Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anya-gyerek kapcsolat fórum

Anya-gyerek kapcsolat (beszélgetős fórum)


1 2
2008. márc. 11. 14:10
Az én anyukám a legjobb barátnőm, mindig segít ha kérem, vagy meghallgat, ha problémám van. Nagyon szeretek vele lenni, bár már van saját családom, és inkább a harminchoz vagyok közelebb, mint a húszhoz! Keresve sem találnék jobb anyát, mint ő, és remélem még sokáig velem lesz!!!
2008. márc. 11. 11:53

Szomorúan olvasom sokszor -bár nem pont ebben a fórumban-, de többen írják, milyen rossz a kapcsolatuk az anyukájukkal, mert nem értik meg egymást, pl az anyuka ráakar telepedni a gyerekére, beleszól mindenbe, irányítani akar és ilyenek, emiatt nem táplálnak jó viszont egymással. Pedig szerintem rendezni kell valahogy a kapcsolatot egymással, semmi sincs veszve, át kell beszélni a dolgokat, sérelmeket, meg kell bocsátani, mert addig örüljön mindenki, amíg van Anyukája!!! Mert én sajnos most veszítettem el... :'(((( És mi nagyon közel álltunk egymáshoz, nekem hála Istennek kimondottan jó kapcsolatom volt az Anyukámmal! Nem is tudom, hogy fogok ezen túljutni, mert ez egy törés az életemben! Nagyon fáj. :'(((( Nagyon szerettem, tiszteltem, becsültem, teljes bizalommal voltam Iránta és Ő is irántam. Mindig jókat nevettünk, beszélgettünk együtt, mindenben számíthattunk egymásra, sosem szólt bele az életembe, de mindig kikértem a véleményét céljaim kitűzésénél s okító, jótanácsokat kaptam mindig. Egyszerűen tökéletes Anya volt számomra, mindent megtett a családjáért, nagyon szeretett bennünket, hihetetlenül jó asszony volt, ezért mélyen megvagyunk döbbenve, amiért egy hirtelen kiderült súlyos betegség elvette Tőlünk. Én is ilyen szoros anyai-baráti kapcsolatot szeretnék kialakítani majd a saját gyermekeimmel. Belőle csak egy van, soha senki nem tudja nekem pótolni.


Kivel fogok ezentúl olyan jókat beszélgetni és együtt örülni? Te mindig felvidámítottál!! Veled mindent meg lehetett beszélni!

Kinek adom majd át az esküvőmön a Neked, Örömanyának szóló virágcsokrot? Fáj, hogy elmentél... Nagyon-nagyon szeretlek Anya!!! Hiányzol... :'(((((

2007. nov. 20. 01:00

Az emberek problemaja az, hogy tul hamar levaltak az anyamellrol. Ezert van, hogy mindig kell valami a szajukba. Kaja, cigi, ital, pofazas, sot meg az oralis szexet is belevehetjuk. A termeszeti nepeknel normalis, hogy az anya 5 eves koraig szoptat. Persze nem is tudja hova tenni a gyereket. Ezek nem az en gondolataim, de egyetertek vele.

A masik resze a dolognak, hogy a pici, ha sir, mindig enni kap. (Vagy cumit. Csak legyen valami a szajaba) Igy hozzaszokik, hogy barmi baja van, egyen.

Tok nehez ez.

28. Magdala (válaszként erre: 27. - Dfe310ea97)
2007. márc. 1. 21:12
Láttam azt a müsort én is; teljesen kiakadtam és én se tartom normálisnak!
2007. márc. 1. 01:09

Hallotatok arról a nőről, aki a 10 éves gyerekét még szoptatta? Volt több gyereke is, és mindet hosszú évekig szoptatta. Ez már nem egészséges, ebben már más érzelmek is szerepet játszhattak.

Már-már ferdehajlam..vagy minek nevezik az ilyesmit? A gyerekek későbbi kapcsolataiban is okozhatnak gondokat.Magántanulók voltak ezmiatt a gyerekei, nem járhattak rendesen iskolába,megfosztotta őket rengeteg élménytől, amire nagyobb szükségük lett volna! Nagyon helytelen ez a felfogásmód az anyjuk részéről! Az esküvőjük előtt nem akarja mégegyszer utoljára megszoptatni őket?? Pfúúúúj, ez nekem már undorító! Max 3 éves korig normális, ha még szopik a gyerek, később már nem!

26. Lenus (válaszként erre: 24. - Magdala)
2007. jan. 13. 14:33
Majd hamarosan eljön annak az ideje is.:))
2007. jan. 11. 19:40
Az én gyeremkeim már nagyok. Nagyon szépek a kisbabák akiket megnéztem, irigyellek is benneteket érte.Én is féltem az elején, hogy nem leszek jó anya esetleg, közben még most is elrágodok dolgokon, biztos megfelelően oldottam e meg bizponyos dolgokat velük kapcsolatben. Úgy érzem ennyi év után bátran elmondhatom, hogy nagyon jó a kapcsolatom a gyermekeimmel. A kis titkaikat igaz a barátnőjükkel beszélik meg, mint anno annak idején én, de a gondokat örömöket velem is megosztják és így tartom ezt helyesnek. Úgy érzem az anya és barátnő kapcsolat megfelelően oszlik meg nálunk. Bármikor megmondhatom a véleményemet, igaz ezt is csak módjával lehet, nem lehet ajtóstól rontani a házba még egy nagyon jól müködő kapcsolatnál sem, mert a tinik könnyen sértődnek ha nem megfelelően tálaljuk az észrevételünket. Ráadásul akkor nem is fog legközelebb hozzánk jönni a gondjával. Az anyák igen is elfogultak mindenkinek a sajátja a legszebb, legokosabb, "Nekem is" de észre kell vennünk azt is, hogy mint mindenkinek a mi csemeténknek is van hibája. Nincs tökéletes ember. És finoman lehet is figyelmeztetni őket, hogy változtason rajt. Amit én fontosnak tartok hogy igenis tudjuk megmondani a gyereknek, ha nem neki van igaza, hanem esetleg a társának, vagy a tanárnak. Jókat tudok beszélgetni szórakozni a gyermekeimmel bármiről és ez a fontos. A titok pedig legyen a barátnőé.
24. Magdala (válaszként erre: 23. - Magdala)
2007. jan. 11. 18:37

Majd rájösz: mindenkinek a maga babája a legszebb, legokosabb, legjobb ... legelevenebb ...

Én már úgy szeretném látni a Te bébikédet, és persze jól megdögönyözni, puszilgatni is.

23. Magdala (válaszként erre: 22. - Lenus)
2007. jan. 11. 13:13
Köszike! Tiszta anyája nem ;-) .
22. Lenus (válaszként erre: 21. - Magdala)
2007. jan. 11. 08:10
A tieid is nagyon szépek, igaz ők már kicsit nagyobbak. Főleg a lányod gyönyörű.:)))))))
21. Magdala (válaszként erre: 20. - Lenus)
2007. jan. 10. 20:59

:-((

Mindenki bébikéjét megdicséred; csak az enyémek maradnak ki? :-((

20. Lenus
2007. jan. 10. 20:07
regineni, a te kis Lili Annád is nagyon édes.
19. Lenus (válaszként erre: 16. - Kicsinuszi)
2007. jan. 10. 20:06
Igen, szerintem ez mindenkiben benne van, mármint, hogy nem lesz jó szülő. de talán ez természetes dolog is. Szerintem. Bízz magadban, és döntésekben hallgass a szívedre. És amúgy nagyon aranyos a kislányod.
18. Lenus (válaszként erre: 15. - Regineni)
2007. jan. 10. 20:03
Ha te úgy érzed, hogy jó az amit csinálsz, mármint a nevelésben, akkor ne halgass másokra akik azon a véleményen vannak, hogy elkényeztetnéd a csöppségedet. Te tudod, érzed, hogy miből és mennyire van szüksége, mert te vagy az édesanyja. Remélem előre is, hogy nagyon jó lesz a kapcsolatod a kislányoddal. Hiszen minden kiskorban alakul ki. A gyerekek mindent megéreznek, tudnak, és mivel te már a kezdetektől nagyon szereted, ezért ő már ezt tudja, és érzi. és amikor nagyobb lesz erre emlékezni fog, és viszonozza majd.
17. Lenus (válaszként erre: 14. - Tünde733)
2007. jan. 10. 19:58
Tünde733 nagyon eggyet értek veled.
2007. jan. 9. 21:37

Amikor elhatároztuk a párommal, hogy gyereket vállalunk, volt bennem egy adag félelem. Én mindig attól rettegtem, rettegek, hogy nem leszek jó szülő, hogy nem fogok belőle jó embert nevelni, esetleg, hogy nem lesz közöttünk jóviszony.

És most itt van 9 hónaposan és látom, ahogy felragyog a szeme amikor meglát, ahogy megnyugszik a karomban, ahogy függ tőlem.

És még mindig megvan bennem a félelem és szerintem ez soha nem fog elmúlni, de azt már tudom, hogy rajtam múlik milyen lesz a továbbiakban a kapcsoltunk, mert ő feltétel nélkül szeret és ragaszkodik hozzám.

2007. jan. 8. 13:38

Én úgy gondolom, hogy egy anyának az a feladata, hogy megmutassa a gyermekének a "határokat", segítse őt eligazodni az világban, úgy, hogy nem korlátozza őt a szabadságában. Tanácsokat ad és segíti, de tiszteletben tartja, hogy a gyermeknek is van saját véleménye, saját egyénisége. Szerintem nem egy "klónt" kell nevelnünk, aki birkaként követi minden utasításunkat, hanem egy olyan felnőttet, akinek saját akarata van és eligazodik az életben.

Tudom, hogy ez nagyon nehéz, nehéz megtalálni a kényes egyensúlyt.

Én is ezt próbálom, igaz, még kicsi a lányom, majd 20 év múlva kiderül, mekkora sikerrel jártam, és hogy jók voltak-e az elképzeléseim.

Szerintem szeretettel sokkal több sikerrel járhatok, mint erőszakkal.

Mindig annyit igyekszem adni neki mindenből, amennyit igényel, vonatkozik ez ölelésre, puszira, szeretetre, de ételre italra is - magyarul sosem erőltetek rá semmit.

Sokan azt mondják, hogy elkényeztetetem a szeretettel, szeretgetéssel.

Szerintem szeretettel nem lehet elkényeztetni, "elrontani" egy gyereket, inkább a szeretetpótló tárgyakkal lehet elkényeztetni.

Szerintem idősebb korában azért tud majd megnyílni felém a kislányom, mert én is meg tudtam nyílni felé és ki tudtam mutatni az érzéseimet, és azt, hogy számíthat rám.

Kicsit hosszúra nyúlt a mondandóm, bocsánat, de elég nehéz pontosan megfogalmazni, hogy hogyan is érzek.

2007. jan. 7. 19:13
Én olyan kapcsolatot szeretnék a gyermekeimmel,mint az enyém az anyukámmal!!!!
13. Lenus (válaszként erre: 11. - TMSz)
2007. jan. 7. 17:13
Manapság már ritkák az olyan gyerekek akik még megfogadják a szülők tanácsait, odabújnak, vagy megnyílnak. Változik a világ, jön a kamaszkor, és hát a társak hatása rájuk. örülök, hogy jól megérted magad a gyerekeiddel.
12. Lenus
2007. jan. 7. 17:11
Remélem ha egyszer én is édesanyuka lehetek, akkor olyan jó szülő leszek, mint amilyen az én édesanyám.
11. TMSz
2007. jan. 7. 14:22
A nagyobbik fiam, 15 éves és nagyon "nagy fiúnak" érzi magát. Időnként van neki egy-egy beszólása, hogy "jaj Anyu", de amikor gondja, baja van kizárólag hozzám fordul. Általában mindent elmond és kikéri a véleményem. A kisebbik szintén ilyen,csak ő még bújik is.
10. Zsu76 (válaszként erre: 9. - Magdala)
2007. jan. 7. 13:38

Köszönöm szépen!

A hibákért elnézést kérek, nem olvastam mentés előtt a hozzászólásomat.


Szerencsésnek érzem magam,hogy egy ilyen szeretnivaló anyukám és egy ilyen tündéri lányom van!

9. Magdala (válaszként erre: 8. - Zsu76)
2007. jan. 7. 13:35

Nagyon szépen irtál a lánykáddal való kapcsolatodról;

és az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek.

2007. jan. 7. 13:30

Nekem nagyon jó a kapcsolatom a lányommal, aki 7 éves. Mindent tudok róla, bármit elmesél, amit senki mással nem oszt meg. Őszinték vagyunk egymáshoz. Ő még eléggi cicás, minden reggelünk azzal indul, hogy beül az ölembe és bújik, így vidámabban indul a nap. Próbálok következetes lenni vele, de néha meglágyulok, de gondolom mindenki így van ezzel. Ha okkal haragszom rá és leszidom, kb 10 percig nem szólok hozzá, akkor mindig odajön és bújik, hát persze, hogy megbocsátok neki. Nagyon szeretjük egymást.


Anyukámmal egy kicsit más a kapcsolatunk. Régebben elég sokat veszekedtünk, mindig valamiért belémkötött (persze igaza volt) de soha sem mentem el tőle haraggal. Olyan olaszos típusú kettőst alkotuk. Családunk azt hiszi, hogy veszekszünk, pedig mi csak hangosan beszélgetünk ;)

Olyan jó hozzábújni, pedig már 30 éves vagyok.

Az a lényeg, hogy egy ember, ha felnő a az anyukája mellett még mindig gyerek tudjon maradni egy kicsit.

2007. jan. 7. 13:16

Huh! Nehéz! Főleg Neked!

Nagyon vártam a születésed! Közben mindenféle terveket szövögettem magamban ellened, hogy én ilyen meg olyan anya leszek: következetes és az utolsó szó úgyis az enyém lesz stb.

Aztán megszülettél: eleinte az álmatlan hónapok, kis és nagy kamaszkor átvészelése a 20 év alatt; persze gondolom Neked is nehéz lehetett néha elviselned az "okításaimat" -> mert úgyebár Ti "gyerekek" mindent jobban tudtok.

Most jön a "bezzeg az én időmben szöveg".

És talán éppen azért voltam/vagyok ennyire lazább Veled: mert nem hiszem, hogy csak tiltásokkal lehet eredményeket elérni.

Azért köszönöm, hogy nem (vagy csak ritkán próbálkoztál) visszaélni a bizalmammal!

Dehát minden gyerek bekóstolja a szüleit.

Köszönöm: hogy vagy nekem!

6. Lenus (válaszként erre: 5. - Magdala)
2007. jan. 7. 12:52
Mindenki véleménye fontos és számít. Úgy hogy oszd meg velünk.
2007. jan. 7. 12:25
Nekem lenne ... de biztos, hogy az én véleményemre vagy igazán kiváncsi?
2007. jan. 7. 09:29
Úgy látom nem sokmindenkinek van hozzászólása a témához:((
3. Lenus (válaszként erre: 2. - Gyöngyi)
2007. jan. 4. 21:32

eggyet értek veled valamilyen szinten. Persze, hogy lehet valakinek jó a kapcsolata az anyukájával akkor is, ha az nem a legjobb barátnője. Én személy szerint barátnőmnek is tartom egyben őt. Szerintem sok szülő fél közelebb engedni magához a gyermeküket(mármint, hogy barátnők legyenek), mert akkor elveszítik a tekintélyüket. De szerintem amelyik szülő kitudja vívni azt, hogy tiszteletet, megbecsülést... adjon és kapjon, annak ez már nem akadály, szerintem.

Bár majd én is megtapasztalom, hogy igazából milyen isez az egész, ha már gyermekem lesz.:)))))))))

2007. jan. 4. 17:23
Én azt gondolom, hogy más státusz az anyaság és más a barátnőség.Legyen egy kedves megértő, olykor cinkos anyukád, akit azért tisztelsz és respektálsz is.Én azt gondolom, hogy egy jó anyára lehet felnézni, támaszkodni és segítséget kérni tőle bármikor.ó Attól még lehet szuper jó a kapcsolatotok, hogy nem okvetlenül"haverkodtok".Legyenek az embernek barátnői is, az nem jobb....az más.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook