Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nagyon magas a vízszámlánk, és nem tudjuk miért? fórum

Nagyon magas a vízszámlánk, és nem tudjuk miért? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 5. 22:06
Hát én is sokallom most a 20 m3-t.Nálunk havonta van leolvasás,de ílyen sok még nem volt.Igaz,volt egy kis locsolás is.
15. Renkababa (válaszként erre: 14. - Hoverla)
2009. jún. 5. 22:02
nagyjából semmit sem tudsz tenni ellene. tudod, nekik is válság van..az embert meg addig szorongatják amig birják
14. Hoverla (válaszként erre: 8. - Renkababa)
2009. jún. 5. 21:59

Ezt hogy lehet bebizonyítani? Egyébként tényleg volt ebben az időszakban sokszor olyan, hogy alig jött a víz, utána meg úgy beindult. Most meg ebben a hónapban normálisnak mondható a fogyasztás.


De azt nem értjük, hogy eddig is így éltük, ezeket a dolgokat használtuk és miért a sokszorosa?

13. Hoverla (válaszként erre: 11. - Gavrilo1)
2009. jún. 5. 21:57

Nem semmi!Lehetetlen, hogy nálunk meg 31 m3 fogyott volna, hogy a locsolás sem abból megy, meg nem fürdünk kádban, meg ketten vagyunk??


Amúgy néhány napja, meg normális, nem értjük.

12. ében11 (válaszként erre: 9. - Hoverla)
2009. jún. 5. 21:56
nekem nem tűnik annyira soknak,hiába megszoktam a számlákat :)
2009. jún. 5. 21:52
Mi átlag 35 m3-t használunk el havonta. 3 felnőtt és 5 gyerek. Mosógép naponta 3X, mosogatógép naponta min1X és minden esti fürdés, zuhany és nyáron a kertlocsolás is hozzá jön.
2009. jún. 5. 21:50
nekem amugy az elmű sok. előző hónapban 119 kwh-t fogyasztottunk ketten, most meg 128-at, és nem értem miért, mert most direkt figyelek arra is h a tv ne maradjon standby-on meg a notebook is ki van kapcsolva..ki is huzom a dugót..akkor miért több?:S
9. Hoverla (válaszként erre: 3. - Boszy28)
2009. jún. 5. 21:50

Családi házban lakunk és nem volt csőtörés, mert most meg 210 liter fogy egy nap, akkor meg miért fogyott 1 m3?


Nem fürdünk kádban, tusolunk és pont ebben az időben egyszer sem fürödtünk kádban, mert bőrgyógyászatilag nem lehetett, férjem meg nem, mosógép sem megy, csak hetente kétszer, sóval nem tudjuk, lehet hogy rejtély marad:)

2009. jún. 5. 21:48
amugy szoktak olyat is csinálni a kedves vizművek hogy mikor megnyitod a csapot mg nem jön a viz, csak utána de nagy nyomással. ilyenkor előfordul h a vízmű leveszi a nyomást majd ujra visszarakja igy nagyobbat pördül az óra.
2009. jún. 5. 21:48
egy kis extra főzés mosogatás esetleg vendég vagy nagytakarítás és hirtelen kicsit több a számla.
6. Hoverla (válaszként erre: 4. - Jmonyo)
2009. jún. 5. 21:48
Vicces:)
2009. jún. 5. 21:47
Nekünk is volt ilyen, hogy nagyon sokat fizettünk, de nem volt csőtörés, úgyhogy biztos mi használtunk el annyi vizet. Két hónapig fizettünk sokat, utána nem.
2009. jún. 5. 21:44

Bocsika!Erre azt tudom mondani nekünk a villanyszámlánk 17 ezer ft és mi sem tudjuk hogy miért?

Valószínűleg ez is rejtély marad mint az eltűnt zokni a mosógépbe!

2009. jún. 5. 21:44
családi házban laktok? Mert akkor lehet valahol olyan csőrepedés/törés, amit a földben van, nem veszitek észre, és elfolyik a víz.
2009. jún. 5. 21:43
a számlán a szenyvízet is fizetjük az a duplája a vízdíjnak.De ez nem is tűnik soknak, ha minden nap kád vízben fürödtök, van és megy a mosógép stb.De a következő számlánál biztos látjátok.
2009. jún. 5. 21:40

Két hónapra fizetjük a fizet és most 14 ezer ft a számlánk, azaz egy napra 1 m3, ami szinte hihetetlen, mert ketten vagyunk, nem használunk sokat. Valaki nem tapasztalt már ilyet, mi lehet a baj?


Megnézte egy vízvezeték szerelő az órát, kimértünk 20 liter vizet és jól mért. Most meg naponta megnézzük az órát, mert tudni szeretnénk mi a baj és a töredéke jön ki, naponta 210 l körül. Mi lehetett két hónapja?


Aki tud, írjon valami ötletet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook