Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Államvizsga előtt a finishben fórum

Államvizsga előtt a finishben (beszélgetős fórum)

1 2
59. kukla
2011. jún. 7. 03:55
Sziasztok! Nekem még nem aktuális az államvizsga, de mindenkinek sok szerencsét kívánok!!!Milyen szakon tanultok?
58. almi20
2011. jún. 6. 23:11

Sziasztok, sikeresen túl vagyok az államvizsgán, 4-est kaptam :)))) Szerdán védek, annyira már nem izgulok.... remélem az már nem lesz olyan vészes.


Judit én memolife-t szedtem, de igazából nem tudom, hogy milyen hatással volt rám.... de sokan szedték azt körülöttem. Ro**mannban lehet kapni.


Sok sikert mindenkinek! Kitartás!

2011. máj. 27. 08:46

Sziasztok!


Én is június 20-án megyek. 60tételem van. És még június 1-jén van az utolsó vizsgám. Tehát kb 18nap felkészülés az államvizsgára. Tippek? Valami agyserketőt tudtok?

56. mirha
2011. máj. 23. 20:15

szia almi, én június közepén fogok államvizsgázni.

neked hány tételed van?

1 tétel átlagosan hány karakteres neked?

55. almi20
2011. máj. 21. 13:50

Sziasztok, van valaki aki mostanában államvizsgázik és/vagy véd?

Beszélgessünk róla, együtt könnyebb :)

még van kicsivel több mint egy hetem a felkészülésre, kb. másfél hete kezdtem el tanulni.

54. leddy27 (válaszként erre: 53. - Edicske)
2009. jún. 29. 15:05

Milyen volt? Sokan voltatok?

Képet tehetnél fel :)

Nálunk csak szept. 25-én lesz... úgyhogy még várhatok, de úgyis meg kell még jönnie a nyelvvizsga papíromnak is, és különben se sietek már sehova :)

2009. jún. 29. 14:31
Tegnap volt a diplomaosztó ünnepség!!!!! Szuper volt, megkoronázta a négy évet!
2009. jún. 25. 23:13

Jelentem nekem is sikerült, három 5-össel jöttem haza! Nagyon jó érzés!

Bár még nem fogtam fel, de kezdem :)

Na megyek alukálni.

2009. jún. 25. 13:00

Sziasztok!


Én is túl vagyok az államvizsgán!


És sikerült! :)))))

Álmomban sem gondoltam volna, hogy én is diplomás leszek!

2009. jún. 25. 10:40
Remélem mindenkinek sikerült!!!
49. leddy27 (válaszként erre: 48. - Bedinus)
2009. jún. 23. 20:58

Látom már nem sokan járnak erre, van még, aki nem vizsgázott rajtunk kívül?

Folyamatosan nem jó, ha tanulsz, én nem tudok, így nincs gondom :) fél napokat igen, fél napot meg gyerekezek.

Holnap mondjuk egész nap tudom olvasgatni még a tételeket, meg másnap délelőtt nagy idegességemben, amennyit még tudok.

A védésre is elpróbálom még a prezit, úgyhogy nem unatkozom.

De ma délután fiammal a kedvenc sorozatomat néztem (Gilmore girls) teljesen kikapcsolt. Este még azért tanulgatok tovább.

Bedinus: már gondolom tűkön ülsz, hányra mész holnap? Drukkolok!

Mindenhonnan azt hallottam, hogy ha eladod magad, akkor nem lehet gond, tehát magabiztosan és beszélj, beszélj, beszélj, akkor nem tudnak közbevágni, ha akadsz, kérdeznek :) vagy nem. :)

2009. jún. 21. 18:54

Sziasztok!

24-én reggel államvizsgázom én vagyok az első. Van valami ötletetek túlélési stratégiák így az utolsó pár napra? Az utolsó pillanatig tanuljak? Milyen lesz az államvizsga? Úgy érzem semmit sem tudom, pedig már 3 hete küzdök!!!! Előre is köszi

47. leddy27 (válaszként erre: 44. - Northwill)
2009. jún. 20. 10:26

Köszi, megnyugtatsz :)

Most, hogy már átrágtam egyszer az összes tételt, még nem érzem magam annyira biztosnak, hogy ezt fel is tudjam mondani. Tudom, hogy még van pár napom, de nem tudom hogy tudnám megváltani a világot, hogy valamennyire magabiztosan menjek oda.

Igyekszem úgy felfogni, mint egy szigorlatot, nem ÁV-ként kezelni, mert az is stresszel :)

46. enifed
2009. jún. 20. 09:26

Én nem ismerek olyat, akit államvizsgán meghúztak volna!

Nálunk az egyik vizsgáztató tanár az volt, aki bennünket a 4 év alatt szenvesztett, meghúzott, stb...

Amikor megtudtam, hogy bent lesz a vizsgán, azt mondtam kész, itt a vége! Aztán olyan rendes volt, mint még soha! Nem céljuk a buktatás, hiszen azzal a fősuli presztizsét is rontják, ha államvizsgán sokan buknak!

Én csak annyit tudok tanácsolni, olvasd úgy a tételeket, mintha egy jó regény lenne, nyugalom, határozottság! szerintem, ez a siker receptje!

Jujj de okos tudok lenni, bezzeg egy hete még.....

:-)

2009. jún. 20. 07:29
Ahhoz nagyot kell bakizni, hogy államvizsgán meghúzzanak! Nyugi:)
44. northwill (válaszként erre: 43. - Leddy27)
2009. jún. 20. 06:47

Szia!

Vérengzésről szó sem volt! Ennyire kedvesek, pozitív hozzáállásúak, jóindulatúak, segítőkészek még sose voltak a tanárok. Ezt előtte én sem hittem el, de tényleg így van. Szinkronban súgtak, mutogattak, sugalmazó kérdéseket tettek fel, és az elnök is nagyon kedves volt. Sok múlik az elnökön, vannak kukacoskodóak is. Itt már tényleg nem az a cél, hogy megbuktassanak, hanem hogy kihozzák belőled a maximumot. Amit ne csinálj, SOHA SEMMIRE ne mondd azt, hogy nem tudom. Ez nagyon fontos. Ha nem is tudod, mondd, hogy nem emlékszel, vagy hogy ez nem jut eszedbe. És ne hívd fel a vizsgabizottság figyelmét arra, amit nem tudsz. Csak arról beszélj, amit tudsz. Volt egy csoporttársam, aki tételmondás közben mindig beszúrta a mondanivalójába, hogy: ezt a részt nem tudom, ezt meg nem sikerült megtanulni... Na ilyet nem, szabad. A ruha pedig térdig érő szürke szoknya, magassarkú és rövid ujjú fehér blúz volt nekem.

2009. jún. 19. 23:00

Gratulálok mindenkinek, akinek már megvan!

Írjatok már részleteket, mennyire vérengzősek? tudom, hogy minden suli más, de mégis... ;)

Vagy valami tanácsot, hogy mit ne csináljunk semmiképpen pl. :)

Milyen ruhában mentetek? :)

42. enifed
2009. jún. 19. 21:42
Mindenkinek gratulálok, aki túl van rajta! Aki még nincs, annak hajrá! Megcsináltuk-megcsináljuk és lesz/lett diploma!!!
41. Napra
2009. jún. 19. 13:06

Sziasztok!

4-es lett az összesített eredményem! Én már túl vagyok rajta és nagyon örülök, h nem kell tovább idegeskednem, meg lelkiismeret furdalással küzdenem, ha épp nem otthon ülök.

Én Reergin-t szedtem, zöld wattot ittam és kávét.

Nekem ezek voltak hatásosak.

Egy nagy kalappal azoknak, akik még nincsenek túl rajta!

Hajrááááá

2009. jún. 18. 18:54

Sziasztok!


5ös lett az államvizsgám, el sem hiszem, de megcsináltam! Tanulás alatt én Bilobilt szedtem, jó agyserkentő, idegesség ellen pedig Hova tablettát. Ez kizárólg gyógynövényekből van, és a betegtájékoztatóban is benne van, hogy vizsgaidőszakban ideális, mert úgy nyugtat, hogy közben nem tompítja az agyat. Kitartás mindenkinek, szorítok!

2009. jún. 18. 18:45

Sziasztok!

Most találtam az oldalra, gondoltam bekapcsolódok :)

Bár nekem "csak" 25-én lesz az államvizsga, védéssel együtt a fősulin. Távon tanultam 2 gyerek mellett, most már ovihiánnyal is nehezítve vagyok :)

Általában alvásidőben tudok tanulni, amikor persze nekem is néha alvásidő lenne :) ezért este még iszom egy kávét, így jobban bírom. Napközben meg plussz pezsgőtabit, valami extra aktív nevűt, amiben van L-karnitin is, meg koffein is asszem.

Más szert nem használok :)

2009. jún. 18. 15:21
Na most tudtam meg a szakdoga jegyeimet, meg a kapott kérdéseimet!:)
37. enifed
2009. jún. 18. 09:37

Kedves Marcipán98 és Rita1983!

Nekem alvás ellen nagyon bejött az energiaital, de vigyázni kell vele, mert könnyen túl lehet adagolni! Volt benne szerencsém.... :)

Egy ismerősöm említette még a fekete teát, de én azt nem próbáltam!

Ja és az idegesség kezelésére nagyon jó a Magne B6! De ezt már lehet, hogy említettem!

2009. jún. 18. 08:07

Marcipán! Nekem is ugyanez a problémám, csak én kedden államvizsgázok na meg szakdogát védek.

Szóval aki tud valami hatásos módszert, segítsen rajtunk!

2009. jún. 17. 19:05

Sziasztok!

Tudtok valami agyserkentőt, amivel fent tudok maradni tanulni? És amivel az olvasott anyag a fejemben marad? Hétfőn záróvizsgám van, szakdoli védése, és kicsit el vagyok havazva, és kétségbe vagyok esve. Fáradt vagyok, ideges, nem megy a fejembe semmi, kint meg süt a nap...

34. 6b959121ac (válaszként erre: 32. - Enifed)
2009. jún. 17. 12:43
Ügyes voltál!
33. edicske (válaszként erre: 31. - 6b959121ac)
2009. jún. 17. 12:31
Igen, volt egy kis pálinkakúra......
32. enifed
2009. jún. 16. 20:42
SIKERÜLT!!! Az összesített eredmény 4-es lett! Nagyon jóindulatú volt a bizottság! El sem tudom hinni, hogy bölcsész vagyok!!!!!
31. 6b959121ac (válaszként erre: 29. - Edicske)
2009. jún. 14. 17:21
GRATULÁLOK! Most jöhet a buli!
2009. jún. 14. 17:19
Sziasztok! Most találtam rá a fórumra, sok erőt ad. Kedden államvizsga, teljesen pánikban vagyok! Még van pár tétel, amibe bele se néztem, és amit átnéztem, abból sem emlékszem szinte semmire. Állítólag majd eszembe fognak jutni a dolgok, legalábbis mindenki ezzel nyugtat. Hát, remélem, tényleg így lesz! Mindenkinek gratulálok, aki túl van rajta (és irigykedem), akinek még hátra van, annak kitartás!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook