Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Katolikus keresztelőjén mibe illik öltöztetni a fiamat? fórum

Katolikus keresztelőjén mibe illik öltöztetni a fiamat? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. 864c5534c9 (válaszként erre: 32. - Vikianya)
2010. márc. 20. 06:19

;DDDDD


Olyan aranyosak tudnak lenni kis gyerekek/babák csinosan felöltözve. Mosolyt csalnak minden arcra...♥

34. 864c5534c9 (válaszként erre: 33. - Sajert)
2010. márc. 20. 06:18

Jaj de aranyos lehetett!!!:)))


Hát, lehet, hogy mi sem veszünk majd részt a misén (még a paptól megkérdem, hogy nála hogy van).

Mert 8-kor mise. Előtte már jó lenne ott lenni, de kisgyerekkel ki tudja mire érek oda. És 9-kor szokott a keresztelő lenni, mise után.


Na, az isteni sugallat nálunk majd a lépegetéshez kellene kapaszkodás nélkül...;DDDDDD

33. sajert
2010. márc. 19. 22:17

A fiam - gyorsan utánaszámoltam - 8 hónaposan lett megkeresztelve (aznap ült fel először is :-D, keresztelkedés után, mintegy Isteni sugallatra :-DDD).

Fehér kising, fehér pántos rugiba volt, lábán fehér kocsicipő, fehér kabátkába (szeptember volt, és elég hűvős). Angyali volt a kinézete, a világosbarna hajával, nagy kék szemeivel.

Kisinget mi is kaptunk, de talán a gyerek karjára fel tudtunk volna húzni, ehhez már nagy volt a gyerek... Azért eltettük emlékbe.

Mi nem vettünk részt a misén, kint gyülekezett a jónép (még rajtunk kívül 6(!!) baba várakozott, rokonostul).

Utána mi is vendéglőbe mentünk, ettünk-ittunk, aztán délután mindenki hazament.

32. Vikianya (válaszként erre: 30. - 864c5534c9)
2010. márc. 19. 20:27
biztos nagyon csini lesz :)
31. Zsu77
2010. márc. 19. 09:15

Mi, annak idején, 3,5 hónapos korában tartottunk keresztelőt. Fehérben volt, kapott fehér hímzett szatén takarót. Az atyától pedig kapott egy fehér kisinget, ezt minden kicsi megkapja. El is tehettük emlékbe a keresztelési emléklappal, a gyertyával, a kis rózsafüzérrel ill. egy kis imakönyvvel együtt. Nagyon megható volt.

Utána mi is étterembe vonoltunk, sőt este még otthon is volt egy kis összejövetel.

Szerintem mindegy miben van,ami világos színű, nem kell hófehér, hiszen olyan szépek még egy kis egyszerű rugiban is.

Nálunk a partedli az az előke. Felénk fehér kisinget terítenek a gyerekekre, amit nem is kötelező rájuk adni.

30. 864c5534c9 (válaszként erre: 28. - Vikianya)
2010. márc. 19. 08:38

Én is úgy gondoltam, hogy fehér inge van a kicsinek, föléje vajszínű mellény, a nadrágja-cipője pedig barna lesz.

Én csak erre az alkalomra nem veszek neki fehér nadrágot, cipőt. Feleslegesnek tartom. Így is csini lesz...;DDD


Biztos csini lehetett a kislányod!!!;DD

29. 864c5534c9 (válaszként erre: 27. - Vikianya)
2010. márc. 19. 08:36

Köszi a válaszod!!!:DDDDDD


Szerintem is kell "felhajtás", csak a családból van, aki azt mondja, hogy minek??? Nem is értem, hiszem MI szeretnénk így.


A partedlivel, meg hogy a kicsin csak fehér ruha legyen az anyósom az őrületbe kerget.

De olvastam itt, hogy nem kell 1 évesnek már tiszta fehérbe öltözni!!! Meg akkor partedli sem kell (bár anyósom szerint a pap adja, ha nincs..Na, persze!).


Szerintem is jó az otthoni ünneplés is, csak nincs se nálunk, se máshol annyi hely. Sajna. De nektek akkor dupla ünnep volt!:))))


Paphoz majd 2 hét múlva megyünk el, hogy április végén (fiam névnapja körül) megtartsa a keresztelőt.

28. Vikianya (válaszként erre: 26. - 864c5534c9)
2010. márc. 19. 08:32

A ruháról annyit, hogy mi vettünk neki ünneplőt, amit utánna nem tudott felvenni. Láttam már farmerben is keresztelkedni, de elég furcsa látvány volt.

Szerintem fehér, vagy valami világos, halvány szín szín az igazi

27. Vikianya (válaszként erre: 26. - 864c5534c9)
2010. márc. 19. 08:29

Kislányom 5 hós volt.

- nem kellett partedli

- illik ott lenni a szülőknek a misén. Nekünk nem volt előtte

- nekünk annyiból volt más, hogy anyósoméknak akkor volt a 40?-ik házassági évfordulója, és együtt tartottuk. De így is, úgy is mentünk volna étterembe.

Igenis kell a felhajtás, ez egy nagyon fontos esemény. Bár az otthoni ünneplés sem rossz

2010. márc. 19. 08:23

Lenne néhány kérdésem, amit a paptól kellene megkérdeznem, s meg is fogom, csak előtte kíváncsi vagyok, ti mit írtok:

(kisfiam 1 éves, s áprilisban tartanánk a keresztelőjét)

- Anyósom szerint kell partedli (nemtom pontosan mi az, de valami, amit a nyakba kell akasztani). Tényleg kell ilyesmi?

- A keresztelő előtti misén ott kell lennünk? Vagy inkább: illik ott lenni? Nálatok hogy volt?

- Mi a nagyszülőket, tesókat hívjuk el (hugom lesz a keresztanya), tehát cirka 10-en leszünk, s utána meghívjuk őket 1 ebédre. Nálatok ez hogy volt? Ti készítettetek vmit nálatok, s ott ettetek, vagy étteremben, vagy nem volt ilyen felhajtás?

Köszönöm előre is a válaszokat!

25. margareta51 (válaszként erre: 19. - Bernuska)
2009. okt. 16. 23:54
Erdekes szokas van feletek nem is rossz.Nalunk sajos nincs semmi fele szokas.Szatmaron a fiatal hazaspar kap egy fembol keszult asztali keresztett.
2009. jún. 10. 16:17
Mi is kaptunk gyertyát, de kisinget nem. Mikor keresztet rajzolt a homlokára mindig odatartotta a fiamhoz.
23. K.né (válaszként erre: 8. - Chatrina)
2009. jún. 10. 12:32
:-) Na még jó hogy kérdezősködtem. Vagy túl sok filmet néz vagy vicces kedvében volt :-)
22. K.né
2009. jún. 10. 12:31

Nálunk se osztogatnak inget... Szegény az eklézsia :-)

Akkor egy szó mint száz, fehér legyen és alkalmi. Köszönöm. :-)

2009. jún. 10. 11:49
A gyertyát viszont megkaptuk.
20. ibuska1990 (válaszként erre: 19. - Bernuska)
2009. jún. 10. 11:49
Mikor a kisfiamnak volt a keresztelője jelképesen neki is odaadták azt a kis inget de a végén visszakérte a pap, azt mondta csak ez az egy van...
19. Bernuska (válaszként erre: 13. - Lobo1)
2009. jún. 10. 11:44
Azt nem kölcsön adják, hanem minden megkeresztelt gyermek (és felnőtt) kap egy Isten gyermeke lettem feliratos (hímzett) kisinget, és egy gyertyát. Ha majd elsőáldozó lesz, ezeket a jelképeket viszik a szertartásra. Én már 30 leszek, de még az én keresztelős kisingem is megvan :)
2009. jún. 10. 11:26
Csecsemőnél fehérbe.
2009. jún. 10. 11:18
Én is fehérbe öltöztettem a kisfiamat, kis öltönybe.
2009. jún. 10. 11:15
Az én fiam fehér ruhában kereszteltük. Mi 8 hónaposak voltunk akkor. Fiúknak nehéz ruhát találni, de találtam egy honlapot, ahol elég jó áron adtak keresztelő ruhát.
2009. jún. 10. 11:13

szerintem mindegy milyen szinű,csak alkalmi legyen, ne hétköznapi.Mert az illő.

Amúgy a színekben inkább a reformátusok visszafogottak, ők nem szeretik az élénk színeket a templonban.A katolikusnál mindegy,az én unokahúgaim kifejezetten nőcis pici ruhába voltak, habos-babos színesben.

14. csilla80 (válaszként erre: 13. - Lobo1)
2009. jún. 10. 11:12
Ez csodaszep lehetett... :-)
13. lobo1
2009. jún. 10. 11:02
Mi mindkét fiút fehér ruhába kereszteltettük, kaptunk kölcsönbe egy kis inget is amire az volt ráírva, hogy "Isten gyermeke" lettem.
2009. jún. 10. 10:59

Mi 6 hósan kereszteltettük a kisfiamat. Egy barna bársonynadrág, világoskék kising, barna mellény volt rajta. Én akkor megkérdeztem az atyát, hogy kell-e a fekete fehér öltözék, és kinevetett, hogy Istennek minden ruha tetszik, nem az a fontos, hogy miben van a gyerek, hanem hogy meg lesz keresztelve.

Igy én olyan ruhát választottam, ami elegáns, de mégis kényelmes, és máskor is rá tudom adni. NAgyon vagány volt benne :)

11. Porc (válaszként erre: 7. - K.né)
2009. jún. 10. 10:58
Ha van, szép fehéret, ha nincs, valami szép visszafogott színűt, sötétkék, világoskék, akár drapp, barna, fehér felsővel - az azért szinte biztos hogy van, de ha nincs, valami világos színű. Nem ezen múlik a gyerek üdvössége (esetleges sopánkodó rokonnak ugyanezt lehet mondani), ha amúgy is vennél neki ilyen ruhát, akkor vegyél tiszta fehéret, de egy kilenc hónaposról, aki már kúszik-mászik, nem biztos, hogy öröm lesz hipózgatni utána a fehér ruhácskát. Szóval ami szép, csini és nem rikító színű ruhája egyébként is van. Egy alkalom kedvéért fölösleges újat venni, még ha nagy alkalom is.
2009. jún. 10. 10:57
Mikor a lányainkat kereszteltettük, akkor a kisebbik lányom 3 hónapos volt, akkor őt csupa fehér rugdalozóba öltöztettem.
2009. jún. 10. 10:55
Nálunk a kis fiamnak most volt május 24.-én a keresztelője, katolikus. Ő 8 hónapos volt akkor. Én egy hosszú farmerszerű FEHÉR inget adtam rá, drapp színű hosszú nadrágot, a Tescoban vetem neki egy sötét barna 2 tépőzáras műbőr (?) jellegű kocsicipőt. Fehér zokni, és az ingre vettem neki egy kis kötöttszerű mellényt, amin deltoid minta van, felváltva középzöld és tört fehér színben.
8. chatrina (válaszként erre: 7. - K.né)
2009. jún. 10. 10:52

:)))))))))))))) vicces ismerős :)))))))))))


Fehér színű az illendő. Tipegő, vagy az időjárásnak megfelelően kabátka.... (pap a nagybátyám)......jót röhögött a fehér földig érő ingen...azt mondta, az apukáé jó lesz rá :)

2009. jún. 10. 10:46

Csak azért kérdezem, mert nem tudom mi a szokás a katolikusoknál, ugyanis én református vagyok. Nem akartam valami illetlenséget "elkövetni".

Egy ismerősöm mondta, hogy egy lábat is eltakaró fehér inget kell kiscipővel ráadni. Na gondoltam magamban inkább megkérdezek másokat is :-)

2009. jún. 10. 10:43
Lehet kapni dirrekt keresztelő ruhát, de kicsit borsos az ára. Ezért mi tiszta fehérbe öltözterttük a lányainkat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook