Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyszerű gyors finom desszertek fórum

Egyszerű gyors finom desszertek (beszélgetős fórum)


30. loch ness (válaszként erre: 21. - Spiritus)
2014. jún. 17. 16:04
Ha még gesztenyemasszát is teszel bele, és a közepébe egy kis alkoholban eltett meggyet vagy egy kis rumot locsolsz a tésztájába... Arra nincs szó, milyen finom.
2010. dec. 12. 17:42
Sziasztok! Tudtok valami olyasmi receptet, amihez puding és alma kell? Igazából valami finom krémre gondolok! Amennyiben tud valaki segíteni,előre is köszönöm!:)
28. brájgátta (válaszként erre: 9. - 6bdce19b3c)
2009. dec. 5. 23:18

Ez nagyon jó oldal!!!!

Holnap csinálok is valamit :D

27. Kima21 (válaszként erre: 26. - Mama_gold)
2009. dec. 5. 11:07
én megkaptam köszi:)
2009. dec. 4. 19:36

Ha megkaptátok, kérhetnék egy visszajelzést?


Köszi! Csak hogy tudjam jó helyre ment:)

25. mama_gold (válaszként erre: 20. - Mama_gold)
2009. dec. 4. 12:29

egy kis technikai baki adódott a recepteket illetően, rajta vagyok az ügyön!

Mindenkinek megy, aki elküldte az email-címét, még egy kis türelmeteket kérem:)

24. MMea
2009. dec. 3. 14:03
A rizsfelfújt sem bonyolult és nagyon finom lekvárral vagy málnaszörppel.
23. Kima21
2009. dec. 3. 11:53
köszi
22. mh07
2009. dec. 3. 11:29
Nagyon finom a kekszes almás, amit sütni sem kell.
2009. dec. 3. 11:27

Hát ezt nem kell sütni:) Kókuszgolyó

tej cukor darált háztartási keksz és kakaópor minden mennyiségben

akkor jó ha viszonylag kemény és már a hűtőbe rakás elött megmarad golyó formájú

és persze kókuszreszelékbe kell forgatni

Szoktam sütni, de semmivel sem aratok ekkora sikert. Ennek az egyszerüségében van a varázsa, a háztartási kekszet és a kakaót is szereti mindenki :)

Mindíg mindenki ezt kéri tőlem.. nem tudják milyen egyszerű

2009. dec. 3. 11:27
valamelyik nap kaptam e-mail-ben egy rakás sütés nélküli fincsi süti receptjét, ha adsz címet szívesen átküldöm:)
2009. dec. 3. 11:25

A bögrés sütik a legegyszerűbbek,és finomak is.

Itt a hoxán is sokat találsz a receptek között.

18. Kima21
2009. dec. 3. 11:22
vki?:)
17. 6c5f346e46 (válaszként erre: 4. - 9c8432d068)
2009. okt. 11. 14:36

ezt is kipróbáltam,és azóta már megcsináltam párszor,nagyon fini és egyszerű,csak én nem mertem beletenni 3/4 bögre olajat,csak negyedet,mert egyzser már csináltam hasonló sütit és az ehetelen volt,mert sok lett bele az olaj,de ez igy pont fincsi....tegnap kajálni mentünk anyumhoz és oda vittem,elfogyott mind..:)))


köszike...

meezy

16. vereskati (válaszként erre: 15. - 6c5f346e46)
2009. jún. 15. 18:34
Örülök neki, és köszönöm a visszajelzést is:)
15. 6c5f346e46 (válaszként erre: 5. - Vereskati)
2009. jún. 15. 18:25

megcsináltam a sütit,csak én málnát,ribizlit,cseresznyét és epret tettem bele,amit a kerben találtam,nagyon fincsi lett,mindenkinek csak ajánlom....köszi,hogy megosztottad velünk....:))

ha a lánykám haza jön pénteken a mamitól,neki is csinálok egy adagot...imádja a gyümöcsös dolgokat..:)))

14. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2009. jún. 14. 16:55
Eszkimó szelet. A receptjét megtalálhatod (több mással együtt) a naplómban vagy a receptjeim között. :-)
13. 3c6742c14b (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2009. jún. 14. 16:51

Vaniliás-piskóta tekercs:


-piskóta(ki hány tojásból szokta sütni, én 8-ból szotam)

-vaniliás pudding


Megfőzződ a pudingot addigis a piskóta hűl, és amint kész a pudding ráöntöd a piskóta lapra , utána feltekered!


Végül kicsit hagyod piheni, már a pudding miatt is mert forró!

Pár perc múlva fel lehet szeletelni é tálalni is! mondjuk én porcukrot szórtam rá, és úgy szeleltem fel!!


Ez könnyű és gyorsan elkészíthető desszert!! :D

12. *Agnese* (válaszként erre: 11. - Vereskati)
2009. jún. 14. 12:13
Jogos!:-) Én 800 W-on sütöttem... :-D
11. vereskati (válaszként erre: 8. - *Agnese*)
2009. jún. 14. 10:09
Hány watton sütöd?
2009. jún. 13. 16:31

hamis citromos....


Hv:

- 1 csomag kocka alakú háztartási keksz,

-egy doboz tejfől

-5 dkg cukor,

- egy kevés kakaópor


Ek:

azért fontos,hogy kocka alakú legyen a háztartási keksz,mert szorossan egymás mellé kell letenni a tálcára őket,a tejfőlt kikeverni a cukorral,és megkenni vele a kekszet,majd egy ujjab réteget tenni a tetejére,ugy,hogy egymás fölött legyenek a kekszek,a tetjét megszórni natúr kakóporral,hűtőbe rakni egy éjszakára,hogy megpuhuljon,és utána nem kekszek szép szeleteket fognak alkotni egymással...aki megkóstólja,tuti azt hiszi citromos sütit eszik...egyszerű és nagyon fini...

9. 6bdce19b3c (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2009. jún. 13. 13:29

ezt próbáld ki:-)


Tegnap megsütöttem..kb 5 perc az előkészítés, 30 perc a sütés..mennyei:-)


[link]

2009. jún. 13. 13:24

Mikrós sütemény


l tábla étcsoki

l0 dkg teavaj

3 tojás

l0 dkg liszt

l0 dkg porcukor

1/2 csomag sütőpor

kevés sütőrum

+ fehér csokoládé tetszés szerint (én abból is 1 táblát szoktam)


Felolvasztjuk a vajat az étcsokival, belekeverjük a tojást és a többi hozzávalót, beletördeljük a fehér csokoládét. Mikrózható műanyag tálban 8 perc alatt elkészithető.


Nagyon gyors, nagyon finom!!!! és egyetlen tál piszkolódik, mert ugyanabban a műanyag tálban "sütöd meg", amelyikban összeállítod a tésztát!:-)

2009. jún. 13. 12:27
Klassz sütik köszönöm! Még jöhetnek ötletek! :)
6. moki-kopi (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2009. jún. 13. 11:36

szia!

6 dl tejföl

6 dl tejszín

15 dkg cukor (ízlés szerint akár kevesebb, vagy több)

2-3 citrom leve

babapiskóta

A tejfölt, tejszínt, cukrot és citrom levét összekevered és a babapiskótával rétegezve tálba rakod.


Egyszerű, gyors és könnyű nyári desszert...


Több variációja is van, kb. fél tejföl helyett epres joghurt és a citrom leve helyett eperdarabok....de bármilyen más gyümölccsel elkészíthető.


Jó étvágyat!

2009. jún. 13. 11:25

Ez kicsit hasonlít az elôzôhöz, de mégis más:)

Kefíres pottyantós (Veres Kati módra)


Hozzávalók: 1 pohár kefír

1 pohár étolaj

1 pohár cukor

3 pohár liszt

4 tojás

1 csomag vaníliás cukor

1 csomag sütôpor

1 csipet szódabikarbóna

1 csipetnyi só

1 citrom reszelt héja

1 üvegnyi lecsepegtetett meggybefôtt, de bármely gyümi jó

Elkészítés: Összekeverjük, olajozott tepsibe töltjük, a gyümölcsöket belepottyantjuk. 30 perc alatt megsül, gáz, 5-ös.

2009. jún. 13. 11:22

Bögrés-almás sütemény


Hozzávalók: 1 kg alma


6 tojás


2 bögre cukor


2 bögre liszt


3/4 bögre olaj


1 csomag sütőpor


fahéj ízlés szerint


vaj és zsemlemorzsa a tepsihez


Elkészítés: Az almát meghámozom, vastagabb szeletekre vágom, és a vajazott, morzsázott, közepes méretű tepsibe rakom. Megszórom ízlés szerinti fahéjjal. A tojásokat a cukorral habosra keverem, beleöntöm az olajat és a sütőporral elkevert lisztet. Ismét jól összekeverem, és az almára öntöm. 180 fokon lassan sütöm. Ha a teteje kezdene nagyon megpirulni, akkor sütőpapírral letakarom, míg készre sül a tészta. Tűpróbával ellenőrzöm, megsült-e. Ha kihűlt, felszeletelem, és úgy teszem tálcára, hogy az alma legyen felül.

Tanácsok: Esetleg a tésztába,vagy az almára durvára vágott diót is szórhatunk.

2009. jún. 13. 11:21

Pufi fánk

1 doboz kefír, 1 tojás, 1 csomag sütőpor, 1 csomag vaníliás cukor, 10 evőkanál liszt, 2 evőkanál cukor, csipetnyi só. Összekeverjük alaposan, forró olajba szaggatjuk aranysárgára sütjük, esszük. Sárgabarack lekvárt adtam hozzá. Gyorsan sül, az egész kész van 10 perc alatt.

Míg az olaj felmelegszik addig kikavarjuk, aztán már kanalazzuk is bele, nagyra nő, nem kell sok egymás mellé.

2009. jún. 13. 11:18
babapiskóta,gyümölcs,puding rétegezve.
2009. jún. 13. 11:14
Húsleves, rántott pulykamell hús petrezselymes krumplival uborkasalátával. Szeretnék valami viszonylag könnyen és gyorsan elkészíthető desszert recepteket kérni. Aki tud kérem írja meg! Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook