Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Internetes bankszámla fórum

Internetes bankszámla (beszélgetős fórum)

2011. máj. 9. 19:01

Figyeljünk oda!! Véletlen találtam rá, elég frissnek tűnik..

Adathalászok próbálkoznak az OTP ügyfeleinél


Adathalász levelekkel szórták meg ismeretlenek a magyar internetet kedden délelőtt, amiben az OTP biztonsági szolgálatának nevében arra figyelmeztetik az ügyfeleket, hogy gyanús hozzáférési kísérletek történtek a felhasználók netbankjához, és biztonsági intézkedésként újra meg kell adniuk néhány adatot.


A fejlécben a levél feladójánál a business@otpbank.hu cím szerepel (ez a cím egyébként nem létezik, ha válaszolunk az emailre, visszapattan a levelezőszerverről). A levélben egy link mutat, látszólag legalábbis, az otpbank.hu oldalra, az adathalászok még arra is figyeltek, hogy a biztonságos adatátviteli protokoll, a https jelenjen meg a cím előtt.


Kattintás után azonban nem az OTP netbankja jön be, hanem egy arra megszólalásig hasonlító hamis oldal egy olasz szolgáltató szerverén. Ha itt megpróbálunk belépni, azzal a felhasználónevünket, jelszavunkat és számlaszámunkat egyenesen az adathalászoknak küldjük el.


Gyanús lehet, hogy az oldal nagyon lassan töltődik be, és a címsorban az otpbank.hu cím helyett már a host130-197-static.49-88-b.business.telecomitalia.it cím látszik, ennél azonban még biztosabban lebuktatja a csalókat a csali email suta megfogalmazása, csúnya helyesírási hibákkal megszórva:


Az adathalászok levele:


Tisztelt ügyfelünk,


Az elõbbiekben tapasztaltuk, hogy külömbözõ számitógépekrõl belépések történtek az ön netbank szolgáltatásában, és többszörös sikertelen jelszó használata is tapasztalható volt. Megkérjük önt, hogy szíveskedjen belépni a netbank szolgáltatásában, és töltse ki a biztonsági kérdõívet, hogy biztosak lehessünk abban, hogy ön az aki ténylegesen jogosult a netbank szolgáltatáshoz, továbbá bizonyoságot szerezzünk arról hogy semmi sem változott az ön biztonsági adataival kapcsolatosan.


[link] (Az eredeti levélben itt van a manipulált link, ami a hamis oldalra mutat)


Megértésüket elöre is köszönjük.


A körlevelet nemcsak OTP-ügyfelek kapták meg, úgy tűnik, az adathalászok egy általános címlistát szórtak meg, annak reményében, hogy akad majd a címzettek között sok olyan, aki valóban a bank ügyfele. Ahogyan az adathalász levelek többsége, úgy ez is a kezdő és naiv netezők számára veszélyes elsősorban.


Forrás: Index.hu

4. monidavi (válaszként erre: 3. - E87e4cce43)
2009. jún. 6. 17:03
azért, mert annyira azért nem tudok angolul. egy bizonyos helyen kellett számlát nyitnom a neten, mert egy másik helyről a jutalékot csak oda utalják. és elsőre elrontottam, mert euro alapú lett. de már megoldottam a dolgot, nyitottam másikat dollárnak.
3. e87e4cce43 (válaszként erre: 1. - Monidavi)
2009. jún. 6. 15:41

de hogy ide is szóljak:P

szerintem megoldható. De miért nem a bankodat kérded??

2009. jún. 6. 15:40

off!!!!

Néhány hozzászólásom eltűnt a fórummal együtt

pedig érdekes témát írtak ki

érdekes errefelé a cenzúra:P

2009. jún. 6. 10:45
Véleményeket, tapasztalatokat várok. És egy kérdés: egy számlán csak egyféle deviza lehet? Vagy megoldható hogy ugyan azon a számlaszámon legyen euro és dollár is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook