Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Család szeme fénye az Édesanya! Anyák horoszkópja! fórum

A Család szeme fénye az Édesanya! Anyák horoszkópja! (beszélgetős fórum)


22. mylene
2009. máj. 15. 16:06
Mérleg anyuka vagyok. Elgondolkodtató, amit olvastam. Remélem nem ilyen vagyok.
2009. máj. 5. 13:56
Nem-nem, én még csak hasonló sem vagyok
2007. aug. 3. 15:10
Hát én is elgondolkodtam. Szűz Anyuka vagyok,lehet,hogy tényleg van benne valami.
2007. júl. 16. 14:21

Csak véletlenül akadtam erre az "Anyák horoszkópjára".

El vagyok képedve. Kitől kérdezzem meg, hogy én tényleg ilyen vagyok-e??? Mert ha igen... Nagyot csalódnék saját magamban.

Skorpió-anya vagyok. Az anyai védelmezés azt hiszem, minden jegy szülőttére ráillik. Azzal nincs is semmi bajom...

18. panka2
2007. márc. 4. 07:57
szia mki) Én Halak" anyu vagyok) És tényleg nagyon babusgatom a csöpp-csemetém:)De amit az alkatomrol" írt áá az hüleség))Nálam szerintem kevesen szültek könyebben)) vajudásal együtt 15perc:)nagyon megbízhato,kicsi kora ota a nagyfiam is,soha nem fél semmitől,teljesen ideális normális nem mese szerű képe van a világrol,középsulis,tehát azt sem hiszem,hogy nagyon álom világban neveltem volna őket:)Na de ki a tökéletes anya?Szerintem a gyerekeket kellene erről megkérdezni! :))))))
2007. márc. 4. 01:04
Tartom a lepest nem vagyok maradi de azert van ahol nem engedek a 21-bol ferjezettek ra jonnek kesessel hogy miert ellenkeztem es tovabbra is kikerik velemenyem.
2007. márc. 3. 21:45
ja,azt elfelejtettem,hogy nem vagyok maradi arra tanitom,hogy belevaló kiscsaj legyen,széditse majd a srácokat,had cicázzanak vele,és hogy az életben mindig tudjon talpon maradni.remélem majd egyszer bejön.
2007. márc. 3. 21:41
Én oroszlán vagyok,és valóban mindenben számithat rám a lányom,ha kell még műszakot is képes vagyok cserélni,ha az ő boldogulása miatt jelenésem van az iskolában,na nem azért mert rossz hanem mert (büszkén kijelenthetem)most félévkor is kiválló lett,és versenyekre járunk.Annyi sántit a horoszkópban egy kicsit,hogy én mikor pinduri volt is imádtam a babázással járó teendőket,de mint irtam alapjában véve igy van.
14. dogiz
2007. márc. 1. 15:52

Általában elolvasom a horoszkópot az újságban, de nem tulajdonítok neki semmiféle fontosságot.

De ez most megfogott: hivatás - család - gyerek nem egyeztethető össze.

Valóban míg férjhez nem mentem mindig a munkám volt az első, azóta egy kicsit fordult a kocka,(persze elsők a gyerekek) de azért elgondolkodtató, életem során mennyit kapott a család és mennyit a munkahelyeim? Hm....

Nem semmi, aki írta!

2007. márc. 1. 15:44
Hát rám sem igaz amit olvastam.
12. Rika1
2007. febr. 28. 17:48
A szöveg első része dettó igaz.A másik fele,már nem annyira.Mert nem vagyok maradi gondolkodású,és nem telepszem rá egyikre gyermekemre sem.Sőt nagyon is lazán veszem őket,és így bármiben kikérhetik a véleményemet,megmondom nekik a tutit.:))D
2007. febr. 28. 17:40
Úgy érzem ,igaz amit olvastam magamról..
10. Bazsó
2007. febr. 28. 16:27
Teljesen igaz amit magamról olvastam:)...érdekes, de tényleg ilyen vagyok!:)
2007. febr. 28. 16:06

hát aki ezt írta!!!!!

még,hogy fontosabb a karier mint a gyerekem!!?????

Nagy bla-bla az egész......

2007. febr. 5. 22:09

Van ami igaz, van ami nem.

Legtöbbször azért bejön:-((())))

2007. jan. 20. 17:19
Részben igaz amit olvastam.
2007. jan. 19. 11:38
általában elolvasom a horoszkópomat és van benne igaz
2007. jan. 9. 21:28
hát az enyém sem túl bíztató :(
2007. jan. 6. 18:36
Na jó, jó, de még szembesüljek is vele?? :)))
2007. jan. 6. 17:26
mindenkinek van jó és rossz tulajdonságai,ami nem azt jelenti,h nem javithatunk rajta:)nekem is vannak:))
2007. jan. 6. 17:20
Jujj. Nem vagyok horoszkópfüggő, de ez most szíven talált. Hogy én ilyen lennék? Sajna, el kell ismernem, hogy igen. :(
2007. jan. 6. 16:55

Május első vasárnapján,Anyák

Napján,minden édesanyának elmondják a gyerekei,mennyire értékelik a tőlük kapott szeretet és védelmezést.



KOS


A kos anyát,az energiája nagyszerűen alkalmassá teszi arra,hogy aktiv gyerekeket neveljen. Osztozik a gyerekek lelkesedésében,minden új dolog iránt,amivel a világ és saját maguk felfedezése során találkoznak.A példája beléjük neveli a

bátorságot,büszkeséget,illetve a az önbizalmat,amire a szikerekhez szükség van. Meglehetősen őszinte minden érzésével kapcsolatban,ami a gyerekeit is ugyan erre ösztönzi,bár ök időnként jobban szeretnék,ha nem lennének mindig olyan szókimondoak. Hajlamos lehet minden energiáját a gyerekeire áldozni,ami azomban nem tanácsos. A túl sok anyai buzgalom és intim kapcsolat árthat a gyerek természetes fejlődésének,mert később,amikor a gyerek a saját életét éli a világban,túlzott lehet az anyai jelenlét a tudatalattiban. Néhány gyerekével kapcsolatban pedig végtelen türelemre lesz szüksége.


BIKA


Anyaként a Bika gyengéd,de oda figyel a gyerekei minden kivánságára. Sokat tanithat nekik az anyagi értékekről és

hagyományokról,ami hasznosak lesznek,bármilyen területet választanak is. A legnagyobb érzékenységről,érzelmekről és támogatásról tesz bizonyságot,ami a gyerekeit illeti,esztétikus környezetet teremt számukra,és megtanitja nekik a szeretet és a szépség értékét is. Ugyanakkor az a veszély

fenyegetheti,hogy túlzásba viszi a birtoklást, szentimentális és lusta lesz. Ha magáénak valja a materialista életszemléletet,akkor nem lesz hajlandó senkinek átengedni a gyerekeiről való gondoskodás feladatát,és túlzottan rájuk akaszkodik.arra is van esély,hogy annyira konzervativ gondolkodásúvá válik,ami már nem veszélyezteti a gyerekeivel való

kommunikáciot.Ennek az lehet az oka,hogy túl lassú a mai fiatalokhoz képest,jobban tenné ha beismerné,hogy nem tudja tartani velük a lépést,és barátságosan megkérné a fiatalokat,hogy Ők lassitsanak. Oda kell

figyelnie,nehogy elveszitse a gyerekei tiszteletét azzal,hogy

rájukerőlteti a saját anyagi értékrendjét,amig Ők arra vágynak,hogy nagyobb más módon hagyjanak nyomot a volágban.


IKREK


Az Ikrek jegyben született nők,nem mindig vágynak az anyaságra,de ha egyszer elhatározzák magukat,akkor nagyon gondoskodó,szerető szülők lesznek.akkor a legjobb anya a gyerekeinek,ha már elérték azt a kort,amikor tudd velük

kommunkálni,és teljesen megértik,anmit értük tesz. Könnyen össze lehet zavarodva,hogy mik is a pelenkás korúak igényei,de ha egyszer megtanulnak teljesen beszélni,magukat kifejezni,akkor nagy segitségükre lehet a fejlődésükben. Mivel kevésre tartja az érzelmeket,a gyerekek

szenvedhetnek időnként a szeretet hiányától,kivéve ha az anya törődik azzal,hogy mit jelent a teljes fejlődés. Azokban az esetekben,amikor nem a legodaadóbb anya,akkor is azért van ez,mert éppen egy másik

elkötelezettsége van,igérete foglalja le minden idejét. Jó példát nyújt a gyerekeinek a logikus gondolkodásával és a jó kommunikációs szokásaival.



RÁK


Erről a jegyrőlgondoljuk általában,hogy a legjobb jellemzői azokban a nőkben összpontosulnak,akik a Rák jegyében születtek. Ugyanakkor gyakran előfordul,hogy valamit ők is elfelejtenek,ami ugyanolyan alapvető fontosságú lehet a gyerek nevelésében,mint az érzelmi táplálás,amiben részesiti a gyerekeit.Mivel a Rák uralkodó bolygója a Hold,ami a gyerekkorra van befolyással,lehet,hogy csak a fejlődés korábbi szakaszában jelenitti meg az anya sztereotipiáját. az anyaként elkövetett hibái pedig ugyanabból a forrásból származnak,mint a jó pontjai,az a kényelmet nyújtó,figyelmes szeretet, aminek egy csecsemőnek szüksége van,erősen fizikai, védelmező módon adja meg a gyerekeinek.Velük viszont nyugodtan és ésszerűen kell beszélni,amire a Rák anya nem mindig képes. Jóbban ki kell tennie a gyerekeit a világ minden befolyásának,mint amennyire általában teszi. Az anyáknak,a lehető legközelebb kell állniuk a gyerekeihez anélkül,hogy fullasztóan hatnának a gyerekeik intelektuális fejlődésére,bármilyen korúak legyenek is.



OROSZLÁN


Az oroszlán anya sok tekintetben ideális.Időnként lehet,hogy tulságosan lefoglalják a saját dolgai,de az biztos,hogy mindig számithatnak a támogatásukra a gyerekei. Az Ikrek anyához hasonlóan Ő is akkor nyútja anyaként a legjobb formáját, ha a gyerekei a csecsemőkor végéhez értek,a legjobb időszak,amikor elkezdik az iskolát. nagy segitségüre lehetnek,ami a kreativitásuk fejlesztését illeti,és sok olyan dologra megtanithatja őket,amit tudni akarnak,beleértve azt is,hogyan élvezzék az életet. Nagyban hozzájárulnak ahhoz,hogy kialakuljon bennük az öntisztelet és büszkeség érzése. fennál a veszélj,hogy túl sok tiszteletet és hüséget várnak el tölük, különösen, ha a szabadelvű csemete szemében a hazafiasságról van szó. Annak a társadalomnak a képét festi le nekik,ami elavul,régimodi,és amiben Ők nem nagyon szeretnének élni.ezen felül el kell kerülnie a generációs szakadékot,amikor akkor szélesedik amikor az eszmék üsszecsapásra kerül sor. Szükség lesz ezen kivül még némialázatosságra is a gyerekeivel kapcsolatban.Végül is néha nekik is lehet igazuk.



SZŰZ


Annak ellenére, hogy a Szűz jegyűek gyakran túlzottan bőlcsek ahhoz hogy nagy családjuk legyen,vannak kivételek.akkár egy tucat gyereke van,akkár egy-ha egyszer elhatározza magát a gyerekvállalásra,,akkor nagyszerű anya lesz.Lehet nem pontosan és teljesen tudja kielégiteni a gyerekeiösszes érzelmi igényét,de fényesen teljesitti más területken.A szolgálás jegyében a Szűz azt tartja elsődleges feladatnak,hogy tudja mi a legjobb azoknak,akiket szolgál.De pontosan itt van az egyik probléma forrása is,meg kell tanulnia bevallani,hogy nincs mindig igaza,és végeredményben a gyerekei fogják a legjobban tudni,mi is a legjobb nekik. Az a veszély is fent áll,hogy elnyomja a a gyerekeiben a választási képességét,és a gyerekek ugy nőhetnek fel,hogy azt hiszik csak az édesanyuk tudja az igazságot.Azt is meg kell tanulnia,hogy a biráló kritikusságát vissza kell fognia a gyerekeknél,akik ártatlanabbak,és az állandó kritizálás súlyosan árthat a gyerekeknek,akik szeretetre és csodálatra vágynak.



MÉRLEG


Ennek a jegynek a szülöttei hasonlóan az Ikrekhez,szintén nincsenek oda alapvetően a gyerekvállalás kilátásáért.Ugyanakkor a Szűz is leginkább alkalmas az anyaságra,mert ez a ez a jegy uralja a házasságot.a párkapcsolatot,és a többi embert általánosságban.Megtanithatja a gyerekeit tapintatra,és arra.hogy intézze a másokkal való kapcsolatait a legkellemesebb modon.Beléjük tudja nevelni a társadalmi eggyütérzést,ami alapvető fontosságú az érte gondolkodásmódhoz.Leggyakoribb hiba amit elkövet,hogy túl gyakran van máshol a figyelme,mint a gyerekszobában.Hajlamos inkább magával vinni a gyerekét,és vele együt menni látogatóban,mint hogy otthon maradjon és nézze hogyan alszik délután. A gyerek érzelmi igényei szempontjából legkritikusabb időszakban előfordulhat,hogy nem figyel oda,hogy mire van szüksége leginkább,mert a Mérlegek hajlamosak több figyelmet szentelni a férjüknek,mint a gyerekeiknek.



SKORPIÓ


Ez az anyatipus nagyon védelmezi a gyerekeit,még akkor is ha erre nincs szükség. Időnként túlságosan aggodalmaskodó is,de csak a gyerekei legjobb érdekeit tartja szemelőtt,és viseli a szivén. Sok energiája van,amit befektethet az anyaságba,és általában erős szüléshez megfelelő alkatja van.nem kell engednie,hogy a harag vagy a félelem hozzák ki belőle a legjobbat,mert ez veszélyeztetné a gyerekeivel való kapcsolatát.különösen amikor arra ösztönzi ,hogy túlzottan uralkodon a fejlödésük felett.Mivel valószinüleg illenek rá bizonyos viselkedési jellegek,amelyek idegesitők egy idő után,el kell kerülnie,hogy szidással teli legyen kapcsolata a gyerekeivel,amikor idősebbek és felkészülnek a világgal való találkozásra.Ne nyaggassa őket,hogy ezt csinálják ,meg azt csinálják,és ne vegye fel az el nem ismert anya hozzáálását, csak azért,mert a gyerekei kicsusznak az irányitása alól.Sok érzelmi erőt adhat a gyerekeinek,de el kell kerülnie,hogy a kicsinyesség, a féltékenység és a kontrolláthatatlan gyűlölködés példaképévé váljon.



NYILAS


A nyilas anya is jelzőfény a gyerekei számára, talál rá időt,hogy saját elfoglaltságaitól elszabaduljon,és a felnevelésüknek szentelje magát. A nyilasok gyakran magas képzettségüek,és tele vannak eszmékkel.Ezek fontos vonások ha a gyerekek nevelésére forditja őketA nyilas anya valoszinüleg sokat utazik,és magába szivja más kulturák példáját a gyereknevelés modszereit illetöen.Vallási,pszichológiai,és filozófiai értelemben,sokat adhat a gyerekeinek. Ugyanakkorgyakran pont ezek a érdeklödései vonják el az anyai kötelezetségektől.Néha túl sokra becsüli a személyes szabadságot,olyanyira,hogy a gyerekeitől vonja el az időt,amit azzal tölt,hogy a saját lelki szükségletei kielégitésén fáradozik. Csak akkor tudja átruházni a gyerekeirea szabadsággal kapcsolatos szemléletmodját,ha nem bánják,hogy ritkábban látják édesanyukat.Más szóval,az Ő szabadságpéldája miatttele lehetnek szükségletekkel és függőségekkel.



BAK


A Bak jegyében születet nők,nem mindig szeretik a nagy család gondolatát,gyakran a kariert választják a gyerek helyet.A legjobban teszi,ha csak akkor megy férjhez,ha biztos a szerelemben,és hogy család alapitásra vágyik.Ha ezzel szemben azért köt házasságot,mert ugy gondolja,ezt kell tennie,és ha még gyerekei is vannak,akkor kőnnyen eljöhet a nap,amikor feladja az anyai szerepet.Ha viszont teljesen átadja magát az anyai feladatoknak, akkor a leggondoskodobb anya lesz belöle.A természetes rendtudatossága miatt,a megjelenése időnként inkább apai lehet,mint anyai,mert ez az egyik gyengesége anyaként.Érzékenyen elrejti az élete érzelmi oldalát,és ez gyakran a gyerekei kárára válik,peddig nekik a saját érdekükben szeretetre és gyengédségre van szöksékük.A Bak anyának,túl kell jutnia a kétségein,,hogy nem képes elég meleg szeretetet adni a gyerekeinek és ez jelentheti számára a legnagyobb kihivást.Másrészt viszont késöbb akkora támogatást tud adni nekik a karierjüket illetöen,ami felbecsülhetetlen értékü.



VIZÖNTŐ


A Vizöntő nőt gyakran más dolgok érdeklik,mint az anyaság.Valoszinű,hogy népszerű,és annyi barátja van,hogy nagyon nehezen viselné el,ha egész nap otthon kellene ülnie a gyerekek miatt.De van egy sokkal megbizhatóbb oldala isa természetének,és ha egyszer elhatározza magát a gyerekvállalásra,akkor odaadó anya lesz belőle.Mivel a kommunikácioval kapcsolatban minden nagyon érdekli,élvezettel fogja figyelni,hogyan kezd el beszélni a gyereke,hogyan használja egyre jobban a szavakat,és mindent megfog érteni amit csak mond.Az egyik kedvenc anyai kötelessége,az esti mesemondás lesz,mert nagyon szereti a könyveket,és még felnőtként is élvezi a jó történeteket,akkár mese foemájában is.Amikor a gyerekei kicsik,meg kell tanulnia türelmesnek lenniük velük,mert folyamatosan úgy érzi,hogy lépésekkel elöttük jár.Ez jó a saját értékelésében a gyerekeiről,de ezzel azt fohja elérni,hogy a gyerekei teljesen összezavarodnak.A büszkeség és a dac természetes fázisa a gyerekek fejlödésének,és ez néha eltart egész a felnőttkorig.A Vizöntők nem nagyon szeretik ezt a tulajdonságot,és oda kell figyelniük a gyerekek nevelésére,nehogy túlságosan előtérbe kerüljön a személyiségükben.viselkedésükben ez a vonás.Az általa tanitott igazságokat,ritkán lehet megkérdöjelezni,elvitatni és figyelmen kivül hagyni.



HALAK


A Halak anya,nagyszerűen gondoskodik a gyerekeiről,különösen amig kicsik,és sok szeretetre és figyelmességre van szükségük.Túlzottan érzékeny,ami a gyerekek viselkedését illeti,és elrejti öket az igazi világ és az igazi élet elől.A halak anya szilárd elveket követ,de ezeket valamilyen módon helytelenül teszi.Szándékaik jók,de a modszereit felül kellene vizsgálnia.Gyakran becsapják saját magukat,úgyhogy ,ha ez az anya azt érzi,hogy most a lehető legracionálisabb,akkor szándékosan kihagyja az igazság legfontosabb részét,mert fél valamitől.Ez a zavar átvehetödnek a gyerekeivel való kapcsolatának bizonyos szakaszaira is,ami miatt időnként nem lesz olyan hatékony és eredményes szülő.Valahol mélyen egy tiszta látomás él benne arról,ami- hogy tisztán fejezzük ki,--egy iránymutató fény lehet a gyerekek számára a lelki,spritituális fejlődésük számára.Fel kell készülnie fizikailag minden gyerekre,mert a testalkata miatt a szülés feleslegesen fájdalmas lehet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook