal a kutyával se tudott kijönni, amelyikkel együtt nevelkedett.

Ha csak szeretgetni, sétálni, társnak szeretnéd, és nincs nagy tapasztalatod, válassz másik fajtát. Akkor a többi gazdival is kevesebb összetűzésed lesz.

45. H.Ancsi (válaszként erre: 44. - Kiseszter)
2009. jún. 17. 11:21
abszolut igaz!!!!!
2009. jún. 17. 10:54

Attól függ, milyen célból akarod: tetszik, divatból, vagy munkakutyának akarod. Első kutyának (ha még nem foglalkoztál komolyan kutyával) nem biztos, hogy a sztaffi jó választás.

Amit tudni kell: rögtön tisztázni a rangsort, gazda legfölül, aztán családtagok, végül az eb. Pici kortól szocializálni, emberek, állatok közé vinni fontos! Alap parancsokat megtanítani: ül, fekszik, hozzám, nem szabad, ereszd. A tanításhoz pozitív megerősítéseket használni: jutalomfalat, játék (pl. labdával), dicséret.

Akkor is rendszeresen sétáltatni, ha kertes házban , kertben lakik (akkortól, amikor megvannak az oltásai), mert ezekre az ingerekre szüksége van.

Kölyök korban kutyaoviba, kb. 8-9 hónapos kortól kutyasuliba vinni renszeresen.

Következetesen bánni vele, mint ahogy egy gyerekkel is kell.

Csak akkor válassz ilyen kutyát, ha biztosan lesz időd ennyit foglalkozni vele, minden körülmények között. Még valami: fontos, hogy jó helyről válassz kölyköt, érdemes megnézni a szülőket, hogyan viselkednek, milyen körülmények között tartják őket.

A kutya olyan lesz, amilyennek a gazdája neveli!

43. pemete (válaszként erre: 41. - F8db0709b8)
2009. jún. 17. 10:37

Szerencsétlen kutyát jól félrenevelte a párod! A mi kutyánk is lakásban van tartva (tudom ő nem staff, hanem pit, és bullterrier keverék, de ugyanúgy bull tipusú mind), és soha egy hangja nincs, mindenki imádja a házban, az öregek is. A legkisebb kutyákkal is szépen eljátszik, csak a felnőtt és domináns kan kutyákkal nem szabad összeengedni, mert abból balhé lenne. De pl szoktam egy 35kilós staffi kannal sétáltatni, nagyon szépen jönnek egymás mellett. Jó el nem engedjük őket, azt a kutyát amúgysem lehet,mert az nem jön vissza, azt is rettenetesen félrenevelték, simán megharapja a gazdáját is, ha nem tetszik neki valami, és szerintük ez rendben is van! Mondtam már a srácnak, hogy adja oda a kutyáját 3 hétre, és én elviszem a kutyakiképzőnek akihez mi is jártunk kutyasuliba. Ott megtanulná az eb a magyarok istenét az biztos!

Tényleg nem való bárkinek ilyen kutya!

42. Zsuzsi6 (válaszként erre: 4. - E7513cf7cd)
2009. jún. 17. 10:13
Szia Zsaka! Nekünk már 4 éve van steff,de semmi pénzért nem cserélném le.Mindig attól függ,hogy hogy van nevelve,ha támadásra tanítod,akkor támadni fog mindenkit,megha megengeded neki.A miénk lakásban van,meg az udvaron is,de bárki bejöhet,ha valaki kint van a családból,nekem pl csak az ujamat kell felemelni,ha jön valaki,és ő már tudja,hogy bejöhet,és nem szabad bántani.Csak arra ügyelj,hogy honnan veszed,mert a miénket,2 éves korában,már ki kellett pakolni,és most meg displasiával küszködünk,már kétszer műtötték,térdel is meg csípőcel fogják most.Nagyon nézd meg,hogy milyen a kennel,mert lehet beltenyészetes is,és akkor vannak ilyen gondok,ha valami oknál fogva nem akar adni papírokat akkor gond van.Egy végtelen jó kutya,én ha egyedül is vagyok tárt ablaknál alszom,mert tudom,hogy az életét képes lenne feláldozni,ha valakit bántanának a családból,padig van két kis unokám,de még egy rossz mozdulata nem volt.Egy valamire vigyázz,hogy akit nem ismer,ne nézzen a szemébe,és ne hajoljon le hozzá.Azt csak tőletek tűri el.Most éppen 3db kiscicát ajnároz,a cicamamával együtt.Gondold át,mert jobb barátod nem lesz.
41. f8db0709b8 (válaszként erre: 30. - D972032f0a)
2009. jún. 16. 06:05

Szia!Nincs semmi baj....tudod az egész család próbálta mondani páromnak,hogy nem neki és nem ide való az a kutya,nem fér bele az életébe.De a kutya szent és sérthetetlen....lehet többe nézi mint a gyerekét.én meguntam,hogy fontos a kutya,nem versenyzek vele,nem leszek örökös második...

Az a durva,hogy panel lakásban volt tartva,ami egyáltalán nem neki való,a folyosón a nénit is támadta,most a telken van...jó helyen van ott..minél messzebb annál jobb:)És a házban az 54 lakás milyen hálás,hogy sikerült elvitetnem innen!

Mi vagyunk az 55.ek.Mikor ugat,már pedig folyamatosan azt csinálta,hát gondolod..fiu kutya,mély hanggal panelben:((2 utcával arrébb hallották!

Lényeg,hogy nincs itt!:))

40. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - H.Ancsi)
2009. jún. 16. 05:57
Nem,a telken lakik lassan egy éve:)
39. H.Ancsi (válaszként erre: 38. - Pemete)
2009. jún. 15. 22:31

:))


ma mindenhol mindenki a tyúkokkal alszik, én meg beszélgetek magammal::))

38. pemete
2009. jún. 15. 17:24
Már egy pár sztoridat megsirattam, úgyhogy nem gond:)
37. H.Ancsi (válaszként erre: 36. - Pemete)
2009. jún. 15. 15:35
ok, képeket kell keresnem, aztán hajrá, aztán ne panaszkodj nekem, hogy bőgni fogsz:)
36. pemete
2009. jún. 15. 14:23

Áh, nem hiszem, hiszen az ebekről beszélünk.

Pedig én várom a folytatást. Tudom, hogy rossz visszaemlékezni:( Próbáld meg akkor csak a jó dolgokat leírni:)

2009. jún. 15. 14:13

hozzuk össze őket, az se lenne rossz:)

a kutyásat nincs lelkierőm folytatni, gondolom tudon miért, de nagyon eltértünk a témától, majd kapunk:))

34. pemete
2009. jún. 15. 14:09
Oda meg most nem írtál. De már megvan a másik naplód is. Látod a tiéd nem éri fel a másikat, a Sefonak meg túl kicsi volta csaj:DD
33. pemete
2009. jún. 15. 14:08
Na megvan ám,csak én a kutyásos naplót szoktam mindig nézni:)
2009. jún. 15. 14:05
látom, már megint csak én olvaslak téged,::)))
31. pemete (válaszként erre: 29. - H.Ancsi)
2009. jún. 15. 14:04
Milyen új fajta? Írjad,mert le vagyok maradva!
30. d972032f0a (válaszként erre: 25. - F8db0709b8)
2009. jún. 15. 13:25

Bocs...de nem téged akartalak letámadni ...az tényleg a párod hibája,hogy nem nevelte...de ahogy megtámadott téged...ahogy olvastam a melledet..azonnal elkellett volna vinni...a férjednek kellett volna mondanod...mert ha egy kutya igy támad akkor nem csak téged fog megharapni hanem mindenkit aki bemegy az udvarba és még a családtagokat is.

Nem irtam,hogy te tetted olyanná amilyen...bocs.

2009. jún. 15. 13:20
hali, minden ok, sajnálattal értesitelek, hogy nem lesz uj fajta! láttad vagy irjam?:)))
28. pemete
2009. jún. 15. 13:13
Szia Ancsi:) Mizu?
2009. jún. 15. 13:10
bocs látom már....,
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook