Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Én és a Candida fórum

Én és a Candida (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Én és a Candida

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2019. dec. 11. 09:32
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! 10 hónapja küszködök szájban Candida gombával, Nystatinos ecsetelést használtam és Glicerin Boraxot, különböző tabblettákat is használtam mellette, és még teljesen most sem múlt el, tud e valaki valami segítséget adni, hogy legalább visszahúzódjon?
297. Barbi0212 (válaszként erre: 292. - Kiscsillag01)
2019. szept. 22. 20:55
szia ! megkerdezhetem, hogy mi a neve a teanak?
296. Cszsuka (válaszként erre: 292. - Kiscsillag01)
2018. okt. 5. 17:38

Én is úgy gondolom, hogy "csak úgy" felesleges candida diétázni, mert valójában a szervezet mikrobiológiai egyensúlyának kibillenéséről, felborulásáról van szó. Mivel minden ember más, más-más megoldásra van szüksége, nem lehet ugyanabba a sablonba belekényszeríteni senkit. Ami az egyiknél működik, az a másiknál nem.

Éppen ezért, lehet, hogy neked a tea használt, de igazából sok-sok részletet kell tudni az adott emberről ahhoz, hogy helyre lehessen tenni az egészségét!


(Nem utolsó sorban meg kell tanulni elfogadni, hogy változni, változtatni kell sok mindenen!)

2015. dec. 7. 19:13
Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék.Rettentően megnehezíti a mindennapjaim. Fáj, szúr, viszket néha... Folyásom egyátalán nincs, nem is volt de ez az érzés... Sajnos eddig 10(!!!) nőgyógyász próbált kezelni, ezek közül 5-en azt mondták nincs semmi bajom, a másik öt pedig szó szerint csak rontott a helyzetemen... Tudna esetleg valaki megbízható, hozzáértő nőgyógyászhoz elérhetőséget? Privát üzenetben is írhattok, ha úgy kényelmesebb, várom a segítségeket, ez a fórum az utolsó reményem :(
2013. szept. 9. 06:10
Mindenképpen minél hamarabb orvoshoz szeretnék jutni,aki mindezt talán igazolja is,de közben rettegek is,mert tudom,régóta bennem lehet már ez a dolog, és az még számomra is köztudott,hogy ez a betegség meddőséget okozhat! :(
2013. szept. 9. 06:04
Sziasztok! Mondhatni már évek óta tudom,hogy valami nem stimmel velem odalent.Folyamatos folyás,hol elmegy,hol visszajön.A sokadik dokimnak,aki végre viszonylag bevált(ő diagnosztizálta nálam a pcost),mondtam is,itt valami van a háttérben,mert ez nem normális.Persze a szokásos történet.Ő éppen nem lát semmit,de azért írt fel krémet,stb.Ideig-óráig minden happy,aztán kezdődött az egész elölről.Ma hajnalban keltem,nem tudtam visszaaludi,kicsit bóklásztam a neten és véletlenül valahogyan belebotlottam ebbe a szóba: candida.Elolvastam,és nem hittem a szememnek... tünetek millió-egy felsorolva és alig-alig,amit nem tapasztaltam magamon mostanában.Memóriazavar,éhségre remegős rosszullét,pánikbetegség,ingerültség,és még sorolhatnám.Tesztem MÉG nincsen,de már így is biztos vagyok benne,hogy ez minden bajom forrása.Már csak az a kérdés,van-e összefüggés a pcos-om és eközött,és hogy hogy lehet ettől megszabadulni? Az utóbbi kérdésemmel nem fárasztok itt senkit,minden bizonnyal,ha lepörgetem az egeret,sok hasznos tanácsot fogok olvasni! :)
2013. szept. 3. 18:19
Sziasztok! Azt javaslom hogy senki ne csináljon candida diétát mert nincs értelme, ugyanúgy visszajön! Kaptam a természetgyógyászomtol teát, én attól gyógyultam meg! Akit érdekel privátban megírom!
2012. máj. 25. 01:15

Sziasztok! Szintén candidás vagyok, mióta elkezdtem a kúrát, sokat keresgélek a témában. Nagyon sok hasznos hozzászólást találtam itt! És kérdéseket is. Én nem vagyok természetgyógyász, sem dietetikus, de talán segít, vagy erőt, ötleteket adhat a saját személyes élményeimből, receptjeimből, és a konkrét étrendemből készített napló. Ha már így esett - gondoltam - megosztom blog formájában, azzal, akit érdekel hátha valakinek hasznára örömére válik, fogadjátok szeretettel: [link]

A 'baj' ellenére töretlen vidámságot, és gyógyulást kívánok mindenkinek!

290. Cszsuka (válaszként erre: 287. - Nikolacolor)
2012. márc. 6. 18:27

Szia!


Nagyon sajnálom, hogy az utóbbi időben szinte semmi időm nincs a fórumokat látogatni. A te kérdésed is egy fontos kérdés, ami mindenképp válaszra vár itt. (Ha neked már nem is kell, de talán még másoknak segíthetünk vele).

Megpróbálok többször fellátogatni ide, mivel úgy tűnik, egyre több az ilyen problémával küzdő ember.



Amikor valakinél candida "túltengést" állapítanak meg, az valójában azt jelenti, hogy felborult a mikrobiológiai egyensúlya. Ez nagyon sokféle dolog miatt lehetséges, úgyhogy valójában, amíg nem tudunk a betegről (a panaszairól, körülményeiről, állapotáról) többet, addig nem lehet megmondani, hogy elegendő-e egy egyszerű táplálkozás-váltás.

Az biztos, hogy a téma nem állhat meg csupán az étkezésnél. Elsősorban vizsgálni kell, hogy mi okozhatta a gomba elszaporodását és azt kell megszüntetni, majd a következményeit orvosolni. Az ok lelki és/vagy testi egyaránt.

Sok esetben egy személyiségfejlesztéssel egybekötött diéta és mozgásterápia a leghatékonyabb.


Hogy röviden és lényegretörően válaszoljak a kérdésedre: ha csak annyit teszel, amit leírtál és nem nézel a dolgok mélyére, akkor igen: várhatóan inkább rosszabb lesz, mint jobb.

289. hcs2 (válaszként erre: 288. - Candyfan)
2011. nov. 16. 13:51

Szia!


Nézd meg az Ex-candidások tapasztalatai című fórumot, ott segíteni fognak! ecetet nem lehet inni, semilyet! A grape cseppet én úgy ittam,h kb. fél deci vízbe csepegtettem gyorsan lehúztam és utána ittam nagy pohár vizet.

Hát az étkezésre nagyon oda kell figyelni! Fehér lisztet, cukrot, élesztőt egyáltalán nem szabad, illetve csak szárnyas és hal ehető.

Vannak bioboltok és a nagyobb bev.kp-okban is van pár olyan terméke ami elvileg candidásoknak való, de ezek nem ajánlottak, mert szinte mindben van valami amit nem lehet fogyasztani.

Kenyeret is csak olyat, amit te vagy anyukád süt neked, meret semilyen kovászos dolgot nem lehet!!!

Nasinak lehet a magokat! És a korpovit kekszet!

2011. nov. 13. 15:03

Sziasztok,én vagy két hete tudtam,meg kenetből és vérvizsgálatból,hogy candidám van.

A szüleim olvasták,hogy almaecetet kell inni, vízzel hígítva 1-1 arányban illetve oliva olajjal kell öblögetni.Érdeklődnék,hogy nem tudtok ezekhez valami olyan megoldást amely tűrhetővé teszi ezek bevételét.Reggelente szoktam csinálni ezeket,de kb.:10 perc amíg eljutok oda,hogy bevegyem,mert annyira rosszul vagyok tőlük.Főleg,hogy eleve utálom az ecetet.

Anyuék vettek grapefriut kivonatot amit napi 3x15 -ször kell bevenni, csak azzal az a gondom,hogy hiába belerakom a teámba annyira kesernyés ,hogy marja a torkomat,nyelőcsövemet.Erre nem tudok valamit, alkohol mentes.Iskolába járok, és ebédre be vagyok fizetve,lemondani nem tudom, csak annyit tudtam tenni,hogy (ha elméletileg húst sem ehetek) vegásra jelentkeztem, plusz most próbálom elintézni,hogy cukorbeteges ebédet kapjak, így a cukortól is megszabadulok, csak sajnos ehhez cukorbeteges papír kellene.Nem tudjátok,hogy ilyenkor a candida papírt nem fogadják el? Gyrost nem lehet enni?

Kérlek,ha tudtok akkor segítsetek.Édességet egyáltalán nem eszem.Nem tudom,hogy pörkölt tökmagot illetve kesudiót ehetek-e?

Illetve vannak olyan ételek amik fogyasztását nem tudom,hogy lehet, mert több honlapon is néztem már és például volt olyan ahol a sovány hús,kávé,ciprusi gyümölcsök, kakaópor engedélyezett..+hallottam,hogy vannak boltok is ahol olyan termékek vannak amik a candida betegség során is fogyaszthatók.Hol találok ilyet?



Előre is köszönöm szépen.

2011. jún. 28. 11:27

Kedves Cszsuka!

Nem régen találtam rá erre a fórumra, és mivel úgy látom a többi fórumozó is bizalommal fordul hozzád, első sorban én is a te tanácsodat kérném. Nálam biorezonanciás vizsgálat során állapították meg a candidával kapcsolatos problémát. Szerencsére nem nagyfokú a túlterjedés. A tüneteit észlelem magamon, de nem olyan szörnyen, mint ahogyan sokan itt is írják.A kérdésem az lenne, hogy ha odafigyelek az étkezésemre (de nem kifejezetten candida diétát tartok), iszom a grapefruit cseppeket, akkor megmaradok ezen a candida szinten vagy az idő múlásával egyre csak rosszabb lesz?

válaszodat előre is köszönöm!

286. Cszsuka (válaszként erre: 284. - 636640b917)
2011. jún. 21. 22:28

Gondolom, már elutaztál,de ha internethez jutsz és olvasol minket, örülnék, ha válaszolnál!

Milyen vérvételen vagy túl, ami szerint minden rendben van? Candida szűrés volt?

Egyébként a hozzáállásod jó, s előfordulhat, hogy tényleg helyrejössz a változástól!!

285. Veronika27 (válaszként erre: 284. - 636640b917)
2011. jún. 13. 10:52
Egyebkent igen, stressz is okozhatja... Nalam is az hozta elo a refluxot :/
2011. jún. 13. 10:43

Sziasztok!

Köszi a reagálást, friss vérvételi eredménnyel rendelkezem, ami pár hónapja készült, minden rendben volt.

Néhány napon belül külföldre utazom, bízom benne az ottani klíma és talán a stresszmentes közeg megoldja a problémámat...vagy ki tudja, minden esetre, próbálok nem a "betegségre"koncentrálni...

283. Cszsuka (válaszként erre: 281. - 636640b917)
2011. jún. 12. 22:48

Szia!


Maga a diéta csak része a candida terápiának.

A helytelen táplálkozás csak az egyik ok a sok közül. Számtalan oka lehet annak, ha gombás lettél. Ahhoz, hogy a kérdésedre válaszolni lehessen, sokmindent kellene tudni rólad. Általában egy kétórás beszélgetés keretében lehet rálelni a nyomra, hogy merre induljunk :)


Egyébként már maga az, hogy egészségesnek nyilvánítottak, a candida egyik vezértünete.

Voltál már szűrésen? (erre irányuló vérvétel)

282. Veronika27 (válaszként erre: 281. - 636640b917)
2011. jún. 12. 18:46
Talán egy vérvizsgálat segítene, de lehet, hogy a hormonjaiddal van baj.
2011. jún. 12. 12:10

Sziasztok!

Olvasva a hozzá szólásokat..háát nem tudom, én évek óta semmiféle tejterméket nem eszem, nem iszom, a tejtől undorodom a többire pedig egyáltalán nincs igényem..

A fantasztikus , kedves aranyos, együnk sokat cukrot(nevén nevezve:kristálycukor) 10 éve nem fogyasztom..

Fehér lisztből készült bombákat, mélységesen elítélem...helyette zablisztet használok...

Minden héten tartok 1 yümölcsnapot, nálam jobban senki nem szereti a zöldségeket, vidéki lány lévén a Nagyim kertjében nőttem fel..

Kérdem én, akkor mi a manó bajom van???

Puffadok, hullik a hajam, de iszonyatosan...

a bőröm, kamasz koromban nem néztem ki úgy, mint most..

Néha olyan szúró fájdalmat érzek a hasam, gyomrom körül, mintha tűvel szórakoztatna valaki...

Voltam jó néhány dokinál, mindenki szerint egészséges vagyok...

A leleteim negatívak, mégsem szeretek a tükörbe nézni..pattanásos, fakó arc...

Vélemény????

Írjatok, szívesen olvasom!

Mindenkinek kellemes 7végét!

280. Cszsuka (válaszként erre: 268. - Corby)
2011. jún. 1. 17:15
jobban vagy azóta? Csak azért, mert ha igen, feleslegesen nem válaszolok. Annyit azért, hogy a doki jó irányban indított el. Ritka az ilyen nőgyógyász aki így gondolkodik, meg kell becsülni. :)
279. Cszsuka (válaszként erre: 267. - Veronika27)
2011. jún. 1. 17:14
Hogy kinél melyik az elsődleges, az teljesen egyéni. Sokmindentől függ. Általában meg lehet állapítani, hogy melyik volt előbb, de ha felborul a mikrobiológiai egyensúly, a candida és a különböző tünetek, betegségek egymást überelik.
278. Cszsuka (válaszként erre: 265. - Veronika27)
2011. jún. 1. 17:12
Miért? Mi bajod velem? Miből feltételezed, hogy nem vagyok egészséges?
277. Cszsuka (válaszként erre: 275. - Corby)
2011. jún. 1. 11:20

Szia!


Igen, sok!


Semennyi tejet nem szabad inni egy candidásnak, s még sok tilos dolog van ezen kívül.


Elnézést kérek, hogy nem vettem észre előbb a hsz-eket. Ezentúl jobban idefigyelek a fórumra! :)

276. Cszsuka (válaszként erre: 262. - 98ec496afb)
2011. jún. 1. 11:19

Te ismered egyébként a candida problémát és az ehhez tartozó terápiát?


Természetesen, minden rossz, amit összevissza csinálunk, de maga a candida terápia egy tervezést és támogató gyógyítót igénylő gyógymód.

275. corby
2011. febr. 3. 18:01
Bocsi,fáznak a kezeim.Napi akart lenni.
274. corby
2011. febr. 3. 18:01
JA és szerintetek az a nai 1 deci tejcsi sok?
273. corby (válaszként erre: 269. - Mkjudit)
2011. febr. 3. 18:00

Nekem semmi féle krémet nem írt fel,és azt mondta hogy canestennel se kenjem.(na attól függetlenül bekenem mert akkor legalább enyhül a viszketés)

Tampont nem szoktam használni,most csak azért használtam mert olyan helyre mentem és azt gondoltam hogy legyek bebiztosítva nehogy átázzak.Na többet nem fog érdekelni hogy átázok-e vagy sem,csak betétet fogok használni.

272. corby (válaszként erre: 271. - 98ec496afb)
2011. febr. 3. 17:58
Köszi,normaflor helyett esetleg nem lenne jobb a L-activ?
271. 98ec496afb (válaszként erre: 268. - Corby)
2011. febr. 3. 14:24
csak-csak kiderülnek itt dolgok:) No jobbulást kívánok, egyél normaflore-t és szedj multivitamint, attól nem lesz bajod - meg kandidád se.
270. 98ec496afb (válaszként erre: 267. - Veronika27)
2011. febr. 3. 14:23
:)
269. mkjudit (válaszként erre: 268. - Corby)
2011. febr. 3. 14:15
Használj vitagyn-C hüvelykrémet,hetente 2x.Nekem a 15 szemes Orungal-t írta fel,mert a diflucan 1-2 szem már nem volt elég,mindig előjött. Adott Gynazol hüvelykrémet,ezt 1x kellett használni,aztán a vitagyn-c-t.Javasolta az ELLEN tampont is ,én sem használtam tampont,de ezt kipróbáltam. Hátha neked is segítenek ezek!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook