Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüveget cseréltem, a korábbi 0,50-es helyett most 0,75-t kaptam, ráadásul cilinderes is. Hogy szoktassam magam hozzá? fórum

Szemüveget cseréltem, a korábbi 0,50-es helyett most 0,75-t kaptam, ráadásul cilinderes is. Hogy szoktassam magam hozzá? (tudásbázis kérdés)


25. SF
2009. jún. 23. 12:19
A lányom simán feltette, és panaszkodott, míg rá nem jött, hogy az újjal sokkal jobban lát:-)
2009. jún. 23. 10:45
A +075d valóban nem egy erős korrekció, de a cylinder miatt lehetnek kellemetlen érzések.Ez még élesebbé teszi a képet, mivel a szaruhártyagörbületét korrigálja ki, de van aki sajnos ezt nehezen tudja megszokni, mivel az agyban a látásközpontnak ez egy uj dolog.Nekem is van m.kit szememen cylinderes fénytörés , egyszer be is tettem ezt a korrekciót a próbakeretbe(10 évig szemészeten dolgoztam) de olyan hányingerem lett , hogy azonnal lekellett vennem.De az biztos, hogy meglehet szokni, minden nap felkell tenni , fokozatosan emelni az időt és lehetőleg reggel kell elkezdeni.Ha a szem megszokja éles lesz a kép, csak addig a szemizmok korrigálják ki vagy is végeznek plusz munkát.
23. zumbi
2009. jún. 15. 14:58

Ki kiserletezem, de nélküle látok, csak néha fájt a fejem,igaz amikor anélkül vezettem.

Most még idegesit, lehet hogy meg kell szokjam, 3 napja viselem

22. weru (válaszként erre: 20. - Zumbi)
2009. jún. 15. 14:50

sztem próbáld csak meg így akkor hordani ha valóban szükséged van rá,mert oké én mindig viselem,de az én szemem jóval rosszabb mint a tiéd,én elég homályos képet látok nélküle.

Aztán majd ráérzel,hogy ha pl végzel a tv nézéssel vagy a vezetéssel,és utána leveszed akkor hiányzik-e.De ha hiányozni fog ugyis vissza fogod tenni mert nem látsz v.mert fáj a fejed stb.

Szal sztem ne erőltesd,majd kiadja magát.

21. delinke (válaszként erre: 20. - Zumbi)
2009. jún. 15. 14:38

csak egy halk magán vélemény, de szigorúan magán.

Nem jó nagyobb a szemüveg, nem minden szemorvos ad olyat ami pont jó, csak egy picivel de kisebbet. Elustul a szem.

20. zumbi (válaszként erre: 19. - Weru)
2009. jún. 15. 14:32

Gyermekkoromban +1 es volt mind a két szemem, akkor állandóan kellett hordjam, javult is sok év viselés után felesre, meg 0,75 sre.

négy évvel ezelőtt amit kaptam az feles volt mind kettő, most meg erősebbet kaptam.

Nem mondták, hogy nem kell állandóan viselnem. Viszont én úgy érzem, hogy csak akkor tenném fel,mint hogy te is irtad, tv, vezetés stb

Lehet, hogy nem kellene mindig hordanom?

Fene tudja, már azt sem tudom mit csináljak, vele -e jobb vagy nélküle. Igaz vezetés , tv itt kell

19. weru (válaszként erre: 2. - Zumbi)
2009. jún. 15. 14:03

szia!


Nyugi meg lehet szokni.

Én egyből 1,5 dioptriásat kaptam,elég szokatlan volt,de csak megszoktam.Kb fél éve én is kaptam még erre egy feles cilindert is,de csak a bal szememre,de én hamar megszoktam azt is.

De ilyen kis dioptriát állandóan kell viselni?

szteem először csak tv-hez,vezetéshez meg ilyenekhez hordjad,aztán majd meglátod.

18. zumbi
2009. jún. 15. 11:15
Mostmár második napja, hogy álló helyzetben is viselem, de még mindig furcsa vmi, talán az h élesben látok mindent? A fejem is fáj:(
17. zumbi (válaszként erre: 16. - Princes47)
2009. jún. 15. 11:13
:)
16. princes47 (válaszként erre: 15. - Princes47)
2009. jún. 14. 11:47

Pontosan a szövegem:


Szemem éles tisztán lét közel távol egyaránt.

A hallásom tiszta ép minden hallok ami szép.

2009. jún. 14. 10:45

Sziasztok !


Én is régen szemüveges voltam. 1/2 -el kezdtem, és különböző diopriával. Nekem nem volt gond, ha erősebbet kaptam. Nem szédültem, nem volt semmi bajom. Egyszer az orvos bifokálist irt fel, na ettől aztán minden bajom lett. Szédültem, fejem fájt, minden bajom volt. Én nem tudtam megszokni.

Most már nem hordok szemüveget. Mert mindent látok ami szép, és mindent hallok ami jó.

14. e51457b67e (válaszként erre: 12. - Zumbi)
2009. jún. 14. 10:12

Szia!

Szemüveget először ülő helyzetben kell megszokni, majd fokozatosan használni a mindannapi életben.

cilindertől nem romlik a szemed, azért kaptál ilyen fajta lencsét, mert a szemednek erre van szüksége.

Megszokási időszak változó, van aki egy hét van aki 2-3 hét alatt szokja meg, de van aki a cilindert nem tudja megszokni. Vannak olyan esetek is, amikor a pupilla távolságot/pd/ rosszul csiszolta fel az optikus, és nem azon a nézőpontot néz ki az ember , ahol kellene, és ezért nem tudja megszokni, de lehet, hogy erős szemüveg lett felírva.

Várj vele pár hetet és ha akkor sem tudod megszokni, akkor menj vissza és "reklamálj":)

13. vvicus (válaszként erre: 7. - Zumbi)
2009. jún. 14. 09:19
Én nem tenném le. Sőt, én nem tettem le. Hordtam, és megszoktam. Volt már az életemben egy párszor lencse csere, meg sem tudnám mondani, hányszor. Mindig rossz volt, de muszáj megszokni, hiszen én szemüveg nélkül szarul látok.
12. zumbi
2009. jún. 13. 10:56
itt most szörfözök a neten és nagyon sok helyen azt olvasom, hogy a cilinderes szemüveg még rontja a szemet-létezik?
11. era06 (válaszként erre: 10. - Zumbi)
2009. jún. 13. 10:53
Még ha egyforma a mérete, akkor sem lehet felcserélni, máskép van csiszólva
10. zumbi
2009. jún. 13. 10:46
igaz, hogy a két lencse nem egyforma,az egyik 0,75 a másik 0,80 remélem a helyére tették mindkettőt
2009. jún. 13. 10:44
remélem ez a gond nem áll fenn, de azért mindenképp meg nézetem, habár bizom a készítőben, mert évek óta járok oda és nem volt hasonló probléma
8. era06 (válaszként erre: 5. - Zumbi)
2009. jún. 13. 10:33
Így jártam én is. Nem dioptriát cseréltem csak kelett még egy. Nem egyforma a két lencse, fordítva rakták be. Talán érdemes lenne megnézetni
7. zumbi (válaszként erre: 6. - Vvicus)
2009. jún. 13. 10:27

Akkor ne tegyem le? mert gondoltam arra, hogy csak keveset viselem egy nap.és fokozatosan könyebben megszokom, de ha le vettem már az sem volt jó.

Na ez nem lesz könnyű

6. vvicus (válaszként erre: 5. - Zumbi)
2009. jún. 13. 10:21
Meg fogod szokni. Én nemrég a 1,5es dioptriát cseréltem át 2esre, a másik szememen meg 1-eset 1,5esre, és három nap alatt hozzászoktam. Rossz volt, de hordtam. Ez van, sajnos ezt kell szeretni.
5. zumbi (válaszként erre: 3. - Dogiz)
2009. jún. 13. 10:15
Akkor remélhetem, hogy meg szokom? Nekem is gyerekkorom óta van szemüvegem, de nem emlékszem,hogy amit most le cseréltem, az ilyent váltott volna ki. Hányingerem is van szédülök, még a gyomrom is fáj, ahogy kinéztem az ablakon, úgy érzem, hogy nem tudnék most ezzel a szemüveggel utcára menni
2009. jún. 13. 09:52
Egyszerűen hordjad! Ez nem akkora dioptriakülönbség, hogy ne tudd megszokni. Egy-két nap, és minden oké lesz.
2009. jún. 13. 09:47

Állandó használattal. Tudom nem könnyű, de csak így tudod megszokni. Nekem multifokális van 2 év óta, de vagy 3 hét kellett míg megszoktam, pedig előtte már 25 éve állandó szemüvegem volt. Kb 3 hétig fejfájás, hányinger, napközben a munkába le - le vettem pár percre mert már nem bírtam, de azóta megszoktam.

Kitartás

2009. jún. 13. 09:29
Amikor előre fel tettem, még hányingerem is lett.Félek, hogy nem tudom megszokni, minden olyan nagy körülöttem:(
2009. jún. 13. 09:28
SZemüveget cseréltem, a korábbi 0.50-es helyett most 0, 75-t kaptam, ráadásul cilinderes is. Hogy szoktassam magam hozzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook