Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A média, a fogyókúra, a light cola és az aszpartam tették tönkre az életem! fórum

A média, a fogyókúra, a light cola és az aszpartam tették tönkre az életem! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
64. 673567bc24 (válaszként erre: 56. - 6e144430cb)
2009. jún. 10. 19:55
Teljesen igazad van!
63. 1e8f358d6a (válaszként erre: 58. - BollerKrisz)
2009. jún. 10. 19:52

Ha valós a probléma, akkor lépjen.

Tökéletesen, racionálisan leírta a cikkben, mi a baja, menjen orvoshoz. Ha megakar gyógyulni egyáltalán.


Amit a rokkantnyugdíjról írtál, maximálisan igaz.

Anyukám jópár évet ledolgoztott, most 54 éves, levan százalékolva, de kétévente visszahívják "felülvizsgálatra", hogy megnézzék, tényleg megérdemli-e a havi nevetséges 58.000 Ft.

Mindezt úgy, hogy mindkét oldalon csípőprotézise van, + tavaly műtötték a bal lábát érszükűlet miatt kialakúlt felszíni sebbel.


Szóval ne haragudjon a világ, de nem tudom sajnálni a depiseket. Nagymamáink korában miért nem voltak ilyenek? Miért nem volt egy anás, pánikbeteg vagy depressziós sem? Vagy ha volt, miért nem lehetett hallani róla. (mamámmal szoktam erről beszélgetni).


Jó, tudom, a média. Azt még mondjuk megtudom érteni, ha egy 10-12 éves kislány életét ennyire tudja befolyásolni mindaz, amit a tévében lát, de a cikk írója már 22 éves. Felnőtt nő.


És mégegyszer leírom, nem veszekedni akarok, de ha tudja mi a baj, menjen el pszichológushoz, és ne közösségi fórumokon számoljon be, öndiagnózist felállítva.

62. haaeen (válaszként erre: 52. - 2d5a00656a)
2009. jún. 10. 19:51
"a média váltja ki a fiatalokból" - mit? azt, hogy nem tud "józanon" gondolkodni, hogy nem veszi észre, hogy a média által közvetített kép egy nagy rózsaszín lufi?! valamiért nem tudom sajnálni azokat, akik abba betegszenek bele, hogy a másik szebb, gazdagabb, plasztikázottabb...
2009. jún. 10. 19:49
aszpartam:)
60. 2d5a00656a (válaszként erre: 57. - A4cf17146e)
2009. jún. 10. 19:49
aszpatam =cukorpótló/és egyben idegméreg is,a nagyobb cégek a light termékekben alkalmazzák /Coca ,Pepsi/mert iszonyat olcsó ,és nagyon kevés a mellékíze,ámde az idegrendszert öli....
59. 2d5a00656a (válaszként erre: 56. - 6e144430cb)
2009. jún. 10. 19:47
Ebben igazad van,csak ő tudná kezelni a "saját"fórumot,és válaszolni a kérdésekre.De én már máshol,más fórumon is beszéltem vele,hiába néz ki ahogy kinéz,ő nem érzi magát olyannak amilyennek mi látjuk.A bizonytalanság ,önkép félreértékelése nem család függő!A mai világban a legtöbb ember nem veszi észre ,ha valakivel gond van csak a a végén ha már nagyon feltünő....
58. BollerKrisz (válaszként erre: 51. - 1e8f358d6a)
2009. jún. 10. 19:46

Lehet, hogy igazad van, de mi van akkor, ha valóban valós amit leírt? Akkor a neked kicsiny gondnak tűnő probléma neki a világot jelentheti. Nem gondolod?

Viszont én is falra mászok attól, hogy a mai 20-on éveseket csak úgy uk-muk-fukk leszázalékolják, mert depressziós vagy pánikbeteg, közben meg a valós betegektől elveszik a rokkantnyugdíjat.

2009. jún. 10. 19:46
Engem a fogyókúra megmentett a korai betegségektől, a ligt cola bearanyozza az életem, azt a harmadikat meg nem is ismerem, aszp...(?).
56. 6e144430cb (válaszként erre: 48. - 2d5a00656a)
2009. jún. 10. 19:41

Ugyan már!Nem erről van szó,csak mégis fura ez az egész!

Hol vannak a szülők,mert ez a folyamat(tönkremegy a média hatása miatt)nem két nap alatt megy le!És a párja???

Ha annyira boldog vele,akkor miért ír ilyeneket??

Mi lesz vele,ha tényleg kikerül a nagybetűs életbe,és megkapja az első igazi nagy pofont???Akkor kit fog hibáztatni?

De tudod,remélhetőleg hamarosan előkerül a cikk írója,és akkor tisztázódhatnak bizonyos "félreértések".

2009. jún. 10. 19:40
Szerintem, ha már rájöttél a problémád lelki okára, az egy jó pont. Most kéne tovább lépni és legalább egy kicsit elfogadnod magadból, és apránként egyre többet. Szóval az első lépés megvolt, hát igyekezz tovább. Én mikor a 158 cm-hez 110 kg voltam, akkor "népszerű" voltam férfiak körében, mert boldog voltam a bőrömben és ők ezt látták belőlem. Mikor lefogytam 60 kg-ra akkor alíg akartak rám nézni, mert befelé fordultam és életunt lettem. Már a kisugárzásod is sokat számit. Ha igaz, hogy boldog párkapcsolatban élsz, akkor a párod nagyon sokat tudna segíteni, csak hagyd, hogy segítsen!!!
54. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 52. - 2d5a00656a)
2009. jún. 10. 19:39
szembesultem, csak azért jo ha van a háttérben egy család akik nem hagyják, hogy ez elfajuljon, lehet, hogy nála ez nincs meg sajnos
2009. jún. 10. 19:38
Hát..bocs, de nekem már az fura, ha valaki így dobálózik a betegségek szakneveivel, ilyen reális, pontos kórképet fest magáról..akinek ennyi baja van, és ezek a problémái, ritkán szokta ilyen racionálisan összegezni azokat.
52. 2d5a00656a (válaszként erre: 49. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 10. 19:36

Kia!

Ha valaki ezeket a reakciókatelolvassa,nem hiszem,hogy ha csak egy kicsit is bizonytalan/márpedig az/be fog valaha is jelentkezni!

Beszélgettél már anással vagy bulímiással,vagy ortorexiással stb???Érezni rajta ,hogya táplálkozással kapcsolatban nagy gondok vannak nála,és ezt valóban a média váltja ki a fiatalokból és nem "megjátszák!

De szerintem ezzel már te is szembesültél!

51. 1e8f358d6a (válaszként erre: 48. - 2d5a00656a)
2009. jún. 10. 19:35

de mi miben tudnánk neki segíteni?

Ha azt hajtogatjuk, hogy "nem, nem vagy kövér", vagy azt, hogy "csinos vagy" szerinted változik valami?


Ha ez az egész nem egy nagy kamu és "bókvadászat", akkor ahelyett, hogy internetes írja le a problémáit, menjen el szakorvoshoz, aki esetleg tud segíteni a lelki problémáin.


Ne haragudj, de a fórumokon többezer ember megfordul, ennél sokkal komolyabb problémákkal, és érthető, ha nem borulunk a lába elé egy 22 éves depressziósnak.


Én is 22 éves vagyok. Én sem vagyok tökéletes, sőt, husos voltam, kicsi melleim vannak, nem vagyok gazdag, nem vagyok matematikus, mégis boldogan élem az életemet.

És nem zárom ki az életemből a médiát. Nem is lehet. Nézek tv-t, olvasok újságot, ha egy nő tényleg jól néz ki, azt én is elismerem, viszont feltudom mérni, mire képes a photoshop.


Pl. olyan jókat tudok röhögni néhány hoxás féltékenységi drámáira. Csóri pasinak még a szemeit is eltakarni, ha meztelen nőt mutatnak a tévében?

Fel kell fogni, hogy azért van az emberrel a párja, mert őt választotta. Viszont nem is lenne igazán férfi, ha nem bambulna meg egy jó nőt.


A kishölgy ne a személye elleni támadásnak fogja fel a hsz-eket, hanem próbáljon végre felébredni a sötét világából és próbálja élvezni az életet.

50. Zizisicc (válaszként erre: 46. - 6e144430cb)
2009. jún. 10. 19:34
Értem, az értesítésről nem tudtam. Bár, ha privit kap róla, akkor lehet, hogy még nem olvasta.
2009. jún. 10. 19:33
nem támadjuk, csak azért vannak eltéro dolgok a cikk és a bemutatkozo szoveg kozott! nekem mindegy, hogy mikor válaszol, csak olvassa el, hátha észbe kap...valaki ugy kap észbe, hogy drasztikusan beszéletnek vele, és durva dolgokat mondanak neki!
48. 2d5a00656a (válaszként erre: 46. - 6e144430cb)
2009. jún. 10. 19:28

És akkor ha nem válaszol az első hsz.-ra már lehet is betámadni???Az első oldal egyetértő,érdeklődő,a második már /amikor nem reagált rá/betámadó ,kekeckedő!!!

Miért kell ez??Segítséget kért!Ordít a cikkből!és hogy mellette nem néz ki halál szarul?!...Lehet hogy ő nem így érzi!!és aki azt írja ,hogy egyszerű kapcsolja ki a médiát az életéből és megoldódik,az elakadt az ezerkilencszázhetvenes években!!Hellóóóóó 21.század!Ömlik az arcodba az önképséma rombolás!Ha ezzel egy 22 éves nem"bír "megküzdeni,az egyáltalán nem meglepő!

Helló segítségkérésre betámadni?!Légyszi,nem ezt csináljuk itt a fórumon,vagy igen?!

2009. jún. 10. 19:20
Május 30.-án lépett be utoljára .Legalább is ezen a néven.
46. 6e144430cb (válaszként erre: 45. - Zizisicc)
2009. jún. 10. 19:18
Tudom,hogy Hoxáék teszik fel,de a csajszinak tudnia kellett hogy meg fog ma jelenni,mert Hoxáék mindig megadják a megjelenés időpontját!
45. Zizisicc (válaszként erre: 44. - 6e144430cb)
2009. jún. 10. 19:11
A cikkek átfutási ideje több hét is lehet. Nem a cikkíró teszi fel, hanem Hoxáék, szerintem a csaj nem is tudja, hogy "megjelent".
44. 6e144430cb (válaszként erre: 41. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 10. 19:08

Igen,most hogy mondod,nem látom a mi kis szendénket:(

Lehet,hogy mégis gátlásos???

Szegényke,még a végén megsajnálom.

Bocsi,ha cinikus lennék,de sántít a sztori de nagyon...meg hát ha segítséget kérek,megcikkezem a témát,akkor ülök a gép mellett,és iszom szavait a segítő szándékú embereknek!Vagy nem??

2009. jún. 10. 19:02

Ne haragudj...Még sok millióan vannak rajtad kívül, akik nem úgy nének ki, hogy a te szavaid szerinti bomba nők vagy férfiak legyenek.Szerintem nem is ez a lényeg.A külső az csak egy állapot, egy ajándék a természettől.Akinek nincs bomba alakja, az attól még lehet értékes, jó ember.És fordítva:akinek bomba alakja van, az még attól lehet egy primitív, buta ember.Tehát, én a helyedben nem ezen agyalnék, hogy miért nem vagyok bomba nő, és hogy a médiát okoljam,hanem tennék azért, hogy ha már bomba nő nem is, de értelmes, okos, emberséges, melegszívű igazi ember attól még lehetek, ennek a célnak megfelelően tanulnék.

Üdv.

42. 1e8f358d6a (válaszként erre: 39. - Pemete)
2009. jún. 10. 18:56

ugyanígy gondolom én is, ahogy te.


Eleve nem csípem az olyan embereket, akik sajnáltatják magukat, másokat okolnak a saját kudarcaikért. Ennyi erővel akkor az a jópár milliárd nő a világon, aki nem 175 cm és 50 kg, tökéletes bőrű, gazdag és szép, ugyanilyen depis lenne, mint te. (már ha az vagy egyáltalán).


Ne haragudj, de nem tudlak sajnálni.

Sajnálni azokat kell, akik halálos betegek, vagy gyerekeket, akiknek nincs mit enniük stb.


Manapság olyan "trendy" lett a pánikbetegség, a mély depresszió stb., hogy már meg sem lepődök a dolgokon.


Unaloműzés és feltűnési viszketegség. Semmi több.

2009. jún. 10. 18:39
szerintem is csak feltünési viszeketegsége van, adatlapját látva, boldog és önelégült lány lehet, aki tudja, hgoy jol néz ki és ezért nem kell fogyoznia, meg light colát innia...a cikk és az adatlap abszolut ellentmond egymásank, de nem is nagyon nézi, hogy mi mit irunk...folosleges vele foglalkozni, beteg ember tud annak "orulni", hogy foglalkoznak vele mert betegnek képzeli magat, mert máshogy nem talál magának szorakozást, vagy abszolut nem tud beszélgetni, boldogtalan, depresszios.az ilyen emberek keresik másban a hibát és nem saját magukban...
2009. jún. 10. 18:36

Az, hogy a cikket megírtad, és beszélsz róla, az már fél siker. Felismered, hogy valami nincs rendjén, és tudod, hogy változtatni kell. NA akkor hajrá! Dobd ki a tv-t az ablakon, helyette inkább olvass jó kis könyveket. Az amúgy is sokkal jobb. NEm tudom, hogy szükséged van -e szakemberre, de az egész élet agyban dől el. Ha felkelek, és eldöntöm, hogy ma jó napom lesz, akkor történhet bármi, semmi nem veszi el a jókedvemet.

A kólákat meg tessék hanyagolni. Nem hallottál még róla semmi rosszat? Lazításhoz pedig engedd tele a kádat forró vízzel, merülj el benne, vigyél egy jó könyvet magaddal (de könyörgöm ne horrort, hanem kezdetben ajánlok klasszikus Rejtő Jenőt) És ha kell, havonta párszor (Nem minden este!!!!) lehet egy deci fehérbort is elkortyolgatni. Próbáld meg más szemszögből nézni a világot, és meglátod, hogy milyen gyönyörű is tud lenni valójában! Fel a fejjel kislány, én nagyon drukkolok neked, hogy sikerüljön helyrerázódnod, és újra vidám csajszi légy!

39. pemete
2009. jún. 10. 18:30
Hát ha tényleg ennyi eszed van/volt, hogy mindent elhittél amit a tv-ben, meg az újságokban láttál meg is érdemled a sorsod! Én sem vagyok tökéletes, és gazdag sem, mégsincs semmi bajom. Jól érzem magam a bőrömben, még úgy is, hogy van rajtam 10 kiló felesleg, nincsenek óriási melleim, és néha még pattanásaim is vannak. De nő vagyok, egy igazi, élő nő, nem egy nyamvadt kirakatbábu, akiről, ha lemossák a festéket, meg nem photoshoppolják,akkor felismerhetetlenné válik. Ha már ekkora hatással van rád a média, akkor nézz dove reklámokat, ők kampányolnak a valódi szépségért! Ja, és szedd össze magad, mert szánalmas ez az egész!
2009. jún. 10. 18:27

Krisztinke 27.hozzászólása.....mintha a saját gondolatom lenne:),annyival azért kiegészíteném,hogy :

Drágaságom nincs neked feltűnési viszketegséged?

Csak így ahogy a képedet elnézem az adatlapodon,piercing....napszemcsi(ahogy ti mondjátok:))...és nincs önbizalmad????

Jaja,nekem meg fogalmam nincs,hogy lehetsz ilyen buta!

37. haaeen
2009. jún. 10. 18:18

úgy nem szeretem ezt a hozzáállást, mikor valaki mindent és mindenkit okol a saját szenvedéséért. neked nem a média, nem a light cola, és nem is az aszpartam tette tönkre az életed, hanem te magad. siránkozni a legkönnyebb, hogy nekem milyen szar, milyen csúf vagyok, bezzeg akinek pénze van, meg szép alakja van, annak milyen jó.

el kellene gondolkodni, segítséget kérni, és változtatni. és nem a médiának kell megváltozni, hanem neked!!!

2009. jún. 10. 18:17

Üdv!

Olvastam egy bemutatkozást pár hete, kb így nézett ki: ennyi ccm inplantátum a mellbe, ennyi cl feltöltés az ajakba, ilyen márkájú műköröm, olyan márkájú fonott haj...ilyen-olyan tetko... Majdnem leestem a székről. Zsenge agyam nem tudja felfogni, hogy egy embernek hogy tud csak erről szólni az élet... Hja meg ilyen márkájú köpőlégy szemüveg stb... Brrr!

Ez csak úgy jött, minden jót!:)

2009. jún. 10. 18:10

sajnálom,hogy ez történt Veled,de szerintem egy szakember mindewnt meg tud oldani,és segiteni tudna Neked.Az a fő baj,hogy az emberek azthiszik h ezek a rondaságok,akiket a pöffeszkedő média sztároknak hív a példák minden,vagy többnyire minden nő,és lány számára.Pedig nem kéne!el kéne hinni,h (amit a cikkben irtál,meg kell cáfolnom),igenis,aki különbözik ezektől,aki különbözik a másiktól,atöbbiektől,az egyéniségek azok,akik IGAZÁN különlegesek,szépek.Nem kell mindenképpen xxxxxxxxxs-es ruha ahoz,hogys zép legyél,de még csak hatalmas szempillák sem,ami a sminktől olyan,egyszerűen csak önbizalom kell,az hogy elhidd magadról,h szép vagy,és EGYÉNISÉG.Azt hiszem ez a kulcsszó.Mert a mai világban mindenki elfelejti ezt,és mindenki a normákhoz akar igazodni.Az emberek egyformák,midenki farmert hord,tornacipővel,mindenkinek ugyanolyan kisütött fehéressárgás haja,és agyonfestett/plasztikázott feje,és halomnyi fémje van(piercingje..:)amugy azzal nincs sok bajom,ha kicsi,szép,és egy bizonyos helyen van,nem az egész testfelületén).Divat a cigi,a pia,a drog.mert egy hülye elkezdte,a többi meg vakon követi.ebben halnak bele az emberek,csak nem veszik magukat észre!Látod,Te belebetegedtél abba,h úgy akartál kinézni(gondolom?),mint az a csontváz a képen,de megérte?Nem hiszem!


Amugy a szakembert tényleg javaslom,ő biztos tud segiteni!sok szerencsét!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook