Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kecsketartók!Mit adtok a kecskének télen enni?Tényleg nagyon drága a takarmány? fórum

Kecsketartók!Mit adtok a kecskének télen enni?Tényleg nagyon drága a takarmány? (beszélgetős fórum)


1 2 3
83. Vancsa1977 (válaszként erre: 82. - Ina87)
2016. ápr. 15. 18:37
Tudom.Utána olvastam a kecsketartásról szinte mindent.
82. ina87
2016. ápr. 14. 22:39
ha màr rà adod a fejed h àllatot tarts akk elöre szàmolnod kell a takarmànyal egèsz èvben ès nèha vanak plusz kiadàsok is pl.àllatorvos...
2016. jan. 13. 10:21
Akkor nem él ez a fórum már?? :-(
80. f1fee9d062 (válaszként erre: 79. - Trinitry)
2011. júl. 27. 23:30

Ha bogyózik, minden rendben! Van, akinél naphosszat legelnek. Széna legyen nekik bent mindig, meg szelénes só és víz.

Szépségeket! :)

79. trinitry (válaszként erre: 78. - F1fee9d062)
2011. júl. 27. 19:37
Köszönöm a tanácsot.Még egy kérdés- mennyi zöldet kaphatnak egy nap? Legelést kell korlátozni? Bocsi a kérdésekért köszönöm Tina
78. f1fee9d062 (válaszként erre: 77. - Trinitry)
2011. júl. 25. 21:36

Ne adj neki gyári kutyulékot. Csak természetes dolgokat.

Tényleg!

77. trinitry (válaszként erre: 76. - F1fee9d062)
2011. júl. 25. 15:05
Szia. Köszönöm a választ. A takarmány neve tejelő kecske takarmány,és granulátum formában van.-búzakorpa-kukorica-répaszelet-DDGSmix-napraforgódara-lucerna-repcedara-zab-árpa-melasz-védettzsír-tak-só-szójahéj-szójadara.Ezt tartalmazza. A forgalmazó nevét nemtudom, hogy kiirhatom-e. Mégegyszer köszi a segitséget.
76. f1fee9d062 (válaszként erre: 75. - Trinitry)
2011. júl. 24. 22:29

Én csak árpa-kukorica keveréket adtam neki. Fogalmam sincs, mit adtak neked el, a kecske elég finnyás jószág. Valami magkeverék ez, vagy mi? Egyszerű dolgokban gondolkozz vele kapcsolatban. Fő tápláléka a réti széna!!! Aztán az abrak, nem akarom magam unalmasra ismételni.

Hanem a dudort figyeld! Ha növekszik, vagy kifakad, a Miért pont kecske fórumon volt pár tartónál ilyen, feltétlen regisztrálj be az index-re! Ha tudod, fotózd le nekik, segíteni fognak!

2011. júl. 24. 08:54
Sziasztok! Maminti!!!!! Szeretnék tanácsot kérni.Van egy egyéves kecském és két napja van egy zsírmirigy szerű képződmény a torkán- vagy ahoz hasonló valami. Másik gondom, hogy vettem neki tejelő kecske takarmányt és nem akarja megenni. Inkább nem eszik csak zöldet. Előre is köszönöm a tanácsot TINA
2011. júl. 23. 17:38

Igen, a búr nem híres a tejéről. Én a parlagitól fejtem napi 4 litert és csak a vemhesség felétől apasztottam el, tehát 2.5 hónapot nem tejelt egy évben.

Most nem tartok, kecskét, de nagyon hiányoznak, mióta eladtuk a tanyát. Hamarosan megint lesznek.

Én azt tervezem, hogy kezdem két anyával, talán parlagival, aztán veszek egy búr bakot, ha már távol leszek a lakott területtől, és ha nem akarom saját körben bővíteni az állományt. Most itt többen rosszul lesznek, de a kecskehús a legfinomabb. Bár a legmókásabb házikedvenc is, ahhoz viszont elég szapora.

A pároztatásért szinte semmit nem fogadtak el, mikor idegenbe vittem. Egy ezrest adtam, aztán máskor kiskecskét, valahogy mindig sikerült ellensúlyozni azt a pár másodperc élvezetet, amit a kecském kapott. ;)

Ha a tejre mész, akkor vegyél inkább parlagit, vagy bármilyen keveréket, ha húsra vagy kedvencnek, akkor búrt.

Én azért nem vennék ikerellőst, mert nekem azokkal gondom volt, gyakran kellett állatorvost hívni elléskor. Azok meg nem értenek a kecskékhez.

Mikor veszed őket? Milyen árat kérnek mostanság egy jószágért? Én mindenképp vemheset vennék azt hiszem. Akkor nem kell szaladni, mikor ordít a jószág, nem kell figyelgetni, nem kell hurcolászni, vagy egy nagy büdös jószágot odavinni, ami még a tetőre is felmegy... ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! :)

Ha gödölyét (kislány kecske) veszel, azt mire bepároztatod, mire megellik (150 nap a vemhesség,nálam mindig percre pontosan ellettek), aztán két hónapig a kicsiknek kell a tej, és már elment egy egész éved úgy, hogy csak szolgáltad őket...

Jajjjjj, kíváncsi vagyok, melyikünknek lesz előbb! :)

73. Zümi81 (válaszként erre: 68. - F1fee9d062)
2011. júl. 23. 14:29
Köszi! :) Én is erre a fajtára gondoltam kezdésnek. Csak azt nem tudom, mennyi tejet lehet belőle kicsikarni. :) Úgy tudom, nincs neki sok és az is hamar elapad.Vagy ez tévhit? Mennyibe kerül kb. egy fedeztetés? Hálás vagyok a tanácsokért!
2011. júl. 21. 12:08
:)
2011. júl. 21. 11:29

sziasztok! Nekem is van két kecském. Egyik saját másik kölcsön van és az akácot szeretik a legjobban.

Nagyon elvannak rontva. de imádom öket.

70. f1fee9d062 (válaszként erre: 65. - Panci99)
2011. júl. 19. 10:56
Hallottam már ilyet, hogy a bodza nem jó, szerintem nagyon is jó! Legeltetés csak grádiensenként! Figyelni a kakeszt, ha lazul, rövidebb legelés, több száraz széna!!! A dara fosást csinálhat, szerintem egészben jobb a gabona. Ismét: Alapkaja a széna, legelés mehet, ne csak gabonát egyen, mert az nem lesz jó neki!!!
69. f1fee9d062 (válaszként erre: 66. - Micimacko72)
2011. júl. 19. 10:52

A tiszafa és a leander még véletlen se kerüljön a szájába!!!

Óvni a nylonzacskótól, ha megeszi elpusztulhat. Széna mehet dögivel, lucerna frissen soha!!! Kenyér frissen soha, csak teljesen szárazon! Szelénes nyalósó és víz mindig legyen előtte! Abraknak jó minden gabona, vagy azok keveréke, de természetes tartásban széna, gabona ne legyen sok!!! Legelés ne legyen hullámzó, ha nem bogyózik, hanem pogácsázik, ne adj ég, fosik, arra egyetlen megoldás a napokig száraz réti széna diéta. Semmiből ne zabáljon be.

Google "Miért pont kecske?" fórum megtalálható ott sok száz profi írogat, visszaolvasva profivá válsz!!! A kecske nagyon más mint a többi jószág. És nagyon virgonc, sokak szerint rossz. Én imádom! :)

68. f1fee9d062 (válaszként erre: 67. - Susy81)
2011. júl. 19. 10:40

Nem kell fűteni nekik egyáltalán, ha nem esne, fújna, a szabad ég alatt élnének még a nagy minuszban is boldogan.

Én két darab, kétéves, nem ikerellős vonalból származó kecskét vennék, leginkább vemheset.


Mire akarod tartani? Tejért? Jellemzően fűnyírónak nem jó a kecske, mert a fáknál kezdi!!! Ha húsnak is szeretnéd, akkor búr keveréket vegyél. Évi egy ivarzásért/fedeztetésért nem érdemes bakot tartani, mert ivarzáskor messze áradóan kegyetlen büdös! A szomszédok meglincselnek!

67. Susy81
2011. júl. 15. 11:49
Sziasztok! Mint sokan mások, én is segítséget szeretnék kérni. A férjemmel szeretnénk kecskéket tartani. Úgy gondoltuk, egy párral indítunk. Az 1. kérdés: szerintetek jó ötlet- e így elkezdeni, v? A 2. : Pontosan mi szükséges hozzá ( ólak, takarmány, felszerelések, stb. ) ? Mikor érdemes kecskét vásárolni? Idén már késő lenne? Kb. mennyibe kerül az előkészület mindennel együtt egy pár számára?? Ami adott: nagy kert, ahol tudnak szabadon legelni, három ól, ami fedett, de sajnos még nem fűtött. Előre is köszi a segítséget!
2011. júl. 11. 22:58

Sziasztok!

Én is csatlakozom a fórumhoz. Jó lenne, ha kicsit felpörögne. Tegnap hoztuk meg az első kecskénket. Engem is érdekelne minden ami a tartással kapcsolatos.

A bodzárol nem hallottam, hogy nem ajánlatos számukra :-( Nekünk azt tanácsolták, hogy a gyöngyvirág és a kardvirág ami tilos

2011. jún. 22. 13:01

Van két kecském: Piri és Bori. Nem tudom, hogy mit lehet nekik adni én adom nekik a füvet búzadara stb...

Félek ha kiengedem valami olyat esznek meg amit nem lehetne, hallottam olyanról, hogy a kecsék allergiásak a bodzára.

Aki tud erről valamit azt nagyon szépen megkérem írjon levelet

2010. szept. 7. 18:18
Ez a fórum kihalt?
2009. okt. 17. 21:42
Az enyémek szabadtartáson vannak,vagyis ha kedvük van legelnek ha fáznak bevonulnak az ólba.Nos az esőt és a szélvihart nem szeretik ilyenkor kise mozdulnak az ólból,Máskülönben állandóan kint tartózkodnak egésznap mindegy milyen hideg van.Szerintem ha fázni fognak akkor majd jelzik,és mekegni fognak neked,akkor viszont engedd be őket az olba melegedni.Sok sikert a gidákhoz!
2009. okt. 17. 08:54

Sziasztok!

Kriszti vagyok és ellátogatnék olykor én is néhány jó tanácsért. Két hónapja vagyok két lánykecske gazdija - egyik kb.4 hónapos, a másik 6 hónapos. Aktuális kérdésem az lenne, hogy hány fokig lehet őket a szabadban tartani nap közben, most, hogy bejött a hideg idő? Egyelőre nincs karám, így futószáron vannak, tehát önként nem tudnak az óljukba bevonulni melegedni. Eddig reggel kiraktam őket, estefelé meg egy kis futkorászás, ugrálás után betereltem az ólba. (legelni még tudnak, ha nem muszáj, nem tartanám őket csak száraz kaján addig...) Köszi előre is, szép hétvégét mindenkinek!

61. @anya@
2009. okt. 14. 16:33

Köszi a választ ez érdekelt :) mert semmit nem tudok a kecskékről csak azt h négy lábuk van :P

mostmár kicsit több infóhoz jutottam... én azt hittem h a kecske olyan h megszületik és aztán magától tejel... hát ez van... sosem foglalkoztam ezzel és indén már nem is fog bele férni az életembe.

2009. aug. 25. 23:23
Egy gidát ha veszel azt egy évig tartani kell azután hat hétig a kidáját eteti és csak utána lehet fejni.Szerintem ha tej miatt tartanád vegyél olyat amit lehet fejni az az előhasut az egy éves és egy évig majdnem fejheted,mielőtt ujra pároztatnod kell,mert másképpen elapaszt és nem lesz teje.Én azért tartok két fejőst igy a tej ellátás állandó nem egyszerre ellenek,igy lesz tej mindig.Gondolkozz el ezeken egy kicsit mielőtt bele vágsz.Megéri tartani kecskét(kecskéket)szerintem
59. 81f46d06d3 (válaszként erre: 58. - @anya@)
2009. aug. 25. 11:24
Kicsi lányt? Ott kezdődik, hogy ellenie kell, különben honnan lenne teje?
58. @anya@
2009. aug. 25. 10:52
milkamama! köszönöm a válaszod! már kialakult bennem valami kép... de mint mondtam még nincs kecském és csak egy kicsi lányt szeretnék a teje miatt.. Egy kecske bőven elég nekünk...
57. milkamama (válaszként erre: 56. - @anya@)
2009. aug. 19. 00:29
Oltás csak akkor kell ha több kecske van és legelőre járnak,máskép nem fontos oltatni őket.Fejni a kecskéket az első ellés után lehet miután 6 hetesen leválasztod a gidákat.Ja az első pároztatással a gida 1 éve koráig érdemes várni.Hát hogy egyáltalán mit nem lehet neki adni nos álltalában minden evők,de zőld lucernát azt ne mert imádják és nem tudják hogy felfuvódnak tőle.Száritva viszont ehetik.Remélem tudtam segiteni.
56. @anya@
2009. aug. 18. 14:36
Köszi Lindus30 de ebből nem derült ki h mennyibe kerül az oltás és hogy kell-e neki. Mikortól lehet fejni? És mit nem kaphat egyáltalán....
55. 81f46d06d3 (válaszként erre: 54. - @anya@)
2009. aug. 17. 21:25
29. hozzászólás
54. @anya@
2009. aug. 17. 16:47

sziasztok! még nincs kecském de szeretnék egy lány kecskét. Tudni szeretném milyen feltételek szükségesek a tartásához. Állatorvosnak kell látnia? kap oltás? és mennyibe kerül? Mit ehet meg?

Egy kis kecskét mikortól lehet fejni? mit nem szabad neki adni? családi házban lakom elég neki a fele kert?


Előre i köszi a válaszokat :) lehet kicsit sokat kérdezek :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook