Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szeretnék 35 kg-ot lefogyni! Hogy kezdjek neki? fórum

Szeretnék 35 kg-ot lefogyni! Hogy kezdjek neki? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. okt. 5. 11:53
Köszönöm a tanácsodat! :) A 90 naposat én is úgy gondoltam, hogy inkább talán kihagyom, több rosszat hallottam róla, mint jót! :S
2009. okt. 3. 18:24

Ha elfogadsz néhány tanácsot tőlem úgy, hogy nekem sem sikerült eddig az álmom: a 90 napost szerintem felejtsd el. Én is próbálkoztam vele többször. Az egyik baj az volt, hogy a hormonjaim megzavarodtak tőle. Másrészről pikk-pakk visszajön, ami lement (nem csak nekem, szinte mindenkinek, aki utána nem figyelt kőkeményen!!).

Én jelenleg update szerint étkezem. Alapvetően arról szól a dolog, hogy no cukor, no liszt! Hatásos... De tényleg be kell tartani. Ha elszántad magad, és tartod, hidd el használ. És sokkal jobban érzem magam tőle, mint eddig bármelyik diétától!

Nem akartam okoskodni, ezek csupán tapasztalatok, sok sikertelen próbálkozás után!

Sok sikert!!!!

2009. okt. 3. 17:22
Elkezdődött szeptember 1.-jén az iskola és 2 hétre rá az ovi a két nagyobb gyerekemnek, és hát azóta, meg nagyon nem is eszek, lement 7 kg. Ettől olyan boldog vagyok! Mondjuk lehet, hogy minnél több idő telik azóta, hogy nem szoptatok, annál többet dob le magától a szervezetem?
52. tyke1
2009. aug. 12. 17:29

ESTE 6 UTÁN NE EGYÉL, NE NASIZZ!

A LEGJOBB ZSÍRÉGETŐ GYÜMÖLCS AZ ANANÁSZ!

ÉS MOZOGJ, AMIKOR CSAK TUDSZ.

A LASSÚ FOGYÁS A TARTÓS

2009. aug. 2. 19:55
NA levált a kisfiam, már nem szopik, és elkezdehettem fogyózni. Reggel kevesebbet eszek, ebédre nincs repeta, du. valami gyüölcs, és elkezdtem tornázni is. Nem az első torna a nehéz, hanem majd a 3. vagy 4., amikor már izomláz is van. :)
50. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 46. - Becseiagi)
2009. jún. 9. 09:41

Én is hasonló cipőben járok, mint te...2 gyerek, a kilók csak fel, le semmi.:( Most én is elhatároztam, keményen nekiállok. Számolgatom a kalóriákat, itt a Hoxán találtam egy nagyon jó táblázatot. 1000-1200 naponta. És persze mellette a mozgás...bár két gyerek mellett egy nyugodt percem sincs. Nekem a Cindy Crowford fitnessdvd jött be, a gyakorlatok fokozatosan vannak felépítve, bármikor abbahagyhatók/kihagyhatók illetve növelhetők az ismétlésszámok,ahogy tetszik. 10 éve már én sem sportoltam, azelőtt heti 4 alkalommal. A derék-, hátfájást én is ismerem. A dvdben viszont külön a hátfájósokra is gondolnak, nekik pár gyakorlat másképpen van átalakítva. Külön eszköz nem szükséges hozzájuk és teljesen átmozgat minden izomcsoportot. Teljesen érthető, nyugodt tempó (nem ugrálós)bemelegítéstől a lazításig, közben 20 mp-es szünetekkel. Ha bővebben érdekel, akár le is másolom neked.

Sok sikert és kitartást a fogyókúrához!:)

2009. jún. 9. 07:40
szerintem először válassz egy jó diétát,amit nagyjábólazért be is tudsz tartani. olvass bele a naplómba,vannak benne tanácsok is.
48. 5e48d37001 (válaszként erre: 46. - Becseiagi)
2009. jún. 8. 07:48

Norbitól a duci tréning 1 is nagyon kellemes "lötyögős" torna.Fél órás az egész,de ha 10 perc után leállsz vele az sem baj,fokozatosan szoktasd hozzá a szervezeted minden héten próbálj egyre többet mgcsinálni belőle.Ráadásul ez zsírégető is.

És szerintem a táplálkozásnál is jobban oda kellene figyelned,amit leírtál étrendet az nem a legtökéletesebb.Így csak jojo lesz a vége.Kettő után már semmi szénhidrátot nem kellene bevinni.Viszont reggeltől 14-óráig azt eszel amit akarsz. Délután viszont ilyeneket: főttojás,soványhús,kefír,hal,persze panír nélkül.

Így este alvás közben szépen bontja a szervezeted a zsírraktárt,és rggelre akár néhány kilóval is kevesebb lehetsz.És ez mind koplalás nélkül.

47. Anka71 (válaszként erre: 46. - Becseiagi)
2009. jún. 7. 15:00
Szerintem pilates dvd-t vegyél, az elég kímélő torna. Az Ági féléből a kezdőt kellene kipróbálnod.
2009. jún. 7. 13:50
A tormáról nem tudtok semmit sem írni? Hogy hogy kezdjek neki? Derékfájós vagyok már 14 éves korom óta, és nem tönkre tenni akarom magam még jobban.
45. becseiagi (válaszként erre: 43. - Anka71)
2009. jún. 7. 13:48

Igen, nekem szinte minden nap főznöm kell valamit, így elég nehézkes lenne, meg anyagilag sem jó, ha 2 félét kell főznöm mindig. Meg különködni sem szeretnék nagyon.


Úgy hogy egyenlőre eldöntött tények a következők:


- Egy nap/ bő 2 liter víz fogyasztása

- Kevés reggeli (mondjuk egy kifli egy joghurttal vagy ilyesmi)

- Ebédkor egy tányér főztöm, semmi repeta

- Du. 16-kor egy gyümölcs, és aztán már semmi

(- Ha még is éhes lennék, veszek Abonettet, vagy ilyesmit)

- Napi 1 óra torna (bemelegítéssel együtt)


Persze eleinte nem 4 óra lesz a határidő, hanem először 8 óra (ugyanis mostanában szoktam 8 után is nasizni), és szépen lassan visszaredukálom óránként 4-re.


Régen még úgy 7 éve, sikerült így leadnom majd nem 10 kilót, de az jóval kevesebb volt, és egyszerűbb is. Azt úgy leadtam, hogy szinte észre sem vettem, és akkor nem is tornáztam.

44. becseiagi (válaszként erre: 42. - 2df174aa9c)
2009. jún. 7. 13:42
Ott a pont! :D Ez is igaz!!!
43. Anka71 (válaszként erre: 41. - Becseiagi)
2009. jún. 7. 13:04

Ezekről a kapszulákról én sajnos nem tudok, csak reklámban láttam.

Én anno egy Golden dragon nevű kínai gyógyteát ittam, de csak napi 2,5 decit, mindig az ebéd előtt.

Egyébként igazad van, ne is fogyjál le ennyire gyorsan, adjál időt magadnak.

Az is hozzátartozik, hogy én akkorban nem főztem, mert lelkileg az már nem fért volna bele. Csak vasárnap főztem a hagyománytisztelet miatt.

Neked, mivel nagyobb a családod, tényleg a visszafogott étkezés lenne jó, és abból ennél, amit nekik is főzöl, csak kevesebbet, vagy másmilyen párosításban, és akkor sikerülni fog.

42. 2df174aa9c (válaszként erre: 41. - Becseiagi)
2009. jún. 7. 13:01
35 kiló pluszt cipelni legalább annyira nem egészséges.
41. becseiagi (válaszként erre: 40. - Anka71)
2009. jún. 7. 12:59

Gondolom! :) Az azért nem egészséges a szervezetednek! Én azért gondoltam úgy, hogy adok magamnak bőven időt átállni, meg minden. Úgy hogy jövő nyárra már csini rucikat szeretnék venni magamnak.


Ezek az RFF és Alli kapszulák: érnek valamit? Tényleg hatásosak?

40. Anka71 (válaszként erre: 38. - Becseiagi)
2009. jún. 7. 12:44

Igen, 30 évesen szültem, egy gyerekem van. Aztán 33 évesen fogytam le. De semmi csíkom nem lett. Akkoriban volt egy Lipofactor nevű krém (nem tudom, van-e még) azzal kenegettem, de csak a hasamat (én sem voltam segges sem, combos sem, csak a hasam volt borzalmas).

De amúgy tényleg gyorsan történt a fogyás, a körzeti dokinőm meg is dorgált érte.

39. Anka71 (válaszként erre: 35. - Becseiagi)
2009. jún. 7. 12:42

Ezen jót nevettem, mert én is így voltam:)))

A beslő testképem nekem is a magas, arányos nő volt. Tetejébe nehézkes sem voltam, sőt, fürge voltam én 30 kg plusszal is. Na, de aztán lefogyva volt igazán jó. Meglátod, így lesz Nálad is!

38. becseiagi (válaszként erre: 36. - Anka71)
2009. jún. 7. 12:41
3 hónap alatt? Az nem túl gyors? Szültél is előtte? Mert nekem van 3 gyrekem, és attól tartok, ha gyorsan, ha lassan fogyok le, hogy a hasam bőre ott fog lógni majd. :(
37. Anka71 (válaszként erre: 6. - Becseiagi)
2009. jún. 7. 12:31

Most vettem meg egy jó könyvet, a címe: Nagy diétaválasztó.

Abban sokféle diétát ismertetnek, előnyét, hátrányát, módszerét. Össze tudsz hasonlítgatni benne dolgokat, nekem nagyon tetszik, elméleti síkon is érdemes olvasgatni.

Amúgy kitartást kívánok.

36. Anka71
2009. jún. 7. 12:29

Szia!

Én testkontrollal fogytam le kb. 25-30kg-t 3 hónap alatt. Nagyon jó volt a közérzetem végig,de, és itt van a de: utána elég szép ásványi anyag hiányt produkált a szervezetem.

Mindent összevetve, nekem bevált. Ezer kalóriáztam is anno, de a testkontrollhoz képest az csak nyűglődés volt.

35. becseiagi (válaszként erre: 34. - 2df174aa9c)
2009. jún. 7. 12:08
Ez is igaz! Tudod mi a fura? Én nem tudom, hogy van vele más. De én nem érzem olyan nagynak magam, csak amikor belenézek a tükörbe, vagy látok magamról egy képet, akkor megdöbbenek, hogy Úristen! MIlyen nagy a karom, és a hasam, és a kirakat üvegekben látom, ahogy itt is meg ott is dudorodok! :D
34. 2df174aa9c (válaszként erre: 33. - Becseiagi)
2009. jún. 7. 12:05
Csak nem mindegy, hogy meddig élsz, és azt is milyen minőségben.:) 35 kg plusznál azért szép kis esélyed van arra, hogy egy csomó betegséget összeszedsz, arról nem is beszélve, hogy milyen képet látsz a tükörben. :) De lefogyni senki helyett nem fog senki. :)
33. becseiagi (válaszként erre: 32. - 2df174aa9c)
2009. jún. 7. 11:59
Na majd meglátjuk! Megpróbálom, de én nagyon szeretem az ízeket, és a hasamat is. AZ igaz, hogy valamit valamiért, de az is, hogy csak egyszer élünk! :)
32. 2df174aa9c (válaszként erre: 31. - Becseiagi)
2009. jún. 7. 09:39
Majd hozzászoksz. Én sem ittam napi szinten még fél litert sem régen. Most meg 2 liter ásványvíz meg mellé egy tejeskávé, vagy zöld tea simán megvan.
31. becseiagi (válaszként erre: 30. - 2df174aa9c)
2009. jún. 7. 09:33
Nem azt mondtam, hogy nekem arra van szükségem. CSak én nem tudok vizet inni, ha nem vagyok szomjas. De majd megpróbálom! :)
30. 2df174aa9c (válaszként erre: 28. - Becseiagi)
2009. jún. 7. 05:44

El kell tudni dönteni,hogy mi,mit ér meg neked és mi a fontosabb. Az,hogy Colát igyál,mert élvezni akarod az ízeket,vagy az, hogy 35 kiló zsír ne cipelj magadon,ami nemcsak esztétikai,de egy idő után egészségügyi teher is.Az életben semmit nem adnak ingyen.:)

Nem azért kell napi 3 liter vizet meginni, mert szomjas vagy, hanem mert egészséges, átmossa a belső szerveidet, és segíti az anyagcserédet is. Az üdítőkben meg cukor van meg egy rakás káros összetevő. De ha neked arra van szükséged, akkor csak tessék. :)

29. lully (válaszként erre: 17. - C1e9612cd3)
2009. jún. 6. 22:09
Mégis mennyi idő alatt sikerült leadnod azt a 30 kg-ot?
28. becseiagi (válaszként erre: 27. - 2df174aa9c)
2009. jún. 6. 21:13

Azért mert szeretem az üdítőket, az ízűket! Cola bolon d is vagyok néha!


Mint tudjuk a szomjunkat igazán a víz oltja, de ha arról van szó, hogy minnél többet inni egy nap, akkor én nem tudok 3 liter vizet meginni, mert nem vagyok szomjas, hisz már oltotta a szomjamat!

27. 2df174aa9c (válaszként erre: 22. - Becseiagi)
2009. jún. 6. 13:29
Minek üdítőt inni? Napi 3 liter tiszta víz!
2009. jún. 6. 11:17
És a mozgáshoz, tornához milyen bemelegítő-nyújtó gyakorlatokat tudnátok ajánlani a fájós derekamhoz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook