Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hétvégére keresek egy jó sütit, amibe sok krém van, de kevés tészta. Tudtok segíteni? fórum

Hétvégére keresek egy jó sütit, amibe sok krém van, de kevés tészta. Tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. szept. 9. 15:32

:)) akkor tessék olvasni! nálunk apa imádja!


csokis-kekszes torta:


20 dkg kakaós keksz

10 dkg olvasztott vaj


15 dkg fehércsoki

15 dkg tejcsoki

8 púpozott ek. tejföl



a kekszet porrázúzod és a vajjal elkevered. a masszát csatos torta formába nyomkodod!


a fehércsokit felolvasztod és fokozatosan kikevered 4 ek tejföllel, majd ráöntöd a kekszes alapra

a tejcsokival ugyanígy! azt ráöntöd a fehér csoki tetejére! A műveletek között jó ha beteszed az hűtőbe a sütit! Tehát kekszes rész után hűtő, fehér csokis rész után hűtő, de csak addig míg elkészülsz a következő művelettel, nem kell közte várnod!

ha mindent egymásra öntöttél, akkor utána 1-2 órára hűtőbe kell tenni, hogy megdermedjen az egész! és már kész is!


Remélem nektek is bejön! :D

402. xti_
2011. szept. 9. 15:20
na végre! már nagyon vártam egy új te-féle receptre!:)
2011. szept. 9. 13:33

Helló Csajok!


Van új, ultramegafinom, 20 perc alatt kevés hozzávalóból sütireceptem! :D

400. xti_
2011. jún. 30. 22:26

sziasztok,de jó, hogy feléledt ez a topik!


nem nagyon tudok sütögetni, mióta babázok, de a receptjeiteket olvasni is nagyon jó.

399. Judita79 (válaszként erre: 398. - Pné Veronika)
2011. jún. 24. 14:52
na ezt meg is kuksizom! :d
398. Pné Veronika (válaszként erre: 397. - Judita79)
2011. jún. 23. 20:57

:-)) Igen...

Nem egyszerű, meg kell dolgozni vele, de finom és fele annyiba sem kerül, mint a marcipán...

Az "Így főzök naplómban van fent kép a tortákról és a fondantról is.

397. Judita79 (válaszként erre: 396. - Pné Veronika)
2011. jún. 16. 15:05
Te fondanttal is nyomulsz?? :D én azt még nem mertem bevállalni! Nehéz?
2011. jún. 16. 12:17

Szia. Néha, de vagyok... :-)

Most pünkösdkor készítettem gömbölyű piskótás szeletet, nagy keletje volt. :-)

Nálunk is majd' minden hétvégére jut egy tortázás, most egy "fuvaros srácnak" kell csinálnom egyet. Asszem Bobcat autóval lesz valami egyszerű. Csokikrémes, tejszínes, barna fondantos... :-))

2011. jún. 16. 10:28

CSajok itt vagytok még?? Sütögettek? :D

én mostanában elég sokat! sorra jönnek a szülinapok, és én vagyok a tortafelelős! :DD

2010. ápr. 3. 20:51

Sziasztok. Nálunk húsvétra krémes süti a karamellás tengerész-szelet lesz. Majd referálok, hogy milyen lett.


Ma viszont habos túrós lepényt csináltam, ez is szuper finom és nagyon hamar megvan. :-)

2010. ápr. 3. 20:39
Sziasztok!Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!
2010. ápr. 2. 13:45

Gyerek!


nagyon fini húsvéti süti recept!!!!



tészta:

1 kg finomliszt, 10 dkg rétesliszt, 1 ek cukor, 1 ek só, 8 dkg élesztő, 2 tojás, 1 dl tej, 12 dkg margarin, 1 nagy és 1 kicsi tejföl.

A tejet a tejfölt és a margarint addig melegítjük, amig a margarin elolvad. az élesztőt belemorzsoljuk vagy előre felfuttatjuk és beletesszük. a többi hozzá valót is hozzáadjuk, összegyúrjuk. duplájára kelesztjük.


töltelék: 30dkg füstölt főtt sonka, 20dkg krinolin, 0,5 dl olaj, 1mk őrölt bors, 1 fej fokhagyma, 10 dkg margarin, 4 szép lilahagyma, 20 dkg sajt, tejföl.

a sonkát és a krinolint apróra vágjuk és olajon megpirítjuk borsozzuk és félretesszük. a fokhagymát finomra vágjuk, vagy zúzzuk, és olvasztott vajon megfuttatjuk. a lilahagymát vékony karikára szeljük és szétszedjük.

ha megkelt a tészta 4 felé szedjük, vékony kb. 50x25 ös téglalapra nyújtjuk. először a margarinos fokhagymával, majd a tejföllel megkenjük, majd rá a sonka és a krinolin, a hagyma szelet, és rá a reszelt sajt.

szorosan feltekerjük, mint a rétest. Trapéz alakú párnákra vágjuk (8-10 cm szélesen) margarinnal kikent tepsibe rakjuk, keletszük kb. még fél órát. tojással megkenjük szezámmaggal és lenmaggal megszórjuk. 190fokon (légkeverés 170fokon) 25 percig sütjük!


na ennyi! érdemes megcsinálni mert nagyon fini! bár mi fél adagot szoktunk, mert ez k.nagy mennyiség! :DDDD

391. 2104cc91e8 (válaszként erre: 390. - Setna)
2010. márc. 9. 08:42
Köszönjük kedves Setna, nagyon finom lehet :))
390. Setna
2010. márc. 8. 13:26

A kisöcsém ezt rendelte be mára, és eszembe jutott, hogy beírom nektek. "Kevéstésztás" is meg "sokkrémes" is, úgyhogy mindenképp passzol.


OTTHONI DOMINÓ SZELET


Hozzávalók:


1 piskótalap

1 csomag szögletes háztartási keksz

1 doboz Nutella

5 dl habtejszín

9 lap zselatin vagy 10 gramm porzselatin

a díszítéshez csokoládé vagy bevonómassza


A mogyorókrémet kikeverjük 1 dl tejszínnel, másik 1 dl tejszínben feloldjuk a zselatint, és a Nutellás keverékhez adjuk. Végül beleforgatjuk a habbá vert 3 dl tejszínt. A piskótalap köré sütőkeretet illesztünk vagy mély tepsibe fektetjük. Rátöltjük a Nutellás krémet, rárakosgatjuk a kekszeket, olvasztott csokoládéval dominópöttyöket rajzolunk rájuk. Hűtőbe tesszük, és ha megdermedt, úgy szeleteljük, hogy két kocka ad ki egy-egy dominóforma süteményt (igazi, szörnyeteg tizenéves úrfiknak való adag, hisz nekik még feneketlen a bendőjük)

389. xti_
2010. márc. 8. 09:37
egyébként a kicsi már most nagyon szereti a hasát. elég, ha valami finomságra gondolok, és boldog ugrándozásba kezd a pocakomban. szóval lehet, hogy nem is lesz olyan sokára, hogy leadja az első rendelését :)
388. xti_
2010. márc. 8. 09:33

köszönöm, igen, papíron már csak két hét, és megszületik a kisfiam.


köszönöm, hogy felajánlottad a segítséged. azt szokták mondani, hogy egy újszülöttnek minden vicc új, így vagyok én a receptekkel, bárminek örülök. eredetileg engem is a "sok krém, kevés tészta" csábított ide, de a hagymás pogácsa nem kimondott krémes sütemény, mégis imádjuk. szóval nagyon jó dolgok forognak itt, és minél több van belőlük, annál jobb, mert még olvasni is élvezet.

bár ez nem holnap lesz, már nagyon várom, hogy a kisfiam "rendeljen" valami finomat, akkor majd egész biztosan kérdezek.

387. 6d239b08e1 (válaszként erre: 386. - Xti_)
2010. márc. 7. 11:11

jujj, gratulálok! :):)

szóval akkor nemsokára babázol... :)


szerintem nem bánod meg, hogy házilag sütöd a sütiket! :)

főleg majd amikor látod, hogy pillanatok alatt felfalja a család, te meg kapod a dicséreteket :))

ha pedig van valami elképzelésed, hogy legközelebb milyen sütit szeretnél, de nincs recepted, kérdezz nyugodtan, ha tudok küldök! :)

386. xti_ (válaszként erre: 385. - 6d239b08e1)
2010. márc. 7. 11:04

nagyon köszönöm! biztos az is közrejátszik, hogy az első kisbabámat várom, és sütis mami szeretnék lenni: )


remélem, hogy a bolti édességeket ki tudom majd váltani azzal, hogy ha nem is minden nap, de egy héten egyszer-kétszer jó kis házi dolgokat készítek, legalább tudni fogom, hogy ezekben csak az van, amit én tettem bele. úgyhogy nagyon köszönöm mindenkinek, aki receptet ír be, ti vagytok az emberiség jótevői! : )

385. 6d239b08e1 (válaszként erre: 384. - Xti_)
2010. márc. 7. 10:37

dehogy is, minndenki így kezdi. :)

sok sikert! :)

384. xti_ (válaszként erre: 383. - 6d239b08e1)
2010. márc. 7. 10:36

hű, jó, hogy mondod, ezt is meg akartam kérdezni :)

én egyébként nagyon kezdő vagyok, most kaptam rá a sütésre, mert itt nagyon jók a receptek, és kérdezni is lehet. remélem, nem borítok ki senkit ezzel az állandó bénázással : )

2010. márc. 7. 10:08

szivesen. :)



ja és tegnap elfelejtettem megírni hogy mekkora tepsibe kell sütni... hát szeritnem erre nincs pontos "szabály". én kb. 35x50-esbe csinálom, de nincs benne széltől-szélig a tészta, szóval kisebb tepsi is elég. A lényeg, hogy vékonyra elhúzzuk benne a tésztát. :)

382. xti_ (válaszként erre: 381. - 6d239b08e1)
2010. márc. 7. 09:23
köszi.
2010. márc. 6. 21:25

két tepsibe sütöm a lapokat, külön!


gázsütőn 4es fokozat, ez azt hiszem 180foknak felel meg. :)

2010. márc. 6. 15:17

Emeletes élvezet

25 dkg darált kekszet összekeverni kis porcukorral, kis tejjel, hogy linzer szerú legyen az állaga. Belenyomkodni k.30szor30 tálba.

1. 25 dkg túró, vaniliás cukor, 2dl tejszínból habbal ősszekeverni, rákenni a kekszre.

2. Aranka pudinporból krámet rákenni a túróra.

3. tejszín.Hulal tejszín, mert az nem esik őssze.

4.csokit ráreszelni. Nálunk nagy sikere van.

379. xti_ (válaszként erre: 377. - 6d239b08e1)
2010. márc. 6. 14:53
én pedig még azt szeretném megkérdezni, hogy hány fokon?
378. 2104cc91e8 (válaszként erre: 376. - 6d239b08e1)
2010. márc. 6. 13:26

Nagyon kedves vagy köszönjük szépen!!!

Bztosan nagyon finom!

Én különben is szeretem a jó kis krémes dolgokat (is☺)!


Csevab pedig tehet bele csokis tölteléket, ha csokipudingot és +kakaót is tesz bele :-D :-D


Ha kérdezhetek: mekkora tepsi kell hozzá és külön-külön sütöd-e a lapokat vagy egy tepsin, de kettéosztva???

2010. márc. 6. 11:55
ja és a tésztát néha 1 óráig is kell sütni, de mindenképpen megéri, mert nagyon finom süti. :))
2010. márc. 6. 11:54

:)))


Felhőcske:


Tészta: 15 dkg margarint 2,5 dl vízzel felforralunk, levesszük a tűzről. Belekeverünk 15 dkg lisztet és 10percig lefedve tartjuk. Langyosan egyenként belekeverünk 6 egész tojást. 2 részre osztjuk, és jól kizsírozott tepsiben, előmelegített forró sütőben 2 lapot sütünk. Elég sokáig, és szárítjuk, mint a képviselőfánkot. Egyenetlen felületű, dombocskás tésztát kapunk.


Krém: 7 dl tejet 2 vaníliás pudinggal felfőzünk. 15 dkg kristálycukrot 25 dkg margarinnal kikeverünk, ha kihűlt a puding, összekeverjük.


3 tasak tejszínhabport 3 dl tejjel felverünk. 1teáskanál zselatint jó fél deci langyos vízben feloldva hozzákeverünk.


Az első lapra kenjük a pudingos krémet, rá a tejszínhabot, majd beborítjuk a másik lappal. Tetejére csorgathatunk sűrű csokimázat, csak díszítésképpen.



Megjegyzés: a tésztát kizsírozott, sütőpapírral bélelt tepsibe szoktam sütni, szerintem így sokkal jobb.

A tejszínhabba pedig 1 tasak habfixálót is teszek, hogy még véletlenül se follyon szét a hab.

Másnap könnyebb szeletelni. :)

375. 2104cc91e8 (válaszként erre: 368. - Setna)
2010. márc. 6. 11:48

Én (sajnos) a fagyit télen-nyáron szeretem, ezért nagyon köszönöm, hogy megosztottad Velem,

Velünk:))


Örülök Neked, és köszönöm az "ajándékot" ☺☺☺

374. 2104cc91e8 (válaszként erre: 370. - 6d239b08e1)
2010. márc. 6. 11:45

Igen, ez egy olyan hely, ahol Mindenki szeretettel osztja meg a tudományát, hogy Mások is élvezhessék ennek "sütijét" :)


Előre is köszönjük a kedvességed :)))

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook