Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyának csont? Mikortól és milyet? fórum

Kutyának csont? Mikortól és milyet? (tudásbázis kérdés)


6. kozmami (válaszként erre: 2. - Ea9bff1b44)
2011. jún. 27. 22:58

Hát én se a csirkenyakat se a csirkelábat nem adnék neki és betiltatnám azt is, hogy árulják az állat eledelesnél!

A nyakcsigolya a fogukra akadhat, a macskámnak egyszer tök rá szorult, alig bírtam leszedni szegénynek, a csirkeláb meg hegyesen törik és átszúrhatja a belét!

Én nem javaslom!

Én személy szerint a táp híve vagyok, ehhez kap 2-3 db főtt csirkefejet (a csőrét leszedem és kuka)az íze kedvéért.

H a főzünk csülköt, annak a csontját megkapja, de csak ritkán, mert amúgy hónapokig eljátszik egy-egy darabbal, miután a széleit lecsócsálta! :)

Egyébként magyar vizslám van!


Most látom, régi a téma, de ha már ennyit írtam, akkor elküldöm! :)

2009. jún. 24. 20:23

Marhacsont,sertés velőscsont,lapockacsont,medencecsont-szigorúan csak jól átfőzve!

Sült farhát is jó,csirkenyakat az enyém nem kap,mert már 2-szer beleékelődött a hátsó nagy fogai közé,és egy dog-boxer keveréknél nem egyszerű onnan kiszedni....

Nálunk kiskortól kapott mind csontot,kistestű és nagytestű is,persze megfelelő méretűt és mennyiségűt.A csonterősítők felszívódása és hasznosulása korántsem tökéletes,a csont jót tesz mindenképp kiegészítésnek.

2009. jún. 21. 16:46
Én szárnyas húst nem adok neki,csak disznót. Lehetne még neki bárány húst is,csak mi ilyet nem eszünk:) Ja, és kistestű a kutyám. Sokat nem szabad adni neki, mert szorulást okozhat. Maximum fél tenyérnyi nagyságút adok neki.
2009. jún. 21. 15:14
Az én kutyám majdnem megfulladt.Kistestü kutyának egyáltalán nem kaphat csontot.Én a helyedbe inkább csokis mücsontot adnék neki.
2009. jún. 8. 13:05
Már pár hetes kutyusnak is lehet adni csirkenyakat, majd később csirkelábat, lehetőleg kicsit megfőzve. Egy dologra ügyelj a csontok adásánál, hogy pulyka, nyúl, kacsa, liba csont ne kerüljön a tányérjába, mert ezeknek a láb és combcsontjai csöves csontok, tehát szilánkosan roppannak. De pl. a kacsafarhátat sütve még az állateledel boltban is meg tudod venni, és azt eheti.
2009. jún. 8. 13:01

5 hónapos puli keverék kutyusnak nem adtunk még eddig csontot. Most cserélődnek a fogai, több ki van hullva.Azt mondta egy puli tartó 6 hónapos kor után, ez igaz?


Mikortól lehet neki csontot adni, vagy már kellett volna? Milyen csontot lehet adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook