Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatt teherbe esni?! fórum

Szoptatás alatt teherbe esni?! (tudásbázis kérdés)


1 2
39. 7f17119bb9 (válaszként erre: 37. - KLMárti)
2009. jún. 18. 20:15

Ne tudom már pontosan, de az is elég furcsa, hogy mitől lesz pozitiv egy teszt ha valaki nem terhes 10 perc után???


Köszönöm azért:))) igen és a negativ a reggeliből volt, a két pozitiv pedig napközben!!


Mindegy várok, egyenlőre se mensi, se pozitiv teszt!!


Köszönöm a segitséget!!!!!

2009. jún. 18. 13:51
Ja, és mikor nézted? Mert ha jól tudom, rögtön reggel, az első felkelésed utáni első vizeltből kell nézni. Bár lehet, hogy ezt rosszul tudom.
37. KLMárti (válaszként erre: 36. - 7f17119bb9)
2009. jún. 18. 13:50

Mennyi idővel később nézted meg a 2. tesztet? Mert annak is van egy bizonyos intervalluma, hogy meddig szabad. Pontosan nem tudom, hogy hány óra ez, de azt írják, hogy egy idő után mindegyiken megjelenik a 2. csík. Olvasd el a betegtájékoztatót, biztosan rajta van, hogy mennyi ideig szabad kiértékelni.

Egyébként nem lehet, hogy az elsőn is csak jóval később láttad meg a második csíkot? Mert az azért gyanús, hogy 3 tesztből 2 hibás legyen. Pláne negatív irányba.

36. 7f17119bb9 (válaszként erre: 35. - KLMárti)
2009. jún. 18. 04:09

Képzeld el, jobban megnéztem a második tesztet is és azon is nagyon nagyon nagyon halványad de rajta volt a második csik!!!

Ma reggel teszteltem az pedig NEGATIV LETT!!

Ki érti ez!!!

35. KLMárti (válaszként erre: 34. - 7f17119bb9)
2009. jún. 16. 08:30
Szerintem, ha megjelent a 2. csík, az babát jelent. A tájékoztatóra úgy van mindig írva, hogy ha csak egészen halványan is, de megjelenik a 2. csík, az babát jelent.
2009. jún. 16. 04:23

Vettem ma két tesztet, az első halványan , és elég töredékesen de két csikos lett... a másik teszt viszon negativot mutat! Ilyenkor mi van?

reggel ha tudok veszek egy másik tesztet!!

2009. jún. 15. 22:38

Most beszéltem egy ismerősömmel akinek 3 hónapos a gyermeke, anno ők is megszakitásos módszert használtak...és terhes lett!!

Nagyon kiváncsi vagyok...azóta sincs semmi jele a mensinek!! Lehet veszek még1 tesztet a héten!

32. 7f17119bb9 (válaszként erre: 21. - Hunor anyu)
2009. jún. 15. 22:36
Nagyon sajnálom én is :( !!!
31. supin (válaszként erre: 21. - Hunor anyu)
2009. jún. 13. 08:05

Részvétem a baba miatt...

A spirál sem biztonságos. Vagy nem teszik fel jól,vagy az erős görcs miatt esik le....

Tapasztalat volt az utóbbi.

2009. jún. 13. 03:37

Hát ...csináltam tesztet, negativ lett!!!

Mensi azóta sincs...ma is volt hányingerem, szédelegtem, szokásos pocak szúrkálódás, görcsök...várunk:)

Lehet tényleg csak készülődik megjönni...bár hányingerem nem emlékszem, hogy lett volna előtte...na majd kiderül!!

Köszönöm mindenkinek a segitséget!!!!!!

29. kszisz (válaszként erre: 25. - KLMárti)
2009. jún. 12. 15:03

Köszi :)


Szurkolok, h nektek is sikerüljön!!!!!

28. kszisz (válaszként erre: 24. - Mókica)
2009. jún. 12. 15:02
Igen, nagyon úgy néz ki! köszi :DDD
2009. jún. 12. 08:20
Gratulálok minden kismamának!:)
26. 5e48d37001 (válaszként erre: 17. - 7f17119bb9)
2009. jún. 12. 07:36

Szia!

Én ameddig szoptattam,addig időnként éreztem a a görcsöket a hasamban,a pertefészkek és a méhem környékén.Valószínű az oxitocin miatt ami szoptatás alatt szabadul fel.16 hónapig szoptattam utána meg elmúlt,már csak mensi előtt görcsölget.

25. KLMárti (válaszként erre: 23. - Kszisz)
2009. jún. 11. 22:24

Én is gratulálok.

Ez egy ilyen nap. Egy barátnőm, akivel egyszerre szültem, ő is ma jelentette be, hogy decemberre várják a babát.

Na, most már remélem, hogy nekünk is sikerül összehozni a kistesót.

24. Mókica (válaszként erre: 23. - Kszisz)
2009. jún. 11. 18:31
Terhes vagy??? :)) Gratulálok!!!!
23. kszisz
2009. jún. 11. 15:01
Igen. Úgy néz ki nekem is sikerült :)
2009. jún. 9. 13:53
Részvétem a baba miatt.
2009. jún. 9. 13:21
Sajna én is azt tapasztaltam,hogy lehet teherbe esni szoptatás alatt is. Nekem a szülés után 6 héttel felrakta a spirált a dokim. rendszeresen ellenőriztettem,mellette szoptattam elég intenzíven. mentem az "aktuális" ellenőrzésre a spirál kapcsán, és közölte a doki,hogy terhes vagyok. Majdnem leestem a vizsgálószékről. Mire felfogtuk,hogy mi is van,akkor kiderült,hogy elhalt a magzat. :(
2009. jún. 9. 12:14

Én kicsit a másik oldalról mutatnám be a dolgot. Nekünk ma 14 hónapos a kisfiunk, akit még mindig elég gyakran szoptatok. (Egész éjszaka rajta lóg a cicin, és napközben is van még, hogy kell adnom neki, ha nem hajlandó eleget enni szilárd kajából).

6 hónapos kora óta próbálkozunk folyamatosan, de sikertelenül. Vérzésem minden hónapban van, de még megemelkedésem egyszer sem volt normálisan. Innen tudom, hogy valódi ovulációm még nem volt. nem tudom, mit tehetnék, hogy sikerüljön megfogannia a kistesónak. (Igaz az első babánkra is több, mint 2 évet kellett várni, mire megfogant).

2009. jún. 9. 07:50
lehet
18. 7f17119bb9 (válaszként erre: 4. - Sara1986)
2009. jún. 8. 20:15

Pár hete volt egy időszak amikor valahogy jobban kivántam a szexet, lehet akkor volt peteérésem...és akkor lettem terhes???

Köszike

2009. jún. 8. 20:06

Köszönöm szépen a válaszokt!!!

Egyenlőre még nem tudom, hogy az vagyok e vagy nem!

Nem védekeztünk semmivel, csak megszakitottuk..háát nagyon kiváncsi vagyok!!!

A hasam ugyan úgy fájdogál néha, mensis görcsök, szúrkálódás a lábaim felé, hányinger néha, fáj a fejem...ingerlékeny vagyok!


Bár ugye ezek lehetnek a hányinger kivételével a közelgő menses tünetei is!


Az orrdugulás, nátha jellegű vagy allergiás tünet is lehet terhesség jele, ugye jól tudom???


Köszönöm mégegyszer!!

2009. jún. 7. 06:18
En 18honapig nem menstrualtam, mert szoptattam, aztan, mintha megjott volna, de nem volt egyertelmu, hogy csak "probalkozik" vagy valoban megjon-e. Na, ebben a honapban egyszer voltunk ferjemmel egyutt vedekezes nelkul, es babas lettem, pedig a szoptatas ugyanugy ott volt, mint 18 honapig elotte. Meg utana is zavartalanul szoptattam 4-5 honapig.
2009. jún. 6. 23:01
Akkor eshetsz teherbe, ha van peteérés. Ha nem menstruálsz, attól még teherbe eshetsz, hiszen a peteérést követő kb két hét után van a pete kilökődése, vagyis a menszesz. NA ha épp az első peteérés közben termékenyülsz meg (szülés után az első menszesz lenne), akkor nem is fog megjönni, hiszen nincs ami kilökődjön. Érdemes védekezni. Mindenképp csinálj tesztet.Én minden hónapban úgy éreztem, hogy megint terhes vagyok, és havonta teszteltem. Persze téves diagnózis volt :)
2009. jún. 6. 13:46
igen
2009. jún. 6. 12:50
Igen.
2009. jún. 6. 11:41
szülés után két hónappal, védekezés mellett estem teherbe, miközben ezerrel szoptattam. Akkor lett gyanús a dolog, mikor szopi közben olyan erős méhösszehúzódásaim voltak, mint a szülés utáni napokban. A baba viszont nem maradt meg, gondolom a hormonok miatt:S
11. babapiskotaa (válaszként erre: 8. - Nyuszo muszo)
2009. jún. 6. 09:38
nem vagyok vér profi a témában, de szerintem ez nem így van. A menszesz az elhalt pete, ugye? tehát előtte már beérett, vagyis nem kell, nem lehet, hogy menszesz előzze meg a fogamzóképességet. Vagy nem jól gondolom?
2009. jún. 6. 08:13

Igen lehet.Nekem azt mondta a dokim,hogy ált. akkor van ovuláció szoptatás alatt,mikor csökken a szoptatások száma.

Pl.a hozzátáplálásnál,ugyanis ilyenkor már csökken a szopási igény a babáknál,kevesebb tej termelődik és ilyenkor a szervezetben egy kicsit felborul a rend.Ez az egész szoptatás alatt 1-2 alkalmat jelent,és van aki megússza ez a többség,és van egy csekély százalék aki nem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook