Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
6653. Anda39 (válaszként erre: 6650. - Ruby)
2015. jan. 26. 15:23
Jól adta a fodrászkellékes. Nem az oxi a hibás, hanem a festék. Világosabbat kellett volna válaszani... Ha szerencséd van, fakulni fog.
6652. vanjobb (válaszként erre: 6651. - Vanjobb)
2015. jan. 26. 13:48

Az eredeti hajszinem is sötét barna.

Az előző kérdéssel vagyok :)

6651. vanjobb
2015. jan. 26. 12:27

Kedves Anda39!

Nekem most sötétbarnára szinezett hajam van, a kérdésem az lenne, hogyan tudnék áttérni egy közép vörös hajfestékre?

Lenöveszteni, lekoptatni nem tudom, mert őszülök.

A szinezőt nehezebb leszedni, (világosabbra fesetni) mint a hajfestéket?

6650. ruby
2015. jan. 25. 22:06
Szia! Szeretnék segítséget kérni. Eddig sötétszőke volt a hajam, De szerettem volna kicsit barnábbat, így a Bes 6.3 aranyló sötétszőkéje mellett döntöttem. A fodrászkellékes 6%-os oxit adott. A hajam szép színű lett, de nagyon sötét, mi lehet a gond? Világosabbat szeretnék! Talán 9%-os oxi kellene?
6649. Anda39 (válaszként erre: 6648. - Nita081)
2015. jan. 25. 19:09
Inkább azt ajánlanám, hogy vegyen c vitamin port a gyógyszertárban (elég egy evőkanálnyi), azt tegye bele a samponba, aztán mosson hajat. Pár perc alatt le szokta szedni a túlságosan hamvas árnyalatot, marad a melegebb szőke. Ezután már kenhet rá olyat, amit szeretne.
6648. Nita081
2015. jan. 25. 12:53

Kedves Anda;

Nekem mar segitettel. Most a baraatnomnek szeretnek tanacsot kerni Toled.

Hamvas szoke festekre milyen szinarnyalatu szoke mehet?

Szurkenek talalja a hajat.(feheres -szurkes)

Ha jol tudom akkor a 3.s arnyalatu(arany) nem mert zold lehet.

Vagy milyen arnyalat tuntetne el a hamvas szurket?

Mindenkepp szoket szeretne.

Valaszodat koszonom.

6647. Anda39 (válaszként erre: 6646. - Gordonka)
2015. jan. 22. 12:42
Ha telibe nem akarod festeni, akkor marad a melír. Lehet nagyon szépen vékonyan csinálni, hogy ne legyen csíkos összhatás. Én még azt is kipróbálnám, hogy milyen lenne, ha mondjuk egy szőke színezővel rámennének az egész hajadra. A szőke melírcsíkokat nem sötétítené, a saját sötét hajat nem változtatná meg, az ősz szálakat viszont valamennyire befogná, tehát azok nem villognának fehéren. (bár nem tudom, milyen elhelyezkedésűek)
6646. Gordonka
2015. jan. 20. 20:08

Kedves Anda!


Házilag egy hónapja festettem a hajam. Most szeretném szakértő kezekbe helyezni :) sötét haj, őszülés. Amit szeretnék, friss, aranyszínű (nem sárga) fényeket (nem csíkokat), amitől dúsabbnak, élettelinek, frissnek néz ki. Természeteset, zebracsík és műszínek kilőve :) Milyen technikát javasolsz? Az egész hajat nem akarom befestetni, csak ez a sötét alapszín már nem tetszik, ezt szeretném feldobni, de a direkt szőke nem illik hozzá, túlságosan elütne.

6645. Anda39 (válaszként erre: 6644. - Leilar)
2015. jan. 16. 17:59
A vörös kiütésére nem a lila mixtont kell használni, hanem a zöldet.
6644. Leilar (válaszként erre: 6643. - Anda39)
2015. jan. 16. 14:59
Köszönöm szépen a válaszod! Sajnos tartottam ettől, hogy valóban így van, hogy minél világosabbat választok, annál nagyobb az esély a vörösre. Nem baj. Akkor a következő körben megpróbálom, amit te is mondasz, hogy csak a 7-es újból, de akkor a 7c-vel, a hamvassal megyek rá és a végére nem teszek. Az szerinted járható út, hogy ha megfakul a vége, akkor a tövét befestem 7-essel a végére meg picit rámegyek 8-assal? Mert az az igazság, hogy nekem az eredeti hajamnál a töve és a vége között volt legalább 3 árnyalat különbség és nekem az nagyon tetszett. Nekem valahogy sokkal természetellenesebb ha a töve meg a vége ugyanolyan színű. Nem ez a kimondott ombre volt, de hasonló. Szóval én a természetes hajszínemet szeretném megközelíteni, csak a hülye őszülés miatt döntöttem a festés mellett :( Nagyon nehéz ezt így leírni, elképzelni meg gondolom még nehezebb :D Megnéztem a herbatint palettáját van olyan ott, hogy violet. Ez lenne a mixton szín? Mert ha a 7c nem jön be, akkor megpróbálnám ezt is. Abból mennyit szoktak bele tenni? 60 ml hajfesték + a 60 ml oxi (vagy előhívó vagy nem tudom pontosan mi)-hoz mennyit kell a lilából tenni szerinted? És most, hogy már vöröses a töve, az még eltüntethető, vagy akármit csinálok át fog ütni a vörös? Hát azért remélem idővel javul a helyzet. :) Hát igen, abszolút igazad van, hogy fodrásszal biztos egyszerűbb lenne, de kezdő hajfestőként még bennem is megvan a lendület, hogy én majd megváltom a világot. :) Most, hogy sapkás idő van adok még időt magamnak 1-2 tesztre, aztán lehet, hogy újratervezés lesz. A herbatintet azért választottam, mert reméltem, hogy kevésbé bántja (talán) a hajamat. Nincs túl jó hajam, ezért is rettegtem ettől az időtől, amikor majd festenem kell. Egyébként erre nincs is panaszom, mert úgy érzem, hogy a hajam minőségét nem rontotta. Esetleg tudsz ajánlani olyan hajfestéket, ami kíméletes és jobb minőségű, mint ez? Ne haragudj a rengeteg kérdésért, remélem hamar meglesz az áhított szín. :D
6643. Anda39 (válaszként erre: 6642. - Leilar)
2015. jan. 16. 09:46

Na ez is a nehéz festések közé tartozik. Azért, mert ilyen színmélységnél még nem kell annyi saját pigmentet eltüntetni a hajból, viszont először pont a barna és fekete épül le a hajfesték hatására, ami marad, az meg a narancsos. Ez üt át a festéken.

Ha tetszett a 7-es színmélységű, akkor inkább fesd azzal továbbra is, mert a világosabbal mindig vöröses lesz. A hajhosszra nem kell festeni újra, csak ha nagyon kifakult - de ha így van, akkor válassz jobb minőségű hajfestéket. Tehát így elkerülöd a szürkülést. Vagy más festéket kell használni a hajtőre. (na ez az, amit a fodrász simán meg tud oldani, otthon ez már macerás)

Lehet ugyan még mixtont keverni a festékhez, de azt tapasztaltam, ez mégsem hoz tökéletes semlegesítést.

6642. Leilar
2015. jan. 15. 09:06
Sziasztok, Segítséget szeretnék kérni szintén vörösödés miatt... Herbatint hajfestéket használok. Az eredeti hajszínem az ő palettájuk szerint kb.7-esnek felel meg, egy icipicit talán sötétebb, de a hajam vége a nap miatt sokkal világosabb. Elsőre 7N natural színnel festettem be ez kb. jó is volt, bár ezzel is picit vöröses lett a töve, de nem volt vészes. Viszont hiába nagyon kevés ideig hagytam a végére így is bekapta és jó sötét lett meg szürkés (ebből gondolom, hogy alapvetően ez hamvasabb szín)Pár hajmosás után ledobta ezt a szürkés színt és jó is lett nagyjából. Utána egy picit világosabbat szerettem volna így kevertem a 7N és 8N-es színt, na ezzel már full vörös lett a töve... Következő körben a 7N-t felváltottam a 7C-re(ez még hamvasabb) és így kevertem a 8N-nel, de így is tök vörös. Ezek szerint ha a saját hajszínemnél világosabbat választok és azzal csinálom a tőfestést mindenképpen vörösre szívja?! Van valakinek valami ötlete, hogy hogy lehetne ezt kiütni? El vagyok keseredve, mert bár nem vállalhatatlan, de egy dolgot nem szerettem volna, hogy vörös legyek. :(
2015. jan. 10. 20:50
Köszi!
6640. Anda39
2015. jan. 10. 16:51
Igen, az 1-es a hamvas.
6639. Anda39 (válaszként erre: 6635. - 17e00e6b93)
2015. jan. 10. 16:49
Ház ezzel tényleg nem lehet csak tőfestést csinálni. Inkább válassz hagyományos megoldást, mert csak úgy lehet normálisan festeni a hajat.
2015. jan. 10. 16:40
És ugye a festékeken 1-essel végződő a hamvas, jól tudom?
6637. vorosmanoka (válaszként erre: 6636. - 17e00e6b93)
2015. jan. 10. 16:38
Mindenképpen hamvas árnyalatot javaslok, vagy hamvasító boostert.
2015. jan. 10. 16:30
És szerintetek ha most "középszőke" a hajam, legalábbis a festék, amivel festettem és vöröses árnyalata van, de el akarom ezt tüntetni, akkor ha mondjuk egy árnyalattal sötétebbet választok, mondjuk 7-est, vagy a 7,1-est, akkor eltűnik a vöröses árnyalat? Mert inkább legyen sötétebb pár árnyalattal, de ne vöröses. Ez így működhet?
6635. 17e00e6b93 (válaszként erre: 6631. - Anda39)
2015. jan. 10. 12:04
De ez a festék habhajfesték, nem ezzel világosítottam ki, ezzel csak utoljára rámentem, mikor már répa színűre leszivattam. Ez a Perfect Mousse 800, középszőke. Szerinted ez is károsítaná? Csak mert mivel habfesték, így el sem tudom tenni későbbre... akkor váltanom kellene egy másik, normál hajfestékre, amit később is fel lehet használni. Esetleg tudsz ajánlani ehhez nagyon hasonló krémfestéket, ami szerinted jó lenne tőfestésre is? Ilyet használtam most: [link]
6634. Anda39 (válaszként erre: 6630. - Tercsibe)
2015. jan. 10. 09:29
Hát ez nem jó. Panthenol sprayt szoktam hallani erre a problémára. Nem ártana kideríteni, mi volt a probléma, mert ha a festék, akkor nem ajánlom a használatát ezek után.
6633. Anda39 (válaszként erre: 6629. - Rituka23)
2015. jan. 10. 09:27
Sajnos ez nem elég infó. Ha linkelnél képet, akkor picit közelebb kerülnénk a dologhoz, bár az sem olyan, mint amikor élőben látja az ember a hajszínt.
6632. Anda39 (válaszként erre: 6627. - Michelle.r)
2015. jan. 10. 09:25

Kb. egy éve (vagy már több is van) akartam egy ilyen hajvasalót szerezni, de nem jött össze, mert azt az információt kaptam, hogy hiba miatt visszahívták az eszközöket. Azóta nem hallottam róla...

Nem tudok semmi konkrétat mondani, mert nem használtam, de tervezem valamilyen speciális hajvasaló vásárlását, amivel ápolókat juttathatunk be a hajba. Bízom benne, hogy létezik olyan, ami tényleg ér valamit és nem parasztvakítás, reklámfogás az egész. (most járok utána a tapasztalatoknak)

6631. Anda39 (válaszként erre: 6626. - 17e00e6b93)
2015. jan. 10. 09:22

Hát igen, olyan haj nincs, ami mindenkinek tetszik, valaki mindig leszólja... (tapasztaltam már én is) Az a lényeg, hogy te érezd jól magad.

A hajfestésről: utánfestéskor csak a hajtőre kell a festéket kenni. Mivel világosít elég jól, nem szabad a hajvégre is felvinni, mert károsítaná a hajat. Max. az utolsó 5 percben ráhúzni, vagy rákenni a maradékból, amit vízzel felhigítasz, hogy ne legyen erős az oxidálószer benne. Ez felfrissíti a színt, de nem szívja meg.

6630. tercsibe
2015. jan. 9. 22:27

Járt már valaki úgy, hogy az oxi kimarta a fejbőrt? Én most így jártam, mit lehet erre kenni, hogy elmúljon?

Remélem, nem kell emiatt visszafestetnem a hajam sötétebbre, mert ez a szín nagyon bejött nekem. :/

6629. rituka23
2015. jan. 9. 16:12
Jaj elfelejtettem írni, hogy ez a szín a rézvörös! :D :D
6628. rituka23
2015. jan. 9. 16:12
Sziasztok! Lehet, hogy már volt téma, de olyan kérdésem lenne, hogy Orosz Barbi színésznőnek a hajszíne nagyon tetszik! Szerintetek ezt a színt melyik fodrászfestékkel lehet elérni, melyik a legjobb? Köszi szépen előre is! :)
2015. jan. 8. 15:15

Szia Anda,


mi a véleményed a 4 lépéses Joico hajépítésről, és az otthon alkalmazható K-Pack-ről?


köszönöm, ha válaszolsz.

6626. 17e00e6b93 (válaszként erre: 6625. - Anda39)
2015. jan. 8. 15:10
Nagyon köszi. Az a helyzet, hogy van, aki azt mondja, jobban állt a sötét, más meg, hogy ez a jobb. De hogy őszinte legyek, jelen pillanatban akkor is tetszik. Úgyhogy egy darabig biztos ilyen maradok, majd ha megunom, változtatok. Még azt szerettem volna (ezelőtt tényleg max csak színezőt használtam, kb 5 évente egyszer átlagban, szoval azért vagyok ilyen tapasztalatlan), hogy ha után akarok festeni, akkor ha megint az egészet befestem,nem lesz sötétebb? Van értelme hamvasítót használnom? Mert van benne vöröses árnyalat, de azt azért nem szeretném, ha még vörösesebb lenne.
6625. Anda39 (válaszként erre: 6620. - 17e00e6b93)
2015. jan. 8. 09:30

Nagy merészség lenne tőlem, ha a képek alapján besorolnálak valamelyik csoportba. :)

Egyetértek az előttem szólókkal, a sötétebb jobban áll szerintem is. Persze ez nem jelenti azt, hogy ne lehetnél világosabb hajú, az a lényeg, hogy te érezd jól magad a bőrödben, mert ez kihat mindenre. Még eszembe jutott a melírozás lehetősége is. Na nem az egyenletesen csíkozott, hanem az a fajta, amikor a haj egyes területei más színűek. Lehet ezt szépen csinálni, és az a lényege, hogy az arcodnál sötétebb lenne a haj, de lennének világosabb részek is. Akár ombre-szerű szép átmenet is készülhetne de nem vízszintesen, hanem függőlegesen. Azaz az első tincs lenne a legsötétebb, ami az arcodat keretezi, aztán hátrafelé fokozatosan világosodna.

6624. Anda39 (válaszként erre: 6618. - Zsaklin86)
2015. jan. 8. 09:24
Én a feketét sem ajánlanám, hosszú távon az sem jó. Még a nagyon sötétbarna is jobb nála, ezek hideg változata feketének látszik amúgy is.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook