Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha az első levél fogamzásgátló szedése mellett kellene használni egyéb fogamzásgátló módszert is, azt beleírnák a gyógyszer leírásába? fórum

Ha az első levél fogamzásgátló szedése mellett kellene használni egyéb fogamzásgátló módszert is, azt beleírnák a gyógyszer leírásába? (tudásbázis kérdés)


15. vvicus
2009. jún. 16. 14:22

Tegnap megjött. Már péntek óta iszonyúan "égett" odabent mindenem, és fájt a mellem. Vasárnap már görcsoldót kellett bevegyek, és migrénem is lett. Tegnap meg szokásos ájulás közeli állapot és egész napis fekvés volt a "programom". Imádom, hogy nálam nem enyhíti a pms-t a bogyó. És mostmár emlékszem, hogy régen is ugyanígy volt, még panaszkodtam is a nőgyógyásznak, hogy nincs-e valami a szörnyű pms-re, az volt a válasza, hogy szüljek egy gyereket, és elmúlik...:-S

De már csak egy levelet fogok beszedni, aztán többé nem lesz az életemben fogamzásgátló, az tutifix.

14. vvicus (válaszként erre: 13. - D1cc056cf3)
2009. jún. 6. 12:12
Bízom benne. Persze nem volna nagy gáz, ha becsúszna egy baba, de azért még nem tervezem a dolgot. :-)
13. d1cc056cf3 (válaszként erre: 12. - Vvicus)
2009. jún. 5. 17:23
Az bármi mástól is lehet, szerintem védett vagy már bőven.
12. vvicus (válaszként erre: 11. - D1cc056cf3)
2009. jún. 5. 10:37
Én is így gondolom a leírás miatt, de a mai tojásfehérjés folyásom elbizonytalanított. Viszont ma van két hete, hogy szedem.
2009. jún. 5. 10:31
Ha meg a menstruáció első napján kezded szedni akkor már az első bogyó véd! De ha nagyon akarsz védekezz egy hétig az bőven elég szerintem. Nekem ezt mondta az orvos! Negyedik nap voltam a párommal és nem lettem terhes!
10. vvicus (válaszként erre: 9. - Agika60)
2009. jún. 5. 10:30
Szedtem már másmilyet, akkor emlékszem, hogy mondta az orvos, és bele is volt írva a leírásba, de ebben nem szerepel, csak az, amit az előbb írtam...
2009. jún. 5. 10:28
Amikor anno a lányom felíratta, neki azt mondta az orvos, hogy 1 hónapig még védekezzenek mással is, mert nem nyújt még védettséget!
8. vvicus (válaszként erre: 4. - 6bdce19b3c)
2009. jún. 5. 10:25
Akkor most aggódok. Igazából én most a háziorvossal írattam fel, nem is beszéltünk semmiről, és nagyon régen szedtem utoljára ezt, nem emlékszem, akkor mit mondott a nőgyógyász.
2009. jún. 5. 10:23

Csak azért, mert nem állt benne, illetve azt írták, hogyha nem a menstruáció első napján kezdem el szedni, akkor kell 2 hétig más fogamzásgátlást is alkalmazni. Ebből arra következtettem, hogy egyébként nem.

De kicsit megijedtem, mert ma kellene lennie az ovulációmnak, és a nyákom hasonlít is arra, amilyennek lennie kellene, és tegnap együtt voltam a párommal.

2009. jún. 5. 10:22
Hát igen max 2 hétig, de nem az egész levél alatt kell kiegészítő védekezés...
2009. jún. 5. 10:20
De nem minden esetben, nekem már az első tabletta védettséget nyújtott....
4. 6bdce19b3c (válaszként erre: 2. - D1cc056cf3)
2009. jún. 5. 10:19
benne kell lennie a leírásban..de az én dokim véleménye az volt anno, hogy nincs olyan fogamzásgátló tabletta, amelyik már az első szemtől védettséget ad..nekem külön mondta, hogy védekezzünk az elsőben..
2009. jún. 5. 10:19
Igen.Általában az első 1-2 hétben.Ugy irja a papir,hogy kiegészitő védekezés javasolt.
2009. jún. 5. 10:16
Igen, de azt is beleírják, hogy mikortól nyújt védettséget...
2009. jún. 5. 10:14
Ha az első levél fogamzásgátló szedése mellett kellene használni egyéb fogamzásgátló módszert is, azt beleírnák a gyógyszer leírásába?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook