Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Férjem eltörte a kezét két hete.Egy hét után cseréltek neki gipszet, azóta már csak fájdalom csillapítóval bírja ki!Normális ez a fájdalom? fórum

Férjem eltörte a kezét két hete.Egy hét után cseréltek neki gipszet, azóta már csak fájdalom csillapítóval bírja ki!Normális ez a fájdalom? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 21. 22:20
Menjen vissza az orvoshoz . Valószínű valami gyulladás lépett fel neki .Arra nem is jó a fájdalom csillapító .
2010. szept. 21. 18:18
lehet csontgyulladás is. hallottam már olyanról, akinek törés után 1 évig fájt, mire kiderült, hogy gyulladás. járjatok a végére.
12. youlcsi (válaszként erre: 11. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 10. 12:45
vannak mozdulatok, aminél fáj. de ez már nem gáz.
2009. jún. 10. 12:33
De gipsszel nem fáj, ugye jól értem?
2009. jún. 10. 12:28

gondolom az sem mindegy, hogy hol és hogyan tört.

nekem a csuklóm tört, pontosabba a sajka-csont (hála az égnek, műteni nem kellett). ezt pedig rögzíteni nem lehet rendesen. nekem pl azt mondták, hogy lehet össze sem forr. pedig kezdettől fogva körgipszem van (az ideiglenes is az volt, egy oldalon végighasítva).

és fáj... gipsz nélkül még jobban. múlt héten cserélték újra a gipszet, amikor nem volt rajta, sajgott, mint állat. majdnem annyira, mint törés után közvetlenül.

2009. jún. 10. 12:18

Én nem tudom a fiamnak 2x volt törése. Mind a két alkalommal mind a két csont eltört az alkarjában, ezért meg kellett operálni. 1 hétig félgipsz (hátul gipsz és az van körbe tekerve gézzel) volt rajta vállig, aztán lecserélték teljes gipszre. Az elsőnél 6 éves volt a másodiknál 10 éves. Nem panaszkodott, hogy fájna neki. De az unokaöcsémnek fájt, mivel a műtét után teljes gipszet raktak rá és bedagadt a gipsz alatt a keze, egy másik orvoshoz lett visszavíve, mert Gyulán történt a baleset és Pesten lakunk, teljesen ki volt akadva, hogy akár az egész karjába is kerülhetett volna.

Tehát ha a törött kéz fáj a kezelés után a gond! Nem normáslis! Orvoshoz kell menni!

2009. jún. 10. 12:12

én a törés után 1 hétig fájdalomcsillapítón éltem. amikor lecserélték az ideiglenes gipszet, már jó volt.

most is fáj még, de elviselhető.

2009. jún. 10. 12:10

Na ugye megmondtam! A törés akkor fáj, amikor eltörik, de utána nem szabad!

ORVOS!

2009. jún. 10. 12:04
szerintem azonnal irány a doki,ez nem normális h még mindig ennyire fáj neki
2009. jún. 10. 10:35

Nem normális dolog,hogy fájdalma van. Orvoshoz kell menni.

Nekem már sok törésem volt,tapasztalatból beszélek.

2009. jún. 10. 10:35
De Fegunak is igaza lehet.. ki tudja miert faj neki annyira... kellene csinalni egy rontgent rola... Isten orizz hogy rosszul forrjon ossze a csont... :|
2009. jún. 10. 10:34
Egy volt lakotars meg akarta tudni, hogy melyik erosebb a keze vagy a muanyag szek... hat a szek gyozott :D elrepett a kezfejen 2 csont ... 30-40 napig kellett gipszben legyen a keze, meg utana is volt, hogy fajdalomcsillapitot kellett bevegyen mert fajt neki.. de kkor mar nem annyira.. Nyugi rendbe fog jonni, csak a folyamat nehez :(
2009. jún. 10. 10:32

Miért fáj neki? A gyerekemnek 2x volt eltörve a keze, és műtötték is, de sosem fájt neki.

Menjen el másik orvoshoz, ne gyógyszert szedjen! Biztos valami gáz van!

1. Mort
2009. jún. 10. 10:31
Férjem eltörte a kezét két hete.Egy hét után cseréltek neki gipszet, azóta már csak fájdalom csillapítóval bírja ki!Normális ez a fájdalom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook