Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A média, a fogyókúra, a light cola és az aszpartam tették tönkre az életem! fórum

A média, a fogyókúra, a light cola és az aszpartam tették tönkre az életem! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2009. jún. 11. 13:38

Ja és még annyit, hogy van egy szuper, mindent lebombázó és kizáró-megsemmisítő tippem:


-hatalmas bögre kamillatea

-egy jó könyv

-nyugis, kellemes zene


Tádááám!!!

213. fadigflo (válaszként erre: 212. - 7bccfbb08d)
2009. jún. 11. 13:01

Bújjon magába? :) Ez aranyos volt.

Igazad van. Ennyi.

2009. jún. 11. 12:57

De basszus!!! (Beleolvastam némely frissebb hsz.-ba)

Én egyáltalán nem bántanám ezt a lányt! (Sőt MONDOM: M-E-G-É-R-T-E-M!)

Annyit mondtam csupán, hogy ha van eszed b.meg, akkor eltudsz gondolkodni a dolgokon, problémákon, MINDENEN. Értelmes ember talál megoldást!

Van klónozás, van Eiffel-torony, léptünk már a Holdra. Értem???

(Mindezt csak azért, hogy x meg y ne engem ill. a hozzám hasonlóan szólókat 'nézze le' mindennek tetjében, hanem ő is kicsit bújjon magába.) Köszönöm!

2009. jún. 11. 12:19

Kedves camy0520!


Nem értem miért kellett ilyen butaságot csinálnod! Ezek szerint nem tudtad azt, hogy azok a médianők is sminkkel olyan annyira szépek, amúgy meg inkább átlagosnak mondhatóak! Én azt ajánlom neked, hogy menj el egy fotóshoz, és ott szépen kisminkelnek téged, beöltöztetnek szép ruhába, és olyan szép képeket fognak rólad csinálni, hogy csak na! Magadra sem fogsz ismerni! Kiretusálnak stb. Na így készülnek azok a bombanők is! Szerintem úgy vagy szép ahogy vagy! :)

210. ében11
2009. jún. 11. 12:18
:)
209. Pirosalma (válaszként erre: 207. - Ében11)
2009. jún. 11. 12:16
Ez viszont nagyon helyes és becsülendő:-)
208. Pirosalma (válaszként erre: 206. - Biológus)
2009. jún. 11. 12:16

Üdv, Kolléga!:-)


Dehogy vagyok szakember...


Igen, ezekre bomlik. A metanol is oxidálódik, a káros hatás erősen mennyiségfüggő. Ha az aszpartámnak van káros hatása, azt legfeljebb a metanol okozhatja. Ilyenről egyelőre nem tudunk. Metanol van, igen, a gyümölcsökben is.

207. ében11 (válaszként erre: 205. - Pirosalma)
2009. jún. 11. 12:12
nem vitatkozni akartam.Csak egy átlagember vagyok(mint itt a többség) akinek nem ez a szakmája-mégis úgy érzem nem mindegy mit akarnak velem megetetni.Néha utánna olvasok, főleg mikor még csecsemő volt a gyerekem.
206. biológus (válaszként erre: 198. - Pirosalma)
2009. jún. 11. 12:05

Szia Pirosalma! :)


Javíts ki, ha rosszul tudom, Te vagy a szakember :)

Az aszpartám az emberi szervezetben aszparginsavra, fenilalaninra és kis mennyiségű metanolra bomlik. Az aszparginsav természetben előforduló aminosav, a fenilalanin esszenciális aminosav, a metanol pedig gyakran található az élelmiszerekben, a máj probléma nélkül lebontja ilyen mennyiségben.

Hacsak nincs valakinek fenolketonúriája, nem lesz baja az aszpartámtól. Sőt.

205. Pirosalma (válaszként erre: 203. - Ében11)
2009. jún. 11. 12:05
Csak azt kellene látnod, hogy az érzelmeid mögött nincs feltétlenül racionalitás. Érzelmi alapon nem lehet vitatkozni ilyen dolgokról.
2009. jún. 11. 12:04

Nem tudom mit írjak.

Én sem vagyok elégedett magammal, de mutass egy nőt, aki TELJESEN elégedett mindenével..

Aki már fogyókúrázott, tudja, hogy ebből szinte nincs "kiút", mindig is figyelni fogunk az alakunkra, a betegség nem itt kezdődik. Hanem a fejben. lehet, hogy pánik beteg vagy, vagy eltúlzod , mert én sem egy elégedetlen, depressziós lányt látok a képeken.

Elég sokat foglalkozom én is ilyen dolgokkal, de ki merek menni az utcára, barátaim is vannak szép számmal, hódolóim ( ezt nem kiabálnám el, mert még valaki nagyképűnek hisz :D), párkapcsolatban.

Imádom az életet és enni is, bár ezt sokan nem hiszik el, csak most figyelek, mit szabadna, mit nem. Ne fogd a médiára, a "tökéletes csajokra", mert bár mindenki manipulálható, mindenkiben ott a kontroll.

Sajnállak, ha tényleg így van, amit leírtál, de van kiút. AMIKET MEG FELSOROLTÁL CSUPÁN NEM ELÉG DOLGOK AHHOZ, HOGY TÖNKRETEDD MAGAD. Minden a mértékletességen múlik. De szerintem ezt te is tudod.. na mindegy. Azért menj el orvoshoz, még ha azt hiszed is, hogy gyógyíthatatlan ...

203. ében11 (válaszként erre: 202. - Pirosalma)
2009. jún. 11. 11:58
lehet érzelmi alapon döntök hiszen nem lehetek mindentudó.De nem eszem meg mindent, amit el akarnak nekem adni!
202. Pirosalma (válaszként erre: 199. - Ében11)
2009. jún. 11. 11:53

Az, hogy mit tudsz elképzelni, és hogy mitől lesz beteg az ember, két különböző dolog.

Az "édesítős" (ismétlem: cukorpótlós) példa nem cukorpótló-specifikus, C-vitaminnal, keserűsóval (magnézium-szulfát), konyhasóval és sok egyébbel is meg lehet csinálni. Persze aki ezt nem ismeri, annak jönnek a misztikus magyarázatok és képzelgések.


"akkor az összes többinél is hasonlóra lehet számítani." - ez természetesen nem következik a leírtakból, csak te érzelmi oldalról közelíted meg a kérdést (ez gyakori a nem szakmabelieknél), ami tévútra visz.

2009. jún. 11. 11:52

Ilyen ostobaságot, mint ami a cikkedben áll, már rég olvastam.

Ha szakemberre van szükséged, keress fel pszichiátert, pszichológust.

Akinek kedvenc időtöltése, hogy a fürdővízben coca cola lightot iszik, azzal egyébként is baj van.

Mint édesanya, javaslom, ne itt fórumozz, hanem fordulj orvoshoz, mert szükséged van rá. Különben tényleg tönkreteszed a magánéletedet és az életedet is.

Csak azt nem értem, miért vádolod a médiát?

Na mindegy, tényleg pszichiáterhez kellene menned és aztán ő elirányít pszichológushoz is...

200. lilura
2009. jún. 11. 11:50
De senki nem tette kötelezővé, hogy ezeket kell használni...light cola helyett mennyivel jobb választás mondjuk a mentes víz, édesítő helyett a méz. Persze az nagyobb kalória, de a fogyás még nem itt kezdődik.
199. ében11 (válaszként erre: 198. - Pirosalma)
2009. jún. 11. 11:49
persze.De a édesítőn kívül még mennyi hasznos dolog benne van!El tudom képzelni hogy valaki beteg lesz ezektől a műanyag kajáktól.Ha csak az édesítő ilyen "kellemes" tünetet tud okozni akkor az összes többinél is hasonlóra lehet számítani.
198. Pirosalma (válaszként erre: 196. - Ében11)
2009. jún. 11. 11:44

Csakhogy azt nem az aszpartám okozza, hanem a cukoralkohol (xilit, szorbit, maltit stb.). A gyomorban annak nincs hatása, a gyomor normálisan is tele lehet folyadékkal. Ellenben a vastagbélbe jutva ez az anyag folyadékot köt meg, így okozza a hasmenést.


Hivatalosan: az aszpartám mesterséges édesítőszer, a cukoralkoholok cukorpótlók.

197. youlcsi
2009. jún. 11. 11:39

hi!

csak a tények kedvéért az aszpartam:

[link]


de már értem, hogy kis hazánkban miért volt arra igény, hogy gyűjtsenek az emberek isaura felszabadítására... :lol:

196. ében11 (válaszként erre: 193. - Pirosalma)
2009. jún. 11. 11:38
a rágókra rá van írva hasmenést is okozhat az édesítő.Én egy adag édesítőtől is mehetek a wc-re!
195. Pirosalma (válaszként erre: 194. - Genlips)
2009. jún. 11. 11:36
Szerinted.
194. genlips (válaszként erre: 193. - Pirosalma)
2009. jún. 11. 11:35
no, egy rágóból mi okozhat szerinted diszkomfortot a gyomorban? szerintem csak aszpartám :)
193. Pirosalma (válaszként erre: 192. - Genlips)
2009. jún. 11. 11:30

Honnan tudod, hogy az aszpartám okozza? Te jó Ég...Gondolj bele, mennyi minden okozhat hasi diszkomfortot!


Úgyhogy nem, nem felel meg, de a szakmabelieknek sem (lásd: pl. gyógyszertesztek).

192. genlips (válaszként erre: 189. - Pirosalma)
2009. jún. 11. 11:26

Ha neked nem felel meg példaként a saját testem reakciója, mondom, egyed nyugodtan, nem szólok bele :)

Nyilván a kioldódó anyagok nem tetszettek neki, ha kólát iszok, azért érzem ugyanígy ilyen rosszul a gyomromat, stb, stb. nem egy példa van :)

2009. jún. 11. 11:16
Olvastam, hogy boldog párkapcsolatban élsz... akkor csak kimész az útra nem???? Vagy nem?? Nem kötözködni akarok, csak nagyon egybevág amit irsz magadról és ami a cikkedben van. Képeket nézegetve nem mondanám, hogy ilyen problémáid vannak, de persze nem ismerlek.
2009. jún. 11. 11:11

Sziasztok,

Olvasgattam a sorokat és tényleg megvagyok döbbenve, hogy mire képes a tömegkommunikáció eszköze. Én média szakon végeztem és tanultam a médiárol. Egyetlen dolgot tudok felhozni, azt, hogy MANIPULÁCIÓ. A média nagyon is manipulál, az emberek naivan elhiszik azt , hogy amit a tvben látnak hallanak az igy is van. Sajnos a média sokszor egy ideált közvetit, az a szerepe, hogy a nézőket szórakoztassa, lekösse valamivel a figyelmüket. Persze nem tartozik bele, hogy minden percben bomba nőket reklámozzon, de aki a tvben szerepel vagy ott akar szerepelni annak valamilyen elvárásnak meg kell felelnie. (szép, okos, csinos, akár sovány, dekoratív - mind mind olyan tulajdonságok amik befolyásoló értékűek lehetnek) Van aki ezt példának tartja, van aki nem.

Ebből következik az, hogy mivel naivan hiszünk a tvben, ezért elhisszük, hogy az a jó és az a szép nő aki ugy néz ki mint a tvben szereplő hölgy.

Sajnos képesek vagyunk elhinni mindezt, képesek vagyunk hasonlítgatni magunkat a médiában szereplő emberekhez hiszen a média mindig a legujabb divatot, trendet követi. Ebben nem is hiba, ha MI fel tudnánk ismerni a határokat.

Persze nem azt mondom, hogy egy 130 kilós ember (bocsánat) próbálja meg elfogadni magát, hiszen soha nem fogja tudni elfogadni magát, de próbáljunk meg ésszerűen fogyizni, hizni, dekorativnak lenni.

Nem kell példa legyen az amit a tvben látunk. A média nagyon sok esetben azért sugároz bizonyos dolgokat, hogy a nézettsége nőjön, szórakoztasson, de sehol nem mondja, hogy ezt kövessétek mert ez a jó.


Persze én nem bírállak téged, hogy miért követted a médiát.. de ugy gondolom, hogy igazábol sem a média sem te nem vagy hibás. A hiba fele -fele arányban van jelen. Tudni kell felismerni a határainkat és tudni kell kontrollálni a cselekedeteinket.

Ne feledjük: manipulál a média. !!

189. Pirosalma (válaszként erre: 187. - Genlips)
2009. jún. 11. 11:08

Ami a neten terjed, az nekem nem tűnik szakértői véleménynek (nem részletezem, mert egyrészt sekit nem érdekelne valószínűleg, másrészt nagyon OFF lenne).


A rágós példa akkor lenne jó, ha a rágó csak aszpartámól állna, valamint ki tudnánk zárni minden olyan, az aszpartámtól független hatást, ami "gyomorérzést" okozhat. A példád nem jó.

188. dzsigg
2009. jún. 11. 11:02

Csak azt nem értem ha irja hogy nem mer kimenni az utcàra,nincs önbizalma,akkor miért tette fel orszàg vilà elé a fotjàt?

Azon a foton nem ugy néz ki mint egy lelki,testi sérült.

Én is lelkibeteg vagyok,nem hasonlitok Jeniffer Lopezre.Jajj,most mi lesz?

Bujjak el.

Pffffhhhhhhhhh

187. genlips (válaszként erre: 67. - Pirosalma)
2009. jún. 11. 10:58

Off az offra: Ezt az álláspontot közvetítik az aszpartámot használó gyártók.

Mindkét oldalról hallhatsz szakértői véleményt, neked kell eldöntened, hogy melyikben bízol, esetleg elkerülöd az esetleges bajokat is...


Egyébként tapasztalatom: már régóta nem ettem rágót, múltkor nem úgy jött ki, hogy reggel is fogat mossak, vettem egy rágót. 5 perc múlva már éreztem a gyomromat, később már kiköptem, mert nem esett jól semmi belőle. Hát tele volt aszpartámmal.

A másik oldal álláspontját, miszerint káros idegméreg az aszpartám, több egészségügyi embertől hallottam. De ettől függetlenül használd nyugodtan, ha ez a belátásod.

186. genlips (válaszként erre: 48. - 2d5a00656a)
2009. jún. 11. 10:49
Egyetértek, ahogy olvasgatom...
185. genlips (válaszként erre: 38. - 6e144430cb)
2009. jún. 11. 10:46
Hajnianyu, valamit nagyon benéztél :D hűűűha
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook