Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kenyérsütőgép - hízás fórum

Kenyérsütőgép - hízás (beszélgetős fórum)


19. b9dc9a6830 (válaszként erre: 17. - Globus)
2016. ápr. 27. 14:43
Az nem baj,hogy már 7 éve tette fel a kérdést? Azóta már lehet,hogy megsütötte párszor a száját a meleg kenyér.
2016. ápr. 27. 13:26
Évek óta kenyérsütőgépet használunk. A receptúrákban leírtak szerint készítem a kenyeret. A lisztet szoktam változtatni. Rozs, rozzsal kevert búza,,stb. Sok sikert!!!
17. globus (válaszként erre: 1. - Panka1980)
2016. ápr. 26. 15:35

Butaságot beszél az ismerősöd.

Ha megnézed a bolti teljes kiőrlésű kenyereket, összetételük első helyén áll a búzaliszt, valahol végén kullog a korpa, rozs, magvak, grahamliszt, tönkölyliszt, egészséges hozzávalók. Ráadásul az otthon sütött nem malátától, kávétól barna, hanem teljes értékű gabonától, rostoktól. Bolti kenyerek zöme festett, még jobbik eset, ha nem (cukor)karamellel.

16. Dócy (válaszként erre: 15. - Doboseva)
2009. jún. 15. 15:32
Köszi,megnézem,ha arra járok.
15. doboseva (válaszként erre: 14. - Dócy)
2009. jún. 12. 15:07
Az elején sok receptet kipróbáltam több-kevesebb sikerrel, ízre nekem mindegyik megfelelt, csak némelyik összeesett. Mostanában egyszerűsítettem a dolgot, a lidlben és az aldiban is van lisztkeverék ami teljes kiőrlésű, abból vettem mostanában. Csak nagyon el kell olvasni az összetevőket, mert legtöbb csak barna de nem tk.
14. Dócy (válaszként erre: 7. - Doboseva)
2009. jún. 11. 21:41
Én még nem ettem jóízű barnakenyeret.Megírnád a receptjét?
13. ében11 (válaszként erre: 12. - 54246605c4)
2009. jún. 11. 13:03
szerintem te rendes boltit sem eszel.
2009. jún. 11. 13:01

Nem hiszem, hogy változna a dolog:)

Én pl. utálom a kenyérsütőgépes kenyeret:)

Nem tudom megmagyarázni, miért...Nekem nem ízlik:D

Ergo én nem híztam:D

2009. jún. 11. 12:59

Nekem is Hauser van csak kisebb. Még lekvárt is lehetne vele főzni, még nem próbáltam de itt a szezon, ki fogom próbálni.

Jól döntöttél, nem fogod megbánni, biztos vagyok benne. :-)

2009. jún. 11. 11:15
Nekünk Hauser van, semmi gond nem volt vele eddig. Könnyen kezelhető, két lapátos, kisebb és nagyobb kenyeret is lehet vele sütni. Van rajta fehér kenyér, barna kenyér, kalács, tészta és lekvárfőző program (ezt még nem használtam), de van olyan funkció is, amelyen teljesen te tudod beállítani az időt meg mindent. Másfél éve kb. 22.000,-Ft volt.
2009. jún. 11. 11:08

Köszi a segítséget! DÖNTÖTTEM!

Esetleg tanács, hogy milyet vegyek?

8. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Panka1980)
2009. jún. 11. 10:49
Nekünk is van, senki nem hízott tőle. Mondjuk az első hónapban napi egy kenyér elment, úgy frissen megettük, annyira finoman más, mint a bolti, aztán visszaállt a kenyérfogyasztás a normális mértékűre. Már egyszer olyan is volt, hogy megzöldült egy idő után a kenyér a zacsiban, annyira nem ettük. (Nem vagyunk nagy kenyérfogyasztók.) :D
2009. jún. 11. 10:47
Nekem is van és én is imádom.:-) Előtte nem is szerettem a kenyeret, de amióta magam sütöm egész más. Én mindíg teljes kiőrlésű kenyeret sütök, az nagyon egészséges és nem hízlal úgy mint a sima fehér kenyér, főleg, hogy este már nem szoktam enni, csak reggel és max kora délután. Lhet kapni sokféle lisztkeveréket is amit csak beöntesz és nem kell vacakolni az adagokkal és mégis teljes a siker. Kettőtöknek elég egy kisebb amiben kb. 70-80 dekás kenyeret lehet sütni. Én nagyon örülök, hogy megvettem, imádom a barna kenyeret!!!:-)
6. ében11 (válaszként erre: 1. - Panka1980)
2009. jún. 11. 10:46

igen!Én már nagyon szeretnék venni egyet.

Szerintem jobb mint a bolti kenyér mert tudod mit sütsz bele.A házi kenyérből egy szelet is laktató!

Nem fog hízlalni, a bolti annál inkább!

2009. jún. 11. 10:43

Nem hiszem, hogy jobban hízlalna az otthon sütött kenyér, mint a bolti. Sőt... Tudsz teljes kiőrlésű lisztből is sütni, egészségesebbeket.


Bár egy dolog biztos: sokkal finomabb, mint a bolti, így talán jobban fogy...

2009. jún. 11. 10:43
Nekem is van és nagyon szeretem. Egyáltalán nem hízlal jobban, mert mivel töményebb így kevesebb is elég belőle.
3. hidewatch (válaszként erre: 1. - Panka1980)
2009. jún. 11. 10:42

Hiszen süthetsz vele teljes kiőrlésű liszttel is :)


Tapasztalatból mondom, hogy a kenyérsütőgéppel sütött kenyérből tudok kb 4 mm-es szeletet vágni (szinte át lehet látni rajta, de simán meg lehet kenni pl sajtkrémmel, a boltinál néha még az 1cm-es szeletet sem sikerül, mert kilyukad). Ne mondja senki, hogy ez nem diétás adag? :))


Azonkívül a fogyásod nem egy kenyérsütő gép miatt fog dugába dőlni. Nem külső tényezőktől függ a siker, hanem csak tőled. Ehetsz kenyeret, akár minden nap délelőtt, de mértékkel. Számold a kalóriákat, és du már ne egyél kenyeret. Házi sütésű kenyérnél nem találsz megbízhatóbbat sehol, azok az idő már sajnos elmúltak. Mindenféle lisztet használhatsz, így egészségesebbet is tudsz vele sütni. Vagy akár kalácsot. Szóval én csak javasolni tudom a gépet :)))

2. erika691230 (válaszként erre: 1. - Panka1980)
2009. jún. 11. 10:42

Szia Panka!


nekem is van,én imádom.Főleg azért,mert mindig van otthon friss kenyér,ha akarom ,akár hajnali 4-kor is van meleg kenyerem.Persze,másabb,mint a bolti kenyér,sokkal tömörebb,de pont ezért szerintem laktatósabb is.

Én szoktam különböző magvas kenyereket sütni,kalácsot.Azzal dagasztom a kelt tésztát,tehát egyszerűen imádom. :-)

2009. jún. 11. 10:37

Sziasztok! Kenyérsütő gépet szeretnék venni, de egy ismerősöm le akar beszélni. Tudja, hogy állandóan küzdök a súlyommal, és szerinte sokkal jobban hizlal az otthon sütött kenyér, mint a bolti, mivel tömörebb. Kicsit elbizonytalanított.

Viszont abba tudom, mit rakok bele. Igazából ketten vagyunk az ötéves lánykámmal. Szerintetek érdemes megvennem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook