Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Diétázás terhesség alatt, avagy hogyan őrizzük meg súlyunkat... fórum

Diétázás terhesség alatt, avagy hogyan őrizzük meg súlyunkat... (beszélgetős fórum)


14. Lenia (válaszként erre: 13. - Wm..)
2009. jún. 11. 13:35

Én elolvstam és utánanéztem a dolgoknak, és mindenhol a cukorbeteg diétát ajánlják. 160-180g szénhidráttal, és napi 5* étkezéssel. Ami mondjuk logikus is, mivel egy cukros ember ezt egész életében alkalmazza, tehát hiányállapotot nem hozhat létre.

Le is töltöttem egy csomó anyagot, táblázatot meg minden, csak nagyon macerás mindent méregetni meg számolgatni, ne meg ennyiszer enni, persze csak keveset.

Amíg dolgozom nem is lehet, egyszerűen nincs rá időm, addig csak kb.-ra megyek.

13. wm.. (válaszként erre: 12. - Lenia)
2009. jún. 11. 00:38
na igen, én is erre gondoltam. mégha nálam nem is a nagyon nagy túlsúly volt, valamennyi nyilván, de iszonyatosan fájt tényleg a derekam a végére meg az izületeim, és ezért próbálom most tudatosan csinálni. te hogy gondoltad ezt véghez vinni?
12. Lenia (válaszként erre: 4. - 2c1d5b9264)
2009. jún. 11. 00:01

Ez nagyon szép gondolat, csak sajnos ha valaki jelentős túlsúllyal kezdi a terhességet, akkor a végére a saját és a gyermek egészségét is kockáztatja ha sokat hízik. Én sajnos már átéltem egyszer ezt, és semmi kedvem hozzá újra. Tehát a másodiknál már tudatosabban fogok erre figyelni.


Vagy aki túlsúlyos az ássa el magát és ne legyen terhes?

11. wm.. (válaszként erre: 10. - Crystall)
2009. jún. 8. 09:41
nekem azt monndta, hogy nem a súly miatt kap meg mindent, hanem a baba az anyától mindent megkap és elvesz amire neki szüksége van, amilyen vitaminokat szednek az emberek meg ilyenek, azt már maguknak pótolják. Mondjuk nekem nem kellett semmit szednem, mert annyira jó volt a vérképem. Úgyhogy se magnézium, se folsav, sem elevit. Ellenben rengeteg saláta és gyümölcs mesterséges vitaminok helyett. Úgyhogy 52 kilósan is elvehet a baba mindent. Nyilván a súly magasságtól is függ.
2009. jún. 8. 00:05
Hát én elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki semmit ne hizzon meg, söt azt is, hogy ezt vagy azt nem szabad enni, mert mi van akkor, ha épp azt kivánod meg? Van valaki aki ebben az állapotban ellen tud állni annak amit megkiván? Én nem tudtam. Nekem is mondta a dokim a 30. hétnél, hogy jó lenne ha kicsit visszafognám az evést mert sokat hiztam hirtelen, de én továbbra is mindig azt ettem amit épp megkivántam. Hiszem, hogy a baba tudja mi kell neki, szerencsés voltam abban, hogy az én fiam rengeteg gyümölcsöt kivánt. 17 kilot hiztam meg de kit érdekel mikor egy gyönyörü nagy egészséges babám született? Az meg, hogy gyorsan mindenféle fogyókúra nélkül lementek a kilok genetika, de akkor is a baba egészsége a legfontosabb, ha utána kövér maradnék.Biztos van egy határ pl. 75 kg hogy a doki azt mondta nem kell hizni és a baba mindent megkap mert az én kezdösúlyomnál (52kg) nem tudom elhinni, hogy megkapta volna, nem?
9. wm.. (válaszként erre: 6. - 3374d74025)
2009. jún. 7. 15:27
én letojom a kilók számát, nekem az a gondom, hogy az előző terhességnél a terhesség utolsó két hónapjában meg a szoptatás alatt mondjuk fél évig majd megbolondultam annyira fájtak az izületeim. A derekam, a térdem és a bokám. És ezt még egyszer nem akarom. VAlaki tornázott a terhesség alatt? Én most szeretnék elmenni pilates-re.
8. wm.. (válaszként erre: 5. - 064abada22)
2009. jún. 7. 15:25
köbö én is ezekre gondoltam. most azt tartom, hogy délig gyümölcs, ebédre natúr hús salátával, este saláta vagy joghurt. neked bevált ez végig?
7. wm.. (válaszként erre: 4. - 2c1d5b9264)
2009. jún. 7. 15:24
nekem nem azzal van gondom, hogy jaj, mi lesz az alakommal, mert nyilván a terhesség és a baba a legfontosabb, nekem egyébként a doki mondta az előző terhességemnél, hogy lehet ugyanannyi kilóval szülni, mint ahogy kezdtem, mert higyjem el, hogy a baba mindent elvesz amire neki szüksége van, szóval semmiben nem fog hiányt szenvedni. Tehát nem vennék el semmit a gyerekemtől.
2009. jún. 7. 14:25
Valamennyit úgyis hízol,hiszen ott a baba.De mikor én voltam terhes járnom,kellett 2 hetente diabetologushoz,mert kicsit magas lett a cukrom a terhelésen.Ott ismertem meg egy lányt aki túlsúllyal kezdte a terhességet.És a diabatologus diétára fogta.Ennek az lett az eredménye hogy terhesség közbe 9 kg adott le és vissza vették a szülését 1 teljes hónappal.Persze elküldték Pestre valami klinikára,mert a bab nagyon kicsi volt.És a legdurvább hogy a csaj fel se fogta hogy gond lehet a babával csak annak örült hogy ő milyen könnyen adja le a kilókat.Na ez nem egészséges.Szerintem a fogyókúrának nem akkor van az ideje mikor áldott állapotban van valaki.Ez az én véleményem.)ó(én már 2 x leadtam 30 kg,és 2x vissza is jött.Terhességem alatt 9 kg híztam ,amit mikor kijöttünk a kórházból "ott hagytam".De persze a szoptatás alatt vissza jött.)
2009. jún. 7. 14:16

szia wm.

ami nekem bevált, hogy kerültem az édességet, sok zöldség, gyümölcs, teljes kiőrlésű kenyér, barnarizs. az orvos meg volt hogy javasoltam(amikor megugrott a súlyom) hogy vacsorára már csak zöldség + sovány hús.

2009. jún. 7. 14:13
már számtalan ilyen topicot indítottak, de a mai napig nem értem meg, hogy ha már valakinek megadatik ez a csodálatos állapot, és ahogy olvasom nem is először, miért az a pár kiló a legfontosabb amit ilyenkor felszed az ember... hisz ez a terhesség természetes velejárója! ilyenkor nem a diétán kellene agyalni, hanem azon hogy az a baba egészséges legyen és mindent megkapjon... egyébként meg ha odafigyelsz hogy normális, egészséges ételekt egyél (ami egyébként ugyanolyan fontos akkor is ha nem vagy terhes) akkor biztos nem fogsz sokat hízni...
2009. jún. 7. 14:12
Szerintem annyival nem tudsz elmenni, amennyivel kezded a terhességet mert ott van a magzat súlya is meg a magzatvíz, méhlepény.Rubint Réka is 7 kgot hízott.Szóval valamennyit biztos fogsz, akármilyen keveset is eszel.
2009. jún. 7. 14:09

Én cukorbeteg voltam mindkét terhességem alatt. Az elsővel 7 kilót, a másodikkal 9 kilót "híztam" (a másodikkal inzulinos voltam már).

Szerintem, ha az ember ésszerűen eszik, nem rakódik rá sok. Ha éhes voltam gyümölcsöt, zöldséget ettem. Naponta min. 5x kell enni, csak egyszerre nem sokat..

1. wm..
2009. jún. 7. 14:07
azért indítottam ezt a fórumot, mert az első terhességem alatt 15 kilót híztam, ami le is ment a szüléssel, majd a szoptatásnál pillanatok alatt visszajött. Most, a második terhességemnél elhatároztam, hogy ugyanannyi kilóval szeretnék szülni, mint amennyivel kezdtem a terhességet. Valaki járt már hasonló cipőben? Várom a tapasztalatokat...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook