Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utazás 1, 5 hónapos babával fórum

Utazás 1, 5 hónapos babával (beszélgetős fórum)


2009. jún. 10. 22:50
Én a 4-es számú fiammal 5 hetes korában voltam 10 napig nyaralni a Balatonnál. Életem egyik legjobb nyaralása volt!!! A baba aludt- evett-aludt, én pedig kitoltam őt a strandra és élveztem a semmittevést. Nem kellett főznöm, mosnom, takarítanom. Nyugi! a babának teljesen mindegy hol alszik ha megvan a mindennapi betevő cicije!! Csak érezd jól magad, és pihenj!!!
10. Pici04 (válaszként erre: 9. - Ében11)
2009. jún. 10. 22:38

Nem ugy ertettem.;)

Csak eszembe jutott es veletlenül a Te hozzaszolasodra reagaltam.

Az enyemet akartam folytatni.

Remelem nincs harag?;D

2009. jún. 10. 20:21

jaj nem úgy értettem hogy kapcsolják be a légkondit, hanem ha kimennek a partra,vagy sétálni nehogy napszúrást kapjanak. :D

Légkondival meg óvatosan,minket a boltba nem engedett be egyszer a biztonsági, azt mondta annyira hidegre van állítva bent, ne vigyük be a picit.(bár én sapit, me pulcsit vittem magammal olyankor)

2009. jún. 10. 20:20

Nekem mindkét lányom 5 hetes kora óta utazik 300-50k km-eket. Szinte észre sem vették az utazást, átaludták. Tényleg az a fontos, hogy a napirendje (leginkább az evés, mert aludni a kocsiban/babakocsiban/hordozóban is fog) ne boruljon fel.

A szükséges babacuccok (peló, ruha,stb)mellé mindenképpen vigyél egy fürdetőfotelt (ha használtok)a szállodákban/panziókban elég macerás a zuhany alatt tartani, ráadásul csúszik is.:)

Gyógyszereknél ne felejtsd otthon:

- lázcsillapító/fájdalomcsillapító (kúp és szuszpenzió is)

- szúnyogriasztó

- naptej vagy krém

- sapka/kalap a fejére

- vékony babapléd, hogy le tudjon feküdni a fűben, vagy szükség esetén be tudjátok takarni

Egyelőre ennyi jutott eszembe, biztosan kimaradt valami, még írok.:)

7. Pici04 (válaszként erre: 4. - Ében11)
2009. jún. 10. 20:16
Utazas soran az autoban a legkondira is nagyon oda kell figyelni.
2009. jún. 10. 20:15
A legfontosabb, hogy a babát ne hagyd othon: DDD minden más pótolható, ha kimaradt a csomagból. Azért mondom, mert mi 3500 km-t utaztunk és inkább attól volt kiborulva a kislányom, hogy állandóan érezte rajtam a feszültséget, hogy vajon mit hagytam otthon. Mindent meg lehet venni, de a legfontosabb nekem mindig az, ha egy nagy útra indulok (folyamatosan ingázzuk a 3500 km-t), hogy egy napra való kaja és folyadék legyen nálunk meg eddig a kb 6-8 pelus, mára már szobatiszta,így a pelust hanyagoljuk. Bármi történhet enni, inni tud, mosdó vagy peluscsere bárhol megoldható, akkor nagy gond nincs, 24 órán belül mindent meg lehet oldani. Nekem ez a nézetem
5. Berenik (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2009. jún. 10. 20:12
Ha u.úgy csinálsz mindent mint eddig, akkor nem lesz gond. Teljesen mindegy a babának, hogy hol van, csak a megszokott napirend meglegyen, és ott legyen anya!
2009. jún. 10. 20:11

Szerintem ő még nem fog megzavarodni, mert még elég pici.Gondolom még csak eszik meg alszik jóformán.

Ha az evés alvás nagyjából ugyanakkor történik, szerintem jól fog sikerülni az a pár nap!

Csak a meleggel és a nappal vigyázatok!

3. Pici04 (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2009. jún. 10. 20:10

Mi nem hagytunk itthon semmi felesleges dolgot.Mindenböl vittem tartalekot is.

Ha neked könnyebb,akkor csinalj egy listat ugy pakolj.

2. Pici04 (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2009. jún. 10. 20:09

Szia!

Mi 4 hetesen utaztunk 700 km-t.

A Kisfiam napirendjet szerencsere nem boritotta fel:evett,aludt,kakilt.:)

Este pedig rendesen aludt szerencsenkre.

2009. jún. 10. 20:05

Sziasztok!

Balatonra megyünk Szofi babával 4 napra a hétvégén, nektek mik a tapasztalataitok? Mennyire szedi szét egy baba napirendjét az utazás, nyugtalan lesz, éjjel hogy alszanak, milyen trükköket tudtok, hogy könnyebb legyen? Mit vittetek el feltétlenül és mit hagytatok otthon ami kellett volna?

Segítsetek tapasztalatot cserélni! :)

Köszi Rita

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook