Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha Gyesen/Gyeden lévő kismama terhes lesz, és a Gyes vagy Gyed ideje alatt szül, milyen járulékokban részesül az utolsó szülést követően? fórum

Ha Gyesen/Gyeden lévő kismama terhes lesz, és a Gyes vagy Gyed ideje alatt szül, milyen járulékokban részesül az utolsó szülést követően? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
253. Vivien0509 (válaszként erre: 252. - Erika0130)
2016. szept. 14. 16:03

Szia!

Engem is nagyon érdekel a válasz...

2016. máj. 23. 07:07

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy a kisfiam 2017.januàrban tölti be a 2 évet!Ha közben teherbe esnék milyen jutattàsok jàrnànak?Köszönöm a segítséget!

2016. ápr. 29. 15:43
Sziasztok!! Jelenleg Gyesen vagyok a tartós beteg kisfiammal, aki 8 éves lesz, most várom a 2 - ig babát, valaki nem tudja most mi a törvény? Kaphatom mind a két gyerekre a Gyest ? Illetve a babára Gyedet kapnék ? Vagy a gyest elvennék ?
2015. dec. 28. 23:16
Sziasztok! Az én kérdésem a következő lenne (próbálok érthetően fogalmazni. :D ) Jelenleg gyeden vagyok a 15 hónapos kislányommal. Szeptemberig jár az ellátás (munkáltató folyósítja) utána ugye gyes. Tehát: Ha gyed alatt még esetleg sikerülne teherbe esnem, mi járna terhesség alatt? (Gondolok itt táppénzre esetleg...) illeve a gyed összege szülés után mi alapján lenne megállapítva. Mert (ha jól tudom) az a szülést megelőző évben a napi bruttó átlagkereset 70%-a... ami ha 2016-ban vagy 2017-ben szülnek mindkét esetben a mostani gyed lenne... vagy ilyenkor hogy van? Köszi a válaszokat! :)
2015. febr. 25. 13:39

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy júliusban a fiam betölti a 3. évet (lejár a gyes) de addigra nem születik meg a 3-dik gyermekünk(majd csak decemberben), munkaviszonyom az van,így akkor el lehet menni táppénzre? Illetve a gyermek születése után ugyan úgy jár minden mint az első, és második gyermekek után? Kapok tgyást, gyedet? És ezt mi alapján számolják majd ki, hogy mennyi fog járni? Mert 2010 óta vagyok otthon, de azóta is folyamatos a munkaviszonyom? Előre is köszönöm a válaszokat! Szép napot Sziasztok!

248. Sz84
2015. febr. 9. 11:39

Sziasztok!


Remélem még él a fórum és tud nekem valaki segíteni. Nem olvastam végig az összes hozzászólást, úgyhogy előre is bocsánat, ha már volt ilyen kérdés. Szóval a problémám:

GYED-en vagyok itthon első kisfiammal, aki 2014. júliusában született. (Előtte folyamatos munkaviszonyom volt 2011. márciusától.) Viszont a munkaviszonyom a GYED ideje alatt, 2014. december 31-én megszűnt, tehát most passzív GYED-et kapok. Viszont tervezzük második babánkat. Mik a kilátásaink? Kis korkülönbséget szeretnénk a gyerekek között, ezért kb a GYES ideje alatt jönne a második (persze ha összejön:-) Ekkor kapnánk TGYÁS-t, GYED-et és GYES-t, vagy semmit....? Ha kapnánk valamit, az mennyi lenne, mármint mi alapján számolhatok?


Előre is köszönöm a segítséget.


Szabina

247. xsusy (válaszként erre: 240. - Moncsybaby81)
2015. febr. 5. 10:53
amíg terhes vagy és mondjuk munkanélkülit kapod, addig amíg nem szülsz fel kell függesztetned az ellátást és szülés előtt kell újraindítani, hogy szüléskor biztosított legyél, és így gyedet kapsz nem gyest, ami összeg nem elhanyagolható. Én is így csináltam.
246. khrisztinaa (válaszként erre: 244. - Syskoka)
2015. jan. 9. 08:07
Szerintem Gyed extrát nem szüntették meg:) én ugyanígy vagyok, 2013 szeptemberében szültem és most májusban jön a 2.:)gyedet is kapsz és tgyást is majd. De a kérdésedre válasz szerintem igen.
245. mery33
2015. jan. 7. 17:13
igen ez engem is érdekel.
244. syskoka
2014. nov. 18. 08:00
Sziasztok!Remélem tud vki segiteni nekem is :) 2013.májusában született az 1. babám ,most negint terhes vagyok 2015.márciusában fogok szülni,tehát még gyed alatt.Kérdésem:a 2. baba után is két évig jár nekem a gyed? 2010 júliusa óta van határozatlan munkaviszonyom.Előre is köszönöm a segitséget :)
243. szenasie (válaszként erre: 242. - Mery33)
2014. okt. 29. 18:33
szia! megkésve bár de törve nem :) gratulálok az új picúrhoz. Igen a jelenlegi törvény szerint jár mindkettőjük után (a gyed is ha esetleg azt kaptál rá...) viszont megszűnt az egyszeri anyasági, amin sokan felháborodtak... pedig nekem annó jobb lett volna ez a verzió, 17hónap van a gyerekeim között, én még csak egy után kaptam. Remélem ez jó hír számodra, sok boldogságot az apróságokhoz!
242. mery33
2014. okt. 6. 09:14
sziasztok tudna nekem segiteni valaki??kisfiam 1éves elmult..jelenleg terhes vagyok.én ugy hallottam ha megszületik a babám ugyan ugy kapom rá is a gyest,,tehát két gyes jár majd...ezt csak hallottam nem tudom mi az igaz..aki tud valamit irjon,,köszönöm.
2014. júl. 26. 15:36

Ha még munkanélküli alatt megszülöd a második gyermekedet, akkor a biztosítási jogviszony folytonossága miatt újraindul a második gyereknél minden, amennyiben a munkanélküli járadék lejártát követően (illetve a szülési szabadságból négy hetet igénybe lehet venni már szülés előtt!) fogod csak a gyermekedet megszülni, és nem lesz addigra újabb bejelentett jogviszonyod, akkor sajnos csak a gyes fog járni a második babával.

Azt viszont nem értem, hogy várandósan hogy mondhattak fel, amikor védettséget élvezel?

2014. júl. 26. 13:43
Sziaaztok.Tudna segiteni valaki?Az a gondom hogy 30.ával megszünt a munkaviszonyom,most 66 napig jár a munkanélküli.Most ugy néz ki hogy terhes vagyok,és az lenne a kérdésem hogy ebben az esetben jár e a gyes gyed st,vagy sem.És ha igen akkor honnan kapom és mennyit,ugyanannyit mintha dolgoznék és ugy mennék gyesre vagy így kevesebb az összeg?Válaszotokat előre is köszönöm.
2012. jún. 2. 19:37
Sziasztok az lenne a kérdésen hogy lejárt a gyedem Április 14 és most ép szabin vagyok 45 napig anyit adott a cég junius 25 dikén kezdem. Azt hallotam hogyha viszamegyek dolgozni és esetleg becsuszna még egy baba mondjuk 3 hónap után akkor ugyan ugy elmehetek állományba mert elötte megvolt a 365 napon mivel gyeden voltam és az is munkaviszonynak számit.Ki mit tud erröl? igaz ha dolgozok pár hónapot és jönne a baba akkor mehetek ugyan ugy állományba mint az előzővel?
238. anyi27
2012. márc. 26. 10:45

Sziasztok lenne egy kérdésem ha valaki tudja írjon.

A kisfiam elmúlt 2 éves. Visszamentem dolgozni de 5 hónap után visszahelyeztek gyesre. Most újra itthon vagyok és teherbe estem. Ilyenkor jár a gyed ha megszületik vagy mivel dolgoztam 5 hónapot csak a gyest kérhetem?

237. catty
2012. márc. 19. 11:40

Felhívtam az OEP-et és "hívjam őket holnap addig megpróbálnak utána nézni"

Nem látom át, hogy hogy milyen juttatásra tarthatok igényt, lejár a gyedem,és van 4 hónapom szűlésig.

Ebben kérnék segítséget! Köszönöm

2011. nov. 26. 21:29

Sziasztok!

A kisfiam most töltötte be a 6. hónapot. Állami szférában dolgozom/dolgoztam, és határozott idejű szerződéssel. Azon gondolkodunk, hogy mivel 2012.márc. 31-gyel lejár a szerződésem, akár belefér az "időbe" egy második baba. Valaki azt mondta nekem, hogyha 2012. dec 31. előtt születik a második, akkor újra a TGYÁs-t kapnám. (a jövedelmem bruttó 240 ezer volt, a tgyásom kb 150ezer volt) Ez igaz? Ha nincs már munkáltatóm, akkor ki fizeti a TGYÁST-t? Vagy milyen összegre számíthatunk?

2011. okt. 7. 18:01
Sziasztok! Ha nem változtatnak rajta januárban, akkor a szerződés szerinti munkabér az alapja a második babára járó TGYÁS-nak és GYED-nek. Ha előbb születik a gyermek, mint az első betöltené a 2. évet, akkor érdemes a 2. év betöltése után menni TGYÁS-ra és utána GYED-re, vagy a születéstől TGYÁS-ra. Az igényléseket már csak a foglalkoztató intézheti, megváltozott augusztustól a rendszer. Azt sajnos nem tudom, hogy ha a 2. év betöltése után születik, akkor mi a helyzet, mert ha vissza megy állományba az ember, akkor nem lesz meg a 180 nap jogviszonya. Ha időbe belefér, akkor januárban érdemes az OEP-nél tájékoztatást kérni, ott már tudni fogják a változtatást akkor. :)
2011. júl. 20. 18:23
Mi a teendő ha GYED alatt lettem terhes de már lejár, mire a kistesó megszületik.Tudom még melóból igényelni a gyedet? Mehetek vele még állományba mig megszületik? gyed lejártával még kapok egy hónap szabit.
2011. máj. 30. 12:00
Az OEP-et kell felhívni, ott megmondják.
2011. ápr. 29. 08:22
Sziasztok!!Érdeklődnék, mert én sem tudom mi ennek a menete, kisfiam 2012. március 11.án tőlti a 2. életévét, de úgy tünik talán jauárban jön a kistesó, még nem biztos csak 3 napja késik.Ilyenkor mi a menete a dolgoknak, most gyeden vagyok.Mikor kell jelentenem a munkáltatómnak, és kapok majd az új babánál gyedet vagy nem? Az miután derül ki, hoyg mennyi lesz a gyedem? Előre is köszi a választ.
231. reddewil82 (válaszként erre: 231. - Zambak)
2011. ápr. 27. 08:43
Szoval csak 2-3 hónap csuszásom lenne akkor melóból kérhetem a gyedet.Április után ugy is kiadják az 1 hónapi szabit és utánna mehetnék megint tápénzre mig meg nem születik?
2011. ápr. 19. 15:24
Engem az érdekelne hogy kisfiam egy éves és 2012 április 14-dikén jár le a Gyedem szeretnék 2.babát és ha mondjuk 2011 agusztusba lennék terhes akkor tul viszem az áprilist és kb májusba lenne 2 baba akkor kaphatok még gyedet melóból? vagy ha mondjuk 3-4 hónapot csuszna a terhességem áprilistól mivel addigjár a gyedem nem szeretnék gyesre menni.
2011. márc. 10. 18:49

Engem is érdekelne, hogy mi van akkor, ha Gyes alatt leszek terhes, de már Gyes után fog megszületni a kistesó. A fiam szeptemberben lesz 3 éves, most tervezzük a 2. babát. Előtte folyamatosan munkaviszonyom volt, ma is állományban vagyok. Ha szeptemberig terhes leszek, mit kell tennem, szabira menni, táppénzre? És meddig és utána mit kapok? És a 2. babára is jár a Gyed, de mi alapján számítják? Rengeteg kérdés, de sehol nem találok rá egyértelmű választ.

Előre is köszi!

2011. márc. 1. 15:49
2011. márc. 1. 15:24
Érdeklődni szeretnék, hogy valaki tud e nekem segíteni. kisbabám előtt folyamatos munkaviszonyom volt, bejelentett nettó 120 E. majd szülés előtt 2 hónappal megszűnt a munkahelyem így át kellett mennem a családi Bt.be és a minimálbérre voltam bejelentve. A kislányom novemberben tölti a 3-ik évet és szeretnénk ismét babát. Na most ha gyes alatt leszek terhes akkor, milyen tgyásom lesz illetve, gyes után megint táppénz a következő szülésig??? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat, az is segítene, ha valaki meg tudná írni, hogy erről milyen intézménynél érdeklődhetem pontosan.
226. stazsu (válaszként erre: 226. - Kingi7)
2011. jan. 24. 13:17

Nekem is nagyon fontos kérdésem lenne!

Mi is kistesót tervezünk. Szeretnénk, ha 2 éves koráig megszületne és sajnos nem tudom én sem, hogy mennyit kapnék, meddig. Nagyon jó lenne tudni mielőbb.

2010. szept. 28. 17:04

Nekem is lenne egy kérdésem,bízom benne hogy kapok valakitől választ is...-látom,régi a fórum.

Kislányom 2009.07.28.án született.Ha a gyes alatt újból teherbe esek,de a baba tegyük fel nem a gyes alatt születik meg akkor mi lesz a gyed számolásának alapja?Magyarul az lenne a kérdésem,hogy járok jobban pü-leg,hogy a következő babával is majd a 2 év gyed alatt a max.összeget tudjam megkapni? (ahogy most is azt kapom)Nagyon köszi a választ!

224. kyra922
2010. aug. 23. 08:22

Szia.

Barátnőm anó (kb. 5 éve) kapott.

Meg nekem a máknál is mondták, hogy ne írassam át a GYES-t Lányom születésekor hogy Ő utána kapjam, ha nem, amikor Fiam betölti a 3-e akkor kérjem meg Lányom után. És a születése napjától fogva kell igénylenem. Ezért kérdeztem. Mert nem onnannstól kell kérném, hogy a fiam után lejár, ha nem hogy a lányom megszületett, 2007 szerptemberben született a Fiam, 2008 decemberben a Lányom.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook