Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai felvételi eljárás felfüggesztése! Segítsetek! fórum

Óvodai felvételi eljárás felfüggesztése! Segítsetek! (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 10. 16:39

Sziasztok!

Mi májusba voltunk beíratkozni és mivel áprilisba fogja a 3-at betölteni a kisfiam, így azt mondták, hogy 99% hogy el vagyunk utasítva ( január elseje után született gyerekek közül mindenki), és csak 2010 szeptemberétől, 3 és fél évesen tudják csak bevenni!!!!!!!!!!! És "ha mégis nagyon be akarom adni, akkor kizárólag a 3.-dik szülinapja után érdeklődjek, előtte fölösleges, mert 3 év alatti gyereket nem vehetnek be". Csakhogy áprilistól ha én kiveszem a másfél hónap szabimat a munkahelyemen akkor még mindig nem lesz szeptember!

8. 317f865a3a (válaszként erre: 2. - Roni24)
2009. jún. 9. 13:44

Szia!

Az én kislányom 3 éves, a kisfiam októberben lesz 2. A lányunkat 1 hónapja írattam be az oviba. Ekkor megkérdezték, mi az indok ami miatt beíratom?Azt válaszoltam, mert el kell mennem dolgozni, a kisfiamra a mamák vigyáznak majd felváltva.Most kaptunk levelet a polgármesteri hivatalból, hogy küldjük be mindkettőnk (a férjem és az én) munkáltatói igazolását, mert csak akkor veszik fel a lányt az oviba, ha mind a ketten dolgozunk. Az enyémet előre kérjem el ott ahová majd megyek dolgozni. Ja és itt van egy ovi amit abban az évben zártak be amikor a lányom született. Nyitottak a helyén egy fizetős bölcsit, ahol naponta 4 gyerek volt. Na a bölcsit most bezárták, de az ovit nem indítják újra. Nálunk ez a helyzet.

7. Roni24 (válaszként erre: 6. - Vaczila)
2009. jún. 9. 11:50

Szia!


Köszönöm szépen a megnyugtatást, remélem nem lesz semmi gond!

2009. jún. 9. 05:35
Óvónő vagyok, nálunk is szokott hasonló helyzet lenni. Van egy olyan rendelet, miszerint szept. 1-én a csoportok létszáma nem lehet több 25 főnél. Viszont később már meg lehet emelni a létszámot 30 főre, de ehhez meg kell kérni az engedélyt. Ha túljelentkezés van, felvételi bizottságot kell létrehozni, csak olyan gyereket lehet elutasítani, akinek az édesanyja amúgy nem dolgozik. Vannak gyerekek, akiket kötelező felvenni, pl. hátrányos helyzetűek, kötelező óvodások, SNI-s gyerekek, stb.. Őket nem lehet soha elutasítani. Ha titeket tavaly elutasítottak, az idén már biztosan nem fognak. Egyébként az elutasítást meg lehet, sőt meg kell fellebbezni. Amikor az óvoda megkapja az engedélyt a létszám emelésre, tud további gyerekeket is felvenni. Nem szept 1-től, de mondjuk 15-től, vagy okt. 1-től már igen. Úgyhogy ne ess kétségbe, menni fog!
2009. jún. 8. 15:41

Sziasztok!


Köszönöm az eddigi segítségeket!

Nagyon elkeserítő lenne ha nem vennék fel, mert már tavaly sem volt hely neki! Az óvoda egyébként itt van nálunk, két épülete van, egyik a mi utcánkban, kb. 3 perc gyalogútra, a másik a mienkével párhuzamos utcában 5 percre tőlünk, szóval mindenképpen ide tartozunk! Most lesz a fiam 4 éves, azt tudom, hogy még nem óvodaköteles, de nagyon kellene neki a gyerektársaság!

Annó másfél éve még a védőnőm azt mondta, hogy mindenképpen jogosult az óvodai helyre, mivel egyedülállóként nevelem! Erről tud valaki valamit?

4. PöttömPanna (válaszként erre: 2. - Roni24)
2009. jún. 8. 14:53

Szia!

Nem minden esetben köteles felvenni a gyermeket az óvoda, csak ha körzetes a gyermek, és óvodaköteles (egy év iskola előtt kötelező). Kerülhet a gyermek várólistára is, és szeptemberben úgyis vannak visszalépők, akik meggondolják magukat, akkor sorra kerülhet. Azonban kérheted a vezetőt, hogy ajánljon egy óvodát a környéken, mert neked nagyon sürgős, ahol van férőhely. Ezt jobb helyeken megteszik.

2009. jún. 8. 11:46

Szia!

Velem még nem történt, de a csoportban ahová jár a lányom igen. Felvették a kisgyereket.

2009. jún. 8. 11:00

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni!


Ma kaptam egy levelet a kisfiam leendő óvodájából!

Azt írják a felvételi eljárást felfüggesztették mivel túljelentkezés van, így az óvodavezetőnek be kell nyújtania egy kérelmet a csoportlétszám átlépésének engedélyezéséhez!

Az Oktatási Hivatal engedélyének beérkezéséig a felvételi eljárást felfüggesztették!


Volt már valaki ilyen helyzetben? Sikerült végül felvételt nyernie?


Hogy oldják meg az ilyen helyzeteket, mi alapján döntik el, melyik gyermeket veszik fel, és melyiket nem?


Vagy egyátalán, hogy működik ez???


Priviben is írhattok!

Köszönöm a válaszokat előre is!

2009. jún. 8. 11:00
Óvodai felvételi eljárás felfüggesztése! Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook