Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Emberismeret fórum

Emberismeret (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Emberismeret

2010. aug. 26. 13:46

Sziasztok!

Ez a téma tényleng nagyon érdekes.

Én most kezdem kóstolgatni, még az elején járok

tanulmányaimnak, de nagyon sok érdekes dolgot tanultam már.

A külső jegyek alapján többek közt a szem az ami nagyon sokat elmond egy emberről első találkozáskor. Azt is mondják, a szem a lélek tükre. Egy csillogó szemű ember egyből szimpatikus, míg az ellentéte nem.

2009. júl. 14. 16:05
A külső is lehet jelzésértékű a személyiség szempontjából. Volt olyan ,hogy csak 20 percnyi kitartó figyelés után lettem biztos benne, hogy nem azt látom akire először gondoltam. Majdnem olyan külső, olyan gesztusok, olyan mozgás. Sokszor még az öltözködési stílusa is hasonlít a hasonló kinézetű emberek esetében. Sőt a nézésük is és a hangjuk is egyezhet.
2009. júl. 14. 15:21

Vannak olyan külső jegyek ami egy embert vonzóvá vagy ellenszenvessé tesznek.

Nem a ruházatra gondolok:)

2008. szept. 15. 18:23
Érdekes téma, kár hogy leült...
2006. jún. 7. 21:03
Egyetértek, nem szabad sosem kapásból elítélni senkit sem, viszont az első benyomás akkor is nagyon meghatározó fontosságú, hiszen ha vkiről negatív ítéletet alkotsz, akkor lehet akármennyire is szimpi belülről, sosem fogod egy kalap alá venni a már alapból szimpatikus emberekkel. És hogy ki mit gondol negatívnak az szubjektív. Számomra pl. ha vki koszos, igénytelen, elhanyagolt (mégha a legutolsó divat szerinti is) akkor már kevésbé tud meggyőzni, h. ő mindezek ellenére jó ember.
2006. jún. 7. 15:34
Nem tudom ki hogy van vele az ember mindig az első reakció után itél meg valakit.S később a mikor személyesen is meg ismeri és beszélgetn kezd vele az ember gyereke akkor egészen más véleményen van .Ezért van az hogy soha ne itélj meg senkit kinézete és első láttása mert csalodni fogsz.Ki kellemesen ki kelemetlenül.
1. Jay
2005. nov. 29. 19:26
Még egy kis pszichológia alapfokon...

Ugrás a teljes írásra: Emberismeret

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook