Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyermeketek mikor kezdett el önállóan tanulni? fórum

A gyermeketek mikor kezdett el önállóan tanulni? (beszélgetős fórum)


2009. okt. 12. 09:27

Nekünk az első szülői témája az (is) volt,hogy mostantól nagy szülség van arra hogy a gyerek mihamarabb megtanulja,hogy önálló legyen,mert felgyorsult a tananyag,tömörebb,nehezebb lett,mint 2. osztályban,s tanulják meg hogy anya nincs mindig ott.....

Ez rendben is van,én is ezen vagyok,adok neki feladatokat ilyenek......-de még nem látom eredményét.....

Sajnos nagyon nehéz,mert fiú is,makacs is,sokszor azt sem tudja hol áll a feje.

Anyósom szerint vannak ilyen gyerekek,akiknek a szájukba kell rágni a dolgot,a párom is ilyen volt,még középiskolában is nógatni kellett.....

De én nem szeretném,ha a fiamat is folyton nógatni kelljen,nem azért mert a terhemle lenne,hisz a saját húsom vérem,én nagyon szívesen segítem sokszor a kelleténél is jobban,de dolgozatot nem írhatok helyette......

A 7-en kapott beírást,hogy nem vitt kottafüzetet.

Azt mondta:Anya én azt hittem odatetted?

Mondom neki:Szóltál hogy kell?

2009. okt. 10. 22:46
A nagyobb fiamnak még hetedikben is a körmére kellett nézni,mert összevágta,vagy csak részben csinálta meg a leckét. Állandóan figyelni kellett rá,mert nem hagyhattam,hogy ilyen dolgok miatt leromoljon a bizije..A kicsi harmadiktól teljesen önnálló,csak akkor jön,ha valamit nem ért.
2009. jún. 10. 12:26

OK, ezt most nem azért írtam, mert így gondolom. Pusztán összegeztem az itt megírt hozzászólásokat.

A családunkban is vegyesen fordul elő. Van fiúra és lányra is példa lustaságban és szorgalomban is.:-)

9. H.Ancsi (válaszként erre: 7. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 10. 10:04
nálunk nem, sőt. A lánykámat nem igazán érdekli a tanulás, a fiammal ellentétben, aki maximálisan maximalista magával szemben.
2009. jún. 9. 19:25
fügetlen ez a nemtől én ugy gondolom van lány és fiu is ki önnáló tanulásra akár már egész kis kortóltól képes ,és van köztük ki erre még késöbb sokkal késöbb is alig...
2009. jún. 9. 13:44
Úgy látom mindenkinek a fiúkkal van inkább gondja:-) Igen, ők lehet nehezebben szokják meg az önállóságot.
2009. jún. 9. 12:58
A lányom már óvodás korától a mai napig egyedül tanult mindent.Ahogy monani szokták,vág az esze,mint a borotva.(már 22 éves)A fiam mindig is velem tanult együtt,jó sokszor ismételgetni,újra mondatni a szöveget,gyakoralni az elöadást,-e nélkül egyszerüen nem ment,sajnos.
2009. jún. 9. 12:52
A lányom kezdettől fogva egyedül tanult és jól. A fiam 7. osztályos korára tanult meg tanulni egyedül, önállóan, nyüglődés nélkül.... és ekkorra tanulta meg élvezni az iskolát, és a tudást. Roppantul büszke vagyok rá, most végezte a 7-et és hihetetlen volt az átalakulás az előző évekhez képest. (nnnnnaaaaaa, még most se kitűnő, de négyes fölé került már 2-3 tizeddel az átlaga és ez az előző évekhe képest nagy szó)
2009. jún. 9. 12:51
Az én lányom első perctől egyedül tanul. Nem napköziben,otthon. Természetesen ha kellet neki a segítségem mindíg ott voltam. 7.-ig közel kitűnő volt. Utána a kamaszkorral jöttek a bajok. Most 9.-es, mostanra kezdi megérteni miért is kell tanulni:)
3. H.Ancsi (válaszként erre: 1. - Tücsimücsi)
2009. jún. 9. 12:47
Szia, nekem lehet, hogy szerencsém van, de én soha nem tanultam velük. A napköziben mindent megtanultak, amit kellett. A fiam most ötödikes, mindig egyedül tanul, csak akkor megyek ha nem ért valamit, vagy ha megtanulták akkor felmondják.
2009. jún. 9. 12:38

Hát szerintem ez változó és szoktatás kérdése. Én elrontottam 4-ig mellette ültem mindig a tanulásnál, aztán 5-től magára hagytam. Le is rontott rendesen az eredményein. De úgy gondoltam, hogy meg kell tanulnia egyedül tanulni. 5. után már csak akkor ültem le vele, ha gáz volt, vagy szólt, hogy segítsek.

Nem tudom mi a jó időpont. Velem senki nem ült le soha tanulni, akkor nem is volt rá szükség, hiszen a tanárok tudták, hogy mi az ő, illetve a szülők feladata. Nem voltam rossz tanuló ennek ellenére, és addig tanultam, amíg kellett.

2009. jún. 9. 12:31

Természetesen a humán tantárgyakra gondolok.

Hanyadik osztályig tanultatok együtt? Mikor volt az amikor már egy verset is egyedül megtanult és pl. a környezetismeretet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook