Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használt autót veszek, életem első autója lesz. Mire kell odafigyeljek a vásárláskor, mit kérdezzek a kocsival és szerződéssel kapcsolatban? fórum

Használt autót veszek, életem első autója lesz. Mire kell odafigyeljek a vásárláskor, mit kérdezzek a kocsival és szerződéssel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)

19. Yulcsy
2009. jún. 16. 13:23

Szia!

Megnézted?Milyen?Megvettétek?

Szóval írj, hogy mi lett a vége.

2009. jún. 12. 16:54
Feltetlenul, megkell hatarozni, az atiras datumat. Az en fiam is eladta az Arojat, bevitte a papirokat, az Okmany Irodaba, es jelezte, a helyi onkormanyzatnal is, a sulyado vegett, es 3 ev mulva is kertek tole, a sulyadot.
2009. jún. 12. 15:58

Az adásvételi tartalmi elemei:

1, Az eladó személyes adatai(név, cím, szigszám, szül.hely és idő, anyja neve, tel.szám) A vevő adatai(u.a)

2, a gépkocsi adatai (gyártmány, típus, rendszám, szín, alvázszám, motorszám, forgalmi eng. száma,érv. műszaki vizsga ideje, első forgalomba helyezés dátuma, futott km, kulcsok száma)

3, vételár

4, A felek nyilatkozatai, hogy van e még hitel az autón, ha vannak egyéb tartozékok, akkor azok feltüntetése, ha van sérülés, azok leírása

Ha van előleg annak az összege

Dátum, Aláírások, 2 tanú

2009. jún. 12. 15:37
Illetve a festékréteg mérés sem árt, de ezt az eredetiségvizsgáló meg tudja mondani! Ez arra szolgál, hogy kiderüljön volt e törve, javítva a kocsi!
15. d94544bae9 (válaszként erre: 13. - Emilía78)
2009. jún. 12. 15:34

Eredetvizsga, abból kiderül, hogy lopott e a kocsi vagy nem!

Különben minden használt autó adásvételekor szükséges az eredetiségvizsgálat! Összege: 17.000-20.000-ig! Attól függ, hogy hány köbcentis!

Ezt csak azért tudom, mert autókereskedésben dolgozom! :)

14. Yulcsy
2009. jún. 12. 15:27

Szerintem a lengéscsillapítót érdemes megnézni.menjetek pár kört vele(pöccre indul-e nem fullad le, milyen a sebváltója, motor hangját- nem erőlködik- e az autó).Gumik állapotát- az sem olcsó, ha egyből cserélni kell.A futott km is érdemes nézni.Nincs- e rajta törésnyom. Nagyjából ezeket nézném meg először.

Ja és ha lehetőségem van rá, akkor elvinném egy autószerelőhöz, hogy ő lát- e valamit.

Ez csak egy laikus női véleményt.Nézd meg és ha utána is rossz érzésed van vele kapcsolatban, akkor NE vedd meg!!!

2009. jún. 12. 14:58
Jó, de még is ha elmegyek megnézni a kocsit, mert nagyon jó áron van, akkor még is mit kell nézzek rajta, mire érdemes odafigyelni, és minek kell benne szerepelnie az adásvételiben?
2009. jún. 12. 14:49
1993 óta nincs autónk. De a női megérzéseim azt mondják amit giorcub leírt. Néha én is fenntartással vagyok bizonyos dolgok iránt. És ismerősbe se szabad 100 % - ig bízni," tűzbe ne tedd a kezed " érte!
11. giorcub (válaszként erre: 4. - Bóbita01)
2009. jún. 12. 14:45

ja hulye vagyok, az eddigiekhez jon meg plusz 17e ft, minden adasvetelnel eloirt eredetvizsgalat.


ennek az eredeti ertelme az lenne hogy atnezik nem e lopott vagy osszetakolt a tragacs. ehhez a vizsgalathoz muszerekre lenne szukseg (retegvizsgalo,stb). de ma mar ez oda degradalodott, hogy mindenfele egyeni valallkozok, 5 perc alatt vegzik es kavzi csak egy adonem.

na mindegy az eredetvizsgalat eredmenye alapjan keszitik el a nevedre a torzskonyvet ami a tulajdonjogot igazolja.


amikor mesz az okmanyirodaba atiratni akkor kell az adasveteli, az eredetvizsga papir, szemelyi, lakcimk, es adoaszam(!) mivel a 18ft/ccm az ma mar nem atirasi illetek hanem vagyonosodasi, igy ezt az apehnak fizeted (termszetesen csekken, amihez ugye atiras kozben ki kell menni a postara...).

10. giorcub (válaszként erre: 6. - Emilía78)
2009. jún. 12. 14:40

fura erzesed van ne vedd meg! nem erdemes. a rokon vagy a szomszed a legroszabb, mert ha gond lesz akkor majd o lerendezi?


2 honapja vett egy munkatarsam a szomszedjatol egy autot, a szuleinek. a szomszed ferje szinten ilyen szerelo mekkmester, az auto allitasa szerint patent (bar nekem mar az ara is gyanus volt). most derult ki nehany napja hogy majdnem beallt a kormanyrudazat mert el volt torve (a patent autoban). aztan mehettek volna az arokpartra koszoruzni. sztem pa e ft az atvizsgalas markaszervizben, az eletunk (es a csaladunke) meger ennyit. az autozas veszelyes uzem nem szabad a biztosnasgot felvara venni (e mellett ki szereti kidobni a penzet?).

2009. jún. 12. 14:37

en pont most vettem meg egy hasznalt ceges autot. eleg koltseges moka. teljesen atlagos 1.2-es kis varosi autoka. 12e a negyedeves biztositas, 6e a torzskonyv, 6e a forgalmi, 18ft/ccm az illetek (ami igy 13e ft).


kerdes milyen kategoriaban es milyen arban es evjaratban gondolkodsz. mert nagyon nem mindegy hogy 5-10 netan 15 eves a leendo valasztott.


sztem nem baj ha latja ferfiember de nem jelent semmire sem garanciat, sot..

en igy a kovetkezokepp hasznalt autot idegentol (konkretan ujsaghirdetesek alapjan):

kineztem amit akartam (tipus,~evjarat,felszereltseg, ha nincs egybol erdemes kicsit varni elobb utobb lesz). telefonban megkerdeztem ezt-azt alapdolgokat es kertem egy szemelyes megnezest.

ekkor kertem hogy mondja el, mutassa meg, milyen allapotban van, milyen hibai vannak stb (most nem arra gondolok hogy lukas a karpit, hanem motorikusan,fekek,futomu,kipufogo,stb). o elmeselte szepen amit gondolt (vagy el akart).

ezutan mondtam, okes ha minden igy van ahogy allitja akkor menjunk el egy markaszervizbe, itt kerjunk egy atnezest ahol szakember megmeri a hengerenkenti kompressziot, felemelik ala lehet menni atnezni mi milyen allapotban van.

ha minden (kozel) ugy van ahogy allitotta akkor ennek a vizsgalatnak a koltsegeit en fizetem. de he nem (ossze volt torve, vagy telinyomtak adalekkal az eladas idejere, stb-stb) akkor o fizet.

na igy igen hamar kiestek sokan a rostan. mert mi felnivaloja van ha azt mondta el ami igaz? semmi. de meg az is jobb ha azt mondja hogy nem tudom, nem elso tulaj vagyok nem ismerem az eloletet.

egy ilyen atvizsgalas, 4e ft-volt anno es ugy fel ora.

nem utolso sorban felhivta a szerelo a figyelmem a tipushibakra, megmutatta mit kell majd rovidesen kicserelni es az mibe lesz (pl. fekdob,kipufogodob,stb), stb-stb. szoval nem zsakbamacska volt.

ha ismerost viszel es az nem veszi eszre hogy nincs kompresszio a hengerben, akkor majd kifizeti a 200e ft-os nagygeneralt? en ilyen haveri dolgokban nagyon nem bizok, raadasul utabna marad egy tuske az emberben...

(na persze a szervizes atvizsgalast nem az elado haverjanak a garazsmuhelyeben kell vegezni;)

8. Emilía78 (válaszként erre: 7. - Bóbita01)
2009. jún. 12. 14:36
Nekem rokon. Csak nagyon fura az egész.
7. bóbita01 (válaszként erre: 6. - Emilía78)
2009. jún. 12. 14:35
Milyen kocsi?Az autószerelő kinek a rokona?Csak nem vágnak át!
6. Emilía78 (válaszként erre: 3. - 9933e6cc1b)
2009. jún. 12. 14:32
A férjemmel megyek, és rokon autószerelő az illető aki "közvetíti" az eladást a 3. fél felől. Mindenki esküszik, hogy így megy úgy jó minden, de én félek hogy átverés van a háttérbe. Fura érzésem van. :S
2009. jún. 12. 14:31
De csak olyat akibe 1000%-ig megbízol, olyant vigyél magaddal. Illetve talán az autó kereskedés.
4. bóbita01 (válaszként erre: 2. - Emilía78)
2009. jún. 12. 14:09
A törzskönyvet a vevő(Te)szokta fizetni,de én az eladóval csináltattam meg és én neki fizettem.Ha lopott lenne,akkor nincs törzskönyv!Ha nincs törzskönyv akkor átíri sem lehet a kocsit.
2009. jún. 12. 14:09

Szia!


Szerintem fogj kézen egy hozzáértő pasit és vele menjetek el nézni bármit is!Ha nem értesz hozzá,azt messziről kiszagolják!

2009. jún. 12. 14:06
Ill, még az is érdekelne, hogy lehet utána nézni hogy nem lopott-e vagy ilyesmi a kocsi?
2009. jún. 12. 14:06
Használt autót veszek életem első autója lesz. Mire kell odafigyeljek a vásárláskor mit kérdezzek a kocsival és szerződéssel kapcsolatba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook