Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos gyermeknek hogy kell étkeznie? fórum

10 hónapos gyermeknek hogy kell étkeznie? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Bd37ba754f)
2012. nov. 20. 10:52

Ha a nagy is turmixot kapott anno, akkor nem csod, ha nem szeret rágni.

10 hónaposnak turmix??? Már régen csak villával törve kellene kapnia az ételt.

Remélem, azóta rájöttél már...

2009. dec. 22. 15:46

nálunk 3-szori fő étkezés van én is turmixolok mindent közte kis szopizás és gyümölcs vagy joghurt 9 hónapos a kicsi

a a nagy beéri 3 étkezéssel őt nehezen bírom rávenni hogy egyen egyszerüen felesleges időpocsékolásnak tartja szerintem igy mindig mese közben etetem a kettőt egyszerre ő 20 hónapos viszont kenyeret felvágottat nem szeret rágni

2009. dec. 22. 14:38
sziasztok tök hüének érzem magam nem ide akartam irni.
2009. dec. 22. 14:31
Szia dbetti! Rakhatsz neki bele egy keveset ne legyen annyira citromos mert a pociját meg fájdíthatja! Semmi baja nem lesz tőle
2009. jún. 6. 17:12
Hmmm:) Jól hangzik!
2009. jún. 5. 21:29
:),meg ha turmixoltam akkor általában magamnak is csináltam egy adag friss gyümis joghurtot.
2009. jún. 5. 21:18

Hú, ez nagyon jó ötlet. Olyan jókat írsz, köszönöm.

És igazad van, legutóbb már nem volt elég 2, hanem 4 doboz danoninót evett a fiam...meg is voltam lepődve. Persze nem adom minden nap, de így haladva tényleg nem lenne jó, ha lassan több csomaggal is megenne egyszerre.

26. ében11 (válaszként erre: 25. - 3da688d0af)
2009. jún. 5. 15:55

maximum az ízlésébe szól bele, biztos nincs benne rossz.Ezért én előbb natúr joghurtot adtam, banánnal vagy kekszel esetleg üveges gyümölcspürével kikeverve, hogy ne szokja meg a gyári ízeket,azokból minden adagnak pontosan ugyanolyan az íze!

Így hogy kevergettem neki, megszokta hogy mindig kicsit más és nem is olyan édeskés.Ja meg nekünk a danonino nem lett volna elég, annyira kevés ami benne van.

2009. jún. 5. 15:49
Ezeket én is kerülni akarom, de a danoninó sajnos már az étlapon van:( Megnéztem és nem találtam benne vészes anyagot. Persze nem vagyok a téma szakértője:)
2009. jún. 5. 14:45

ja és minnél kevesebb tartósított ételt kapjon, akkor a sima tej tojás liszt sem okoz gondott.Amit én kerültem az a tartós kenyér,tartós péksütik,üdítők, leveskocka, zacskós fixek,konzerv és üveges készételek,sőt a gyümölcsös joghurtot is , vagy a bolti túrókrémet is kihagytam, most is ritkán kap.

Mert a családban volt aki mindenféle ételt kapott 1 éves kora után(mcdonalds is) és ekcémás lett, de nem tudták kiszűrni melyik ételtől kapta-szerencsére elmúlt neki.

23. 3da688d0af (válaszként erre: 22. - Ében11)
2009. jún. 5. 14:08
Köszi az ötleteket. Megnézem.
22. ében11 (válaszként erre: 19. - 3da688d0af)
2009. jún. 5. 13:59

olyan 9 hósan a húslevesből kapott(répa krumpli húsi),főzelékek levesek szószok én joghurttal habartam be,mi is azt ettük.de a rakott zöldséges ételekből is 10-12 hósan.utánna meg próbáltuk a házi piskótát, ház kelt tésztát.Májgombóc húsgombóc leves.1 éves kora után főztem tejbegrízt babatejjel.

Szóval ha nincs gond az ételekkel, akkor szinte bármit ehet, ami neki valóból van főzve.Apukám diétásnak hívja az ételeimet, mert figyelek a fűszerekkel, zsírokkal pl. gombát eddig még nem adtam!Keress táblázatot a neten, mi adható és ha találsz olyan felnőtt receptet ami ezekből elkészíthető akkor ugyanazt ehetitek majd.

21. 3da688d0af (válaszként erre: 20. - Kostyi79)
2009. jún. 5. 13:52

Ez tényleg érdekes, hogy Angliában máshogy látják.

Nehéz eligazodni ezekben a "mikortól lehet enni" táblázatokban. Simán van 1-2 vagy akár több hónap eltérés mindegyikben.

20. kostyi79 (válaszként erre: 19. - 3da688d0af)
2009. jún. 5. 12:04

Ez is egy erdekes kerdes. En Angliaban elek, itt azt monjak, hogy a 8 honapos gyerek mar ehet mindent, amit te, kiv. persze tej, mez, mogyoro felek. Azt csak 1 eves kor utan.

Itt epret-malnat mar adjak 4 honapos gyereknek. Otthon meg azt is csak 1 eves kor felett ajanljak. Szoval probaljon meg az ember okos lenni.

Szerintem minden gyerek mas. Amit szivesen fogad, azt add neki. Es olyan allagban, ahogy jol esik neki. A gyerek es te tudjatok a legjobban, hogy milyen utemben kell haladni, ezt a vedono nem tudhatja, hiszen nem ismeri olyan jol a gyerekedet, mint te magad.

2009. jún. 5. 11:45
Mikortól eheti azt amit mi? Mert ebben is bizonytalan vagyok. Persze a fűszerezést figyelembe véve...
18. 3da688d0af (válaszként erre: 17. - Ében11)
2009. jún. 5. 11:10

Igen, a tej is érdekes, mert mindenki mást mond.

Először az volt, hogy 1 éves korig nem lehet adni, aztán 1,5 éves korig. Most meg már 3 éves kort reklámoznak. A fene tudja követni. Én már 6 hónaposan tejbegrízt ettem, mégis itt vagyok.:)

2009. jún. 5. 10:07

tudom, gondolkozatam is mi lett volna ha felveszik a bölcsibe , mert az enyém babatejet ivott nem sima tejet de a bölcsibe rendeset adnak.megitta volna, csak én nem azt adtam neki.

az enyém jó étvágyú mindent megevett, most is! egyedül a zöldborsót nem eszi meg, az volt a kedvence egy héten kétszer is kapott borsófőzeléket-valószínű kicsit eltelt vele :)

16. 3da688d0af (válaszként erre: 13. - Gabcsyka)
2009. jún. 5. 10:00

A felvágott azért érdekes, mert később nem lehet elkerülni. Bölcsiben, oviban biztosan azt adnak reggelire. Egyik ismerősömnek a gyereke kiütéses lett, mert előtte sosem evett ilyet.

De még én se akarnék adni, azért, amit te is írtál.

2009. jún. 5. 09:48

én is majd frászt kaptam, mert úgy tömte be!

De ha ott voltam szóltam neki lassabban és én is csócsáltam vele.ha sokat vett be egyszerűen kiköpte.

Dokim is a kenyérhéjjat mondta,de láttam is kell a rágnivaló mert az ágy sarkát is kirágta :)!

Apró tészták is jók később(betűtészta, rizsszemtészta,eperevél).

Felvágotatt nem szívesen adok még most se neki(3éves),1-2 szelet csirkemellsonkát esetleg ,májkrémet sajtkrémet meg se eszi,csak natúr sajt főtt máj.Bár egy időben meg volt őrülve a kolbászért, elvette az asztalról az egész szálat(nem hagytam hogy megegye mind).

egy időben szerette a padlizsánkrémet.de mostanában vajas kenyér margarinos kenyér tejfölös kenyér csúszik!

14. 3da688d0af (válaszként erre: 12. - Ében11)
2009. jún. 5. 09:40

Jó ötlet, ki fogom próbálni.


Anyósom is kenyérhéjat akar adni neki folyton, de én nem engedem...első gyerek, kicsit parás vagyok:)

13. gabcsyka (válaszként erre: 4. - 3da688d0af)
2009. jún. 5. 09:39

Szerintem tökéletesen csinálod!!! Nem kell hallgatni senkire, ami jó a kicsinek, és látod, hogy szívesen eszi, azt kell adni neki. Felvágottat? Minek? Az ém lányom már két éves elmúlt, de nem viszem túlzásba a felvágottazást, egy csomó só, meg adalékanyag van benne.

Nem is értem miért kell bármit is siettetni. Ahogy nő a kisfiad megeszi majd a darabos kaját is. Minden gyereknek más az igénye.

12. ében11 (válaszként erre: 4. - 3da688d0af)
2009. jún. 5. 09:38

szerintem jól csinálod, a védőnő csak azért mondja mert a rágás jót tesz a fogacskáknak és az álcsontoknak a fejlődésben, meg sok gyerek nem tanul meg rágni.kis babakekszet vagy puffasztot rizskorongot lehet adni rágcsálni, de az ő tempójában utánna meg kifli(nem puffasztott) és kenyérhéjjat(az enyém mindig elcsente a szárazkenyér darabokat)én még a fogzás alatt sokszor pürésítettem, mert mikor épp bújtak ki a fogak nem rágott, de utánna már evett rendesen.

később rizst és apró tésztát(durum) adtam neki egyben.

2009. jún. 5. 09:31
Próbálkozunk babakekszet enni, azt feloldja a nyálával és szívesen rágcsálja. És látom, hogy már képes lenne rágni, csak nem szeret. Ha éhes, akkor inkább falná befelé a kaját, csak győzzem adni.:)
10. kostyi79 (válaszként erre: 4. - 3da688d0af)
2009. jún. 5. 09:28
Szerintem sem eloiras, amit a vedono mond. Csinald ugy, ahogy nektek jo. Mondjuk az miatt ne aggodj, hogy csak 2 foga van, mert az en lanyom fogak nelkul ette a szendvicset. Az iny alatt ott vannak a fogkezdemenyek, eleg jol tudnak vele ragni.:)
9. 3da688d0af (válaszként erre: 6. - Ritkó)
2009. jún. 5. 09:28
Köszi. Én se nagyon akarok kenyeret adni, a mai felvágottakról meg ne is beszéljünk...
8. c62e5b7d24 (válaszként erre: 4. - 3da688d0af)
2009. jún. 5. 09:26
Szerintem ez teljesen jó étrend egy 10 hós gyereknek. Én talán egy évesen kezdtem adni a nagyobbiknak kenyeret felvágottal. Mi szeletelt szendvicskenyeret veszünk, abból befalt egy szeletet és tökéletes reggeli volt neki.
2009. jún. 5. 09:26
Ne foglalkozz a védőnővel, én is sokáig mindent pürésítettem a kislányomnak, mert nem volt hajlandó a darabosat megenni. Egyébként meg felvágottat nem is szabad adni a gyereknek 1-1,5 éves kora előtt, mert sok benne az adalékanyag, meg a tartósítószer, stb. Max egy kis kiflit adsz neki, hogy csócsálja, aztán kész. Én 10 hónapos koráig szinte mindent pürésítettem, még az üveges bébiételt is, mert azt sem ette meg ha darabosabb volt. Aztán elromlott a turmixgépem, és így kénytelen volt rászokni a darabosra:) Szóval csak nyugi, nincs ezzel semmi gond. Magadra hallgass ne a védőnőre, azt csináld, amit úgy érzel, hogy jó a gyerekednek.
6. Ritkó (válaszként erre: 4. - 3da688d0af)
2009. jún. 5. 09:24

Dehogy kell kenyeret adni, ez nem előírás, nem tudom, hogy a védőnő minek mond ilyet.

Ahogy leírtad az étkezést, az úgy jó, ha a kisbabádnak is jó :) majd fokozatosan vezetsz be neki később újabb ételeket.

2009. jún. 5. 09:23
Elkezdtem írni, de kicsit lassan ment:)
2009. jún. 5. 09:22

Sziasztok!


Kisfiam 5 körül tápszert kap, amikor felkel, utána fél 9 körül gyümölcsöt, délben főzelék húsival, 3 körül tejtermék vagy gyümi, 5 körül ebéd maradék vagy tejpép, lefekvéskor kb, fél nyolc, megint tápszer. Még csak két foga van, a darabosabb ételeket nem eszi meg, mindent pürésítek. A védőnő szerint 8 körül már kenyeret kéne adnom felvágottal. Néha csipegetek is, de akkor a tízóraiból nagyon keveset eszik.


Ti hogy csináljátok?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook