Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Autóval több km távolságra elvitt kutya mi alapján talál vissza? fórum

Autóval több km távolságra elvitt kutya mi alapján talál vissza? (tudásbázis kérdés)


28. Marcsi0626 (válaszként erre: 16. - Pircsi24)
2011. okt. 13. 12:03

A kutyáknak pokolian jó a szimatuk! Hiába nem jelöli meg a területet, a gazdák, kocsik szimata megmarad az emlékezetében!

Nekem is van kutyám. Menhelyi. Őt is olyan állapotban vettük magunkhoz, mint Ti a tieteket :( De most már (7 év után illő is :D) szépen kikupálódott.

Apu taxizik. Ismeri a kocsiját. És mikor látta elmenni, orrát a földre szegezve indult volna utána, ha nem tartom pórázon!

27. a74de3d08a (válaszként erre: 25. - Pircsi24)
2009. jún. 9. 20:46

jó a memóriája, persze.

nem feltétlenül.

azért is mondják, hogy vigyük a kutyát sétálni minél többet, mert ha ismeri a környéket visszatalál, ha véletlenül elszökik, vagy ilyesmi.

26. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 25. - Pircsi24)
2009. jún. 9. 20:19

A szagok biztos fontosak. 10 km nem tűnik nagy távolságnak. Mekkora területet járkálhat be egy kóbor kutya, mondjuk egy év alatt?

Nekem akkor lenne furcsa, ha egy udvarban tartott ebről lenne szó.

25. Pircsi24 (válaszként erre: 20. - A74de3d08a)
2009. jún. 9. 17:17
Lehetséges hogy egyszer már járt arra és szagokra nincs is szüksége? Lehet ilyen jó memóriája a kutyáknak?
24. Pircsi24 (válaszként erre: 18. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 9. 17:15

Én is gondoltam erre, de mióta lecöveket az udvarunkba, csak a környékbeli utcákig ment max. pár száz méternél tovább sosem.

Ha járt is arra 9 hónapja már tuti nem, megmaradhatnak a szagok ennyi ideig?

23. 9933e6cc1b (válaszként erre: 11. - Pircsi24)
2009. jún. 9. 13:51
Nem,itt csak olyan van(mint látod),aki rögtön feljelent állatkínzásért...
22. csutika100 (válaszként erre: 16. - Pircsi24)
2009. jún. 9. 13:50

Igy már más a helyzet. Az elején ezzel kellett volna kezdeni, de más megvilágitásba kezdted a témát. Szerintem Te sem reagáltál volna másképpen.

Igy elnézést kérünk.

Különben úgy tudom, csak akkor nem talál haza ha vízen keresztül viszed pl hidon.Itt elveszti az autó szagát is.

2009. jún. 9. 13:23

TEgnap is a Plazánál volt egy fához kötve egy édes labrador, gondolom, a gazdája bement vásárolni, mert a Plazaban van a CBA, és láttam a kutyuson, hogy hogy várja a gazdáját... Olyan édes volt, és úgy sajnáltam abban a kis időben is...

És abban bizakodtam, hogy ki is megy érte a gazdája, és nem fogja otthagyni...

20. a74de3d08a (válaszként erre: 16. - Pircsi24)
2009. jún. 9. 12:50
talán ismerte már a környéket.
19. Csigusz 79 (válaszként erre: 13. - Vercsaszy)
2009. jún. 9. 12:26
Én is álmodozom ilyenről,az összes kóbor állat ott lenne.
18. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 16. - Pircsi24)
2009. jún. 9. 12:21
Ha régebben kóbor kutya volt, sokat csavargott, ismerhette a terepet.
2009. jún. 9. 09:02
Hát mi sokszor látunk sajnos kidobott kutyákat,és egyre több lesz!!Múlt héten egy gyönyörű német juhász volt kidobva.Már 4 kutyánk van,az egyik az utcáról került hozzánk,így nem tudtuk sajnos haza hozni.nekünk volt már ilyen befogadott kutyánk.Sokkal jobban ragaszkodott az emberhez,sokkal hálásabb volt.Elég sokat nézem az amerikai állatrendőrség műsorait.Nagyon komolyan büntetnek,nálunk is ez kellene!!!
2009. jún. 9. 08:59

A történet :


Tavaly ősszel megjelent nálunk egy egy kutya olyan szinten lesoványova hogy borzalom, bordái, csípőcsontja gerince majd átszúrják a bőrét. Fiatal állat talán féléves lehetett. Persze adtunk neki enni, bármit megevett és olyan mohón mint aki életében nem kapott enni.


Mivel kutyát nem tudunk tartani, mert nincs zárt udvarunk, környéket végigjártuk nem keresi e valaki a kutyáját, de sajnos senkinek sem tűnt el. Érdeklődtünk az állatkórházba és a tappancs állatmenhelynél is, hogy nem kereste e valaki, de senki. Kértük helyezzék el a kutyát mert mi tartani nem tudjuk, elzárkóztak előle, azzal hogy se hely sem pénz nincs etetni.


Közben felhízlaltuk, jó kiállású kutya lett, de rengeteg gondunk akadt vele, mert nem volt szívünk nézni hogy éhezik, etettük és ezért el sem akart menni tőlünk hiába nem elzárt terület, hiába mehetett volna bárhova ha akar ... és idővel átalakult területvédővé is :) elkezdett mindenkit meugatni aki arra járt, postás után rohangált, más bicikliseket is kísérgetett, a tescóba menőnek rémiszgette. Nem harapott meg, nem bántott soha senkit, nagyon jámbor és szeretnivaló állat csak félnek tőle, mert nagytestű és ugye ki ne fosna be ha egy ilyen kutya rohan felé vagy kergeti a bringáját. Postás már el is fordítja a fejét, nem köszön többen üzengetnek és fenyegetőznek, hogy csináljunk valamit a kutyánkkal, ami persze nem a mi kutyánk, ez csak egy kényszermegoldás amíg nem találunk neki gazdát, de jellemzően milyen a magyar? Segíteni nem segít de ott rúg bele ahol csak tud .. ott ragadt szerencsétlen mert más nem képes megszánni egy falattal sem és viszont én nem tudom nézni hogy éhezik, én sem mennék el onnan ha kutya lennék ... Meglövöldözik légpuskával, nem is tudom már hány lövedéket szedtem ki belőle, ennek ellenére nem veszik be a menhelyre.

Hétvégén végre sikerült neki egy jó helyet találnunk, egy nagy almáskertben őrzőkutyának, óriási terület, futkározhat kedvére, kaja pia amennyit csak akar. Időpont megbeszélve, betettük az autóba, helyszínre leszállítottunk .. ott rögtön nagyon jólérezte magát a többi kutyával óriási haverságba kezdve önfeledten játszva észre sem vette hogy mi elmentünk, letoljta attól fogva a fejünket hogy meglátta a többieket :)


Másnap reggel megyek a műhelybe a kutya ott ül az ajtó előtt iszonyat koszosan :) Nem akaraktam hinni a szememnek. kb 10 km távolságba vittük, forgalmas utakon keresztül kellett jönnie vissza a város teljesen átellenben másik végére attól ahova került ... semmire hagyatkozva, mert jelölni szagmintát hagyni nem tudott, hogy talált vissza rejtély :)

Ezért kérdeztem amit kérdeztem .. megnyugodhat a egyből rosszindulatot feltételező társaság is, pusszatom őket :P

2009. jún. 9. 08:35

Épp a hétvégén voltunk egy hosszú hétvégére és szombaton az reggel az útközepén volt egy kutya.

Vidék lévén még azt gondoltuk, hogy elcsavargot, de este mikor visszafelé mentünk még mindég az út közepén ült. Ekkor tudatosult bennünk, hogy ezt a szerencsétlen állatot valaki kirakta a kocsiból és várta, hogy menjenek érte.

Ezeket a szívtelen Embereket Én is télvíz idején kiraknám éjszaka egy elhagyatott uton és menjen amerre akar.

Az állatok is egy érző lények, minek kell az ikyeneknek állat. Hamarabb is meggondolhatná, hogy tényleg kell-e.

Legalább vinné be egy menhelyre ahol lenne esélye gazdára.

Útálom az ilyen Embereket.

14. d4464aaf8a (válaszként erre: 3. - Caravell)
2009. jún. 8. 23:52

Pedig sajnos(!!) előfordul...


Az iwiwen nem-egy ilyent olvasok, hogy adott településen, X. km-kőnél Valaki kidobta kutyáját, és szegényke nyüszítve rohant a kocsi után...


Az ilyen emberekkel is így kellene bánni!! Megérdemelnék!!

13. Vercsaszy (válaszként erre: 12. - Csigusz 79)
2009. jún. 8. 22:52

Ez teljesen jó hozzáállás,bárcsak mindenki így tenne!!!Ha már léteznek ilyen féreg embernek nem nevezhető rohadékok!Mindig arról álmodozok,hogy legyen sok pénzem,és nyitnék minden nagyobb városban egy fullos állatmenhelyet!Csak olyan embereket vennék fel,aki imádja az állatokat.Be is kameráznám,és ellenőrizgetném őket!Ja és persze én is sokat kinn lennék!És idővel megszűnnének a kóbor kutyák!Jól elálmodoztam...

De jó lenne pedig!

12. Csigusz 79 (válaszként erre: 11. - Pircsi24)
2009. jún. 8. 22:39

Bocs,akkor megnyugodtam :)


Én is láttam már ilyet,azt hittem azért állt meg a kocsi hogy a kutyus elvégezze a dolgát aztán elhajtottak,sajnos én nem tudtam tovább utazni a többiekkel,de a lényeg hogy a haverok fölvették a kutyit és a kocsi után mentek,jól leordították a fejéről a hajat a palinak de nem adták vissza a kutyát,az egyik srác befogadta.Nem tudnék ilyet tenni soha,látni a kis lények szemében a félelmet :(

11. Pircsi24 (válaszként erre: 9. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 8. 22:01
Ilyen esetnek voltam tanúja a napokban és teljesen ledöbbentett, én is azt hittem eddig hogy csak a filmekben létezik, próbáltam keresni rá magyarázatot de nem találok sehol. Gondoltam talán van köztetek aki jobban otthon van ebben a témában.
10. Pircsi24 (válaszként erre: 8. - Csigusz 79)
2009. jún. 8. 21:58
hülye kérdésre lehet normális választ adni?
2009. jún. 8. 21:47
Nem talál vissza. A Lassie mese. Sajnos sokan szabadulnak meg így a "kedvencüktől"
8. Csigusz 79 (válaszként erre: 7. - Pircsi24)
2009. jún. 8. 21:39
Ugye most viccelsz? :-O
7. Pircsi24 (válaszként erre: 6. - Csutika100)
2009. jún. 8. 20:43
de azt akarom, kézenfekvő a kérdésemből, nem?
2009. jún. 8. 19:23
Remélem nem kidobni akarod. Ha erre gondolsz inkább vidd menhelyre.
5. a74de3d08a (válaszként erre: 4. - Pircsi24)
2009. jún. 8. 17:05
szerintem ha hazatalál, az véletlenül lehet.
4. Pircsi24 (válaszként erre: 3. - Caravell)
2009. jún. 8. 13:19

Mert ugye ha gyalog megy jelöl folyamatosan, evidens hogy a szag alapján amit hagyott visszatalál ... jó lenne tudni ha ez nincs meg mi alapján. Véletlenül? Egyszercsak talál egy vélhetően ismerős szagot és elindul azután?


A madarak is érdekesek, de vajon a kutyáknak mi a titkuk?

2009. jún. 8. 12:16

Nem tudom, érdekes kérdés. A madarak agyában állítólag valami olyan rész van ami (vastartalom segítségével) érzékeli a Föld mágnesességét, abból tudja az irányt (költöző madarak!) gondolom, a kutyánál is van hasonló...



Aki pedig - függetlenül, hogy a kutya visszatalál vagy nem - kirakja az autójából, az megérdemelné, hogy valahol vmi sz@r helyen őt is kihajítsák étlen szomjan azután csináljon, amit akar!!!! :(((

2009. jún. 8. 11:01
Ezt miért kérded? Remélem nem akar senki iigy megszabadulni a kutyájától!!!!!!
2009. jún. 8. 09:38
Autóval több km távolságra elvitt kutya mi alapján talál vissza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook