Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Intim:törlőkendő, mosakodógél, zuhany. Jót teszünk vele, vagy csak ártunk? fórum

Intim:törlőkendő, mosakodógél, zuhany. Jót teszünk vele, vagy csak ártunk? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. aug. 23. 18:26
szia.és azt a gyógyszertárban lehet kapni?
72. Dorka29 (válaszként erre: 71. - Nikoletta2007)
2009. jún. 15. 22:37

Szia!


Csak most olvasom.


Hát igen. Az elején elég durva, de nem azért, mert nem ehetsz elég élelmiszert, hanem mert ahhoz viszonyítod, hogy eddig mit ettél.


Süthetsz kenyeret magadnak éleszőt nélkül, de vehetsz ilyet boltban is. MEg kell szokni az ízét, nekem már ízlik.


És még valami: Ha elhagyod a cukrot, néhány hónapon belül teljesen megváltozik az ízérzékelésed és olyan ételeket is édesnek találsz majd, amit korábban nem vettél észre. A sárgarépa is tényleg édes lesz pl. A másik, hogy nem is kívántam már olyan ételeket enni, amit korábban ettem, és sokkal jobban éreztem magam a bőrömben.


(szeretném hangsúlyozni, hogy a candida diéta nem fogyókúra, mert sokan azt hiszik.. Egy candidás csak addig fog fogyni, míg a betegsége nem múlik el, egyébként nem kalóriaszegények az elfogyasztott ételek, sőt.. pl. teljes kiőrlésű termékek, stb.)


Nekem az vált be, hogy nem kezdtem el mindenféle "ismeretlen" új kajákat, kásákat, stb. enni, hanem azokat az ételeket próbáltam meg elkészíteni candida-diétásan, amiket amúgy is szeretek. Főleg eleinte, amikor az ember úgy kívánja a cukros dolgokat.. (pl: Teljes kiőrlésű lisztből készült palacsinta almával-fahéjjal, vagy natúr joghurttal, amit igazi gyümölccsel turmixolsz,keversz össze, stb.)

2009. jún. 14. 09:42
Szinte semmit sem ehetnék,amit eddig.Minden kenyér élesztővel készül vagy sütőporral.Akkor kenyér helyett mégis mit egyek?
2009. jún. 14. 09:40

Már meg is találtam:

Vázlatos áttekintés az élesztőgomba elleni kontrolldiéta élelmiszer-lehetőségeiről


AMI EGYÉRTELMŰEN TILTOTT:

kefír

sütőpor

élesztő

barbecue-szószok

élesztővel készült termékek, ételek

sör, bor, pezsgő

sajt (a legtöbb fajta)

fehérkenyér, zsemle, kifli

tejföl

édességek

kechup, majonéz, mustár

szárított gyümölcs

szójatermékek

dinnye

gomba

gyümölcslevek

kész salátaöntetek, mártások (pl. Worchester)


AMI A SZIGORÚ DIÉTÁNÁL TILTOTT, A KÉSőBBIEKBEN MÁR EHETő:

bab

kopasz barack

borsó

banán

szőlő (max. 12 szem naponta)

kukorica

tej

alma

körte

könnyű sajtfélék, amik nem penészképződéssel, gombás érleléssel készültek

avokádó

cseresznye


AMIT SZABAD ENNI:

padlizsán

zeller

fehérrépa

ananász

joghurt (natúr)

karfiol

fejes saláta

kávé

brokkoli

hagyma

ásványvíz

uborka

spárga

teák

sárgarépa

spenót

burgonya

fehérkáposzta

juhtúró

zöldpaprika

hagyma

kecsketej

paradicsom

vöröskáposzta

petrezselyem

hidegensajtolt olajak

retek

korpatermékek

minden sovány hús, hal

kelbimbó

hajdina kagylófélék

cékla

natúr rizs

tojás

2009. jún. 14. 09:32
Nem tudom,mi pontosan ez a candida diéta,de azt tudom magamról,ha sok kajáról le kellene mondanom,azt nem bírnám.Főleg évekig!!?Egyébként is nehéz,mert külföldön élek és itt rengeteg kaja nem kapható,ami otthon természetes.De azért megnézném,mi az a diéta.Hol találok erről valamit?
68. moncsicsi83 (válaszként erre: 67. - Dorka29)
2009. jún. 13. 21:34
Ez a candida-diéta engem is érdekelne. Nekem is leírnád priviben, ha megkérhetlek?
67. Dorka29 (válaszként erre: 66. - Dorka29)
2009. jún. 10. 15:06

Még annyi, hogy Angel-nek priviben már írtam, nekem a candida-diéta hozott megoldást hosszú távon.


Hagyományos orvosi vizsgálatok nem mutatták ki a candidát, egy orvos-természetgyógyász vizsgált meg, azt hisszem, Voll-terápiás eszköznek hívják, amivel valami rezonanciát mért.

Így kimutatható volt, és a diétával elmúltak az egyéb tüneteim is (korpa, hajhullás, emésztési problémák, egész testre kiterjedő viszketés, stb.)

Persze nem néhány hét alatt jöttem rendbe, évekig tartottam a diétát.

(Most épp megint küzdök a candidával..)

66. Dorka29 (válaszként erre: 65. - Nikoletta2007)
2009. jún. 10. 15:04

Angel neked is itt válaszolok:


Elnézést, biztos, figyelmetlenül olvastam a hozzászólásokat, de eddig azt hittem, hogy "csak" a váladék mennyisége a probléma.


Az egyéb tünetek miatt egyértelmű, hogy ez nem normális állapot.


Nikoketta, gombafertőzésre sajnos én is hajlamos vagyok, így tudom, miről beszélsz..:(

65. Nikoletta2007 (válaszként erre: 62. - Dorka29)
2009. jún. 10. 08:55
Nem hiszem,hogy normális állapot.Hol erősebben,hol kevésbé erősen,de mindíg jelen van.Amikor erősebb,akkor rengeteg váladék,viszketés,égő érzés,hasfájás.Van,aki érzékenyebb a gombás fertőzésre és tehet bármit,mindíg megkapja.És ez nem higieniai hiányosság.Van,aki azt gondolja,hogy akinek gombás fertőzése van,az biztosan nem tisztálkodik rendesen,vagy elhanyagolja magát.Sajnos a környezetemben is vannak olyan nők,akik nem sokat tudnak erről a dologról.Nekik jó,mert biztosan nincs ilyen problémájuk.Szóval,szerintem ez nem normális,elég nehéz vele együtt élni.
64. Miss Angel (válaszként erre: 62. - Dorka29)
2009. jún. 9. 20:06
Szerinted az normális,ha a folyásnak kellemetlen szaga van?vagy:amikor menstruálok,akkor is tömény váladékkal együtt ürül a vér,na nem is sorolom tovább.Elég szokatlan tüneteim vannak,mindegy,szintúgy nálunk is anyukám volt beteges,őt többször műtötték.És miután megszült engem,akkor is nagyon görcsölt mensikor.....
63. ében11 (válaszként erre: 62. - Dorka29)
2009. jún. 9. 19:49
előfordulhat, terhesen nekem is több volt, de minden negatív lett, csak a hormonok miatt volt.De én már megfigyeltem mensi előtt is más odalent illetve ha nagyon ideges vagyok szintén.
62. Dorka29 (válaszként erre: 61. - Nikoletta2007)
2009. jún. 9. 16:01

Talán nagyon együgyü gondolat, de nem lehetséges, hogyha tinikorotoktól így van, akkor esetleg ez a normális állapot nálatok, hogy nagyobb mennyiségű a hüvelyváladék?


Bár az ovos csak tudná... Na, mindegy, ha már leírtam..

61. Nikoletta2007 (válaszként erre: 60. - Miss Angel)
2009. jún. 9. 08:52
Én is pont így vagyok.Gyerekkorom óta folyamatosan fennáll ez a probléma és eléggé meg tudja keseríteni az ember életét.Mindent próbáltam már,de nincs változás.A legutolsó látogatásom a nőgyógyásznál:a fogamzásgátló miatt van.Bár 11 évesen még nem szedtem és akkor is ugyanez volt.Abbahagytam a fogamzásgátlót,a helyzet változatlan.A nődoki mondta,hogy irrigáljak hetente egyszer,használok intim mosakodót is.Ezerféle kezelésen vagyok már túl,de sajnos együtt kell élni vele,mert nincs megoldás.Az édesanyámnak ugyanilyen problémája volt,ő azt mondta, a negyedik szülés után,mintha elvágták volna,egyszer csak megszűnt.Ez van!A kellemetlen folyás miatt meg szükséges használni törlőkendőt,tisztasági betétet.
60. Miss Angel (válaszként erre: 59. - Dorka29)
2009. jún. 6. 21:02

Gyerekkorom óta van folyamatosan,akkor még semmi ilyet nem használtam.

Amúgy tök mindegy,használom-e vagy se,egy állapotba vagyok.Pl:Irrigáló nem volt a kezembe már jóideje.

Azt azért elhiszem,ha mondjuk egy nő mindennap irrigál,az káros,mert a hasznos bacikat is eltávolítja onnan,amikre szükség van,és amik kivédik a fertőzéseket/vagyis elvileg ki kellene védeniük/.

59. Dorka29 (válaszként erre: 56. - Miss Angel)
2009. jún. 6. 20:53

Lehet, hogy pont az a baj, hogy túl sok ilyesmit használsz túl gyakran.


(Nődoki mondta nekem is, hogy lehet ezektől is ilyen probléma.)

58. ében11 (válaszként erre: 57. - 707655fba1)
2009. jún. 6. 20:22
mert nem olvastad mire írtam...hogy nem kell agyon illatosítani...mert esetleg problémát okoz...ha azt gondoljuk oda is parfümillat kell éllandóan...
57. 707655fba1 (válaszként erre: 54. - Ében11)
2009. jún. 6. 20:08

Bocsi, de nem értem miről beszélsz!

Hogy illeszkedik ez a feltett kérdéshez?


De ha ezt a logikát követem, akkor számomra a saját komfortérzetem fontosabb annál, hogy egy pasi mit szeretne kóstolni!

56. Miss Angel (válaszként erre: 51. - E87e4cce43)
2009. jún. 6. 19:58
Hát,bocsi,de te is törölgetnéd óránként,ha bő folyásod lenne nap mint nap szünet nélkül,és nem lenne rá megoldás,mert az orvosok se tudnák,mi bajod.
55. ében11 (válaszként erre: 53. - Ramy70)
2009. jún. 6. 18:00
ja és a természetes(tiszta)szaga nekik édes!Nem egy pasitól hallottam :D
54. ében11 (válaszként erre: 53. - Ramy70)
2009. jún. 6. 17:59
szerintem a pasikat érdemesebb lenne megkérdezni, mit jobb kóstolni...sima bőrt vagy amit bekencéztek, próbáld ki, milyen az íze egy kendőnek!Én nem szeretem, ha pl. parfümös bőrt kell megpuszilni, megcsókolni, lehet jó illatú, de keserű!
53. Ramy70 (válaszként erre: 51. - E87e4cce43)
2009. jún. 6. 17:42
Hát ez azért nem teljesen van így,mert úgy jobb ha a "természetes" szaga érvényesül?:D Nem az ókorban élünk..de ha már itt tartunk, ők is rendesen foglalkoztak magukkal...
52. ében11 (válaszként erre: 51. - E87e4cce43)
2009. jún. 6. 17:29
igaz.bár a tájékoztatóra általában ráírják mikor és mennyit kell használni,mégha a reklámban nem is úgy jön le...de kihagytam az intim parfümöket...
2009. jún. 6. 17:26

Túlságosan is bonyolítva van ez az egész intim-őrület! A Sába a legjobb, de hogy ezen túl bárki bármit is használjon és mondjuk óránként törölgesse a(már bocsi, de) lukát, az szín tiszta marhaság. Az egészet az idióta reklámok és a fogyasztói társadalom kényszeríti az emberekre.

Használj ezt, meg ezt, mert akkor bazi friss és kívánatos és diszkóképes illatos állapotba kerülsz, meg más ilyen baromságok.

Aztán ha már sok ilyesmit használtál, akkor futkoss a nőgyógyászhoz, mert elvégre neki is meg kell élni valamiből.

50. e87e4cce43 (válaszként erre: 49. - Ében11)
2009. jún. 6. 17:16
ez a legeslegjobb
2009. jún. 6. 16:47
ja és eszembe jutott még egy jó lemosó, sába a neve.
48. ében11 (válaszként erre: 46. - Moncsicsi83)
2009. jún. 6. 16:46

nem a lactacyd, colpo cleaner és a patikai tejsav nem. a többi nivea, oriflame meg hasonlók, azok szerintem össze sem hasonlíthatók az igazi tejsavat tartalmazó dolgokkal, csak jó reklám, hogy intimlemosó!

De itt is a mérték a fontos, és hogy akkor használja az ember amikor szükség van rá és betartsa a szabályokat(kézmosás stb.) Nekem gyébként a krémszappanok,parfümös tusfürdők és társai szoktak gondott okozni-úgyhogy babaszappant használok, vagy illat és szappanmentes tusfürdőt.de még az illatos tisztasági betétek és illatos wc-papír se jön be, minnél egyszerűbb minnél természetesebb annál jobb.És a szűk ruha(farmer, tanga)izzadság se tesz jót odalent.

47. o.andi
2009. jún. 6. 16:39

Csak mosakodógélt használok,és intimkendöt minden wc- után.

nekem bevált!

2009. jún. 6. 16:04

Nekem eddig allergiát a színezett, vagy illatosított -akár kamillás- wc papír okozott. Úgyhogy erre ügyelek, még munkahelyre is vinnem kell be, mert ha nem mi vesszük, akkor tuti olyan lesz és nekem ááááá.......


Egyébként a lactacyd az illatosított dolgok közé tartozik vagy sem?

45. Dorka29 (válaszként erre: 43. - Dorka29)
2009. jún. 6. 15:47
kimaradt: Szóval, nem derült ki még egy csomó vizsgálat UTÁN SEM..
44. Dorka29 (válaszként erre: 41. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 6. 15:46

Az én nőgyógyászom ugyanezt mondja.


igaz, hozzáteszi, hogy alkalmanként, ha egyébként egészséges az ember, akkor használhatja, lehet irrigálni menstruáció után, de nem ajánlott hetente, naponta, mert tönkreteszi a hüvely flóráját.


Nekem pl. nem derült még egy csomó vizsgálat (leoltás baktériumra, gombára, vérből hormonok), hogy mi okozza a tüneteim, ezért mivel semmi elváltozás nem látható, allergiára gyanakszik. Ezmiatt le is "tiltott" minden szer használatáról.



Egészen mostanáig azt gondoltam, hogy én sem tudnék nélkülök élni, pedig nem törölgetem magam fél óránként..


az, aki már megtapasztalta, hogy okozhatnak problémákat ezek az anyagok, az tudja, hogy miről beszélsz.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook