Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kaptam egy kicsi leandert. Amikor elvirágzik le kell-e vágni, segíti-e a virágzást vagy a növekedését? fórum

Kaptam egy kicsi leandert. Amikor elvirágzik le kell-e vágni, segíti-e a virágzást vagy a növekedését? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 14. 20:27
Ha ősszel visszavágjátok azt a szárat ami virágzott akkor ott elágazik és bokrosodik. Arra figyeljetek, hogy minden ágat ne vágjatok vissza mert azok az új hajtások nem fognak virágot hozni a következő évben csak két év múlva. Visszavágással nem egy elnyúlt hanem egy gyönyörű bokros növényetek lesz és még a virágaiban is tudtok gyönyörködni.
2009. szept. 17. 11:32
igen
2009. jún. 9. 15:37
Nekem már 3 éves a leanderem, csak az elszáradt virágokat szedem le. Tavasszal a feleslegesnek tűnő hajtásokat eltávolítom. Néha egy kis tápoldatot adok neki, nagyon szépen fejlődik.
2009. jún. 8. 13:59

Tulajdonképpen azért kell eltávolítani az elszáradt virágokat (minden virágra érvényes), mert a növények szaporodásra készülődnek. Ha leszeded a VIRÁGOKAT, AKKOR Ő TUDJA, HOGY OTT MÁR NEM TUD MAGOT NEVELNI, EZÉRT ÚJRA VIRÁGOZNI FOG.


Véletlenül átmentem nagybetűbe, de nem javítom már ki. :-)))

2009. jún. 8. 12:19
Köszönöm szépen én is ki fogom vágni/lehet hogy már törni is tudom, mert jó pár napja elnyílt. Szeretném ha szépre fejlődne.
2009. jún. 8. 10:56
Én is le szoktam vágni, ha elszáradnak.
3. Pomi
2009. jún. 8. 10:41

Szió!


Igen le kell vágni, vagy kitörni az elnyílt virágokat. Ezzel segítjük a növény további fejlődését és a másodvirágzását!

2009. jún. 8. 10:18
Én nem kivágni szoktam, hanem kitörni, de nem rögtön, amikor elvirágzik, hanem megvárom, amig egy kicsit visszaszárad.
2009. jún. 8. 10:16
Kaptam egy kicsi leandert. Amikor elvirágzik le kell-e vágni, segíti-e a virágzást vagy a növekedését?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook