Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fiam nem fizeti tavaly május óta a TB-t. Mi a teendő? fórum

Fiam nem fizeti tavaly május óta a TB-t. Mi a teendő? (tudásbázis kérdés)

2012. jún. 21. 11:11

Ha lesz munkahelye visszamenőleg ki kell fizetnie.

Így járt a munkatársam is.Közel 200 ezret.Részletfizetést lehet kérni,mert ha nem akkor 33%-ot vonnak le a fizujából erre a célra.

13. 89b99f816e (válaszként erre: 8. - Jekaterina)
2009. jún. 6. 20:24
Mindegy, hogy beteg-e vagy sem, ha nem veszi igénybe az orvos szolgáltatásait, akkor is kell fizetnie TB-t...Hiszen mi van, ha baleset éri?
12. csókica (válaszként erre: 2. - Attila)
2009. jún. 5. 06:43
Mivel fény derült hogy nincs bíztositása valószinűleg azt ki kell fizetnie,próbálj részletfizetést kérni,úgy is az a lényeg hogy a pénz bekerüljön a kasszába,csak nem tudom adnak-e
2009. jún. 5. 06:24
Nem kell fizetnie,de ha munkaviszonyt léttesít,be kell hogy jelentse az önkormányzatnál,és ilyenkor megszünik a bizonyítvány,hisz a munkáltató fiezt utána.
10. csókica (válaszként erre: 9. - Csókica)
2009. jún. 5. 06:19

Hatósági bizonyítvány egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsághoz/ez a neve/

Valószinüleg azért nem számít bele a családi létszámba,mert egy nagykorút a szűlő nem köteles eltartani.

9. csókica (válaszként erre: 2. - Attila)
2009. jún. 5. 06:13

Én úgy tudom a nagykorú gyermek nem számít bele a családi létszámba,egyedülálónak minősül,menjen be az önkormányzathoz,és kérjen hatósági bizonyítványt szociális rászorultság alapján,valószinűleg nyilatkoznia kell,hogy vagyonnal,jövedelemmel nem rendelkezik.

Próbáljátok meg:))

2009. jún. 5. 05:18
Lehetőleg ne legyen beteg, mert állítólag 5 évre visszamenőleg is ellenőrizhetik.
2009. jún. 4. 19:24
Köszi mindenkinek. :)
2009. jún. 4. 19:10
Semmi baj fizessetek mostmár havi 4-5 0000 ft!!
2009. jún. 4. 19:06
Az önkormányzatnál lehet kérni rászorultsági alapon, hogy ne kelljen fizetnie. Ott érdeklődj, Egy évre adják meg. Ott megmondják még a többi teendőt is.
4. 89b99f816e (válaszként erre: 3. - 89b99f816e)
2009. jún. 4. 19:06
Anno levelet nekem sem küldtek, hogy nem fizetem a TB-t...Míg másnak igen. Most viszont már a dokik látják a gépben.
3. 89b99f816e (válaszként erre: 2. - Attila)
2009. jún. 4. 19:05

Nappalira járt a fiú? Ha igen, akkor azt hiszem, szeptember 30-ig még biztosítva volt a suli miatt, utána viszont havonta kellett volna befizetni 12.-ig 4350 Ft-ot. Ez úgy történi,h az ember bemegy az apeh-ba, kitölt egy bejelentő űrlapot és kap csekkeket.

Ma már nagyon komolyan veszik, ha valaki ily módon tartozik, és ő úgy tűnik 8 hónappal, idén pedig már 4500 Ft a TB. Szerintem ha ilyen rossz az anyagi helyzet, menjetek el érdeklődni a családsegítőbe, önkormányzathoz, vagy az Apeh-hez, hogy mit lehet tenni, lehet-e részletfizetés. Ezt talán meg is engedik.

2009. jún. 4. 18:55

Sajnos egyedül nevelem mindhárom gyermekem, közülük kettő már nagykorú. 21 éves fiam tavaly végzett az iskolával, azóta viszont sem ő, sem én, sem az iskola nem fizeti már a társadalom biztosítást. Eddig nem kapott semmi levelet vagy felszólítást. A tartozásra akkor került fény, mikor influenzával meglátogatta az orvost.

Nehéz anyagi körülmények miatt nem tudom kifizetni helyette, sajnos neki nincs bejelentett munkája, sőt most semmilyen munkát nem talált. Lehet kérni halasztást, részletfizetést rászorultsági alapon?

2009. jún. 4. 18:51
Fiam nem fizeti tavaly május óta a TB-t. Mi a teendő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook