Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyes gyártók "önmegsemmisítőt" építenek be a műszaki cikkekbe? fórum

Egyes gyártók "önmegsemmisítőt" építenek be a műszaki cikkekbe? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 19. 12:29
Igen,erről már én is hallottam,különben nem élnének meg...hiszen sokáig nem kéne venni azon cikket...
10. Kormica (válaszként erre: 9. - 49ca420470)
2009. júl. 19. 09:54
Igazad van!
2009. jún. 11. 21:30

Én villanykörtét pl havonta cserélek.

Szerintem is direkt csinálják gyenge minőségűre a dolgokat.Lásd Kína milyen sok gagyit állít elő és hogy virágzik a gazdasága.

2009. jún. 10. 23:57
az elektronika tiltja le és okozza az " önmegsemmísítés" A párom ezzekkel a gépekkel foglalkozik, ő mondta.ja,meg a laptop és egyéb akkumulátorokra is ez vonatkozik. Bizonyos üzemidő után kuka.
2009. jún. 10. 23:25
Valószínűleg ebben a fogyasztói társadalomban is igazatok van, de ezek nem nevenincs nyomtatók voltak. A mostani epson, a munkahelyi régebbi meg vagy epson, vagy hp volt, arra már nem emlékszem.
2009. jún. 9. 22:19

Egyetértek, rossz az alapanyag. A gyártóknak nem áll érdekében, hogy olyan terméket rakjanak össze, ami tartós. Egyrészt a rosszabb minőségű alkatrész olcsóbb, másrészt, ha nem megy tönkre akkor minek vennél újat? Sajnos az ő érdekük az, hogy többet költs, többet "fogyassz". Vagyis azt gondolom, úgy teszik össze a termékeiket, hogy a garancia lejártáig biztosan jó legyen.

Persze vannak kivételek!

Sajnos a "tuti" minőség sem mindig jön be, volt már "szerencsém" rosszabbat is kifogni köztük, de tény, hogy sokkal jobbak tudnak lenni!

2009. jún. 9. 21:26
inkább szar részekből raknak manapság mindent össze. Számítógéped amiről írsz is ilyen. majd ha gari lejárt egyszer csak tönkremegy, ezért érdemes mindent bebiztosítani. Kímélni, nagyobb hűtést adni a gépnek stb. Nyomtatóban pedig vagy veszel 2 évente újat vagy egyszer beruházol egy rohadt drágára ami tuti minőség. Sajnos ált ami olcsó az szar és szándékosan ilyen. Önmegsemmisítőről még nem hallottam:) csak szar alapanyagról.
4. a74de3d08a (válaszként erre: 1. - Kormica)
2009. jún. 9. 20:55
szerintem ez hülyeség.
2009. jún. 9. 20:09
igen,hallottam..sőt. Biztos infóm van erről.Jó az elképzelésed:)
2009. jún. 9. 16:40
Ez érdekes..
2009. jún. 9. 16:38

Az utóbbi 10 évben már másodszor járok úgy, hogy egy jól működő nyomtató egyik napról a másikra beadja a kulcsot. Az első alkalommal a munkahelyi tintasugaras nyomtatóm volt a hunyó. Egyik nap még dolgozott, aztán valami hibaüzivel leállt. Küldtük mi szervízbe, mosták a fejét ultrahanggal neki, meg minden, de nem lehetett megcsinálni. Akkor mondta valaki, hogy bizonyos gyártók építenek be egy élettartam számlálót, ami számolja pl. a kinyomtatott lapokat, vagy mást, és amikor eléri a bekódolt számot akkor vége, leáll és nem is lehet megjavítani.

Most meg a 2 éves itthon multifunkciós nyomtatónk bohóckodik. Nyomtatni nem hajlandó csak csíkos krixkraxokat, és a szkennelés is sokkal sötétebb már, mint fénykorában.

Ti hallottatok már ilyen beépített kütyükről ? Ki mit tud róla ?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook