Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
6683. Anda39 (válaszként erre: 6682. - Sunflower20)
2015. febr. 10. 14:08
Festéket és színezőt semmiképpen ne keverj össze, teljesen más a működési elvük!
6682. Sunflower20 (válaszként erre: 6673. - Anda39)
2015. febr. 9. 19:03

Rájöttem, nem a festéktől lett világosabb, hanem a ricinus olajtól. Koptatott a festéken. De a lenövésem így is látszik :S

Még azt szeretném kérdezni, hogy két különböző márkájú hajfestéket összekeverhetek-e?

A Garnier Color Sensation (világos szőke) hajfestéket a Loreal Casting Creme Gloss (sötét szőke) hajszínezővel.

6681. szandra8676 (válaszként erre: 6680. - Anda39)
2015. febr. 9. 11:24

Befestettem es igy elsore szinte semmi kulonbseg, csak pont annyi amit szerettem volna, hogy olyan nagyon szokes fehéresre nem fogta be.

Majd a sokadiknal lesz szerintrm valami valtozas. Maradok ennel, mert pont olyan mint amilyet szerettem volna.

6680. Anda39 (válaszként erre: 6679. - Szandra8676)
2015. febr. 9. 10:06
Szerintem nem lenne nagy különbség.
2015. febr. 8. 09:36

Hajfestéses segítség!!! :)

Ilyen a hajam most [link]

ezzel festem [link]

de szeretnék egy picivel sötétebb lenni, de továbbra is szőke.

csak a tövét festem, most van 1,5cm lenövésem, így ezzel festeném ma be [link]

Nagy lenne a differencia??

6678. Anda39 (válaszként erre: 6676. - WTFISCH)
2015. febr. 1. 17:52

Mindnek van előnye is és hátránya is. Nekem jó ideje rövid, mindig is azt szerettem jobban. Viszont minden reggel be kell lőnöm. Ez azt jelenti, hogy bevizezem, aztán újra megszárítom. Persze ez pár perc. Ha mosom, akkor sincs 10 perc az egész procedúra, egy hosszú haj szárítása jóval tovább eltart.

Tapasztalatom szerint a hosszú hajúaknál a következő a szitu (persze vannak kivételek!): mosás után kiengedve, mert szép és illatos, főleg ha be van göndörítve-ki van vasalva. Másnap még oké, de ált. harmadnaptól már jön a gumi, mert már kezd zsírosodni... Ismerek olyanokat, akik fésülködni sem szeretnek, reggel elkötik a hajukat aztán annyi. Kinek mi az igénye, mit szeret, mi jön be neki.

Ha te szeretsz a hajaddal foglalkozni, akkor változtass, de ha nem akarsz több időt a fürdőben eltölteni reggelente emiatt, akkor inkább csak kicsit rövidíts, vágass bele más fazont, lehet, hogy ennyi változás is örömmel fog eltölteni.

6677. Anda39 (válaszként erre: 6675. - Korteforma)
2015. febr. 1. 17:44
Sajnos még akkor sem, ha tudnám, az ország (világ) melyik részén élsz... Nem vagyok fodrászhoz járó, magam oldom meg a kérdést. :)
6676. WTFISCH
2015. febr. 1. 13:42

hosszú hossuú hajam van(mellbimbóig ér kb) és néha rákattanok a rövidre. szeretném levágatni de a fodrász mindig lebeszél.(áll alá érőre, ami elöl hosszabb hátul rövidebb)


tapasztalat alapján melyiket könnyebb kezelni?

6675. korteforma (válaszként erre: 6674. - Anda39)
2015. febr. 1. 10:44

Szió!

Vörös haj kapcsán tudsz fodrász ajánlani? Világosítani - barnítani szeretném.

Köszi! :)

Szép napot!

6674. Anda39 (válaszként erre: 6672. - 7460959da7)
2015. jan. 31. 19:22
Bővebben nem lehetne?
6673. Anda39 (válaszként erre: 6669. - Sunflower20)
2015. jan. 31. 19:22

Őszintén szólva én azon is csodálkozom, hogy sikerült világosabbat csinálni egy sima festékkel. De úgy látszik ezek a lakossági festékek másképp működnek, mint a profi dolgok. :)

Be lehet úgy festeni persze, hiszen egyszer már sikerült, nem? :) Milyen festékkel csináltad amúgy?

2015. jan. 31. 12:44
mit csináljak a szar hajammal??? :((((
2015. jan. 31. 12:42
igen...mi
2015. jan. 31. 11:16

Sziasztok! Vörös hajam (kb ilyesmi: [link] )

Szeretném világosabb árnyalatra (mogyoró szín vagy mahagóni) változtatni és vágatni. Kevés hajam van, úgy hogy ehhez ügyes fodrász kell. :)

Tudom, hogy ez hosszadalmas folyamat, tudtok korrekt áron dolgozó, jó fodrászt ajánlani?

Belváros, XIII, XIV, XV. kerület a preferált.

Köszönöm!

2015. jan. 30. 20:24
Még egy kérdés :) Ha netalántán megint arra vetemednék, hogy veszek egy extra világos szőkét és befestem vele...szerinted az megoldható lenne, hogy a lenövés ne kapjon belőle? A célom az, hogy olyan hajszínt érjek el, mint a lenövésem, a mostani nagyon közelít, de egy picivel még mindig sötétebb. Egyáltalán világosítana még rajta a festék? Én már a mai eredménynek is örülök, nem gondoltam, hogy látszani fog, de megért egy próbát :)
6668. Sunflower20 (válaszként erre: 6663. - Anda39)
2015. jan. 30. 20:16
Köszönöm a tippet :) Képzeld ma vettem egy nagyon világos szőke festéket..szinte már platina. Befestettem vele ma, a minimális lenövést kerülve, és egy-két árnyalatot világosított rajta, mosásnál pedig használtam a hamvasító samponom, szóval nem is lett sárgás-vöröses. :) Örülök, mert már majdnem olyan, mint az eredeti hajszínem.
6667. Anda39 (válaszként erre: 6666. - LeAni)
2015. jan. 30. 19:40

Rengeteg infót, tapasztalatot lehet olvasni a neten, keress rá a gugliban. :)

Van jó is, rossz is.

6666. LeAni
2015. jan. 30. 17:53
Szasztok en szeretnek brasiel hajegyenesitest.MEnnyire teszi tönkre a hajat?elnezest ha rosszul irtam.
6665. Anda39 (válaszként erre: 6664. - Michelle.r)
2015. jan. 30. 11:18
Ennek örülök. Most fogok venni egy ilyes speckó eszközt, remélem a vendégeim elégedettségére. :)
6664. michelle.r (válaszként erre: 6632. - Anda39)
2015. jan. 30. 10:21

Bocs, nem vettem észre, hogy válaszoltál - shame on me :)


Nem szükséges hozzá hajvasaló.Ez egy négy lépéses hajszerkezet újraépítő kezelés. Pár napja megcsináltattam, tényleg nagyon jó, 4.500 forintba került Budapest Belvárosában - nem is értem, hogy a másik fodrász miért mondott majd' tízeret :S.


Ez egészen biztosan nem reklámfogás, nagyon jók a Joico termékei.

6663. Anda39 (válaszként erre: 6662. - Sunflower20)
2015. jan. 30. 07:21

Hát sajnos ez a helyzet, ráadásul amikor világosítjuk a festett hajat, mindig vöröses-sárgás lesz az eredmény. A középszőke hajnál is nagyon nehéz eltüntetni a nem kívánt árnyalatot, nem mindig sikerül elfedni a rákent hideg festékkel.

Van a c vitaminos színleszedés otthoni praktikának, láttam már olyat, akinek elég szépen leszedte a régi festéket, de természetesen vöröses lett az eredmény.. Ha nem akarsz fodrászhoz menni, kipróbálhatod, de szívem szerint nem ajánlom, mert akkor lehet, hogy még inkább nem fogod tudni eltüntetni a rezes beütést.

6662. Sunflower20 (válaszként erre: 6659. - Anda39)
2015. jan. 29. 22:43

Köszönöm szépen a választ :)

Sajnos a hajam festett világos barna, úgy, hogy már kopott a festék. Nem ilyet szerettem volna, mellényúltam a festékválasztásnál, a Garnier Color Naturals (ha jól emlékszem) gyémántszőke festékkel festettem, és sötétbarnára fogta be :S a világosszőke hajam...pár árnyalatot szerettem volna sötétíteni csak, mivel korábban Balea szőkítő Spray-vel szőkítettem, de szerettem volna az eredeti hajszínemhez visszatérni.

Így jártam.. :/

Világosabbat csak úgy érhetek el, ha leszívatom? (Azt nem nagyon szeretném)

6661. Anda39 (válaszként erre: 6657. - Csildiko60)
2015. jan. 29. 13:27

Ezt én nem tudom neked megmondani anélkül, hogy megtapogatnám, élőben látnám a hajad. Mindenkinek más az arány, a mostani színtől függ. Ki kell tapasztalni.

A Kallosnál van sok jobb festék, de ezek drágábbak, mert ennél olcsóbbat nem nagyon tudok. Én Indolával dolgozom, de jó a Wella, a Loreal Majirel, a Kemon, Londa - ezeket használom időnként.

6660. Anda39 (válaszként erre: 6656. - Anyuc)
2015. jan. 29. 13:22
Hát, nem biztos. Le kell szedni a színből (nem tudom, a burgundi vörös mit takar amúgy, ezzel én nem sokra megyek :)), hogy hetes színmélységű legyen, utána mehet rá a festék.
6659. Anda39 (válaszként erre: 6655. - Sunflower20)
2015. jan. 29. 13:21

Ha festett a hajad, akkor nem fogsz rajta világosítani így. Ha a természetes színed vil.barna, akkor elvileg jó lesz rá a 8-as hamvas, mivel nem kell sokat világosítani rajta.

Lehet a festékbe is rakni a florillumot, de mosás után is jó úgy, ahogy ajánlják. Sőt balzsamba is teheted, amit pár percig a hajadon hagysz. Tompítani tudja a színeket.

2015. jan. 29. 12:31
Kiegészíteném, hogy szőkére festett a hajam.
2015. jan. 29. 11:38
Kedves Anda39! A hajam festett, vékony szálú. Szép hamvas szőke hajat szeretnék.A Kallos boltban 8 as és 9.1 est néztem ki keverésre. Milyen arányban, milyen és mennyi oxival keverjem, hogy valóban hamvas világosas szőke hajat kapjak? Nem sötétet és nem is nagyon világosat szeretnék. Ha nem Kallost, akkor melyik festéket ajánlod gyenge hajra? Köszönöm a segítséget!
6656. Anyuc
2015. jan. 28. 13:22
Szia! Eddig burgundi vörös volt a hajam, de szeretném bronzvörösre (7.4) kivilágosítani. A fodrászom gyesen van, máshoz nem megyek, meg tudom csinálni itthon?
2015. jan. 27. 15:56

Szia! :)

Szerinted a hajfestékbe csepegtethetek egy kis Kallos Florillum hamvasító folyadékot?


Nem tudom mennyire szabad hajfestékhez bármit is keverni, ezért gondoltam inkább megérdeklődöm. A sötét szőke (de lehet már inkább világos barna) hajamon szeretnék picit világosítani, ezért vettem egy hajszínemtől kicsit világosabb festéket (Garnier Color Sensation 8.1), de félek, hogy sárgásra vagy vörösesre fogja be. És nem tudom elég-e, ha csak utána öblítem le ezzel a hamvasító folyadékkal.

6654. Anda39 (válaszként erre: 6651. - Vanjobb)
2015. jan. 26. 15:26

Ha mindenképp otthon akarsz kísérletezni, akkor próbáld meg a c vitaminos színleszedést. Samponba kell belekeverni, a hajra tenni, aztán várni. Képes leszedni a festéket. Hogy a színezővel is boldogul, azt nem tudom, de próba szerencse. Amúgy a színezők másképp működnek, mint a hajfestékek, ezért ami a festék eltávolítására való, az nem mindig jön be a színezőnél.

Tehát jó esetben világosabb, vöröses, meleg árnyalatú hajszínt fogsz kapni. Erre már kenheted azt, amit szeretnél.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook